Derin bir acıdır içimdeki.. yaradır.. anlatıp rahatlamak istedim sadece..

aylin için en hayırlısı bu olmuş canım
etrafındakilrin pohpohlanmasıyla ömür geçiren bi insanla ne derece mutlu olabilirdi ki?
umarım mutlu bir hayat sürüyordur:26:

Annen de üvey anneden kötü.Gerçek mi hikayemi inanın şaşırdım.İnsan çocuğuna böyle eziyet edermi kardeşi için.
Hiç kimseye çocuğumun tırnağını değişmem.

bu devirde s.canla soven yaranirmis. dayin kotuydu iyilikler ona yapilmis, aylinse iyi onada kotulukler kalmis...

bir insana tüm gençliğini harca bekle emeğini paranı ver ve o bırakılmanın en adi şekliyle seni terketsin way bee bukadarda vebal almak aptallık....

bu kadar kul hakkı yenmez
hem senin hem aylinin
nasıl odeyecekler vebalini acaba
sen artık onune bak
aylin icinde pismanlık duyma o kucucuk halinle gene karsılarına gecip dogruyu soylemeyi bilmissin
sen simdi her ne kadar ailen olsalarda bence uzak tut kendini
yeni bir sayfa acmıssın hayatında sahip olamadıgın aileyi kendi cocukların icin ol

başka sona usanmadan okudum..
sen kendini neden suçluyorsunki.. sen ozman zaten çocukmuşsun konuşsaydın sanki seni dinliyeceklermiydi.. yok..
suçlama kendini..
o Ayline yaptıklarını sen değil annen baban teyzen dayın ...
onlar çekecekler çilesini..
sen değil..
daha çok şey göreceksin..
bir insanın ahını almak öyle kolay değil..

Bunu sanki başka bir yerde daha okumuştum ama bu kadar ayrıntılı degildi.

Yanlış mı hatırlıyorum acaba?

ilk defa burda yazdım.. daha önce hıç paylaşım olmadı.. çunku içim çok üzülüyor artık.. bızım aile de kuraldır hiç bir şey yabancıya anlatılmaz.. bıze senelerce susmayı ögrettiler.. ve susuturdular.. aklım başıma geldi. artık konuşuyorum..paylaşıyorum...

Annen de üvey anneden kötü.Gerçek mi hikayemi inanın şaşırdım.İnsan çocuğuna böyle eziyet edermi kardeşi için.
Hiç kimseye çocuğumun tırnağını değişmem.

bazen abimle bende aynı şeyı söyluyoruz.. bız yoksa üvey mıyız diye.. annem 19 yaşında evlenmesı gerektıgı için evlendırılmış. babamın ailesını hıç sevmezdı.. bızede siz onların tohumusuz derdı.. benım ailem ( kardeşleri ve annesi ve babası) derdi.. bize yedırmez kardeşi için saklardı bır çok şeyi.. bu evlenmeden önce bızde kaldı erkek kardeşi.. ona et vs alır bız eve gelmeden pişirip yedırırdı.. bız akşam ya tahrana çorbası, yada markarna yerdık.. tabı bulaşikları ben yıkadıgım için anlardım. ama ses etmezdım..

sonra kazanmaya başlayınca hafta da bır eve balık alırdım.. çok severim balıgı.. annem benım aldıgımı hiç yemezdı.. bır gun gızlı gızlı kardeşi ile konuşurken duydum, evde balık, et vs yerken aklıma gelıyor acaba kardeşim yiyormu diye.. bende yıyemıyorum dedi.. ama yemıyecegım siz yiyin demek yerıne, bana sataşır bır olay çıkar hemen kuser iki gun konuşmazdı.. bende daha sonra hiç ona gel ye demedim.. hazırladım yıyen yedı..

bir insana tüm gençliğini harca bekle emeğini paranı ver ve o bırakılmanın en adi şekliyle seni terketsin way bee bukadarda vebal almak aptallık....
onlar vebal aldıgını düşünmuyor ki:))) onların içi rahat.. ama tanıyan herkes çok çekecekler sizinkıler dıyor bana..

ayrıca şu an evlı olduguna eşine yurt dişinda yedıgı haltları söylememeyım dıye, bana yaptıklarına karşı keşke söyleseymişim.. iki dayak yerdım.. geçerdi oda..

