Eşimin Ailesi İle Sorun Yaşıyorum, Çok Mutsuzum Lütfen Akıl Verin

Bana esin hiç seni düşünüyor gibi gelmedi kusura bakma. Tek zaafı ailesi derken? Sen onun ailesi değilsin demek ki.çünkü anlattigina göre sen hep ailesinden sonra geliyorsun. Madem seni düşünüyor neden görümce yüzünden ayrılma noktasına geldiniz? Ya da neden babana söylemekle tehdit ediliyosun? Bunlar seni düşündüğü için mi ?
Esin aile kurdugunun farkında değil galiba. Esin böyle oldukça ve sen de böyle verici oldukça hiçbir şey duzelmez. Dis etkenler hep olacak. Şu yazdıklarınızı dışarıdan bi gözle tarafsız okuyun. Hala eşim beni çok düşünür çok seviyor diyebilecek misiniz çok merak ediyorum
Çok dikkatlisin. Gerçekten ben de ona sürekli bunu söylüyorum. Bak 5yıl çıkıp evlendik, evlendik hala beni benimseyemedin mi? İnan yumurta kırmayı bilmeyen ben evde sevdiği şeyleri yapacağım diye dört döndüm. Gerçekten boş çok boş. Yol ayrımı duruyor tam karşımda. Duygusal olarak kendimi bertaraf edebilmem lazım sanırım önce.

Canm bende hemen hemen bu tarz şeyler yaşadım, ama eşim hiç bir zaman benm yanmda olmadi,bende çok mutsuzdum ailesine gittiğimde hiç yüzüm gülmüyordu tabiki yaşadıklarımdan dolayi,suan Bosanma asamsindayiz araya düzeltmek için girenler oldu ama ben kesin kararimi verdim Insalh bir an önce boşanabilirim,ve aslaa kendi oğullarını düşündüklerinin yarisi kadar gelinlerini düşündükleri filan da yok malaseff,sende araya bi mesafe köy herşeyine karışamasınlar yeri gelince yapıştır laflarini
Yok düşünmüyorlar. Dedim ya görümcem bu yaz evlenecek diye. Damadı yanlarına getirttirdiler başka ilden. Herkes bunlara laf söylüyor içgüveyi mi aldınız vs. Bir tapıyorlar bir tapıyorlar sorma. X aşağı X yukarı. Bir kere benden böyle bahsettiklerini hatırlamıyorum. Gerçekten emeklerime yazık. Susunca nasıl da pıstırdım moduna girmiyorlar mı bir de? deli oluyorum. Halbuki bilmiyorlar kaliteden susulduğunu aile görgüsünden susulduğunu. Allah bin yardımcın olsun canım. Çok üzüldüm... Bu aşamada en çok kadınlar yıpranıyor açık ara...

Önce bir ayakların yere sağlam basaın. Eğer o evden gidiyorsan tamamen git geri dönünce ciddiye alınmazsın. Eşinle her şeyi net konuş korkma ve çekinme. Duygularını düşüncelerini aç ve en yakın zamanda eğer doğu işi olmasa bile burdan taşknmak istiyorum de. Ama bunu öyle bir söylemelisin ki ciddi olduğunu anlasın. sen kendi duruşnu korumadıkça ordan oraya sürüklenirsin son bir rest çek hala olmuyorsa ayrılmaktan başka çare yok

Yok düşünmüyorlar. Dedim ya görümcem bu yaz evlenecek diye. Damadı yanlarına getirttirdiler başka ilden. Herkes bunlara laf söylüyor içgüveyi mi aldınız vs. Bir tapıyorlar bir tapıyorlar sorma. X aşağı X yukarı. Bir kere benden böyle bahsettiklerini hatırlamıyorum. Gerçekten emeklerime yazık. Susunca nasıl da pıstırdım moduna girmiyorlar mı bir de? deli oluyorum. Halbuki bilmiyorlar kaliteden susulduğunu aile görgüsünden susulduğunu. Allah bin yardımcın olsun canım. Çok üzüldüm... Bu aşamada en çok kadınlar yıpranıyor açık ara...
Inann şimdi daha mutluyum çok şükür bitti ve geçti diyorum,o tarz insanlar sadece seni yıpratır ,hayat kaliteni düşürler,hiç bir şey içinde kendini sorumlu hissetme,olmuyorda bosan gitsin,hiç birşey düşündüğün gibi olmuyo merak etme canm,çocuk filanda sakin yapma! Dikkatli ol

