Derdim kardeşim!!!

Malesef kardeşiniz aşktan kör olmuş, böyle düşünüyorsa ohoooo

Evet ben çok içerledim
Ve ben cidden cok fedakar bi ablayım
Aramızda 7 yas var hep bebekliği küçüklüğü geliyor aklıma çok ağlıyorum

Bilemiyorum cok düşündüm ama sonuca varamadım

Şükür biri de duygularıma tercüman olmuş. Evlilikleriyle ilgili hic bir şeye karışmaya hakkınız yok bence. Diyelim ki başka bir isyerinde çalışıyordunuz ve bankada para kalmadı,patrona karın az harcasın diyebilecek miydiniz? Sizin iş ilişkinize akrabalık bağı karışmış profesyonellikten çıkmış tek sorun bu. Bana şu vakite kadar şu kadar para lazım diyebilirsiniz ,ha o para ortada yoksa xxx bey para vermediği için ödemenizi yapamıyorum dersin müşteriye çıkarsın aradan. Şirket sizin değil nasılsa. Sadece işinizi yapmanız gerekirdi. Anlattığınız gelinin bir de çalışmayan versiyonuyum, kocam yalnız biyere gitmemi istemez tek fark o. İstediğimi harcarım, kocama istediğimi yaptırırım görümceme de karşıdan bakıp çekirdek çitlemek düşer. Duyarsam ki en ufak lafını karşıdan da bakamaz. Gelin duyduysa kardeşinizi unutun bence.

Siz o şirketin maaşlı elemanısınız değil mi? Daha önceki iş yerinizde nasıl davranıyorsanız öyle davranın. Anlıyorum, bu savurganlık sizin iç huzurunuzu bozuyor, çünkü alacaklılarla muhatap olan sizsiniz ama sonuçta kardeşinizin harcamaları sizi ilgilendirmez.
Ailenizin hatası işi kardeşiniz adına kurmak olmuş. Babanız en azından ortak olacaktı ki kardeşiniz esip savuramayacaktı. Aileniz maddi anlamda hakkınıza girmiş gibi duruyor, en azından şu versiyonda.
Ben ailelerin bir evlada iş kurup diğerine aynı ölçüde pay vermemesini bundan yanlış buluyorum. El, yabancı giriyor sonuçta içeri. (tabii aileniz size eş miktarda para vermedi diye varsayıyorum)
Ama şu anda geçmiş, ailecek o paranın üzerine bir bardak su içecek, kardeşinizi de kendi haline bırakacaksınız. Evli barklı adam, kendi düşen ağlamaz.
Bir gün güm diye batar, o zaman hanım da gider, yine paşa paşa döner babasına anasına.
Durumunuz zor ama konuyu bir daha açmayın, borçlular sorun çıkardığında da yorum yapmadan x ödemenin günü geldi, daha fazla erteleyemiyorum, deyin geçin.
Maden şirket onun, hanım onun, dert de risk de onun olsun.
Battığında siz ceketinizi alıp çıkarsanız, derdini de o düşünür.

Bence de. Ama belki de bunca sorundan sonra hiç dönmemeli oraya. Çünkü artık ne yapsa batacaktır, daha çok kırılır gibime geliyor.

Bence de. Ama belki de bunca sorundan sonra hiç dönmemeli oraya. Çünkü artık ne yapsa batacaktır, daha çok kırılır gibime geliyor.
Orası kendi bileceği iş artık. Aralarındaki ilişkiyi bilmek lazım. Tabii konu sahibi gelinin harcamlarından girince direk mevzuya "benim karımı çekemiyor" gibi bir duruma düşmüş niyetin onunla alakası olmasa da.

İşte artık hep buraya çekilecek ne derse desin. Tabi yine de kendi bileceği iş tabi,

Alıntı yaptıgınız kişinin mesajını bulamadım ama
Kocasına masadanbi tabak kaldırtamauayan kadınlar denilmiş
Benim kocam benden evvel işten gelirse yemek hazırlar
Çayını kendi yapar
Her dustan cıkısında dusakabini cifler de cıkar bana destek
Bunu kıskanclıkla nasıl bagdastırabılıyırsunuz ya
Akrabalık bagı değil kardeslik bagı hanımefedi karısan bu
Baska bir işterınde patrona birsey demezdım evet ama burası baska bir iş yeri de değil farkında misiniz

türkiyenin en yuksekpuanlı unisine gidip okudu + ydışı seyahati filan yapıyor ama

1800 tl maaş mı alıyor??

hmm..

