Derdim kardeşim!!!

Sonuna kadar haklısınız! Var böyle sonradan görme, armut piş ağzıma düş'cüler! Bence kardeşinizle de araya biraz mesafe koyun artık, hep böyle olur zaten. Normal de farkın da oldukları şeyi, birisi yüksek ses ile söyleyince dokunduramazlar. Kardeşiniz tercihini yapmış böyle bir Kadın ile hayatını devam ederek. Bu saatten sonra size Kardeşiniz daha fazla batmadan gözlerinin açılması için dua etmek düşer. Hakkınız da hayırlısı olsun.
Bide: yengeni kıskanma, ne biçim de görümcesin vb.' diyenler olmuş. Gelinin hayatını sizler kıskandınız herhalde, siz de bulun bari bir enayi koca (konu sahibi kusura bakma).
Neden kıskanıcam anlamadım
Allaha şükür çok ii bir eşim mutlu bir yuvam var
Tek sorunumuz var bebeğimiz olmuyor
Anlayısınız için cok tesekkurler

Gelin de kim oluyor diye size dedim ben siz karısamazsıniz deyınce
Burada bi emek var bilmem farkında miisiniz
Benim annem bu şirket kurulurken evden yemek yapıp destege gelıyorsa
65 yasında babam hala her gün bizim yanımıza gelip işlerimize destek oluyorsa
Bu kız da parayı poposuna sürecek kadar düşüncesiz olmamalı

Ben bunu kastediyorum
Burda kötü niyet var kullanma amacı var
Kızın balıkesırdeki arkadsının emziren anne vitaminleri bile bizim şirketten alınıp kutu kutu kargo yapılıyor
Sizce normal mi
Kiz özel bir sirkette calısıyır kendine ait ofisi var bilinen bir sirket
Kendine internetten rimel alıyor bizim şirkete benim adıma yollatıyor
Kendine gecelik alıyor bizim şirkete benim adıma yılatıyor
Kendine ayakkabı alıyor ayni sekilde yine bize benim adıma geliyor

Kendi ofisini versin adres
Neden benim adımı bizim şirketi veriyor
Ben onun kıçına giydiği dona kadar görmek zorunda mıyım
Bahcesine çiçek tohumu alır benim adıma yollar
Ya hersey benim adıma geliyor
Peki kız sizce bunu niye yapıyor? Çok zeki olabilir mi? Sizin çekemediğinizi anlamış olabilir, kendi melek kalırken sizin böyle patlayacağınızı sonuçta kötü olanın siz olacağınızı planlanmış olabilir mi? Tüm ne olursa olsun, arkadaşının vitaminine kadar almak isteyebilir bu onun kararı ortada bi suç varsa kızın suçu değil. Kendi 10 bine çalışsaydı o vitamini yine alacaktı belki, bunları söyleyen kişi siz olmamalıydınız bu onların hayatı.

Neden kıskanıcam anlamadım
Allaha şükür çok ii bir eşim mutlu bir yuvam var
Tek sorunumuz var bebeğimiz olmuyor
Anlayısınız için cok tesekkurler

Yanlış alıntı yaptınız galiba, size çemkirenlere atıfta bulundum ben.
Neyse... Allah gönlünüze göre versin.

benim abimde sizin kardeşiniz gibi tabiri caizse yular takılabilen cinsten.Bu görümcelik yapmak değil başbelası bi sevgili vardı Allaha şükür yürümedi onca kaprise gık demediği gibi terkedildi süründü ama kurtulduk.:KK12:

Sonuna kadar haklısınız! Var böyle sonradan görme, armut piş ağzıma düş'cüler! Bence kardeşinizle de araya biraz mesafe koyun artık, hep böyle olur zaten. Normal de farkın da oldukları şeyi, birisi yüksek ses ile söyleyince dokunduramazlar. Kardeşiniz tercihini yapmış böyle bir Kadın ile hayatını devam ederek. Bu saatten sonra size Kardeşiniz daha fazla batmadan gözlerinin açılması için dua etmek düşer. Hakkınız da hayırlısı olsun.
Bide: yengeni kıskanma, ne biçim de görümcesin vb.' diyenler olmuş. Gelinin hayatını sizler kıskandınız herhalde, siz de bulun bari bir enayi koca (konu sahibi kusura bakma).
Eğer biz de ailecek bir şey yapmazsak bizim ailemize de böyle bir paragöz gelin geliyor.
Allah'ım sen koru !