Çok dikkatlisin. Gerçekten ben de ona sürekli bunu söylüyorum. Bak 5yıl çıkıp evlendik, evlendik hala beni benimseyemedin mi? İnan yumurta kırmayı bilmeyen ben evde sevdiği şeyleri yapacağım diye dört döndüm. Gerçekten boş çok boş. Yol ayrımı duruyor tam karşımda. Duygusal olarak kendimi bertaraf edebilmem lazım sanırım önce.
Çok gencsin daha. Keşke ailesine yakın Olmasaydı evin. Evlenince erkekler çok değişiyor ailesine daha düşkün oluyor ne hikmetse. Ben senin için üzüldüm çabalarının karşılıksız kalmasına. Keşke bu kadar içli dişli Olmasaydın samimi Olmasaydın. Gördüğün gibi hiçbir işe yaramıyor. Kayinbabana da ayrıca sinir oldum koskoca adam neyin doldurusuna geliyor. Ama ailesini bi kenara koy esinle halletmen gereken konu. Sen de tavrını koy aman o uzulmesin bu uzulmesin diye diye bu genç yaşında dert sahibi olma. İnşallah yoluna girer her şey.

Neden evlilik için bu kadar acele ettiniz ki? Siz daha evlilik olgunluğunda değilsiniz eşiniz de aynı şekilde. Yaşınız da küçük daha öğrencisiniz. Neden beklemediniz? Aileleriniz çok fazla işin içinde. Numara engellemeler falan bunlar lisede küstüğün arkadaşa yapılan şeyler evli insanların birbirine yaptığı değil. Eşinizin babanızı arayıp şikayet etmesi ne demek ayrıca her kavgada? Sizin evinizde yaşananı ne sizin aileniz ne koca ailesi bilmemeli. Sizin önce tek başınıza bir aile olduğunu öğrenmeniz şart siz derken eşiniz ve sizden bahsediyorum

Neden evlilik için bu kadar acele ettiniz ki? Siz daha evlilik olgunluğunda değilsiniz eşiniz de aynı şekilde. Yaşınız da küçük daha öğrencisiniz. Neden beklemediniz? Aileleriniz çok fazla işin içinde. Numara engellemeler falan bunlar lisede küstüğün arkadaşa yapılan şeyler evli insanların birbirine yaptığı değil. Eşinizin babanızı arayıp şikayet etmesi ne demek ayrıca her kavgada? Sizin evinizde yaşananı ne sizin aileniz ne koca ailesi bilmemeli. Sizin önce tek başınıza bir aile olduğunu öğrenmeniz şart siz derken eşiniz ve sizden bahsediyorum
Söylediklerine Katılmamak mümkün değil ama zamanı geriye alamıyorsun. Öğrenmek için ne gerekiyor işte bunu bilmiyorum

Çok gencsin daha. Keşke ailesine yakın Olmasaydı evin. Evlenince erkekler çok değişiyor ailesine daha düşkün oluyor ne hikmetse. Ben senin için üzüldüm çabalarının karşılıksız kalmasına. Keşke bu kadar içli dişli Olmasaydın samimi Olmasaydın. Gördüğün gibi hiçbir işe yaramıyor. Kayinbabana da ayrıca sinir oldum koskoca adam neyin doldurusuna geliyor. Ama ailesini bi kenara koy esinle halletmen gereken konu. Sen de tavrını koy aman o uzulmesin bu uzulmesin diye diye bu genç yaşında dert sahibi olma. İnşallah yoluna girer her şey.
Ya kayınbabam aktif bir insan değil. Pasif kalıyor. Kaynanam ara demiştir aramıştır yoksa tutup da babamı arayacak biri değil. Gölgesinden çekinir öyle biri. Ailede anne baskın bunların anaerkiller. Ama mesela bizde babamın sözü son sözdür. Değişikler. Dert yaşa bakmıyor işte. Sanki her şey sadece içki ve kumarı olmaması. Onun dışında her şey mübah gibi davranıyorlar. Her şeyden önce erkeğin karısını sahiplenmesi gerekiyor ya ben bunu başaramamışım hiç

Sorunlarını eşinle yaşamadın mı ailesine karşı neden doldun anlamadım?

