Doğum sonrası annenin yanında kim kalmalı ?

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.856
8.380
26
İyi geceler kızlar. Allah nasip ederse bi kaç haftaya doğum yapacağım ilk doğumum. Annem yarım saat mesafede kayınvalidem alt katımda. Görümcemde yakın lakin destek alma taraftarı değilim. Mesafeli ilişkim var.
Eşim her konuda destektir. Gocunmaz her işte gelir gelinden. Duşta aldırır kişisel bakımımı da yapar giyinmeme yardımcı da olur. Ondan bundan anlamam demez. Kızımın altınıda alırım duşunuda aldırırım korkmam ben dedi.
Ben tecrübesizim hastanede normal ya da sezeryan farketmez benim yanımda kim kalmalı ? Annem astım hastası çok yaşlı değil ama yinede anne mi kalmalı ? Eşimle şakalaşırken doğurmaya giderken sana söylemicem diye takılmıştım alınmış ben kalırım yanında ama istemiyorsun diye sitem etti tecrübeli annelerden fikir almak istedim.
Peki eve gelince eşimle halledebilir miyiz yoksa şimdiden konuşup annemi istiyorum mu demeliyim? Annem yakın yani babam işe geçerken sabah erkenden bırakabilir. Gece evinde geçirir destek için eşimde alıp gelebilir. Ben biraz plancı biriyimdir böyle şeyleri önden konuşmayı severim o yüzden de fikir almak istedim. Eşim çünkü annem yakın zamanda ayağını kırdığı içinde pek istemiyor. Yoruluyor hemen annem uyur öyle pek pratik değildir ayakları şişer eder. Annesi için halleder herşeeyi kafasında. Lakin ben kayınvalidemi istemek zorundamıyım o ayrı. Neden annemi ayırayım ? Hastane sonrası evlere dağılıp ihtiyaç olursa çağırmak daha mı mantıklı? Yoksa aman aman hayır birileri kalsın yapamazsınız mı dersiniz ? Ben birazda her kafadan bir ses çıkınca aile düzeninin komple karıştığını düşünüyorum. İyi kötü halledelim kendi düzenimizi oturtalım. Fikirlerinizi dinliyorum

Yani doğum sonrası ilk gün normal doğum ise kanamanız olacak yani hatta 1 hafta olacak ama ilk gün yoğun olacak ve oturup kalkmakta zorlanacaksınız tuvalete gittiğinizde sizinle tuvalete girecek sizi oturtup kaldıracak, altınızı silip çamaşırınızı giydirecek, sizin en azından hijyeninizi sağlayacak afedersiniz ama altınızı silip bezinizi bağlayacak birisi lazım olacak,
Bebeği emzirmek için verecek memeyi tutturacak bebeğin gazını çıkartıp yatıracak.. sezeryan olursa ağrınızda olacak
Bunları düşünerek en uygun kişiyi seçmelisiniz

Ben olsam anneme derim ki anne sen dinlen dogumdan sonra esim kalsin yanimda, sen evde daha cok lazimsin bana
Eve gecince annemi de cagirirdim soyle 4 5 gun kalmasini isterdim
Sonra gunduzleri ugrayabilir
Sen gelme degil de, sende cok yoruldun az dinlen diyim birkac gun kimse olmadan alisma sureclerine girerdim
Kv ise gelir gider zaten alt kattaymis
Bu donemde kendi kafa huzurun icin nasil rahat ediyorsan oyle yap
Aman ayip olcak aman trip yemeyeyim diye dusunursen kendine edersin ve bu donemler asla unutulmuyor
Saglicakla al kucagina

Anlattıkların paralelinde en mantıklısı eşinin kalması diye düşünüyorum.

Annen sağlıklı olsa o daha yardımcı olur, sonuçta bebeği tutmayı, emzirmeyi filan biliyor ama o gece yatıp uyuyacaksa ya da hareket kabiliyetini sınırlı ise hiç gerek yok. Sabah gelir yardımcı olur yeter. Bu arada da eşin eve gidip, duş filan alır.

Tecrübe sahibi değilim malesef ama bence annem ya da kv falan diye düşünmeyin kim daha dinamikse onu çağırın. Şimdiden tebrik ederimm kolay bir doğum geçirirsiniz umarımm
İnşallah canım. Kayınvalidem daha dinamik annem uyuyor yoruluyor ayakları ağrıyor terliyor ve horluyor kırılır mı diyede düşünüyorum. İhtiyacım olursada planlamam lazım bakalım nasıl olucak.

Eşiniz yanınızda olsun. Diğerleriden de kim istiyosa gelsin. Arıza çıkaranı yollarsınız. Zaten yanınızda olmak isterler. Annemi istiyirum kv istiyorum demeye gerek kalmaz diye düşünüyorum. Kocanız yemek yapabiliyo mu? Aç kalmayın da gerisini kendiniz zaten yaparsınız. Banyo yaptırırken birinin su dökmesi lazım haricinde zaten bebek bakımında kimseye ihtiyacınız yok.

Ahaha benimde doğurmadan konuşmam lazım. Yalnız ben anneme haber verip kaynanama haber vermezsem ağlar ve daha da benimle konuşmaz ben senin annen değilmiyim diye

Kv yanında emzirememe güldüm. Musalla taşlarının arasında oturup emzirmiş biri olarak.
Eltime de söyledim, çocuğu görmeye geliriz dedi…
Emzireceğim zaman dışarı çıkacaksınız ama dedim

Sende ilk başta benim gibisindir sonradan açılmışsındır ya ben nasıl açayım

İnşallah canım eşim işe başlayınca tek kalacağım zaten o varken dinlenip sonrasında gelmesi daha mantıklı. Kaynanamda işte. Haftasonu da kaynanam destek olur ya da olmaz tek alışırım. Annem çok kaygılı ve panik üstelik eski kafa. Umarım kimse canımı sıkmaz

Eltime de söyledim, çocuğu görmeye geliriz dedi…
Emzireceğim zaman dışarı çıkacaksınız ama dedim

Sende ilk başta benim gibisindir sonradan açılmışsındır ya ben nasıl açayım
Ağlıyo ya emmek için bebek. Ulan feriştahı gelsin gözün görmüyo. Rahatsız olan kendi çıksın. Meme bebeğe aittir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…