Doğum günü

LoyaMentes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
14
2
30
merhaba arkadaşlar bugün benim doğum günüm. 5 yıllık bir sevgilim var yaklaşık 3 senedir nerdeyse hiçbir doğum günüme özen göstermiyor. Ben ise onun her doğum gününde özenle bişeyler yapıyorum. Şiir seviyor diye şiirler mi dersiniz. Birgün bir ormanda otururken orası çöplük diye gidip bir sürü çöp toplayıp oraya masa kurmak mı dersin. Sevdiği şiiri nakış işlemek mi dersin. Her detay pahalı hediyeler değil ama emek isteyen şeyler işte o mutlu olsun diye. Bugün kü doğum günümü 2 gün önce kahve içmeye gittiğimiz mekanda pasta görüp mum üflettirdi. Gidip pasta almadı özel olarak doğum günümde değildi. Ağzımı aradı ne hediye alayım diye bende kıyafet alma lütfen beni hiç mutlu etmez. Para harcamana da gerek yok. Anlamlı bişey olsun dedim. Bugün çalıştığım avm ye geldi girdi bir mağazaya bir kazağın iki rengini aldı ve bana hediye olarak verdi. Önce bişey demedim ama gittikten sonra bu özensizliğe ağladım ve ona da uzunca bir mesaj yazdım. Bana değer vermediğini söyledim özür dileyip haklı olduğumu ve daha sonra telafi edeceğini söyledi. Üzgünüm ne yapmalıyım?

Erkekler düz insanlar ya, öyle çok ayrıntılı düşünemiyorlar. Sonuçta hediye almış mı almış, genel davranışları nasıl size karşı?

Anlamlı bişey olsun dedim. Bugün çalıştığım avm ye geldi girdi bir mağazaya bir kazağın iki rengini aldı ve bana hediye olarak verdi
Kadınlar ne söyler erkekler ne anlar derler ya aynı o durum olmus siz ince düşünüp jestler yapan seven birisiniz ama sevgilinizin demek ki bu konularda ufku genis degil.Değişmez bu durum.Ya oldugu gibi kabul edecek takılmayacaksınız yok ben böyle olsun istemem diyorsanız da yapılması gereken belli.Bu arada mutlu yaslar

Şimdi dürüst olmak gerekirse sizin hediyeler de çok "şey" değil.
Karşılıklı olarak hediyelerden verim alamıyor olabilir misiniz?
Karşı tarafın gelir durumu vs nasıl? Ayrılmayacaksanız açık açık link atıp en azından ne sevdiğinizi/istediğini anlatıp alıştırmak da bir seçenek.
3/5 ise bayağı büyük oran.

Sen çok duygusal ve derin düşünüyorsun,karşındakinden onu bekliyorsun. Çok beklersin hayatım erkekler dümdüz yaşarlar söylemişsin ama yinede gitmiş kıyafet almış. Boşver takma. Ama dersen ki ilişkimizde genel olarak umursamaz,vurdum duymaz,beni önemsemez o zaman bazı şeyler gözden geçir derim.

Esimle tanistik, ilk dogun günümde evlendik. Sonra iki üç sene eşimin doğum günlerine aşırı özendim. Baktım aynı şeyin zerresi yok, ama eşim diğer yönlerden oldukça düşünceli beni sarıp sarmalayan biri ben de onun doğum günlerini salladım hatta emin olamıyorum 7 mi 8 mi 10 u muydu diye. Ayın başına e devletten bakıp bı pasta yapıyorum

Sana bir süpriz hazırlayabilirdi belki ya da anlamlı ufak bir hediye alabilirdi. Ama senin için gidip nakış işlemesini falan bekleme hiçbi erkek böyle seyler yapmaz.
Tabiki böyle bişey beklemiyorum tek beklediğim şey özendi. En azından bir pasta yaptırabilirdi. Benim kadar üç noktaları beklemedim ki zaten

Hayata bakışınız farklı, zevkleriniz farklı bence. Beklentiler farklı.
Şahsen ben de şiirler, nakış işlemelerden keyif almam.
Belki o da sizin hediyeleri beğenmiyor.
Bilmiyorum ya bana böyle şeyler özenmek değil de vıttırı vızık hediyeler gibi geliyor açıkçası.

Teşekkür ederim

Yalnız ilk başlarda böyle değil biz 5 yıllık sevgiliyiz. İlk 2 yıl ondaki romantikliği o şiirleri o jestleri görseydiniz. Ah ahh sonra bu adam dedim romantik böyle şeyleri seviyor belli açıkcası benide buna alıştırdı. Yoksa benim yapacağım şeylerde değildi.

Hediye olayı sizi ağlattıysa bunun sebebi ilişkinizin genelinde olan özensizliktir.
Doğum günüyle onu aşmaya çalışmışsınız o da olmamış.
Evet öyle aramız limoniydi zaten uzun zamandır toparlamaya çalışıyoruz falan filan bende en azından hassas bir zamanda olduğumuzu düşünüp en azından bir ufak süpriz bekledim ne yalan söyleyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…