Biraz daha sabret evliliğin oturmamıştır belki. Kuzenim de bana evlendiğinin ilk bir yılı boşanmayı çok düşündüğünü ama şimdi çok mutlu olduğunu söylemişti

Sorunlarını eşinle yaşamadın mı ailesine karşı neden doldun anlamadım?

Biraz daha sabret evliliğin oturmamıştır belki. Kuzenim de bana evlendiğinin ilk bir yılı boşanmayı çok düşündüğünü ama şimdi çok mutlu olduğunu söylemişti
Ailesiyle de yaşadım canım. Bilhassa görümcemle. Bir şeye sinir oldu mu sürekli arayıp mesaj atıp bunaltma huyu var. Hiç hoşlanmam böyle çirkefliklerden. Eşim de sen açma cevap verme bana söyle diyor. Ee söyledim diyelim ama bir de yüz yüze bakınca hiçbir şey olmamış o kadar lafı karşımdaki söylememiş gibi davranmamı istiyor. Boşver takma ben varım vs. Bu arada görümcem 7-24 eşimi günde en az 7-8 kere arar. Gece bile 11-12 farketmiyor yeni evliyken de aynı şekildeydi kendisi :) yanlış anlamayın benim de 2 erkek kardeşim var hatta 19-20 li yaşlarda ama ben onların eşleriyle olan çizgilerine her zaman saygı duyacağımı düşünüyorum hiç normal gelmiyor bana

Kaynanamın bana dediği cümle aynen şu "ailen seni etkiliyor her gittiğinde değişiyorsun" oldu.
Aynı cümleleri nişanlıyken ve evliyken bende duydum. İnsan şok oluyor güzelim ailesine dayatılan ifadeler karşısında. Bunların hepsi psikolojik sindirme, aklınla alay edilmesi vs vs. Bu şekilde sanki kendilerinin hiç suçu yokmusta siz üretiyomussunuz gibi algı olusturuyolar insan beyninde, işin içinden tertemiz sıyrılıveriyolar tabii bizde suçluluk psikolojisi ile derin düsünceler ve kaosa sürükleniyoruz.. Ben bu aileden hiç hoşlanmadım çocuklu boşanmak mı çocuksuz boşanmak mı seçim sizin...

Kaynanam eve dön bir daha böyle bir şey olursa bana gel kimsesiz misin annenim ben senin dedi.
kaynanam halen "seni ben seçtim seni sevmesem oğluma alır mıydım" gibi saçma cümlelerle mahcubum ayağına yatıyor.
Kaynanadan duygusal manipulasyon
Eşimle yine sorun yaşadık. Eşim ağır konuştu, babana söyleyeceğim ne olacaksa olsun dedi.
Oğlundan tehditle sindirme...
Zaten birinde sorun olmaz aile boyu sorunludur bu tipler, insanları nasıl duygusal manipule edeceklerini çok iyi bilirler, sağlıklı ailelerde yetişen bizler de anlamayız bi türlü neye maruz kaldıgımızı... Allah kolaylık versin, benim de duruşmam var bu hafta sağlıklı bi şekilde boşanabilirim umarım bu toplum zombilerinden..

Son düzenleme:
Söylediklerine Katılmamak mümkün değil ama zamanı geriye alamıyorsun. Öğrenmek için ne gerekiyor işte bunu bilmiyorum

Burda yıllardır evli çok fazla kadın var hepsi size yardımcı olacaklarıdır ama benim önerim aileleri dahil etmeyin de ettirmeyin de. Evlilikte yaşananlar ikiniz arasında kalsın ne zaman ki tamamen biter artık dönüşü yoktur eminsiniz o zaman aileler işe dahil edilsin ve evi o zaman terk edin. Evliliklerde sürekli evi terk et sonra geri gel olduğu zaman artık boşanma, ayrılma laflarının bir ciddiyeti kalmıyor