Pişman olur mu bilemiyorum
Mutlu olsunlar tabiki
Ben de bi ailenın geliniyim benim de görümcem var
Ben harcamasınlar etmesinler demıyorum ki
Ama kız herseyın dibine vuruyor
Yani o an para var mı yok mu umru diil
Bir de akrabalarının bazı işlerini bile bize kakalıyor

Bunlar evlenirken kardesimin toplantısı vardı evlilik arifesinde
Tüm abonelikleri kardesim yaptırdı ev için
İnternet telefon su doğalgaz vs
Bir tek elektrik açma olayı kaldı
O kadar yogundu ki kardesim
Kız o an calısmıyrdu altında arabası var
Telefonda kardesimin basının eti i yıyor git elektriği de actır diye
Toplantıdaydık kardesime dedim ki
X nerde dedim
Evde dedi
E dedim o açtırsın madem işi yoksa dedim
Gecen gğn konustuk dedi bizde faturalar kızın üzerine olmaz demiş
Ya bizim evde su dopalgaz eşimin eşektrik benim
Kadının üstğne olsa ne olacak ya
Yani bu hep karsı tarafa iş yükleme derdinde ama ne yapalım
sıkma canını keser döner sap döner ama işte yine sen gelininizden daha çok üzülürsün kardeş bu kocadan da üstün bazı durumlarda.Allaha havale et düzelir inşallah ama ilk adımı sen atma

Peki kız sizce bunu niye yapıyor? Çok zeki olabilir mi? Sizin çekemediğinizi anlamış olabilir, kendi melek kalırken sizin böyle patlayacağınızı sonuçta kötü olanın siz olacağınızı planlanmış olabilir mi? Tüm ne olursa olsun, arkadaşının vitaminine kadar almak isteyebilir bu onun kararı ortada bi suç varsa kızın suçu değil. Kendi 10 bine çalışsaydı o vitamini yine alacaktı belki, bunları söyleyen kişi siz olmamalıydınız bu onların hayatı.
Bakın
Önce bi şunu anlayın ltf
Siz benim maddi imkanlarımızı bilmiyorsunuz
Benim kazancim ne eşimin kazancı ne bilmiyorsunuz
Melek gbi bir esim var ve benim ikinci evliliğim
Eşimin ilk evliliği ve benim için istanbulda herseyını bırakıp bu sehre geldi
Ben de dilediğimi alırım
Dilediğim yere giderim
Ben rimel alamıyor mıyum
Benim rimelimi eşim alır mesela
O cok özenir bana birseyler almaya
Ve giyim kusama özellikle düşkün

Benim gelinimizden bir eksiğim yok
Ben de ünv mezunuyım
Uluslararsı bir sirkette kalite yöneticiliği yaptım
Snr bankacılık yaptim
Benim de yabancı dilim var

Siz beni ezik muhtac bir kişilik olarak mı algıladınız

Ben kardesimin de isteği üzerine şimdiki işime gectim
Bunları kendini ispat için yapıyor bence çnk vücudunda da bir özürü var bakın kac sayfa mesaj oldu bunu yazmadım ilk defa yazıyorım çnk beni anlamayıp direkt yadırgıyorsunuz

Sürekli kendini üstün gösterme derdinde
Diyelim avm de bir ayakkabı magazasına girdiniz
Marka olarak diyelim new balance örnek olsun
Naparsınuz modellere bakıp begendiğinizi alırsınız değil mi fiyatı da içinize sinerse, belki sinmezse de alırsınız çok begenmişsinizdir
Ama bu kız direkt saticiya sunu der
Bayan modellerinde en pahalısı hangisi ?
Burda da bir tuhaflık yok mu sizce

Bunlar nişanlandıgı sene hediye aldım o ara işe yeni girdi kalem etek ve beyaz gömlek aldım
Daha snr dogum gunuydu hediye bakmaya vaktım olmadı kredi kartımı kardesime verdim ben sehır dıısına cıkacaktım nişanlına bi hediye al ama benim hediyem olsun karttan çek dedim
Bakın 4 sene evvel çok ünlü bir markaya gidip 800 tl ye abiye almış kendine

Ve arayıp bir tesekkur ederim bile demedi

Annesi gecen sene ölümden döndü benim evim işyerimize 50 km , kalktım gttim sarıldım annen ii olacak üzülme dedim ben herseyı içimde yasadım
Annesi ölüm döseginde ve bana cekilir misin dedi gtti yanımdan
Ben haberi alınca eşime bile soylemeden işteydi eşim arabama binip gttim en azından bi tsk diyebilirdi bi kelime

