Dileğim anne olmak diyenler buyrun burda dertleşelim

ececim olsun sağlıklı olsunda hayırlısı olsun
ebrar ablacım hiç denk gelemedik gecmiş olsun bu arada hastaymıssın sanırım
garibim sanada gecmiş olsun cnm

Selam kızlar ıyı geceler.bugun fazla ugrayan olmamıs ben gıbı.bayram ustu tabı koşturmacalar sürüyo...bende bı fırsatını bulup giremedım.öglen 12gbı uyandm.ortalıgı topla iş guc,snra eşımın yanına gttm 2de.isimz vardı 1saat kadar...ordan anneme ugraym dedım babam rahatsz görim ama babam dukkana gtmıstı...orda oturdum.snra aksam yagmuru okuldan aldm yengem cok yorgun dıye.geldık yagmur hanım 1dk bıle bırakmadı hala oyun,hala ödevım....snra 9da gene kocıse gttm kac gndur canı balık ıstyodu balık aldk geldım ayıkla kızart illet oldum ya...evımde ılk defa yapıyorm annelerde yerz yersek nefret edıyorum ya kokudan,kactan berı heryer acık ama hala koku var off...camasırsuladm mutfagı banamısn demıyo...ay ben ne cok anlattm yaaa gereksz gereksiz dimi...neyse snra nıye grmedı demeyn vallah şmdı oturdum.

derinim nasılsın çok hareketli bir gün geçirmişsin konuşamıyoruz bu aralar msndede yoksun sildin mi yoksa beni

Canım ya dikkat et kendine dinlen bol bol çay iç hiç sevmezsin ama:)limonda sıkkk çabuk iyileş bayramdan sonra işimiz var:)
Kolay gelsin bende isterim baklava.
Canım inşallah güzel haberler var bize.
Ahh dericim bugün ne yorulmuş kız haklısın balık işi çok fena çok kokuyor evler bende evde yapmıyorum aldığım yerde pişittiriyorum yada kv yiyoruz benim annemde evde yaptırmaz:))))

Gülşahcm sagol sen nasılsın,hamişlik nsl gidiyor?yoo benım senı sildigım fln yok cnm ..ama sen gelmıyosn hıc topıce,hamıs oldugunu syledn kayboldun.msn gece daha cok acık oluyo denk gelemedık heralde..
Banuş ya sorma o kadar yoruldum kı...ilk ve sondu ama.dun kv ye kzdm ondan evde yaptm.ogluna bı balık yapmak zor geldı.yardm etcektk heralde.benımkıde sevmez he balıgı öyle kırk yılın başı yiyesi gelir...

Hop yakaldım seni naber kız tabi balık fena eziyet evde.

Ebuşum cnm benım.cok gecmıs olsun...galiba bu gece de ıyı dglsn hic ugramadın.yarın görusuruz inş kuzum.
Banuş gtmşsn cnm bende msn de beklerim:)öptm senıde.bende yatıyım artık.

günaydınn kızlar hayırlı sabahlar.nasılsınız dicem ama kimsecikler yok.

belki bizlere biraz faydası olabilir diye paylaşmak istedim kızlar.

