Dırdırcı, eleştiri yapan koca

İnandınız mı? Gülüşünü bile sevmediği, aşağıladığı, işyerindeki amirlerine arkadaşlarına ağzını açamazken , sürekli eleştirdiği kadını sevdiğine gerçekten inanacak kadar saf olamazsınız.
Neden boşansın ki , nerden bulacak böyle ezecek kadını, hakaret et, herşeyini eleştir, hayatı zindan et , sonra seviyorum boşanmam de, hemen yelkenler suya. Siz kocanıza beni sevmiyorsan boşanalım demek yerine, bir daha ağzını açarsan kapının önüne koyarım seni saygısız demeniz lazım.
İnanmadım tabiki, ben de öyle düşünüyorum.
İnsan gerçekten sevdiği insanı bence kırmak istemez. Bilerek kırmaz eleştirmez.
Dediğinizi yaptım, cinnet geçirdim kapının önüne koydum eve almadım. Yalvar yakar özürdiledi ellerimi öptü bir daha öyle davranmayacağım dedi yeminler etti ama sadece bu 1 hafta sürdü. Tedavi olmayıda asla kabul etmiyor

Böyle çok konuşan adamlar genelde silindir gibi 2 delikli olur.Bazen deliklerin yeri degisebilir.O vakit Agzilarindan diskilayip kiclarindan konuşurlar.
Çözümü ise ;
İki deligi de tikayacaksin 😀

Lafta demesi kolay. Seven insan bu kadar eleştirmez
kesinlikle ben de bunu düşünüyorum
Ben lafla seni seviyorumu görmek istemiyorum
Benim iiçin davranışların önemli dedim.
İstediğin kadar sabaha kadar seni seviyorum de dedim. Davranışlarınla bunu desteklemiyorsan benim için hiç bir önemi yok dedim.0

Valla ben de okb derecesinde takıntılı değilim, hatta pis bile sayılabilirim birçok insana göre ama anlattığınız detaylara da takılırım. Annemi çok seviyorum mesela ama arabanın kapısını sürekli çarparak kapattığı için kavgamı da ediyorum. Bir insana bir şey bir kere söylenir çünkü, sonra hassasiyete göre dikkat edilir. Yok dikkat edilmiyorsa ağızdan çıkacak her şey mübahtır.

Niye adamın sizi boşamasını bekliyorsunuz? Madem kadınlık gururunuza dokunuyor neden siz onu boşanıyorsunuz?
Boşanmayı düşünüyorum.

Eşim çokkk fazla eleştiren aşırı dırdırcı biri, bu tutumuna karşı güzel konuştum olmadı… aynısını ben ona yaptım olmadı.. cinnet geçirdim olmadı..
Kızlar bana akıl verin lütfen? Sürekli eleştiren dırdırcı bi eşle nasıl başa çıkılır? Ona nasıl davranmalıyım?
Eleştirdiğinde ne yapmalıyım?
Örnej verecek olursam, bugün bir şey almak için eve ayakkabıyla girdim diye tam 2 saat konuştu. En sonunda cinnet geçirdim.

Çamaşır yıkama şeklimden, gülmeme konuşmama ses tonuma her şeyime karışıyor.

Adam bunun dısında aşırı iyi biri baska hiç bir kusuru yok.
Ama bu özelliği bizim evliliğimizde çok büyük sorun yaratıyor..
Lütfen akıl verin nasış davranmalıyım ki bu huyu törpülensin?
Dönemsel olarak aynı şeyleri yaşadım bazen eşim abarttı bazen ben çok kafaya taktım ama aynı konudan devamlı huzursuzluk olduğunu farkettiğinde durdu. Olur da tekrar başlayacak olursa ben uyarırdım ve vazgeçerdi.
Kendisinin bunun bir sorun olduğunu , sizi bu durumun mutsuz ettiğini görmesini sağlayın.
Umarım daha da kötüleşmeden ortayolu bulursunuz.

