Dertler derya olmuş bende bir sandal🙄

Sizin aileniz gelip 10 ay kalsa ne yapardı acaba normal karşılarmıydı? Bence çalışmaya başlayın böylece ailesi gelse bile hizmet göremeyince pek kalmazlar diye düşünüyorum. Hem bir hava alıp kafanızı dinlemiş olursunuz hem de eşinizden izin almazsınız.

Kız vallahi seninle kaderimiz aynı mi ne? Eşim de batıda büyümüş:)

Güzelce konuşmayı deneyeceğim. Bu zaman zarfında düzelme olursa ne alâ olmazsa okkalı bir resti bende düşünüyorum.

Ay vallahi aynen de öyleydi..

Doğu kültürünü neden kücümseyeyim. Sen anlamamışsın konuyu.
Adam kendisi diyor bizim oralarda böyledir diye. Ama bizim bu tarafta öyle değil böyle şeyler..

Benim anladığım kahve içmeye izin isteniyor, çalışmaya izin isteniyor.. Sizin kendi hayatınız yok. Eşinizle olan eviniz yani ortak paydanızda da söz hakkınız yok. İstediği gibi misafir çağırıyor, size danışılmıyor. İstemiyorsunuz gelmelerini ama "baş düşman" oluyorsunuz. Hep sindirilen tarafsınız. Aslında konuyu okuyunca bile çok şaşırdım. Bana verdiğiniz profil bu değildi. Kendinize bunu neden yaptınız?

Doğu konusunda da şu yorumlara takıldım; onlar zaten bu aile kültüründe yetişmiş demişsiniz. Eşiniz de olsa siz de olsanız yakışık bulmadım. Kimse böyle bir hayatı hak etmez bana göre. Üzgünüm. Ben de doğulu bir aileye gelin gideceğim. Asla iş konusunu açmadım. O da açmadı. İster çalış, ister çalışma dedi maddi açıdan. Kaç yaşına gelmişim beni okutan, emek veren aileme, kendi emeklerime ihanet edip de kimseye beni çalıştırmama hakkı veremem ki. Belki eşiniz de bu pasifliğinizden güç alarak "lüks evde oturuyor, kredi kartım elinde" diyebiliyordur. Acilen iş arayın. Gidip çalışın. Sizin ipleri elinize alma zamanınız gelmiş. Biraz hırs lazım. Yapabileceğinize inanıyorum.

Kaderimizde derdimizde bir, kendi dillerini konuşuyorlar mı aralarında, benim eşim bilmiyor, birde o bilip konuşsa kafayı yerdim
Aynen bir anda frekans değişiyor. ilk zamanlar mal gibi bakıyordum yüzlerine. Çok sık gelip gittikleri için %40ini öğrendim valla. Farklı frekanslarla benden gizli konuşacak şeyleri de kalmıyor

Bizde o da var olma mı
Keşke sadece ilgisizlik olsaydı
Keşke ailesi kötülük yapsa
Hepsi melek gibiler ama eşimi tanıman lazımdı
Adam annesi adına bana trip atıyo kadının bişeyden haberi yok
Bizimkinin ailesi de iyi insanlar. Fakat anlayış yok işte. Anlayış olmayınca iyilik otomatikman siliniyor. Yoksa beni çok sevdiklerinin farkındayım. Altıma minder verdiklerini bilirim yani.
Seninki bambaşka bir boyut beee

Aynen bir anda frekans değişiyor. ilk zamanlar mal gibi bakıyordum yüzlerine. Çok sık gelip gittikleri için %40ini öğrendim valla. Farklı frekanslarla benden gizli konuşacak şeyleri de kalmıyor
Ayyy ben asla öğrenmem, damarlarımda milliyetçilik akarken, 2. Kanala geçtiler gene diyorum dalga geçiuorum , bu Arada bir arkadaş doğuluya gelin gitcem demiş, daha ne biliyor ki ne gördü ki konuşuyor, öncesi ve sonrası var

Aslında ilk zamanlar çalışmamak bana da iyi gelmişti. Bayağı alıştım çalışmamaya falan. Ama şu zamanlarda çalışmayı özledim sanırım. Bu bunalım ortamından ötürü.
Kesinlikle yanlış anlamayın. Doğu kültürü bana çok farklı geldiği için öyle söyledim. Farklı bir amacım yoktu yani..

Çalışmaya ihtiyacınız yok ama belli ki maddi olarak herşeyini alıyorum, sus otur şükret diyor.

İnsan aynı şeyleri duya duya ister istemez öğreniyor ya. Yoksa öğrenmek için ekstra bir çaba sarf etmesin tabiki. Bu konularda çok iyiyimdir.
Aşırı milliyetçi bir aile yapısından da geldim ha bu arada :) Hep babamın büyük konuşmaları yüzünden oldu bu olanlar zaten.
Bırak kız konuşsun hiç yorum yapma. Yasaya yasaya öğrenecek. Ama dilerim bizim gibi olmaz..

Benim an büyük derdim eşim malesef ailesi gerçekten çok iyi çok anlayışlı insanlat
Ama aynı anlayış eşimde yok malesef

Anladım, peki. Haklısınız siz de çalışmak kolay değil. Eşinizle başa çıkmanız ve iyi hissetmeniz için gerekiyor yine de. Daha ne kadar sabır gösterilir yoksa bu hayata bilemedim.

Aynen öyle Benimde öyleydi, ben ilk tanıştığımda eşim bana batılıyım dedi, aradan 3-4 sene geçti işler ciddiye binince bana açıkladı ama aşık etmişti... Ay şimdi düşüp bayılacağım

Doğum izninden sonra bende işe dönemedim, çocuğumu bakıcıya vermeye kıyamadım ama şimdi fark ediyorum ki ben kendim olmaktan çıkmışım...9 yıl neredeyse hiç izin kullanmadan çalıştım, yurtdışında da yaşadım bir süre ama gel gör ki evlenince eşim beni alttan alta pasif hale getirmiş. Konu çalışmaya gelince bir eksiğin mi var, durumumuz iyi çocuk küçük vs vs gibi şeylerle ömrüm evde geçiyor, en kötüsü durumu kanıksamaya başlamışım. Eşim iç anadolulu, ailesindeki kadınlar genelde ev hanımı, beni onlar gibi düşünmeye, yaşamaya yöneltmiş. En sonunda artık dedim ağustos sonu ufaktan iş aramaya başlıyorum, gene aynı bahaneleri sundu ama en sonunda sen bilirsin dedi. Sende işe başla cnm, bunu sadece maddi anlamda söylemiyorum. Gerçekten sana iyi geleceğini düşünüyorum. Bizim gibi öncesinde çalışan bayanlar için yaşadığımız hayat olmuyor, ters geliyor bir yerden sonra...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…