direksiyon dersi sorunum...lütfen yardım :(

Ders aldığın hocayı değiştir gitsin.

Zaten direkıyın eğitiminde de sınavında da insan çok stresli oluyor bir de parasını veriyorsun ne oflamasi yani. başka hoca bul ve dikkatini ver stres yapma koltuğa oturur oturmaz yapacaklarını zihninde geçir ve atik ol hepimiz gectik geçiyoruz bu yoldan insaallah kolaylikla geçersin.

İyide disiplinli demek bu degilki bu bildigin kazma
Ne demek okumuşsun bide bilmem ne
Sorman hata değiştir tabiki
Özellikle bu konuda destekleyen hoca önemli böyle hata yaptıkça kötü psikolojiyi körükleyen kazma degil

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Haftaya bu işe el atıcam artık. Bir de çevremde şu an 10-15 senedir araba kullananlara da sordum. 3 günlük çalışmanın çok yetersiz olduğunda ve pratikle aşılacağında hem fikir oldular. Ancak böyle gergin bi hocayla zannetmiyorum zaten. Ortam rahat değil ki ben rahat kullanayım...

Benim ehliyet hocam yaşlı idi ve sevimli tonton bir şeydi. Cok sabirliydi.. Aksini sanirim cekemezdim ben de.. İmkan varsa hocayi değiştirin.

Bu arada is hayatına girdiniz mi bilmiyorum ama bu tarz yaklasimlarin sizin şevkinizi kirmamasina özen gösterin. Çünkü o agiz burun eğen tipler, basari odullendirmeyen tipler her yerde..

Debriyajdan ayagını kaldırırken hafif bi titreme hissetmiyormusun? O an kavrama noktası işte bas gaza aynı hızda oldu bitti

Debriyajdan ayağını yavaşça milimlik hareketlerle çekerken kavramaya geldiğinde ayağında bi titreme hissedeceksin ve motoru dinle zorlanıyor gibi ses çıkaracak. Araba sana ne yapman gerektiğini söylüyor zaten ezbere yapmana gerek kalmaz vites için de ilk zamanlar iki vitese kadar kullan araba kalkarken birde sonra biraz gidince ikiye al hep ikide git çok yavasladiginda bir üstündeki bire atarsın stop etmemek için. zaten sınavda da üçüncü vitese almamıştım ben hep ikiyle gittim, ilk seferde de vermiştim sınavı. Çok önemseme bence hobi gibi düşünürsen hata yapma oranın düşer.
Benim de direksiyon hocam 50 küsür yaşındaydı çok da tatlıydı gerçekten ama ben direksiyona ilk oturduğumda hiç stop etmeden sürmüştüm sevmişti beni belki de o yüzdendir bir ders daha al hocayla hata yapmamaya çalış ama yine aynı şekildedir hocayı değiştirmeyi dene bence

Kesinlikle değiştir bunu sen. Böyle hoca mı olur. Kesin profesyonel bile değil, emekli olmuş, karısı evde oturup başımı şişirme demiş, kahvede oturacağına bu işe girmiş. Hiç katlanılmaz. İnsanlar niye kocasından babasından öğrenmiyor da para veriyor hocalara? Böyle davranmasın diye, profesyonel olsun diye...

Yok kardeşim kadinlar da aynı. Onlar öyle yapiyo ki sen hirslan diye.egitimler de hep 1 yada 2 defa stop ettirirdim ben ama ne oldu yağmurlu bir hava da direksiyon sınavında araba da 3 kişi var benden hariç. Arabayı aldım anahtar teslim geri verdim hiç stop ettirmeden .park da geri geri gitmede akan trafikte yokuş kaldırmada hepsini yaptim tek girişte gectim. Hoca bana bağırdıkça ben hırslandım.
Araba kullanmanın incelikleri var canim onları öğrendiğin takdirde usta bile olursun.
Bizim kurs müdürü gençlik yıllarında kazaa bile yapmış sınavında ama sonra kurs müdürü olmuş. Hocanı iyi dinle .nasil yapmalıyım diye sor .birde hoca haricinde ailenden kullanan varsa onlardan da eğitim al faydası oluyo

Benimki de aynı bende üçüncü derse giricem hayatımda hiç kullanmadım diyorum ama anlamıyor adamın bağırması dan strese giriyorum resmen hatta bana da sen üniversite okuyorsun filan diye bağırdı bı ara yaşlıca bir adam benimki de aynı kişi olabilir mı diye düşündüm yani. Direksiyon günü gelmesin istiyorum hiç biseyden bu kadar illallah etmedim iki günde dersten cikicna her yerim.kasiliuor stres oluyorum. Bacağıma vurdu hatta geçen gün ikinci kullanımında şehrin en kalabalık yerine goturttu kendini kı iş çıkış saatiydi çok kasildim coook

Direksiyon sinavi kursiyer listeleri meb e verilmeden usta ogreticinizi degistirmek icin kurs mudurlugune muraacat edin,hem egitim hemde sinavda ayni kisiyle calismak ve sinava girmek zorunda kalmazsiniz.Bazen adaylarla usta ogreticilerin frekansi bir olmayabiliyor ve bu durumda en sagliklisi baska bir usta ogreticiyle devam etmeniz.Basarilar...

