Dertler derya olmuş bende bir sandal🙄

Buraya yazdiklarim dışında bir sürü şey söyledim. Adamın takıldığı yerler bambaşka valla. Işte beni darlayan da o zaten

Kay
Ya hepsi farklı şehirlerde. Kaynanam tam doğuda oturuyor biz tam batıda oturuyoruz aramızda neredeyse 22 23 saat yol var. Hiç konuşulmadı bu konular.. Tahminde edemedim açıkçası hem ne diyecektim ki zaten
Siz bir yabancıyla değil teyzenizin kayni ile evlenmissiniz. Yaşam tarzlarını bilmiyor olmanız mümkün değil. Kusura bakmayın ama bana pek samimi gelmediniz. Umarim sorunlarınız çözülür.

Kay
Siz bir yabancıyla değil teyzenizin kayni ile evlenmissiniz. Yaşam tarzlarını bilmiyor olmanız mümkün değil. Kusura bakmayın ama bana pek samimi gelmediniz. Umarim sorunlarınız çözülür.
Teyzemle hiçbir zaman bunları konuşmadık. Ilişkilerim hakkında kimseden bir fikir yada önerge almadım. Teyzem 20 yıllık gelinleri ve her şeylerinden gayet memnun..
Ayriyeten samimi gelmemek ne demek ya keyfe keder mi konu açıyorum ben buraya bazen öyle bir konuşuyorsunuz ki sözün nereye gittigini bilmiyorsunuz. Bi taraflarımdan mi uydurdum. Nişanlıyken hepimiz farklı sehirlerdeydik. Ve hiçbir zaman bu tarz şeylerden haberim olmadı benim. Ne diyecekti teyzem ne soracaktım mesela ?

Kayınvalden neyse o kadar yolu gelmiş kadın bir ay kalır insan o ne öyle resmen sizle yaşıyorlar. Ayrıca kaynınız ne alala ya geldiği yerde kalsaymış bir iki gün bile kalması çokken size çöreklenmişler. Ay yeminle ben cıldırırırdım sizde peygamber sabrı varmış. Biz aynı mahalledeyiz ben çagırmadan oturmaya dahi gelmezler ki normalide budur. Herkes yerini yurdunu bilsin herkesin bir hayatı var özeli var bu sacma zihniyeti de anlamıyorum. Eşinizde misafir demesin bunlar sizin ailenin üyesi olmuş nüfusa alın

Neden izin alıyorsunuz? “Gidebilir miyim” diye sormak izin almaktır, saygı sözcüğü değildir. “Ben gidiyorum. Bir şey gerekirse beni ararsın” deyip çıkıp gidecektiniz. Bunu yapamadıktan sonra isterseniz bir saat kavga edin neye yarar? Adam istediğini yaptırmış ve gitmemişsiniz. Ayrıca çalışmak sadece maddi olarak özgür olmak değildir. Her alanda özgür olmaktır. İhtiyacınız olmasa bile iş bulup çalışın. İş çıkışı arkadaşlarınızla bir yerlerde oturursunuz, çevreniz genişler. En çok da izin almak zorunda kalmazsınız.

Yemi ediyorum ayyyynı benim eşim
Her yaşadığım tıpa tıp aynı mı olur
Annemi istemiyosan seni boşarımlar mı dersn
Köyde yaşıyodn şehre geldin gözün doymuyo rahat batıyo mu dersin
Halbuki ben de tm özgür kızdım hayatımda ailem beni üzmemiştir
Ama ben bu adam için ailemi çok üzdğm y
Onlarız üzülmesinin vebali bu artık buna inanıyorum

2 yıllık evlilikte sadece 3 ay başbaşa kalmak ne demek Bende 2 yıllık evliyim kayınvalidem toplasan 1 ay bende kalmıştır oda 20 gün doğumdan sonra yanımda durdu sağolsun, kaynım desen 1 hafta gelmiştir, görümcelerimin gelmesi kısmet olmadı henüz...yani ne demek klan gibi yaşamak, eşinizle mi evlendiniz kayınvalide kaynımızla mı anlamadım. Elinizi vermiş kolunuzu kaptırmışsınız...artık bu kadar iyi niyetli olmayın yahu. Rezidansta yaşatıyormuş, paraya ihtiyacınız mı varmış falan bunları da boşverin. Siz en güzeli işe başlayın havanız değişsin, hem belki misafirlerinizde daha az gelmeye karar verir bu vesile ile...

