Dertler Derya Olmuş (iki adet dert içerir)

Birinci konuyla ilgili soylenecek bir sey yok galiba. Insan hayati paylasmayacaksa, cocugun sorumlulugunu bolusmeyecek, zor gunde birbirine destek olmayacaksa evli olmanin bir manasi yok.

Ilk konuya gelince, bence bu tarz durumlarda hassas olmak, cok dusunmek insanin kendine zarar. Yani kiyafetleri mi istedi? O kadar. Neden istedi? Nicin istedi? Art niyeti mi var? Aklindan ne gecti? Bunlari dusunmeye, buna mesai harcamaya hic gerek yok. Kiyafeti istedi, eyvallah, verebiliyorsaniz verin. Normal hayatiniza devam edin sonra. Ha bi derdi olan insan da yetiskin gibi gelsin acik acik soylesin. Soylemiyorsa dusunmeyin.

bosanmalarda anlamıyorum korkan taraf kadınlar....bos verınya ...sıze bu sekılde davranan adamı kımse cekmez...sız hayatınızı duzenede sokarsınız cocugunuza balgıbıde bakarsınız...esınız olacak adam dusunsun....erkekler surunuyor...ılerkı yıllarda goruyoruz....bos verın...boyle bırıyle omur gecmezz...valla kurtuldunuza sevinirsiniz ılerde...

Evet bende anlam veremiyorum toplum baskisindab olsa gerek direk dul kadin damgasini yapistirdiklari icin bilincaltimiza yer etmis hele ki evladim kiz (cok sukur Allah ima gönlümden geceni verdi) oldugu icin tedirgin olmuyor degilim....

Görümceniz kendi kızının kıyafetleri ni mi vermişti size.
Ya mesela bende gördüm verdiğim hediyeyi saatış sitesine koydu. Alındım açıkcası birine verse rahatsız olmazdım elbet ama.
Eş konusu da bazen cıkmaz a giriyor evlilikler umarım çözüme kavusur.

İlk derdin için söyleyeceğim şu abi abla kardeş bile olsa çocuğunun giyilmiş kıyafetlerini vereni geri çeviririm birkaç takım olur yeni olur çocuğumun olur almak kadar istemekte normal benim için bu durumda.
İkinci derdinle ilgili ne desem bilemedim hakkında hayırlısı olsun önceki konularını bilmiyorum.

İlki için belki kıyafetleri görüp beğenmeyip attığınızı düşündüğü için alınganlık göstermiş olabilir görümceniz.
İkinci dert ise evlere şenlik. Önceki konuları bilmediğim için şöyle bi başlıklara baktım. Boşanıyoruz galiba bıktım eşim şöyle eşim böyle konuları gördüm. Loopa sarmış gibisiniz. Bu sefer de boşanacağınızı düşünmedim o yüzden. Hakkınızda hayırlısı olsun. Çocuğunuz için sağlıklı bir ortam oluşturmak sizin en temel göreviniz.

Yani 1.konunuzun üzerinde pek durmayın verin ne yaparsa yapsın.
Ayrıca şak diye siteden nasıl görmüş oda ilginç.

2.konunuz belki öncesinde de okumuşumdur ancak hatırlayamadım.
Şİmdi eşiniz başlı başına hatalı.
Sinirle hakaretler havalarda uçuşmuş
Mantıklı bir şekilde düşünüp taşınıp eften püften değilde elinizdeki herşeyi toplayıp konuşmanız ondan sonra ciddi bir karar almanız lazım derim.

Esinin ya psikolojik sorunlari var yada evliliginizi cok yipratmissiniz birbirinize saygi kalmamis bosan yada bosanma diyemem fakat hemen simdi toparlan al kizini cik o evden ara verin uzun bir zaman gorusmeyin uzaklasin iyice kararinizi verin sonrasinda bosanmaksa planiniz beraber acarsiniz davayi ama sen o evde kalmaya devam ettikce hersey dahada cirkinlesicek ortada bi cocuk var onu dusunun bosansanizda mecbur yuzyuzue bakacaginiz zamanlar olucak daha fazla uzatmayin lutfen cocugunuzu dusunun bu ortamda buyumemeli

Abinizin karisinin yaptigi cok ayip. Bir omur evinizde saklayacak degildiniz ki. Kiyafet dediyin ne para tutuyo ki, istiyo bi de
Kocaniza diyecek lafim yok. Niye cekiyorsunuz onu da bilmiyorum. Belli ki, boşanmak istemiyorunuz, oyuzden mecbur katlanacaksiniz ...

eşin konuları ne kadar uzatmıs
alır cocugu arabada oyalar sen de hastanede işini hallederdin
o da cocugunla beklerdi.
araba da cekılmemıs olurdu
cekılse dahi tepkilerı cok acayip

Eşin hep böyle gergin ve agresif biri midir?
Yoksa özel bir nedeni var mı bu hallerinin araştır derim.

Ya da hiç uğraşmaya değmez dersen boşanmak da hakkındır.

Gelininiz verdigim kiyafeti dönüşüme gönderiyor diye triplere girmis bence. Bosver naparsa yapsın.

Esine de bebeğini güvenme adam bakamiyor. O da hastaneye git diye senin iyiligini istiyor ama birazcık öküz iste kibarlık da bilmiyor. Anneme bırakalım diyorsa bırak annesine. Esin bakamıyor sen de doktora gelmissin. 2 cocukla nasil uğraşacağını oğlu düşünsün. Hem eltin varmış o da bakar. Şöyle düşün esin bir erkek bebeğinin yemeğini düşünecek kadar bebek bilgisi yok. Kendini geliştirmemiş. Ama kaynanan bebegini ac bırakmazdı. Araba parkını da bosver naparsa yapsın . Sen ona söyle yapalim diyince bence gurur yapıyor. Daha cok senin dedigini yapyasi geliyor. Birak ne hali varsa görsün. Ayrılacaksan kendine de nafaka al. Sonucta ona hanimlik yaptin yemegidir temizligidir cinseligidir vs vs. Herseyden once bebeğinin annesisin. Ayrilmak istiyorsun diye hic bi hakkindan vazgecme. Ev varsa araba varsa yarisini iste.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…