Dertler Derya Olmuş (iki adet dert içerir)

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.616
3.867
Merhaba BDV’nin güzel kadınları. Bugün iki adet derdimle karşınızdayım. Kimselerle konuşmak gelmiyor içimden. Sadece sizlerle paylaşmak istedim. İlk önce beni çok sarsmayan ama düşündüren derdimden başlamak isterim.
Dün dolabımda giymediğim ama kullanışlı ve şık olan kıyafetlerimi çıkarttım bir valize koydum dönüşüm yapılan bir siteye atıp kullanmak isteyene vermek üzere. 5 aylık kızımında artık küçük gelen ve kullanışlı durumda olan kiyafetlerin de aynı şekilde ayırdım ve bugün o siteye attım. Abim ve eşi ilk dogum yaptıgımda bir kac çıt çıtlı badi, tulum, yelek vs ve bir takım eşyalar getirmisti. Ayırdığım kiyafetlerin arasında o kıyafetlerin bir ikisi de vardı. Akşam abimin eşi ‘Canım dönüşüme birşeyler koymuşsun kizimin olanları bana geri verebilir misin’ bu şekilde mj attı. Önce bozuldum açıkcası sonra belki hatıra olarak saklamak istemiş olabilir diye hak verdim ve mj ina cevap olarak ‘canim yanlis anlama begenmedigim icin degil kizima artik küçük geldigi icin baska bir bebekte faydalansin istedim sana sormaliydim sanirim kusura bakma’ dedim. Ama aklima takilan ben senden herhangi bir talepte bulunmadan toplayip getirmissin yani gözden çıkarmışsın verdiğin uc parcanin pesine dusmek nedir? Zaten ben istemedim ama hak da verdim yani iki arada kaldim ve kalbimi karartmak istemedim . Sizin bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.
İkinci ve beni artik bunaltan alıp başımı gitme istegi uyandiran derdime gelecegim. Lütfen biz sana bosan dedik hala burada konu açıyorsun tarzi yorumlar yapmayin zaten yıprandım yeterince.
Benim disim hamileyken kırılmışti ve bir kısmını doktor çekti. Bir kismi kırık ve iltihapli kaldi ve dis iltihabindan korkarim. Esimde israr kiyamet randevu al dedi bende kizimizla sen ilgilen oyleyse hastane bahcesinde dedim o da annem ben bakarim demisti bana dedi bende oyleyse randevuyu ablanlarin tatile gittigi tarih alayim kadin zorlanmasin dedim(görümcenin 2 ve 9 yaşındaki cocuklarina bakiyor) o da israr kiyamet al iste al geciktirme deyince tamam oyleyse ikinci randevuyu o tarihe denk getirelim simdi zaten sadece muayene edip randevu verirler dedim ve aldim randevuyu. Gitmemize yarim saat kala anneme birakalim demeye basladi dedimki kadina onceden haber vermedim birakamam ustelik oruc tutuyor iki cocukla birde bizimkiyle ilgilenemez bunalir dedim afra tafra gittik. Park yeri aradi bulamadi acele etme bir suru otopark var burda birine birakalim gerekirse on on bes dk yururuz dedim yok inat etti dolandi dolandi artik dedimki beni hastanenin orda birak giris işlemlerimi yaptirayim sen de gelirsin o vakte kadar. Gittim ben kizimla yaptirdim islemleri bekliyorum. Geldi ama surat bes karis isiklarin oraya biraktim park yasak ama herkes parketmis birsey olmaz heralde dedi neden otoparka koymadin diyorum cevap yok sira daha cok var git otoparka cek diyorum yok diyor. Ben rontgene girdim bu da cocugu alip bahceye cikmis arabaya bakmis cekmisler. Beni aradi arabayi cekmisler diye ciddi misin sen dedim dalgami geciyorsun diye suratima kapatti telefonu rontgenden cikktim birde panaromik rontgen icin beklerken bes karis surat geldi cocuk agliyor basi bagri acmis cocugun mamasini vermistim icirmemis surat afra tafra yapiyor sinirle aldim cocugu orda belani dedittirme dedi ne diyosun ya sen dedim cocugu arabaya koyup bir hisimla ciktim hastaneden mama yedircek bir bank aramaya arkamdan serefsiz gel buraya diyip kolumu sıktı bende onu itip s.git ya defol git biktim senden dedim pesimden kosuyor ama allah belani versin ddefol git pislik hayatimdan s.git soyleniyor elli lira para verdi taksiyle git diye cekti gitti. Eve geldim mj attim artik uzak duralim mumkunse dedim dedigin gibi omur boyu uzak duralim dedi. İse giderkende kendimi mecburiyetin icinde hissediyorum ne karar veriyorsan cabuk ver hemen kurtulmak istiyorum dedi bende olur dedkm. Artik inanin tartismaya laf anlatmaya hic bir seye mecalim kalmadi bosanmayi baharin gelmesi gibi bir umut olarak goruyorum ve ben artik sanirim hayatimin geri kalanini bu adamla heba etmek istemiyorum

Konularını biliyorum senin kocandan bi cacık olmaz güzel kardesim yolda hakaretler küfürler şiddete meyil hepsi var artık ikinizde çok dolmusunuz en küçük meselede taşma yapıyor kavgaya donuyor olay aslında büyütülecek bir mesele değilmiş amma artık tahammül saygı bitmiş aranızda Allah yardımcın olsun keşke böyle olmasa

Cok haklisiniz cok soğudum artik eminim o da ayni duygulari hissediyordur

Cok haklisiniz cok soğudum artik eminim o da ayni duygulari hissediyordur
Doğum ve sonrası çok zor geçti sizin için malesef esin çok saygısız olgunlaşmamış hoduk bir adam idare etmeyi bilmiyor sende çok dolu olduğun için anlık tepkilerin oluyor dolayısıyla ilişkiniz çıkmaza girdi ortada bebeğiniz var keşke böyle olmasaydı şimdi böyle bitsin diye bağırır iki günden kenarda köşede zırlar yapacakları bu ıste amma azıcık aklını kullanmayı bilmezler çok sinirlendim gece gece

İkinci derdi okuyunca ilkini unuttum, öyle vahim bir hal almış mesele.