Ailenizle kahvaltı yapıyorsunuz.
Kızınız, kahve fincanına çarpıyor ve bir fincan kahve gömleğinizin üzerine dökülüyor.
Biraz önce olan olay üzerinde hiç bir kontrolünüz yok.
Sonradan olacaklar ise sizin davranışınıza göre belirlenecek.
Lanet ediyorsunuz. Kahveyi üzerinize döktüğü için kaba bir şekilde kızınızı azarlıyorsunuz. Kızınız üzülüyor ve ağlamaya başlıyor.
Kızınızı azarladıktan sonra eşinize dönüyor ve kahve fincanını masanın kenarına çok yakın koyduğu için eleştiriyorsunuz.Bunu kısa bir sözlü tartışma takip ediyor. Öfkeyle üst kata çıkıyor ve gömleğinizi değiştiriyorsunuz. Aşağıya indiğinizde kızınızı, ağlamaktan dolayı kahvaltısını bitirememiş ve okul için hazırlanamamış bir halde buluyorsunuz. Kızınız otobüsü kaçırıyor. Eşinizin işe gitmek için hemen çıkması gerekiyor.
Hemen aceleyle arabanıza koşuyorsunuz ve kızınızı okula bırakmak üzere hareket ediyorsunuz. Geç kaldığınız için, l hız sınırlaması olmasına rağmen hızlı gidiyorsunuz. 15 dakikalık gecikmeden ve hız limitini aştığınız için ödediğini trafik cezasından sonra okula ulaşıyorsunuz. Kızınız size “Hoşçakal” demeden binaya koşuyor.
Ofise 20 dakika gecikmeyle geliyorsunuz ve evrak çantasını evde unuttuğunuzu anlıyorsunuz.
Gününüz korkunç bir şekilde başladı!
Devam ettikçe, kötüleşiyor, daha da kötüleşiyor sanıyorsunuz.
Eve gitmeyi dört gözle bekliyorsunuz.
Eve ulaştığınızda eşiniz ve kızınızla olan ilişkilerinizde araya sıkıştığınızı sanıyorsunuz.
Neden?
Sabahleyin nasıl tepki verdiğinize bağlı olarak!
Neden kötü bir gün geçirdiniz?
A) Kahve sebep oldu
B) Kızınız sebep oldu
C) Polis sebep oldu
D) Siz sebep oldunuz
Cevap “D” şıkkı.
Kahvenin dökülmesinde sizin bir kontrolünüz yoktu.
Sizin gününüzün kötü geçmesine o 5 saniye içindeki davranışlarınız sebep oldu.
Olabilecek ve olması gereken ise şöyleydi.
Üzerinize kahve sıçradı. Kızınız ağlamak üzere.
Siz nazikçe “Tamam tatlım, bir dahaki sefere biraz daha dikkatli olman gerek” diyorsunuz. Havluyu kaptığınız gibi üst kata çıkıyorsunuz. Gömleğinizi değiştirip, evrak çantasını aldıktan sonra aşağıya iniyorsunuz ve aynı anda pencereden kızınızın otobüse bindiğini görüyorsunuz. Kızınız geri dönüp el sallıyor. Siz ve eşiniz ise gitmek için birlikte çıkıyorsunuz. 5 dakika önce işe geliyorsunuz ve çalışma arkadaşlarınıza neşeli bir şekilde selam veriyorsunuz. Patronunuz ne kadar güzel bir günde olduğunuz hakkında konuşuyor.
Farka bakın!
İki farklı senaryo. İkisi de aynı başladı. İkisi de farklı bitti. Neden?
90 / 10 sırrı inanılmazdır! Çok azımız bunun farkındadır. Sonuç?
Pek çok insan gereksiz yere stresten, dertlerden, problemlerden ve baş ağrısından acı çekmektedir.
Bu sır nedir?
Hayatın %10’u, sizin başınıza gelenlerden oluşur.
Hayatın diğer %90’ına ise sizin bu başınıza gelenlere nasıl davrandığınızla karar verilir.
İnsanlar anlamsız şeyler söyler ve yaparlar. İnsanlar hasta olurlar. Arabalar bozulurlar. Uçaklar geç kalır ve bütün planlarımızı alt üst ederler. Trafikte bir sürücü canımızı sıkabilir v.s.
Bu %10’luk kısım tamamen bizim kontrolümüz dışında gerçekleşir.
Diğer %90’lık kısım farklıdır. Diğer %90’lık kısmı siz belirlersiniz.
Nasıl? Olaylara yaklaşımınızla!
Nasıl tepki verdiğinize bağlı olarak.
Gerçekten olanların %10’unda hiç bir kontrolünüz yok.
Diğer %90’ı ise sizin tepkinizle belirlenir.