Bence kndi ezikliğini bu sekılde kapamak istiyor

Gelin almada kafamdan attıkları paraları okudunuz mu eskı sayfaşarda yazdım
Sizce bunlar kullanma amaclı değil mi bir gelin almada 6 kere kapı kapatılır mı
Erkek eşek mi bir de biz vuralım sırtına mantıgı var

Ben doldum ve direkt eşin diye değil ama harcama konularından ablası olarak konusma ihtiyacı duydım olay bu

Eğer biz de ailecek bir şey yapmazsak bizim ailemize de böyle bir paragöz gelin geliyor.
Allah'ım sen koru !
Umarım olmaz
Bazıları farklı algılıyor beni ana
Bu kız kardesim için hiçbirsey yapmıyor
Yapan eden hep krdesim oluyor
İnsan nasıl üzülmez ki
Nasıl bazı kişiler anlmayıp bana yükleniyor ben algılayamadım

Yanlış alıntı yaptınız galiba, size çemkirenlere atıfta bulundum ben.
Neyse... Allah gönlünüze göre versin.

Sonuna kadar okumamanın azizliğüne uğradım, kusura bakmayın.
Rabbim en kısa zamanda hakkınızda hayırlı olanı versin inşallah. Bu'nu hem size bir Bebiş hemde yeni bir Gelin adına diliyorum.

Allah'ım sen koru !

Olacağı varsa oluyor maalesef, akacak kan damar da durmaz derler. Bu durum da aile fertleri ne dese boş, Erkek göremedikçe veya görmek istemedikçe iş'iniz zor. Allah yardımcınız olsun.

Olacağı varsa oluyor maalesef, akacak kan damar da durmaz derler. Bu durum da aile fertleri ne dese boş, Erkek göremedikçe veya görmek istemedikçe iş'iniz zor. Allah yardımcınız olsun.
Sağolun, amin.
Ama burnunun dikine gider de evlenirse, babamdan annemden akan tüm para kaynağını keserim, yapacağımı da çok iyi bilir.
Kendi maaşıyla kursun evini nişanı çeyizi kınayı.

Son paragraflara doğru atlayarak okudum, sıkıldım.
İlk sayfadaki yorumlarada göz gezdirdim şöyle bi seni haklı bulmuşlar.
Ama bence o kadarda haklı değilsin.
Birincisi, sen iş yerine onun adına gelen paketleri hangi hakla açıyorsun ?
İkincisi düğün zaten erkek tarafına ait, evli misin bilmiyorum ama evliysen siz mi yaptınız düğünü ? Yada evlenirken sen mi yapmayı planlıyorsun ? Ben şu zamana kadar düğünü kız tarafının yaptığını görmedim. Düğün erkek tarafına aittir. Ki şahsen bende güzel bi düğün hayali kuruyorum, istemek hakkı yani. Sen buna bi şey diyemezsin. Karışamazsın.
Üçüncüsü sen onların kredi kartı ekstrelerine bakma hakkını kendinde nasıl buluyorsun ?
Sen bence bu kadınla kafayı bozmuşsun. Çok fazla burnunu sokuyorsun onların hayatlarına. Bu şirkete giren gelirden alman gerekeni al, kardeşinin cebine giren paranın hesabını tutmak sana düşmez.
Yıllardır birliktelermiş, senin kardeşin bu kızla anlaşmış yıllardır, belliki bugünde aynı şekilde anlaşmayı başarabiliyorlar.
Her şeyi bi kenara çekiyorum şimdi. Şirketle ilgili bi durum varsa o zaman bitir ortaklığı. Alacak verecek kalmasın kardeşinle aranda kapatın hesabıda. Herkes kendi işine baksın.

Sağolun, amin.
Ama burnunun dikine gider de evlenirse, babamdan annemden akan tüm para kaynağını keserim, yapacağımı da çok iyi bilir.
Kendi maaşıyla kursun evini nişanı çeyizi kınayı.
İyi biri mi
Peki sevgilisi
Yoksa bencil mi
?

konu sahibi eski konularına üşenmeden baktım ve senin pek doğru söyleyen biri olmadığına kanaat getirdim 2012 de boşandım ilk eşimden 4 yıl sürdü demişsin ama 2011 de doğulu bir öğretmene aşkını 2010 dada güneydoğuda yaşayan ama aslında senin memleketinden olan net aşkından bahsetmişsin e bu durumda sen de eşini aldatan kadın oluyorsun bana göre .Ayrıca anlattıkların eğer ayda 20 bin en az kazanmıyorsa kardeşin imkansız harcamalar 100 euroya da yurtdışı gezisi olmaz havaalanı vergisi 50 Euro o da inandırıcı değil.okul birincisi çok iyi unıversite mezunu dedin gelinine öyle birinin de maaşı 1800 tl olmaz mağaza elemanı bile primlerle o kadar alıyor.Son olarakta kendini paraya ihtiyacım yok diye övmüşsün ama eşin yıllardır mağaza çalışanı sen de eskiden geçici banka elemanıymışsın .E şimdilik bu kadar deşifre yeter yoruldum:KK70:

