Dert

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kötü niyetli olmayan insan kendisinin oturacağı eve ucun besin hesabını yapar mı ?

Nişanlım baktım ablasının yanında ezilip büzülüyor. Tek kelime etmiyor.

Konuşmaya çalıştım ama beni sanki evlenecek biri olarak değil yabancı gibi davranıyor. Ailesini savunuyor
Siz ayrılmak istediğinizi söyleyince hiç itiraz edip bir şeyleri düzeltmeye çalışacağına dair sözler vermedi mi bu adam?İlginç gerçekten.Eğer öyleyse kendiniz için en doğru kararı vermişsiniz demektir.

Böyle yapma falan dedi. Ama ben her şeyi sayıp döktüğüm için o da çok sinirlendi. Sonra ses çıkmadı. Dün aradilar açmadım

Böyle yapma falan dedi. Ama ben her şeyi sayıp döktüğüm için o da çok sinirlendi. Sonra ses çıkmadı. Dün aradilar açmadım
Ben sizi yönlendirip yanlış kararlar vermenizi istemem ama şu an ikinizde sakince konuşabilirsiniz.Ama içinizde değişeceğine dair bir ümit yoksa veya konuşurken bunu hissetmezseniz çıktığınız yola devam edersiniz.
Ayrıca bu konuların sadece nişanlıyla konuşulması değil bizzat emeği geçenlerle konuşulmasıda lazım aynı ortamda olacakları için tepkilerinden bundan sonraki tutumlarıda belli olur diye düşünüyorum.

zaten baştan seni dışlamışlar gibi olmuş, her lafın sonu neden sürekli maddiyata dayanıyor? üstelik siz de elinizden geldiği kadarıyla ortak olmaya çalışıyorsunuz. sürekli para konuşulacaksa evlenmeseymiş oğluşu. zaten görümcem bile diyemiyorsunuz kendisinden öyle soğutmuş, görümce diye bahsettiriyor mesela. ne vardı kardeşiyle bir tutup iyi davransa? turşularını kurarlar artık. geçmiş olsun. ucuz yırtmışsın. bu bir fragmandı, sonu belli olan filmin...

Emrivaki yaptırmışım indirim olduğu için onun şeyini ordan çıkarıyormuşum indirimi yaptıran yine ben
Senin nişanlın hangi dünyada yaşıyor bilmiyorum ama mobilyaların vs çok makul fiyata alınmış. (Ev taşıyacagim ama İstanbul'daki evi tamamen kapatmayacagimiz için eşyaları yeni alacağız. Fiyatlara az biraz hakim oldum)
Düğün yeri vs konusunda da makul davrandın diye tahmin ediyorum.
Müsrif erkeği sevmem ama gerekli gereksiz para hesabı yapan adamdan da bir cacik olmaz. Üstüne birde pisirik. Seviyorsa şu an senin peşinde köpek olması gerekiyordu. Sevmiyor demek ki. Barışmaman hayrına olur.

Keşke nişanlanmadan evlenseydiniz şaka bi yana çözülmeyecek sorunlar yok gibi ama süregelen şekilde olunca da ağız tadı kaçıracak sorunlar gibi aynı zamanda. Umarım hakkınızda hayırlısı olur her ne olursa olsun sonucu.

Nişan döneminde herkes rengini belli ediyor.

Baktım diğer gelinlerine her şeyin en iyisi yapılmış benim anam babam makul davrandı diye ezmeye çalışıyorlar.
Bu bence konunda anlattıklarından daha da önemli bir durum.. eltilerin zamanında paraları bol olsa sende biraz sıkışık olsalar anlarım da bir mesajında para durumlarının şu an iyi olduğunu söylemişsin. Yaptıkları gerçekten çok ayıp.

Düğün yeri vs konusunda da makul davrandın diye tahmin ediyorum.
Bu yorumun sahibine katılıyorum ama en can alıcı kısmı bu. Erkek ailelerine böyle davranmak gerçekten yaramıyor kıymet bilmiyorlar. Birçok konuda orta yol bulmaya çalıştın daha ne istiyorlar canını mı? Herşeyin en pahalısını isteyip burunlarindan getirseydin kıymetli olurdun.

Diğer geline nişanda neler takmışlardı fotoğraflarda gördüm. Altın pahalı diye sesim çıkmadı. Tepeme çıktılar. Burdan evleneceklere sesleniyorum isteyin öyle kıymetli olursunuz

Diğer geline nişanda neler takmışlardı fotoğraflarda gördüm. Altın pahalı diye sesim çıkmadı. Tepeme çıktılar. Burdan evleneceklere sesleniyorum isteyin öyle kıymetli olursunuz
Benim de kaynım nişanlanıyor, kayınbabam biz nişanlanırken de evlenirken de elini cebine atamadı durumu yoktu. Her şeyi eşim yaptı. Şimdi kaynımda destek çıkıyor çünkü adamın maddi durumu daha iyi. O yüzden kesinlikle laf etmiyorum Allah daha çok versin daha güzel şekilde yaparlar inşallah. Ama aynı maddi imkanda olsalardı da eşime yapmayıp ona yapsalardı şahsen üzülür çok incinirdim. Empati yapınca anlayabiliyorum gerçekten, maddi durum iyiyken birine yapıp öbürüne yapmamak çok çirkin hareket. Üzülmekte haklısın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…