Günaydın kızlarrrrrrrrrr
Bugun erkenciym,fırsattan istifade girdim nasılsınız bakalım?
Rabbim cümlemize hayırlı haberler almamızı nasip eylesin,günümüzün güzel geçmesini nasip etsin inşaallahhhhh

Kardeloşum evet cnm büyüdük ya hala şaşkınlık içindeyim cnm,bugun detaylıya gircem akşam nasipse inşaallah
Selinam paylaştıgın şey çok güzel cnm ve de çok doğru maalesef...

selammmmmm herkezi çok özledim ama elimden gelen birşey yok .bulantılarım devam ediyor .su .çay meyve suyu miğdemi inanılmaz bulandırıyor kutusuna bile tahammul edemiyorum.isimlerini yazarken bileçok kötü oluyorum bebeğim sağ salim doğsunda ben herşeyi çekmeye razıyım.onuncu haftamıza girdik ama doktora göre bebeğim bir hafta önden gidiyormuş .inşallah sizlerdende güzel haberler alırım .

günaydın kızlar nasılsınız
canım sarma çekti kalktım zeytinyağlı yapraksarma biraz da biber doldurdum koydum pişiyor
küçük bi tencere yaptım yormıyım dedim kendi mi fazla birde tarhana corbası yaparım koçişle yeriz burda fırtına var bugün yağışlar başladı doğalgazımızda açılmadı daha merkezi sistem birde yeni evler ilk kez yanacak inş. ısınırız

Kardeloşum evet cnm büyüdük ya hala şaşkınlık içindeyim cnm,bugun detaylıya gircem akşam nasipse inşaallah
maşallah canım,doğduğu günleri de görürüz inşallah.
selinacığım gönderdiğin yazıyı ben de çok beğendim canım,emeğine sağlık.
semracım maşallah size de,sanırım sen de haziren annesi olcaksın canım,rabbim sağlıkla kavuştursun.

günaydın tosti,niye hala açılmadı doğalgaz,havalar bayadır soğuk,ben nerdeyse bir aydır yakıyorum.
ellerine sağlık,şifa olsun,bebeğe löp löp et olsun inşallah.

selam kızlar,rabbime hamdolsun benim mide bulantılarım başladı,inşallah her şey yolunda gider.
ama kızlar size bi tavsiye,evet çok bekliyoz,çok heves ediyoz,keşke bulansın da diyoz ya,öyle dua etmeyin sakın,rabbim çok rahat bi hamilelik geçirmeyi nasib et demekte fayda var canım arkadaşlarım.
çünkü rabbim biz neyi istersen onu verecek kudret o nun elinde.
sizleri seviyorum kızlarrrrrrrr:38.

Sarı leblebi çubuk kraker ye iyi gelirmiş.
Canım güzel haberlerle gel inşallah nasıl oldun bu arada.
Ebuşum cnm benım.cok gecmıs olsun...galiba bu gece de ıyı dglsn hic ugramadın.yarın görusuruz inş kuzum.
Banuş gtmşsn cnm bende msn de beklerim:)öptm senıde.bende yatıyım artık.
Senden ses çıkmayınca yattım.
Çok güzel bir paylaşım ne kadar doğru.
Kardeloş başlamış bulantıların için rahatlamıştır artık.
Afiyet olsun canım.

amin cnm tez zamanda inşallah.ay cnm ok tam bıze kadar yarım tepsi

ewet cnm hafıften hafıften hıssedıyorum cok nadır...

çok guzel bır yazı cnm.ewet cok doğru sağlıktan başkası yalan...ben de hiç bısey kırıldığında filan asla tepkı gostermem sağlık olsun der geçerim.ınsan kırmaya hiç gerek yok.hanı denır ya cana gelecegıne mala gelsın diye...

ay cnm demek senın de başladı bulantılar ...inşallah cabuk atlatırsın.ben bılırım nasıl oldugunu ılerlemiş halının :S
oh oh afyt olsn cnm bıze de gonder kıs sarma :))))

ewet cnm yaaa ben cok fenaydım ya ozaman cıkartmalarımda bıle allahım sukurler olsun sana.bebeklerıme bısey olmasın da ben cıkarayım kotu olayım onmlı degıl dıye dua edıyordum.

banu;kardelen49 selam kızlar nasılsınız???

Naber sevcan kardelen 49 nasılsınız.
Kardelencim nerelerdesin sen iyisin inşallah.
AYNI anda yazdık sanırım ıyıyım banuş sn nasılsın? bugun temızlık yapacagım yavaş yavaş da bakayım dedim kım war kım yok dıye...senın nasıl gıdıyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…