Son paragraflara doğru atlayarak okudum, sıkıldım.
İlk sayfadaki yorumlarada göz gezdirdim şöyle bi seni haklı bulmuşlar.
Ama bence o kadarda haklı değilsin.
Birincisi, sen iş yerine onun adına gelen paketleri hangi hakla açıyorsun ?
İkincisi düğün zaten erkek tarafına ait, evli misin bilmiyorum ama evliysen siz mi yaptınız düğünü ? Yada evlenirken sen mi yapmayı planlıyorsun ? Ben şu zamana kadar düğünü kız tarafının yaptığını görmedim. Düğün erkek tarafına aittir. Ki şahsen bende güzel bi düğün hayali kuruyorum, istemek hakkı yani. Sen buna bi şey diyemezsin. Karışamazsın.
Üçüncüsü sen onların kredi kartı ekstrelerine bakma hakkını kendinde nasıl buluyorsun ?
Sen bence bu kadınla kafayı bozmuşsun. Çok fazla burnunu sokuyorsun onların hayatlarına. Bu şirkete giren gelirden alman gerekeni al, kardeşinin cebine giren paranın hesabını tutmak sana düşmez.
Yıllardır birliktelermiş, senin kardeşin bu kızla anlaşmış yıllardır, belliki bugünde aynı şekilde anlaşmayı başarabiliyorlar.
Her şeyi bi kenara çekiyorum şimdi. Şirketle ilgili bi durum varsa o zaman bitir ortaklığı. Alacak verecek kalmasın kardeşinle aranda kapatın hesabıda. Herkes kendi işine baksın.
Düğünün kız tarafına ait oldugunu kim söyledi size?
Evet düğünü erkek yapar
Yatak odası ve kıza ait beyaz esyaları da kız aşır dimi
Bizde herseyi ailem ve kardesim aldı
Nişanı da kardesim yaptı
Nişanı da kız yapar değil mi???

Ona gelen paketleri ben acmıyorum kardesim acıyor ben alıp götüryorım bu size gelmıs diye
O da acıyor bakıyor karısı ne almıs diye ben de kardesimin odasında gunde elli kere girdiğim için görüyorum ya aldıgı seyi ya faturasını kçr değilim
Tatlım ya şirketin muhasebesini ben tuttugum için kredi kartı ekstleri benim şirket mailime düşüyor :))) gelir giderleri ben hesaplıyorum

konu sahibi eski konularına üşenmeden baktım ve senin pek doğru söyleyen biri olmadığına kanaat getirdim 2012 de boşandım ilk eşimden 4 yıl sürdü demişsin ama 2011 de doğulu bir öğretmene aşkını 2010 dada güneydoğuda yaşayan ama aslında senin memleketinden olan net aşkından bahsetmişsin e bu durumda sen de eşini aldatan kadın oluyorsun bana göre .Ayrıca anlattıkların eğer ayda 20 bin en az kazanmıyorsa kardeşin imkansız harcamalar 100 euroya da yurtdışı gezisi olmaz havaalanı vergisi 50 Euro o da inandırıcı değil.okul birincisi çok iyi unıversite mezunu dedin gelinine öyle birinin de maaşı 1800 tl olmaz mağaza elemanı bile primlerle o kadar alıyor.Son olarakta kendini paraya ihtiyacım yok diye övmüşsün ama eşin yıllardır mağaza çalışanı sen de eskiden geçici banka elemanıymışsın .E şimdilik bu kadar deşifre yeter yoruldum:KK70:
Yanlıs yazmıs olabilirim ben 2010 da bosandım be şimdiki eşimle 2014 de evlendim
İlk evliliğimde 4 yıl evli kaldım ve ayrıldım

Dediklerinizin bie tekine bile inanmadım nedense hele ki kızın gerçek yüzünü görmesi için her türlü çirkefliği yapıcam dediniz ya tamam yani. Belli ki aralarınız bozmak istiyorsunuz. Sonuç olarak niye üşensin ki çamaşır atmaya makineye yıkıyor bu kadar yurtdışına gidebilen biri evine kadın da tutar temizliği ütüyü zaten yaptırır hergün evlendiğinden beri bir de aynı gömlekmişmiş biraz ufak atın yaaa valla..
akıllı biri çıktı sonunda konuyu doğru algılayan tebrikler