Uslubu hiç hoş değilmiş hocanızın. Ne demek beynini açıp ben koyamamki demek. Zaten bilmediğin bir şeyi öğrenmeye calışıyorsun. Stres altında işin dahada zorlaşır. Bencede değiştirsen çok daha iyi olur hocanı.

Hemen hocanızı değiştirin. Benim annemde 50li yaşlarında kadından ders aldı. Üstelik ehliyet aldıktan sonra. Otomatik viteste.. kadın annemi o kadar strese soktu ki hoca yanındayken öndeki arabaya çarptı. 10 yıl oldu hala cesareti yok.

Sanki bu insanlar babasının hayrına ders veriyor.

Valla ne diyeyim adam biraz da haklı. Ben de bir iki hafta önce geçtim direksiyon sınavımı...
Açıkçası vitesi bakarak değiştirmek büyük problem yoldan gözünü bir saniye ayırmaman lazım. Tut ki vites değiştirirken önüne bi çocuk fırladı, hadi bakalım... Kimseye de açıklauamazsın vitese bakıyordum onu değiştiriyordum diye

Yok artık bacağınıza mı vurdu? Bırakın bence siz o hocayı da kursu da hatta başına yıkardım ben orayı

Paranla rezil olmak diye ben buna derim.ben bayan hocadan aldım geçen yıl çok ılımlı idi yaşça annemden bile büyüktür. Sınav günü bile ben çok heyecanlıydım. Ellerimi tuttu ve sen çok iyi sürüyorsunuz sadece inan güven heyecan yapma dedi ve geçen yıl o zor sınav sisteminde kazandım. Artık bu sistem çok zor en ufak şey bile kalmana yetiyor zaten hocam böyleyse onun bakışından bile stres yapar kalırsın. Hocanı değiştir kesinlikle bayan hoca tavsiyem. Başarılar

Hocanızı değiştirin. Yanında strese girdiğinizden daha fazla hata yapmanız kaçınılmaz bir durum zaten, belki normalde yapmayacağınız hataları da hoca oflarsa triplenirse diye gerginleşip yapıyorsunuz. Kursa sorarak daha mülayimliği, sakinliğiyle tanınan bir hocadan ders almaya başlayın.

Hayatimda ilk defa direksiyona ehliyet kursunda oturmustum. 12 saat ders aldim ve sayet kurs bittiginde arabam olsaydi o hafta kendi basima direksiyona gecip ise gidebilirdim.

Hoca cok onemli, kurs ta cok onemli kesinlikle. Henuz 3 ders almissiniz ders sureleriniz nedir? Aracta hoca ile yalniz mi oluyorsunuz? Bunlarda etkiler.

Hocanizin tutumu sizi muhtemelen geriyordur, ben tesadufen bayan ve benden 2 yas buyuk bir hocaya denk gelmistim, sahane anlasmistik sohbet muhabbetin dibine vuruyorduk derste hic ders gibi degildi zaten ve ilk sinavda gectim hatta komisyon gunun en iyi soforuydu dedi:) kaldiki cidden hic deneyimim de yoktu cesaretimde. Benim en buyuk sansim hocamdi.

Tavsiyem sadece kursun araciyla calis, kendi kendine alistirma yapma o da etkiler her aracin kavrama noktasi farklidir.

Hocani da degistirme sansin varsa degistir derim, yoksa da kendini kasmamaya calis. Ha bir de sinav oncesi yada derslerden yarim saat once papatya cayi icmeni siddetle tavsiye ederim o kadar rahatlatici kiiii esim yerinde duramiyordu ben sinava giricem diye ben yayilmis sandalyede oyun felan oynuyodum telefondan beklerken oyle bir gevseme yani cok iyi geliyo tavsiye ederim:)

Sürekli aynı hataları yapıyorsanız normal mesela vitesin kaçta olduğunu unutmak vitese bakmak bana garip geldi istemiyorsanız değiştirin tabiki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…