Dönemsel olarak aynı şeyleri yaşadım bazen eşim abarttı bazen ben çok kafaya taktım ama aynı konudan devamlı huzursuzluk olduğunu farkettiğinde durdu. Olur da tekrar başlayacak olursa ben uyarırdım ve vazgeçerdi.
Kendisinin bunun bir sorun olduğunu , sizi bu durumun mutsuz ettiğini görmesini sağlayın.
Uzun süre küs mü kaldınız peki? Tepkinizi nasıl belli ettiniz?

yorgunluktan bitap düsene kadar tüm isleri ona yaptirmayi denediniz mi ? hic bir is yapmayip zaten begenmiyorsun diyerek herseyi onun yapmasini bekleyin ve sizde onun giyimini , gülmesini ve konusmasini elestirin . bunu o kadar cok yapin ki kendinden süpheye düssün sizin gibi.
Kendisi aralıksız 10 saat temizlik yaptığını bilirim.
Dolabı bile jilet gibidir asla ellettmez
Cem özkok yanında halt etmiş öyle düşünün.
Onun gibi ben de onu eleştirdim. Adam kavga etmektn haz alıyor.. saatlerce koltukta oturup dırdır kavga edebilir bunlar onu asla yıkmıyor

Uzun süre küs mü kaldınız peki? Tepkinizi nasıl belli ettiniz?
Ben hiç küsmedim o bir seçenek değil. Normalde sakin bir karakterim eşimde bilir. O her yükselip sorun çıkardığında aynı tona çıkardım bi yerden sonra eşim iyice değiştin demeye başlayınca o zaman gerçekten konuşmaya hazır olduğunu anladım ve tek seferlik konuştum ve restimi çektim. Ya düzelecekti ya ben 2 çocuğumu alıp gidecektim. Eşim düzelmeyi seçti şu an çok şükür iyiyiz

Ben hiç küsmedim o bir seçenek değil. Normalde sakin bir karakterim eşimde bilir. O her yükselip sorun çıkardığında aynı tona çıkardım bi yerden sonra eşim iyice değiştin demeye başlayınca o zaman gerçekten konuşmaya hazır olduğunu anladım ve tek seferlik konuştum ve restimi çektim. Ya düzelecekti ya ben 2 çocuğumu alıp gidecektim. Eşim düzelmeyi seçti şu an çok şükür iyiyiz
Sanırım ben de resti çekmeyeliyim. Tekrar

Bu bir huy maalesef. Büyük ihtimalle kendi ailesinde de iletişim bu şekildedir. Eleştirel anne babaların çocukları da öyle oluyor. Alın karşınıza açık açık konuşun. Rahatsız olduğunuzu söyleyin.

Bu bir huy maalesef. Büyük ihtimalle kendi ailesinde de iletişim bu şekildedir. Eleştirel anne babaların çocukları da öyle oluyor. Alın karşınıza açık açık konuşun. Rahatsız olduğunuzu söyleyin.
Evet babasıda annesine bu şekilde davranıyor. Kadıncağız kaynanam ezilmiş büzülmüş kalmış öyle
Ama ben asla öyle biri değilim. Dayanacak gücümde kalmadı.

Genel olarak ailesine karşıda öyle, kaynanam bazen yaka silkiyor…
Ama iş yerinde arkadaslarına karsı gayet normal.

Çünkü siz ve annesi onu koşulsuz seviyorsunuz.
Eskiden size çok yapmıyordu ama evliliğiniz köklendikçe sizin onu her koşulda seveceğinize dair inancı arttı ve eleştirebilmeye başladı.
Ama iş arkadaşları öyle mi? Birini bu kadar eleştirse hemen sınırlar çizilir. Ortamda istenmez.
Bunun bilincinde.
Terapi alsanız birlikte sizi rahatlatabilir gibi geliyor. Yaptığının ne kadar rahatsız edici olduğunu anlamalı.

X