Dırdırcı, eleştiri yapan koca

Çünkü siz ve annesi onu koşulsuz seviyorsunuz.
Eskiden size çok yapmıyordu ama evliliğiniz köklendikçe sizin onu her koşulda seveceğinize dair inancı arttı ve eleştirebilmeye başladı.
Ama iş arkadaşları öyle mi? Birini bu kadar eleştirse hemen sınırlar çizilir. Ortamda istenmez.
Bunun bilincinde.
Terapi alsanız birlikte sizi rahatlatabilir gibi geliyor. Yaptığının ne kadar rahatsız edici olduğunu anlamalı.
Beraber terapi almak istediğimi, yoksa bu durumu devam ettirmeyip boşanacağımı söyleyeceğim.
Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız

Hiç sessiz kalma canım, sen sessiz kaldıkça nasılsa cevap vermiyor bunları yutuyor diye dozu arttıracak buna müsade etme. Sende cevap ver, ver ki şimdi oda başlayacak dırdıra huzursuzluk çıkacak diye konuşmasın. Hem yarın çoluk çocuğun önünde yaptığı zaman değersizleşeceksin sakın.

B

Ben kendimi farklı tanıtmadım. Olması gerektiği kadar özenli biriyim ben okb derecesinde titiz biri değilim evet

yorgunluktan bitap düsene kadar tüm isleri ona yaptirmayi denediniz mi ? hic bir is yapmayip zaten begenmiyorsun diyerek herseyi onun yapmasini bekleyin ve sizde onun giyimini , gülmesini ve konusmasini elestirin . bunu o kadar cok yapin ki kendinden süpheye düssün sizin gibi.
Ahahahah kesinlikle. Ben eleştirel ve çok detaycı insanlara hep yaparım bunu. Elimi bile sürmem. Çok bilen çok çalışsın da maharetini görelim. Benim elimden bu kadarı geliyor.

Eşim çokkk fazla eleştiren aşırı dırdırcı biri, bu tutumuna karşı güzel konuştum olmadı… aynısını ben ona yaptım olmadı.. cinnet geçirdim olmadı..
Kızlar bana akıl verin lütfen? Sürekli eleştiren dırdırcı bi eşle nasıl başa çıkılır? Ona nasıl davranmalıyım?
Eleştirdiğinde ne yapmalıyım?
Örnej verecek olursam, bugün bir şey almak için eve ayakkabıyla girdim diye tam 2 saat konuştu. En sonunda cinnet geçirdim.

Çamaşır yıkama şeklimden, gülmeme konuşmama ses tonuma her şeyime karışıyor.

Adam bunun dısında aşırı iyi biri baska hiç bir kusuru yok.
Ama bu özelliği bizim evliliğimizde çok büyük sorun yaratıyor..
Lütfen akıl verin nasış davranmalıyım ki bu huyu törpülensin?
Başak burcu mu?:cry:

Bundan büyük kusurmu olur benim migrenim var tuttumu dünyam değişiyor.Ben kendi adıma sagliğımı secerim her kocadan değerli.İlerde hastalık bulunca cekemezsiniz bence değişmez o

Ben bu tarz kadinlarida çekemiyorum ablam basak ben inanmıyorum burçlarada ondan da kaçıyor herkes bilmiyorum ilgisi varmı yani kotulemiyorum oda çok eleştirir kimi yakalasa çok zor yanı Ablam olmada asla görüşmem zaten hayat zor baktım migrenden öleceğim valla kendimi seçtim

Ben de yaptıklarınıza kızarım ama pek de geçinilesi sayılmam çamaşırı korkutmak arabaya çöp bırakmak vs çok normal şeyler değil muhtemelen daha nezih bir ortam oluşturmaya çalışıyor ama gücü yetmiyor ve dırdır yapıyor ben de öyle yapıyorum 😁

İşiniz gücünüz var mı? Büyük ihtimalle gidemeyeceğinizi düşünüyor. Erkekler onları görmeden gelince rahat olunca kadındaki gerekirse boşanırız diye düşünceye girdiğini cool olduğunu görünce korkuyorlar . Takmayın odanıza çekilin kendi hayatınıza baksın. Unutmayın gerekirse boşanırsınız

Bunu her yaptığında onunla dalga geçin. Argo dilde eşek o...yormuş gibi davranın. "Aynen herb.kologcum aynen, regl olunca nasıl ped takacagimi da gel göster her b.ku sen biliyosun ya" deyin. Mutfağı toplamadan yatma diyorsa "toplayacaktım ama sen söyledikten sonra canım istemedi" deyin ve toplamayin. Ne diyorsa tersini yapın ve alaya alın sinirleri bozulsun, azıcık gururuna dokunsun. He bi de her seferinde siz de onun kusurlarını dile getirin, onlarla dalga geçin.