Tam da dediğin gibi biliyor musun ? Kendi kendime deliririm sadece kendim duyarım..
1. Kendini savunmaya geçme. Sana nankör demiş ya , deki evet nankörüm. Bana yapılan iyiliğe nankorlukle cevap veririm.
2. Ailemi istemiyorsun demiş ya , deki evet istemiyorum. Ben seninle evlendim ailenle değil.
3. Paradan puldan bahsetmiş ya , deki ben seninle karnımı doyurmak için evlenmedim. Zaten kendi karnımı kendim doyuruyordum. Ayrıca babamın evinde de doyuyordu. Sevdiğim adamla beraber mutlu bir hayat istedigim için evlendim. 2 sene içinde 3 ay başbaşa kaldık veya kalmadık, böyle olacağını bilsem evlenmez flört etmeye devam ederdim. Eb azından o zaman benimle daha çok ilgileniyordun.
4. Ben seninle evlendiğim gün dogmadim. Senden önce de bir hayatım vardı. Senden önce benim de bir aile düzenim vardı. Sosyal bir çevrem vardı. Benim böyle olduğumu bile bile evlendin. Madem bundan rahatsizdin kendi aile yapına uygun biriyle evlenseydin keşke.
5. Yine de 2 senedir seni kırmadan üzmeden devam etmeye çalışıyorum. Bu konularda düzelmeye niyetin yoksa birbirimizi boşuna oyalamayalım..

Doğu kültürünü neden kücümseyeyim. Sen anlamamışsın konuyu.
Adam kendisi diyor bizim oralarda böyledir diye. Ama bizim bu tarafta öyle değil böyle şeyler..
Seni anlıyorum.. Kesinlikle haklısın.kültürü küçümsemediğini biliyorum. Bende batılıyım eşim Doğulu. Onlar da böyle..onlara çok ama çok normal geliyor. Batılılar ailelerine bağlı degıl mı sevmıyolar mı.. Hayır bizlerde ailemizi cok seviyoruz..ama onların bu kadar iç içe yaşaması sadece garip geliyor. İnsan evinde rahat etmek yalnız kalmak istemez mı cok doğal.. Ama eşinin dediği de doğru, bize nasıl bizim yaşam tarzımız normal onların ki değişik geliyorsa, onlara da bizimki değişik geliyor. Nasıl çözersin bilmiyorum. Ben açıkçası malesef hissettirdim ve o şekilde çözmek zorunda kaldım. Bu da doğru bir yol değil ama başka seçeneğim yoktu. Umarım hallolur en doğru şekilde

Konunuzla tam olarak alakalı değil ama annem hep anne baba sözü dinlemeyen köpek gibi ulur dururmuş derdi, evlenme arefesinde bende dinlemedim, üzdüm onları...evlendikten sonra anladım

Konunuzla tam olarak alakalı değil ama annem hep anne baba sözü dinlemeyen köpek gibi ulur dururmuş derdi, evlenme arefesinde bende dinlemedim, üzdüm onları...evlendikten sonra anladım
Evlenene kadar evlenemiycem diye üzülüp mantığıma yakın gelen ve içimin ısındığı ilk kişiyle evlendim
Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum
Bi evladım var
Bana ben kızım olmadan napcam madem öyle sen bırak git diyo
Ne denir ki
Kızını çoknseviyo belki ama ben görmeden 1 saat duramıyorum o akşama kadar evde değil bi kere aramıyo bile çoğu zaman..
Ah anam babam hepsi demişti de ben onları hiç dinlemedim
Ne güzel bi mesleğim var biraz öalışsaydım atanmıştım şimdi
Ama yok b...k var sanki evlendim sanki dünyayı ayağıma serdiler

Şu dedijlerinizin hepsini dedim yaptım
Sonuç ne oldu biliyo musunuz?
Madem öyle iyi olalım diyo ama nasıl ne halde kötü olduysak öyle devam ediyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…