şu an onlardan hiç kımseyle görüşmediğim için mutluyum.. evim, aiilem herşeyim uzakta.. rahatım.. nefret edıyorum gun geçtıkçe..

aslında benı dinlerlerdi.. kuşku oluşurdu.. ama onlar benı önceden pıstırdılar..

babam burdakı işini batırdı.. şimdi memlekete gittiler.. orada anneannemın evine yerleşecekler... hıkaye asıl o zaman başlıyor...

ben evlenırken baba evınden bır tane havlu bile getirmedim.. hatta kıyafetlerimin bır kısmı orada kaldı.. şu anda evımde çeyızım adına hiç bir şeyim yok.. havlularım oyasız... öyle kullnıyorum.. yapmayıda ben bilmiyorum ((

tum ev eşyamı eşimle aldık.. o teyzelerim dantel vs çok yaparlar ama ben çöp bıle vermediler...
hamıleyım,bana tel açıyorlar bıze ip gönder sana battanıye, bebek hırkası örelım diye... eşimde dediki, onların yaptıklarını ben bebegıme gıydırmem.. eger lazımsa burada örecek birini bulursn, ugraşırsan sende yaparsın.. hiç gerek yok dedi.. ( bır yumak ip 2-3 tl.. yanı iki yumak ip alacak paraya kıyamadılar ) bende onlara lazım degil dedim.. annem kız kardeşlerinin çeyızını eksızsız yaptı. 80 tane havluları vardı, okadar çok şeyleri vardı ki.. benımse hiç bir şeyim olmadı... (

aylin bızım aile de bır efsane oldu.. hiç kımse unutmadı, unutturmuyor... bızım köyluler bile.. bızımkılerde kafalarını kuma gömuyor.. ne yapsınlar başka

bende dedim hep, siz aylıni o hakaretlerde bırakmakla kurtulmadınız.. onu içinizde hiç bıtmeyecek efsane halıne getirdiniz.. ve sıze kımse unutturmayacak bunu dedıkçe, hepsı baygınlık numarası yapıyordu...

Offf canım ya, annen size bile merhamet etmemiş ki Ayline etsin....senin ailen eşin ve çocukların..Allah onlarla huzurlu ve sağlıklı bir yaşam versin sana.
peki baban nasıl onunla konuşuyormusun bu konuyu?

Offf canım ya, annen size bile merhamet etmemiş ki Ayline etsin....senin ailen eşin ve çocukların..Allah onlarla huzurlu ve sağlıklı bir yaşam versin sana.
peki baban nasıl onunla konuşuyormusun bu konuyu?

bu konulara gırınce babam hep annen hasta üzme.. üstune gitme.. annen unut diyor.. annem ben konuşmaya başlayınca hep sınır krızı geçirme numarası yapıyordu.. bunu sonradan anladım.. babam annen, anne hakkı, cennet annelerin ayakları altındadır dıyordu.. evet öyle, anne hakkı varda, evlat hakkı yok mu?? bunu sorunca cevap yok tu.. .. annem biolejık bır anne olmaktan öteye geçmedi... her sözun başı dogmadan öleydiniz derdi. bende bır gun bız olmasaydık, babaannem üstüne kuma getirirdi.. sen babamı görmezdın dedigimde iyi dayak yemiştim.. şu an turp gıbı...

bazen anne şevkatını özlediğim o kadar çok olmuştur ki.. ama hiç acımadım halıme.. dık durmayı bildim... şimdi benım kızım var.. dr öpme dedigi halde aldırmadan her fırsatta öpuyorum, sarılıyorum, guzel sözler söyluyorum.. kzımı sevgıye boguyorum..
aileden hepsi ile konuşuyorum.. ama samımı degilim.. mesafeli uzak.. toz zerresı kadar derdımı sıkıntımı paylaşmam.. zor gunler geçirdigim halde bır gun olsun tel açıpta yakınmadım..