İki taraf da birbirine karşı tahammülsüz, ek olarak da eşiniz çok kaba ve şiddete meyilli. Nasıl bu hale geldiniz? Tahminimce bunun öncesi de vardır, konularınızı bilmiyorum.

Kendisinin de boşanmaya itirazı olmayacak gibi, nafaka vs konularını iyice netleştirin. Öfkenize kapılıp bir şey istemiyorum demeyin sakın. Çalışıyor musunuz, boşanma olursa planınız var mı, aileniz destek mi?

Ah sormayin gercekten zor bir surecti Allah tan bebegimle birbirimize alistik ve tarif edemedigim cok guzel bir bagimiz var cok sukur . Dediginiz gibi olmasindan korkuyorun kisir dongu gibi bosanalim diyip sonra tekrar kedi gibi yanasiyor ve ben artik istemiyorum sinirle degil kalpten ve sakin kafayla dusununce kendimi degersiz hissediyorum artik

Annem ile gorusmuyorum abim zaten evli ananem var ama onun yaninda kalip kendimi siginti gibi hissedemem babamdan maasim olacak ve cocugum icin nafaka isteyecegim cocugum buyuyene kadar kendim biraz zorlanacagim ama uc yasinda krese verip calisacagim planim bu simdilik

Birinci dertte haklısın. Madem geri istiyor verirken söylesin. Ki istemeden niye getiriyor eskileri. Kızımın herseyini dağıttım. Kime ne verdim bilmem bile.
İkinci dert tabii tam dert. Durumunu tam bilmiyorum ama eşin düzelmez sanki veya 70'ine falan gelince belki. Ne yapacağına sen karar ver. Yalnız bir sorum var neden doktora en baştan kendin gitmiyorsun?

O zaman şart kosucaksin madem kıstırıp kuyruğunu geliyor evlilik terapistine gidicez de çünkü böyle aile olmaz bebeğin büyüyor masallah aranızdaki bağ hep güçlü olur inşallah ama sürekli gergin ortam tartışan aile küfür edilen ortam bebeğe iyi gelmez madem ki şartın bu olsun ha değişmek mutlu olmak isterse gelir zaten yoksa da hiç uğraşma iflah olmaz zaten sen de bebeğine hayatına bakarsin

Yani bende bozuldum ama belli etmedim sorun cikmasin diye bir daha tek bir çöpünu bile istemem kalsin.
Cunku bebegimle gittik esin evde bakamayacagini acik havada uyur beraber gidelim dedi

ONa hic yanasmiyor beyimiz dediginiz gibi ben teklifimi sunarim yok derse umrum olmaz onsuz hayatin bana getirisi daha fazla olacak bundan artik eminim

ONa hic yanasmiyor beyimiz dediginiz gibi ben teklifimi sunarim yok derse umrum olmaz onsuz hayatin bana getirisi daha fazla olacak bundan artik eminim
O zaman el -fatiha de ruhuna sen elinden geleni yapmisin karşı taraftan tepki gelmiyorsa bütün yollar kapalıysa hiç durma çıkışı göster defolsun gitsin çünkü adam hoduk daha nerde nasıl davranacagini bilmiyor ha düzelir mi belki o da seni yer tüketir değmez böyleleri için sabretmeye

Cok haklisiniz ben inanmiyorum degisecegine. Ona sorsaniz dunyanin ennn mukemmel kocasi enn sabirli en iyi insani . Bir gun bana dedi ki seni bu halinle benden baska kimse cekmez dedi bir sinirle evet haklisin senin beni gerirdigin bu halde kimse cekmez ama beni de senden baska kimse bu hale getirmez demistim oh icimin yaglari eriyor iyiki demisim

Bu nasıl bir kendini bilmezlik Allah aşkına ya dönse bi kendine baksa dicem de yok baştaki yorumum aynı kuzum bu heriften bi cacık olmaz inan bana sen sinirlerini daha fazla yipratma kendine bebeğine iyi bak zamanı geldiğinde bi yaptığı hiyarliklari hatırlayıp ağladığı zaman vurmak için duvar gösterirsin o zaman icinin yağları daha da erir

Aynen oyle valla dediginiz gibi ne cacik olur ne köy ne kasaba Allah onun yolunu acik etsinde bana geri donmesin insallah zira ben kendi hayatimi bastan kurmak istiyorum biricik kizimla insallahhh...

Aynen oyle valla dediginiz gibi ne cacik olur ne köy ne kasaba Allah onun yolunu acik etsinde bana geri donmesin insallah zira ben kendi hayatimi bastan kurmak istiyorum biricik kizimla insallahhh...
Inşallah kuzum inşallah Allah yardımcın olsun minnagin bahtı güzel günü aydınlık olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…