Dipteyim, nefes alamıyorum.... !

21 Aralığı iple çekiyorum. Bir an evvel bir piskologla görüşmek istiyorum.

Eve geliyorum. İçimden hiç birşey yapmak gelmiyor.Ev darmadağınık. Sadece geçen gün balkonu ve de oturma odasını süpürdüm o kadar. Eskiden makyaj yapardım kendime bakardım. Onu da saldım bu aralar. motive olamıyorum hayata karşı. yüzüm asık geziyorum. İşyerindeki arkadaşlar da farkında. Patron da fark etti.

Annem bana bakıyor , kadının içi eriyor üzüntüden. Herkese rol yapmaktan yoruldum. Kimseyi görmek istemiyorum.

Kah yemek yiyorum, kah yemiyorum, öğün atlıyorum. Kısacası, yaşama dair beni mutlu eden ne varsa, hepsi gitti...

Eve gidiyorum. Kafese geri dönüyormuş gibi hissediyorum...

Ben burda okurken şiştim valla.
Nasıl içinde biriktirdin bunca şeyi.
Haftada bir duş alınır mı hiç oha diyorum.
İyiki böyle bi adamdan çocuğun olmamış.
Olsaydı çocuğunu düşündüğün için boşanmazdın belki de..

canım allah yardımcın olsun cok zor bır durum..yazdıklarına cok uzuldum umarım en yakın zamanda sağlıklı ve doğru bir karar verirsin

Mart ayında hamile kaldım. Yaşadığım tartışmalar ve üzüntüler yüzünden bebek gelişmedi kalp atışları olmadı. Kürtaj oldum.
O dönemler sosyal paylaşım sitelerinde arkadaş diye eklediği bayanlar yüzünden çıkmıştı kavga.

Zaten bebek gelişmedi. Alındı. Her gece ağlamaya dayanırmı bir bebek ?

Daha o dönemler kürtajdan sonra kendime bir süre vermiştim.
Düzelmezse herşey, boşanırım demiştim. İyiki de o süreyi vermişim.

AH CANIM AH ...
kendini dipsiz kuyulara atmışsın...
çıkmaya çalışıyorsun...
hayat şartların huzursuzluk manevi işkence isteksizlik üzerine kurulmuş..
mecbur hayatını değiştireceksin ki
ziraa bu şartlara daha fazla dayanamazsın...
eski zamanın kadınları değiliz biz...
karşımızdakılerde eski zaman erkekleri değil...
aman kocam huzurlu olsun
aman terlıgını getıreyım..
kocam akşam dısarı cıkabılır içip içip gelebilir..
karı kızla dışarlarda içebilir..
ben evimde beklerim.....
bu zamanlar coktan gectı...
dikil kocanın karsısına.. bi güzel makyajımı yap..
allaha şükür ekmeğimi taştan çıkarırım..
kendıme ait gelırım var..
maddi yonden sana ıhtıyacım yoktu olmadıda şükür..
senden bekledıgım sevgı ve saygıydı sadece...
bu evlilik benım gözümde coktan bıttı..
sadece pişman olmamak ıcın içimde herseyı en baştan sorguladım..
we anladımkı gercekten bıtmıs...
sen yoluna gıt ben yoluma de...
fakat ben evlilik kararı nasıl medenıce alınıyorsa...
bosanma kararınında medenıce bır masada otururken sakınce soylenmesı taraftarıyım..
kendıne guvenmelısın..
en buyuk ılacın bu senın..
once kendın ıcın bırseyler yapıp sonra psikologdan yardım beklemek lazım değil mi???

Bir ara bir avukata gitmiştim. Boşanma işini danıştım.

Bana önce aile danışmanına gitmemi önerdi. Eğer hala çözümsüz kalırsa ancak o zaman boşanma için konuşuruz demişti.

Öyle bir durum varmış ki, mahkemedeki hakimin insafına bakıyormuş biraz bu boşanma işi.
Örneğin, ankaradaki bir hakim için küfür boşanma sebebi iken , bir diğeri ildeki hakim için bu böyle olmayabiliyormuş.
Bir de hakim her iki tarafı da dinliyor.