Evet kardesimin eşinin sohbet esnasında bize spylediği maaşı bu
Ben sormadım kendisi soyledi üç kurusa calısıyorım diye

Ben sizi gayet iyi anlıyorum elbette yeterki onlar mutlu olsun istenir ama gelecekte yasanması muhtemel sorunlar içinde onun adına endişelenebilirsiniz bu çok normal.kesinlikle en azından size yanlıs yaptığını anlayıp pişman olacaktır.Allah akıl ve merhamet versin gelin hanıma

Ailem kötülük düşünmeden destek oldu kardesime
Şirketin bulundugu bina babamın üzerine
Sadece şirket kardesimin üzerine
Ve ben o senelrde bahsettim bankacı idim
Kendi ayaklarım üzwrinde duruyordum
Evliydim
O bekardi ve okumadı erkek evladı diye destek olundu ona
Evet maaslı calısanım ama maas dısında gelen toplu ödemelerden kardesim bana da verir

Evet kardesimin eşinin sohbet esnasında bize spylediği maaşı bu
Ben sormadım kendisi soyledi üç kurusa calısıyorım diye
mesleği ne ki siz söylediniz zaten iyi uni bitirdiğini bence yalan söylemiştir 1800 ü öğrenci halimzle biz kazanıyoz diplomayı alınca 2ye katlanacak

Anlıyorum, elbette aileniz biri hayatını kurtardı diğeri ziyan zebil olmasın diye tamamen iyi niyetle yapmıştır ama işte iyilikten maraz doğuyor bazen.
Durumunuz zor, sizi de en azından psikolojik olarak etkiliyor ama karışmamaya bakın derim ben. Para suyunu ekip de hanım gidene kadar kardeşinize anlatamazsınız çünkü durumu.

Evet başka iş yeri değil diye onların özel hayatına mudehale hakkini kendinizde buluyorsaniz ben gelinin yerinde olsam orada çalışmanıza izin vermezdim. Hem şu da var kendiniz demissiniz 3 yıl önce 5 binlira maaşı bıraktı geldi kardeşimle evlenmek için diye, bırakmasaydı şimdi maaşı belki 10 bin olmuştu, kız o kadar iyi okulları vasat bi hayat yaşayıp görümcesini mennun etsin diye mi okudu? O 10 bin maaşla anasına babasına da bakardı babasının kartal arabasını da değiştirirdi, yurt dışına da gezerdi zaten hem de görümce lafı duymadan. Kardeşiniz biliyordu kızın işini bırakacağını iyi bi hayat vaadetmistir zaten kıza. Bunca yıl o okullarda 1800 tl ye tamah edip bi de yokluk çekip koca kahrı için dirsek çürütmemiştir,o ana baba da onu okutucam diye kartal arabasını değiştirmemiştir. Kardesiniz çok tatil yapmış dediginiz gibi şimdi iyi çalışsın da karısını yaşatsın bi zahmet. Siz de kendinize başka bi iş bulun bence. Bi de geline kardeşinize falan çiçek bisi yollayıp özür dileyin.

Pişman olur mu bilemiyorum
Mutlu olsunlar tabiki
Ben de bi ailenın geliniyim benim de görümcem var
Ben harcamasınlar etmesinler demıyorum ki
Ama kız herseyın dibine vuruyor
Yani o an para var mı yok mu umru diil
Bir de akrabalarının bazı işlerini bile bize kakalıyor

Bunlar evlenirken kardesimin toplantısı vardı evlilik arifesinde
Tüm abonelikleri kardesim yaptırdı ev için
İnternet telefon su doğalgaz vs
Bir tek elektrik açma olayı kaldı
O kadar yogundu ki kardesim
Kız o an calısmıyrdu altında arabası var
Telefonda kardesimin basının eti i yıyor git elektriği de actır diye
Toplantıdaydık kardesime dedim ki
X nerde dedim
Evde dedi
E dedim o açtırsın madem işi yoksa dedim
Gecen gğn konustuk dedi bizde faturalar kızın üzerine olmaz demiş
Ya bizim evde su dopalgaz eşimin eşektrik benim
Kadının üstğne olsa ne olacak ya
Yani bu hep karsı tarafa iş yükleme derdinde ama ne yapalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…