koskocam bir yazık aslında ayline değil ailene yazık
merak ediyorum aylini ne kadar zor olmuştur toplanması belkide çok sevmidi dayını genç bir kızın en güzel en özel anıları hep kötü olarak kaldı ona allahım büyük
bebeğinizi sağlık ve mutluluklar büyütün

okurken çorbam taştı ama olsun..anne ve babanıza ii olmuş af edesiniz ama... hala ne buluyolar o kardeşinde yok kıyaftemiş falan hem o aylinin vebalini nasıl ödecikler yazık olmuş kıza

şaşkınlık içerisinde okudum.

aileni anlamakta zorlandım doğrusu.

yurt dışındaki sevgiliye hediye doldurup göndermelerinden tut da,borçla lüks düğün yapmalarına akıl erdiremedim.

sanırım annenin anne babası onları değersiz görüp yüz vermemiş.
tüm kız kardeşler de ailenin gözdesine paspas olursak yaranırız diye kendilerini paralamış.

baban bu duruma biraz engel olsa annen evini daha çok benimserdi.

en çok babana şaşırdım.
anneni kırmak istemedi sanırım ve çok fedakar.

aylini oyalamakla ne geçti ellerine hiç düşünmemişler belli.

kestirip atsalarmış,7 yıl dile kolay ya.

peki bu aylinin anası babası yokmuydu, bir Allahın kulu neden hesap sormadı sizinkilere bi kız 7 sene nişanlı bekletilir mi diye?

ufak bır tartışmada annem şimdi çıkar gıderım, ayrılırım vs dıyordu.. bır keresınde kusup gıtmıştı. ben dayıya sahsiyetsız dediğim için... .ama en sonunda abım tamam gitmek istiyorsan gıt.. avukat ismi söyledi vekaleti ver bız hemen boşanmanı saglarız.. rahat rahat kardeşine aglarsın demişti. bızde ısrar edince annem ben saka yaptm dedi. ama senlerce burnumuzdan getirdi... ve kardeşi yuzunden son iki sene baba evınde annemle küs geçti ((

babam annen gıderse ben ne yaparım bana kım yapar vs. diyordu.. kaç defa dedim.. daha iyi bırı olur, yenıden evlenırsın.. ama bıraz huzur olur evımızde dedım.. ayrıca annemle babam teyze çocukları..

erkek çocugu kıymetlı, kız çocugu yarın il ogluna gıdecek beslemek bile boş diyen bır anne ve babam vardı benım...

peki bu aylinin anası babası yokmuydu, bir Allahın kulu neden hesap sormadı sizinkilere bi kız 7 sene nişanlı bekletilir mi diye?

önce dogu görevını bahane oldu.. 4 sene sonra her sene bır mazaret buldular..

bır gun aylın onun evını arıyor akşam 10 gıbı.. dayı telde konuşurken arkasında evdekı yabancı kadın belıne dokunuyor.. buda tabı seslı olarak tepkı verıyor.. aylın kım var dıye sorunca oda evde temızlıkçı var dıyor.. tabı kız çakıyor olayı.. ondan sonrada boşandılar...

babası , annesı epey ugraştı.. tepkı de verdıler ama o olayların ayrıntılarını tam bilmıyorum..

Ayline de üzüldüm tabi ama ben en çok sana üzüldüm
Allah seni hep mutlu etsin yaşadıklarını unutmasanda hatırlatıcak şeyler yaşatmasın
nasıl aileler var anne mi bu şimdi ne
nasıl bi ruh hali nasıl bi düşünce evladından daha önemli ne olabilir yazık gerçekten

Son düzenleme:
neler var şu dünyada Allah onlara ne bu dünya da ne de ahirette huzur vermez

bişeyler söylenmesi çok zor olan konulardan biri...
yalnızca size şunu söylemek istedim; merhametinize, vicdanınıza, insanlığınıza hayran kaldım. insanın kendi yakınlarının yanlışlarını görmesi zordur. fakat siz haklıyı haksızı hep görmüş, merhametli vicdanlı davranmışsınız ki hiçbir suçunuz olmadığı halde hala üzülüyorsunuz. üzülmeyin, sizin hiçbir suçunuz yok. siz insanlığı hiçbir zaman elden bırakmamışsınız, çok büyük saygı duydum size.
umarım bundan sonra kendi ailenizle çocuklarınızla çok çok mutlu olursunuz, babaevinizde sizden çalınan mutluluğu çocuklarınızla kat kat yaşarsınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…