Tatlm ,allah yardım etsin,zor bir drum zor bir süreç ,

Eşinle konuşu bir danışmana gitseniz öncelikle belkide düzelecek sorunlarınız çözülecektir.

Eğer olmuyorsa boşanır kendin bu durumdan kurtarırsın ,sonuçta henüz herşey bitmemiş

Hayırlısı olsun

Boşanmalısın demek istemiyorum ama... Boşan arkadaşım ya! Böyle hayat mı olur.
Yazık etme kendine, güzelliğine. Boşanmayı kabul etmiyor diyorsun ya, bırak. Haber verme hiçbir şekilde ve boşanma dilekçesi eline gelsin. Canım gerçekten böyle yaşanmaz, hatta sen de farkındasın bunun. Kendine bunu yapma..

sabahtan beri ara ara okuyorum yazdıklarını ve gercekten kahroluyorum böyle seyler yasayan kadınlarımızı gördukce. danışmana gitmek çare degıl eger erkek kendı ıstemıyorsa.
tatlım bence bir kagıt al elıne ve kocan olacak( o sürüngenın kusura bakma benım gözumde hepsi aynı )senın ıcın artı yönu varmı sevdıgın yönlerı yaz kagıda sonra eksılerını yaz sana kattıgı artılar ve eksıler ınan bana karar vermede cok yardımcı olacaktır sana bu yöntem ve otur konus ve kararlı oldugunu ve değişmes gerektıgını söyle ona ve bır sure ayrı kalın belkı aklı basına gelır sürüngenın.

Bunu yaptim bile. Negatif yonleri agir basiyor

calisiyorsun maddi yonden ozgursun cocugunda yok daha fazla cekemeyecegini dusunuyorsan 1 dakika bile durma kendine yeni bi hayat kur esinde hiç birakamadigi bekar hayatina devam etsin

acaba bazı erkeklere göre evlilik nedir?
ayrı bir ev ve hatun.
ama beyin hala bekar hala ana evinde...
evlilik kutsal bir mertebe ama böyle basite düşürmelerine deliriyorum.............
.

calisiyorsun maddi yonden ozgursun cocugunda yok daha fazla cekemeyecegini dusunuyorsan 1 dakika bile durma kendine yeni bi hayat kur esinde hiç birakamadigi bekar hayatina devam etsin

Cogu zaman is cikisi once annesinin evine giderdi. Orayi tavaf edip hep 2 saat sonra eve gelirdi. Kayinpederimden ise utaniyorum desem yeridir. Kucumsedigimden degil. Sokakta ise yarayacak cop bile bulsa, bedava diye arabaya atar eve gotururdu... rezillik.. esim bana hic en onemli oldugumu hissetirmedi. Gecen gun konustugumda tum bunlari icimden kustum.

acaba bazı erkeklere göre evlilik nedir?
ayrı bir ev ve hatun.
ama beyin hala bekar hala ana evinde...
evlilik kutsal bir mertebe ama böyle basite düşürmelerine deliriyorum.............
.

Al yine ayni sendrom. Eve geldim. Dunden kalma yemegim vardi. Yedim. Esim geldi. Mutfakta kendine birsey hazirliyor. Yatak odasina girdim. Uzandim simdi yataga. Canim hic birsey yapmak istemiyor. Kendimden nefret etmeye basladim.....

sıkıntıların seni temizliyor diye düşün ferahla
sana zor görünen belki senin için hayırlıdır
"belki hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır, Allah bilir siz bilemezsiniz" Bakara suresi 216
Allah var keder yok

Al yine ayni sendrom. Eve geldim. Dunden kalma yemegim vardi. Yedim. Esim geldi. Mutfakta kendine birsey hazirliyor. Yatak odasina girdim. Uzandim simdi yataga. Canim hic birsey yapmak istemiyor. Kendimden nefret etmeye basladim.....

bi yasananlarda nefret edılmesı gereken kısı senmısın acaba??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…