Dini hassasiyetim var ve sevgilim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Meliszamir

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2022
9
5
Merhabalar 19 yaşındayım sınavıma 2 ay var ve 2 aydır sevgilim var. Her şey güzel gidiyor fakat ileride yaşanmasını istemediğim şeyler için önceden onunla konuştum ve beni anlayışla karşıladı. İstemediğim sürece bir şey yapmayacağını söyledi. Sarılmak, öpmek vs rahatsız edici değil ama öpüşmenin biraz fazla sürmesi inanılmaz derecede vicdan yapmama sebebiyet veriyor. Bu konuda da onunla konuştum. Onu gerçekten seviyorum büyük ihitmal de uzun süreli bir ilişki olacak. Çoğu genç de benim gibi düşünmüyor. Sevgili olmak için illaki böyle şeylere ihtiyaç yok değil mi? Tam tamına 2 haftadır bunu düşünüyorum ve delirmek üzereyim neden bu kadar bu durumu taktığımı bilmiyorum. ( Bunlar ayıp şeyler falan demeyin, biliyorum çoğu insan ihtiyaç olarak görüyor fakat ben böyle yetiştim ve istemiyorum da evlenene kadar herhangi bir elleşme cinsel olay. Herkesin ilişkisi farklıdır.)

haklısınız, bilmiyorum belki de onay ihtiyacı hissettim

1- Önünüzde sınav varken o yaşlarda flört, sevgili falan tüm performansınızı etkiler. Kendi kendinizi sabote ediyorsunuz.
2- Sevgili olmak için "bence" böyle şeylere gerek var. Sadece oturup sohbet ettiğin birinin arkadaştan ne farkı var? Normal bir arkadaşınla da sohbet edersin, gezersin, film izlersin vs. Hayır bir de sanki bunları sadece sevgiliniz istiyor gibi davranıyorsunuz. Onu uyarıyormuşsunuz falan... İlişki sürsün diye mi öpüşüyorsunuz? Yoksa siz de mi istiyorsunuz? Eğer siz de istiyorsanız kendinizi durdurmaya mı çalışıyorsunuz?
Ha tabi evlenene kadar sıfır temas düşünüyorsanız o iş zor bana kalırsa. Yaşınız 19, sınav diyorsunuz, 4 yıl okusanız desek, 1 yıl da artı süre versek 5 koca sene birinin siz sırf öyle istiyorsunuz diye bekleyeceğine dair umudunuzu besleyen nedir?

3- Kısa veya uzun öpüşmenin günah bakımından farkının olacağını size düşündüren ne? Dini konulara hiç girmeyeceğim zaten olayın izahını yapmak zor.

1- iyi etkiliyoruz bunda bir sıkıntı yok
2- ilk başta kendim de istedim sonrasında vicdan yaptım
3- kısa veya uzunu alt kısımda belirttim tekrardan direkt rahatsız etmesini

Hayat boyunca içinize sinmeyen hiçbir durumun içinde olmayın. Sonra çok pişman olursunuz. Hiçbir insan ilişkisine de kesin uzun sürer veya evliliğe gider gözüyle bakmayın. Arkadaşlıklar için de böyle bu… Bi bakmışsınız iki düşmana dönüşmüşsünüz, hem de hiç ummadığınız anda. Her zaman inandığınız değerlere uygun yaşamanızı tavsiye ederim. O heyecanlar geride kalınca kendinizden verdiğiniz her ödün için pişman olursunuz.

Aynı yaştayız, o da eğer bakış açın böyleyse benim için de sorun yok, bu tip şeyler için birlikte değiliz dedi
Yani umarım fikrini değiştirmez. Çünkü ilk başta evet denen şeyler zamanla sıkmaya başlayabiliyor. Hayır bari baştan itibaren hep bu çizgide olsaydınız. Çocuğu öpüp öpüp ondan sonra da hassasım deyip geri çekilmeniz garip olmuş. Yani önce şekeri vermişsiniz, sonra da elinden almışsınız gibi olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…