Üstüne düştüm çünkü eşim üzülüyor. Ailem arkamda ama biz çok sevip evlendik. Pişman mı olurum düşman mı emin olsam. Üstesinden gelecek bir yol bulsam en azından. Eşim benim için çabalıyor maddi manevi ama tek zaafı kendi ailesi.
Umarım yeni ev sizden uzaktır

Aynı cümleleri nişanlıyken ve evliyken bende duydum. İnsan şok oluyor güzelim ailesine dayatılan ifadeler karşısında. Bunların hepsi psikolojik sindirme, aklınla alay edilmesi vs vs. Bu şekilde sanki kendilerinin hiç suçu yokmusta siz üretiyomussunuz gibi algı olusturuyolar insan beyninde, işin içinden tertemiz sıyrılıveriyolar tabii bizde suçluluk psikolojisi ile derin düsünceler ve kaosa sürükleniyoruz.. Ben bu aileden hiç hoşlanmadım çocuklu boşanmak mı çocuksuz boşanmak mı seçim sizin...
Şok olmaz mı ya? Kaynana deyince daha kötü oluyorsun. Hele bir de aileni aylar boyunca 2 kez görmüşsen laf gelince gözün dönüyor yine sabır dedim. Bir insan nasıl bu kadar sığ olabilir? Bizler de kaynana olacağız ama bu kadar kim olabilir? Şu 50'ler ve öncesinde doğmuş olan kaynanaların çoğunda (sözüm meclisten dışarı) bu var ya. Her halükarda boşanmak tek çözüm yani...

Burda yıllardır evli çok fazla kadın var hepsi size yardımcı olacaklarıdır ama benim önerim aileleri dahil etmeyin de ettirmeyin de. Evlilikte yaşananlar ikiniz arasında kalsın ne zaman ki tamamen biter artık dönüşü yoktur eminsiniz o zaman aileler işe dahil edilsin ve evi o zaman terk edin. Evliliklerde sürekli evi terk et sonra geri gel olduğu zaman artık boşanma, ayrılma laflarının bir ciddiyeti kalmıyor
Ah aileleri dahil etmeme konusunda o kadar çabalıyorum ki. Eskiye nazaran o kadar yansıtmıyor utanıyor ailemden adamları hep kavgayla aradık diye. Evi terk etmek bana çok absürd geliyor hep saçma gelirdi millette duyunca insan başına gelmeden anlamıyormuş.
Kaynanadan duygusal manipulasyon

Oğlundan tehditle sindirme...
Zaten birinde sorun olmaz aile boyu sorunludur bu tipler, insanları nasıl duygusal manipule edeceklerini çok iyi bilirler, sağlıklı ailelerde yetişen bizler de anlamayız bi türlü neye maruz kaldıgımızı... Allah kolaylık versin, benim de duruşmam var bu hafta sağlıklı bi şekilde boşanabilirim umarım bu toplum zombilerinden..
Arınmaz anam arınmaz. Eşim memur, okumuş yazmış insan. Ailem de hakeza öyle. Kültür ortamları çok farklı. İster istemez evindeki anan baban gibi sanıyorsun gittiğin evdeki ana babayı. Öyle olmadığını görünce de hayal kırıklığına uğruyorsun. Keşke büyük büyüklüğünü bilse de küçük utansa ama öyle olmuyor. Büyüklük yapmaktan sıkıldım cidden. Allah yardımcın olsun canım ya hakkında hayırlısı zor olmalı...

Siz kendi sınırınızı çizememişsiniz ve bu ilişki sürüyorsa sizin vermiş olduğunuz tavizlerden dolayıdır.siz kendinizi ezdirdikçe bu ilişki de var olacak.eşiniz sizi saymıyor,siz kendinize değer vermiyorsunuz,kendinizi hapsetmişsiniz derdinizi bile anlatmıyorsunuz ailenize üzülecekler diye.adeda kendi hapishanenizi inşa etmiş,içinde yaşıyorsunuz.
Sesinizi çıkarın,daha gençsiniz dünya yanarsa yansın.her türlü değişim olmalı,bir ömür boyu bu şekilde yaşayamayacağınıza göre ya eşiniz sizi de dikkate alıp sayacak ya da boşanacaksınız.bu zulme,yok sayılmaya mahkum olmayın

X