Dini hassasiyetim var ve sevgilim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dini hassasiyetin var ve sevgilin var ??
Ne anlatmak istedin yani ?
Opusuyorsun,sariliyorsun..Ama opusmenin suresi bir parca uzadiginda vicdan yapiyorsun ?
Madem dini inanclarin ile alakali bir cekincen var,kocan olmayan bir adamla neden opusuyorsun..

Dinin ogretileri istekleriniz dogrultusunda gevsetip,sikamazsiniz..
Yani adamla cinsel olarak bir birliktelik yasamadik,ama opusup sarilmaktan yana da bir cekincemiz yok derseniz : Bu dini bir hassasiyet olmaz..
Bence sizin kafaniz karismis..
İstediginiz kisiyle gorusursunuz,o kimseyi ilgilendirmez.Sahsen,evlenmeden birlikteliler yasadim ancak bunu bir kilifa sokup yumusatmaya da calismadim kesinlikle.
Ama opusup,sarilditan sonra olayi dini ogreti ve hassasiyete de dayandirmayin..
Cogu sarhos edenin azi da haramdir..

Ben de bunu düşünmesinden korktum işte yaptığım şeyden sonrasında pişman oldum, üzerinde sonra düşündüm

olay bu zaten *üstte süreyle alakalı yanlış yazdığımı sonradan düzelttim* öpüştükten sonra vicdan yaptım desem daha doğru olurdu

Ben de bunu düşünmesinden korktum işte yaptığım şeyden sonrasında pişman oldum, üzerinde sonra düşündüm
Valla şimdi evet diyor olabilir. Ama gençlik, ergenlik, hormonlar vs. tavan yapabilir. Ondan sonra fikrini değiştirebilir. Başta öpüyordun, şimdi mi dank etti diyebilir.

Sevgilin kabullendikten sonra kimseye laf düşmez, zamanla fikrin de değişebilir. Yaşın çok genç zaten, şu an bu şekilde yaşaman en güzeli. İnşallah eğitimini etkilemeyecek şekilde yaşamayı da başarısırsın

Valla şimdi evet diyor olabilir. Ama gençlik, ergenlik, hormonlar vs. tavan yapabilir. Ondan sonra fikrini değiştirebilir. Başta öpüyordun, şimdi mi dank etti diyebilir.
eğer buna saygı göstermeyecekse de o halde bu birlikteliğin anlamı kalmaz diye düşünüyorum

2 Ay sonra sinava girecekken niye?

Aseksüel misin yoksa günah olduğunu düşündüğün için mi rahatsız oluyorsun? İki durumda da sevgili edinmesen daha iyi değil mi... Sevgililik birlikte oturup çay içmek, sohbet etmek değil. Öyleyse eğer ben de sevgilin olabilirim senin yani.

Çok dindarsan direkt git evlen görücü usulüyle.

Öyle demez de aşkım bi kere öpeyimle başlar, bi kere elleyeyimle ilerler, bir kere sürtüneyimle devam eder, azcık soksam bişey olmazla final yapar.

Herkesin kafası kendine bunlar senin doğruların maalesef herkes önce yargılama ve giydirme peşinde
Vicdanın rahatsız oluyorsa ve karşındakinin sana değer verdiğini gerçekten düşünüyorsan konuş sınavdan sonra ciddiye bindirin işi istediğin usullerle olsun
Bu şekilde kendinle çelişiyorsun ve daha da önemlisi karşındakine kurallarım var diyosun ama sarılıyosun yani bence ya hep ya hiç ol net ol, çocuk düşünür bugün sarılıyosa iki gün sonra öper de diye bu düşünceye girmesin.

Öyle demez de aşkım bi kere öpeyimle başlar, bi kere elleyeyimle ilerler, bir kere sürtüneyimle devam eder, azcık soksam bişey olmazla final yapar.
:) Ya manipülatif tipler o yazdığın önerilere sinip kabul edilmediğinde çirkinleşip, önce öptürmüştün şimdi mi tuttu namusluluğun der.

Anne baba veya bir aile büyüğü olmadan aynı ortamda bulunmak bile haramken ne ara öpüşme boyutuna geldi bu işler? Öpüşme süresinin uzun veya kısa olmasına göre daha sevap-günah mı oluyor? Bana kalsa rızası olan iki yetişkin ama hassasiyeti olanlar için günah değil mi bu? Çok provokatif bir başlık, konu sahibi söylesenize sizin dini inancınıza göre nikahlı eşiniz olmayan biriyle öpüşmek caiz mi?

Arkadaşının yaşı senden büyükse faydalanmanın derdinde emin ol!!! Yok yaşlarınız yakınsa o yaştaki gençlerin hormonları pek hareketli oluyor.. Bunların hepsi bir yana sınava 2 ay kala bunu düşünmen çok büyük sıkıntı, rakiplerin evden çıkmadan ders çalışıyor, erkek arkadaşı bırak telefon bile kullanmıyorlar.. Biliyorsun bu yıl baraj yok, herkes sınava giriyor , sınav yarışı iyice alevlendi.. Sen sevgiline sınava kadar görüşmeyelim de bence.. Umarım sınavda da çok başarılı olursun

Söylediklerini anlıyorum ama bence sen bu dinsel veya cinsel konuları sevgilinle konuşmak yerine 2 ay iletişimi biraz kesip sınavına odaklanmayı konuşmalısın. Bu süreçte yanlış şeye odaklanmışsın bence ve belki de stresinden kaçmak için bunu düşünüp duruyorsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…