[/QUOTE Bakın
Önce bi şunu anlayın ltf
Siz benim maddi imkanlarımızı bilmiyorsunuz
Benim kazancim ne eşimin kazancı ne bilmiyorsunuz
Melek gbi bir esim var ve benim ikinci evliliğim
Eşimin ilk evliliği ve benim için istanbulda herseyını bırakıp bu sehre geldi
Ben de dilediğimi alırım
Dilediğim yere giderim
Ben rimel alamıyor mıyum
Benim rimelimi eşim alır mesela
O cok özenir bana birseyler almaya
Ve giyim kusama özellikle düşkün

Benim gelinimizden bir eksiğim yok
Ben de ünv mezunuyım
Uluslararsı bir sirkette kalite yöneticiliği yaptım
Snr bankacılık yaptim
Benim de yabancı dilim var

Siz beni ezik muhtac bir kişilik olarak mı algıladınız

Ben kardesimin de isteği üzerine şimdiki işime gectim
Bunları kendini ispat için yapıyor bence çnk vücudunda da bir özürü var bakın kac sayfa mesaj oldu bunu yazmadım ilk defa yazıyorım çnk beni anlamayıp direkt yadırgıyorsunuz

Sürekli kendini üstün gösterme derdinde
Diyelim avm de bir ayakkabı magazasına girdiniz
Marka olarak diyelim new balance örnek olsun
Naparsınuz modellere bakıp begendiğinizi alırsınız değil mi fiyatı da içinize sinerse, belki sinmezse de alırsınız çok begenmişsinizdir
Ama bu kız direkt saticiya sunu der
Bayan modellerinde en pahalısı hangisi ?
Burda da bir tuhaflık yok mu sizce

Bunlar nişanlandıgı sene hediye aldım o ara işe yeni girdi kalem etek ve beyaz gömlek aldım
Daha snr dogum gunuydu hediye bakmaya vaktım olmadı kredi kartımı kardesime verdim ben sehır dıısına cıkacaktım nişanlına bi hediye al ama benim hediyem olsun karttan çek dedim
Bakın 4 sene evvel çok ünlü bir markaya gidip 800 tl ye abiye almış kendine

Ve arayıp bir tesekkur ederim bile demedi

Annesi gecen sene ölümden döndü benim evim işyerimize 50 km , kalktım gttim sarıldım annen ii olacak üzülme dedim ben herseyı içimde yasadım
Annesi ölüm döseginde ve bana cekilir misin dedi gtti yanımdan
Ben haberi alınca eşime bile soylemeden işteydi eşim arabama binip gttim en azından bi tsk diyebilirdi bi kelime

Bence kndi ezikliğini bu sekılde kapamak istiyor

Gelin almada kafamdan attıkları paraları okudunuz mu eskı sayfaşarda yazdım
Sizce bunlar kullanma amaclı değil mi bir gelin almada 6 kere kapı kapatılır mı
Erkek eşek mi bir de biz vuralım sırtına mantıgı var

Ben doldum ve direkt eşin diye değil ama harcama konularından ablası olarak konusma ihtiyacı duydım olay bu[/QUOTE]

Umarım olmaz
Bazıları farklı algılıyor beni ana
Bu kız kardesim için hiçbirsey yapmıyor
Yapan eden hep krdesim oluyor
İnsan nasıl üzülmez ki
Nasıl bazı kişiler anlmayıp bana yükleniyor ben algılayamadım
iyi hoş güzel de, çok iyi niyetlisiniz anlamaya çalışıyorum,bu yaptığınız kardeşinize hakaret değil mi? Senin kafan basmıyor, dur sen sen aşktan kör olmuşsun ben senin yerine şu durumu bi açıklığa kavuşturayım sen acık safsın demek değil mi? Ayıp değil mi? Kardeşiniz çok mu mutsuz? Mutsuzsa bir şey yapmaya karısına ayar çekmeye kudreti mi yok? 5 yaşında mı? Onu birileri söğüşlerse hep siz mi müdahil olursunuz? Koca adama bu ayıp değil mi? Ve dahası görümcesi çekememiş durumunda değil misiniz sizce?

Bakın ben gecıcı banka elemanı değildim
Bankada calısıyordum
Evet esim magaza müdürü idi ama işinden ayrıldı ve şuanda yaklasık bir sene evvel baska işe girdi ve o zaman aldığı maasın 4 katını kazanıyor
Ayrıca benim gelirim de iyi
Deli miyim ben burda konu acıp yalan seylerle içimi dokeceğim ?????

X