Bu kadar olmasa da benim eşimde de var bu tarz herşeye karışma laf söyleme gibi şeyler. "O konuda da bi fikrin olmayıversin, her haltı da sen bilme, kadın işine karışma" diye diye torpuledim. Hatta az önce halıyı katlamışım halılara dikkat etmiyomusum diye söylendi gene, "kusura bakma tabi yeni gelinsin batıyo boyle şeyler" dedim 😁

Evlilikte belki de en önemli şeylerden biri hoşgörü ve anlayışlı yaklaşabilmek. İki tarafında akıl sağlığı için, aynı evde bir ömür geçirebilmek için bir çok konuda esneklik sağlamak, konuşmadan tepki vermeden önce derin bir nefes almak gerekiyor diye düşünüyorum. Eşiniz bunun farkında değil anlaşılan. Güzelce konuşmuşsunuz olmamış, cinnet geçirmişsiniz olmamış.
Sanırım artık sessiz kalmanız lazım. Yine böyle yaptığı bir sefer tepki dahi vermeyin. İletişimi bir anda sıfıra indirin. Başından aşağı kaynar sular dökülecek hale gelsin. Neden böyle olduğunuzu sorduğunda da artık bu tavırlarından dolayı kendi evinizde misafir gibi hissettiğinizi, en yakınım olması gereken eşim tarafından diken üstünde hissettirildiğim için en iyisi hiç iletişim kurmamak diye düşünüyorum deyin.
Birazcık insan olan zaten üzülür ve ona göre davranır.

Eşim çokkk fazla eleştiren aşırı dırdırcı biri, bu tutumuna karşı güzel konuştum olmadı… aynısını ben ona yaptım olmadı.. cinnet geçirdim olmadı..
Kızlar bana akıl verin lütfen? Sürekli eleştiren dırdırcı bi eşle nasıl başa çıkılır? Ona nasıl davranmalıyım?
Örnej verecek olursam, bugün bir şey almak için eve ayakkabıyla girdim diye tam 2 saat konuştu. En sonunda cinnet geçirdim.

Mesela ben öyle laf sokarımki eşime nutku tutulur böyle ne diyeceğini şaşırıp kalır bana ters bişey mi dedi hemen arşivimden birşeyler bulur önüne birbir laflarımla süsler püsler sunarım. O zaten sürekli söyler sne bu lafları nerden buluyorsun diye anana sinirlenip tuttuklarımı da sana getiriyorum onun payıda sana kaldı diyorum. O yüzden asla şaf dalaşına girmez. Bence bir dene belki işe yarar

Ben bu adamı boşarım. Eşim de ilk başta aynıydı, arabasını hergün temizleyen bir tip. Eleştiriler, deliriyordum. Susmak daha da çoğaltıyor, cevap vermek bir işe yaramıyor bence. Sakince laf sokunca arada susar. Ama asıl bir cinnete bakar. Çocuğu aldım sakinleşmeye dışarı çıkarken onu terkediyorum sandı, birdaha yapmıyor. İş bölümü yaptık birde ondan da susuyor bence.

Evleneli 9 sene oldu. Gulmem ve konuşmam hakkındq eskıden bu kadar eleştırı yapmazdı. Şimdi sanki her seyım ona batıyor gıbı…

Bu kadar beni eleştiriyorsa, beni beğenmiyor sevmiyor gibi düşünüyorum
Bunu onada sordum, beni artık beğenmiyorsan istemiyorsan boşanalım dedim. Yani bi insan bu kadar birisni eleştiriyorsa sevmiyor diye düşünürüm…
Seni seviyorum boşanmak istemiyorum dedi.
muhtemelen gercekten batiyor. bu sevmedigi illaki anlamina gelmez bence. bir seyler birikmis olabilir icinde. belki kendi bile farkinda degil. cift terapisine gidin.

Benimki de böyle. Akrep burcu mu

X