Derdim kardeşim!!!

Evet gelin alma da şirkey parasından ha
Basta ben de oyle dusunuyordum.
Sorumsuzluk ediyorlar ve kiz zor durumda kaliyor diye.
Ama gelin almayi da sirket butcesinden karsilamadilar di mi?
100bin tl harcanan dugun ev bilmem ne islerini de?
Konu sahibi kendini hakli cikarmak icin bunlari iteliyor sirasiyla. Sanki son 2 ayda bunlar olmus da sikismis degiller ya, ne alaka.
Ondan dolayi yazdim onceki mesajimi. Hala da ayni fikirdeyim. Haksiz goruyorum.
evet gelin alma da şirket parasından harcandı kardesimin baska geliri mi var?
Konu şirket parası o bu değil sizin cidden algılamanızda sorun var
Ödeme günlerinde sıkıstıgımız için kardesime harcMalarında birwz daha dikkat dtmelerini söyledim
Cidden anlamıyor musunuz siz

O degil de bulamadik konu sahibinin kardesi gibi bir koca :KK66:
Bu arada konu sahibini haksiz bulan arkadaslarimiza buradan , aile servetini yiyecek ,gorgusuz, totosundaki dona kadar aileyi soyacak bir yenge diliyorum :KK66:
Sirket bedavaya kurulmuyor arkadaslar
Hani evlenip gelirken kendi varligi olsa ses etmemde bu ne gorgusuzluk

Oluyor böyle ayrı düşünceler. Birde başa gelmesi gerek anlamak için böyle şeyleri. Sizin ve konu sahibinin de belki başına gelmeden böyle bir konu okusanız şimdiki gibi düşünmez diniz. Insana koyar tabi ailesnin kendisinin de emeği olan şeylerin böyle somurulmesi. Sizin eceezgi eceezgi den öğreneceğinizçok şey var. O ne yaptı ise tam tersini yapacaksınız orası kesin. Valla allah yardım etsin. İnsan eşine destek olur gezerse eşi ile de gezer. Ben eşim olmadan da tatile giden biriyim. Ama eksik hissederim. Şöyle güzel bir manzara veya bir ortam olunca nolur ayarla işlerini seneye seninle gelelim buraya derim. Onunla ordayken asıl mutlu hissederim hep eksik olur bir yanım. Bunu hissetmeyen şuursuz ca eğlenmeye devam edebilen kadın kesin olarak soyleyebilirim ki eşini sevmiyordur
Hadi o kısımları ben işin içine katmıyorum, ama ablasına böyle düşman kesilir gibi sözlü saldırması insana çok koyan bir durum. Eş, hayatımızdaki en önemli insan ama bir eş için aileye böyle hakaretler edilir mi? Sezarın hakkı Sezara, kim haklıysa ona verilmeli.
Gerçekten Allah yardım etsin, kadınlar da erkekler de evlenip bağımsızlıklarını koruyabilmeli ama böyle bekar gibi yaşamamalı.
Ben de buradan bilmiyorum ne kadar doğru bir çıkarım yapabilirim ama, böyle bir kadın bana da çok sevmiyormuş gibi geliyor, insan sevdiğine kıyıp böyle şuursuzca davranabilir mi?

Basta ben de oyle dusunuyordum.
Sorumsuzluk ediyorlar ve kiz zor durumda kaliyor diye.
Ama gelin almayi da sirket butcesinden karsilamadilar di mi?
100bin tl harcanan dugun ev bilmem ne islerini de?
Konu sahibi kendini hakli cikarmak icin bunlari iteliyor sirasiyla. Sanki son 2 ayda bunlar olmus da sikismis degiller ya, ne alaka.
Ondan dolayi yazdim onceki mesajimi. Hala da ayni fikirdeyim. Haksiz goruyorum.
Evet düğn bilmem ne işleri de şirketten harcandı
Siz yemek odası takımınızı 20 bin tl ye mi aldınız
Kızın kendi arabası vardı evlenmeden evvel
Kardesim yeni araba aldi eşine evlenince kredi cekip
Kız arabasını satıp da krediye destek olmadı
O araba hopppp ailesine verildi

Bunlar ne
Ben de arabamı yeniledim ama eski arabamı anneme babama vermedim
Bu bolluk bereket nerden geliyor
Evlenmeden evvel pazardan giyinen kız şimdi lacoste basic tsortu begenmez illa beymen olacak

Siz hla anlamıyorsunuz ne dediğimi

Evet gelin alma da şirkey parasından ha
evet gelin alma da şirket parasından harcandı kardesimin baska geliri mi var?
Konu şirket parası o bu değil sizin cidden algılamanızda sorun var
Ödeme günlerinde sıkıstıgımız için kardesime harcMalarında birwz daha dikkat dtmelerini söyledim
Cidden anlamıyor musunuz siz

Kacirmis olabilirim ya da yazmamis olabilirsin.
3 yil olmustu onlar evleneli di mi? O zaman orada calisiyor muydun? (Uyduruyor da olabilirim baska konudan karistirip)
Kardesinin isi orasi tabi ki, tabiri caizse essek gibi tum harcamalarini oradan yapacak zaten.
Ama o tartismanin sebebi o bin tllik harcama miydi sence?
Hala hatani gormuyorsun, senin kardesine harcamalariniza dikkat edin deme luksun yok. En fazla "ben zora giriyorum sirketin butcesini xden x+5e cikaralim durum bu bu" diyebilirsin. Esine getiremezsin o konuyu. Kimsenin cebi ustunden ahkam da kesemezsin.

O kısımları bu konuya katmasını haklı görmüyorum ben de, sadece konuya yazdıklarını yorumladım.
O yüzden tamamen haklı ya da tamamen haksız diyemeyiz de, kısmi olarak ben haklı buluyorum ama şirket bütçesi konusunda.
Kapı açma mevzusu mu. Bence o konuda da haklı. Ama bu konuya ek olarak bildirmesinin nedeni okadar paragöz yani siz düşünün diye bence. Bide tabi kardesinin vurulan semere boyun eğmesi. Ya bi yandan da diyorum arkadaş kız. Bukadar yapıyor ama adam bir dediğini iki etmiyor bizmi hata yaptık. Ama yok hata falan yapmadım seviyorum ya. Ben sevdiğim adamdan böyle beklentiler içine giremem. Ben ararım akşam ne yersin o istesin ben yapayım oturup sofraya yiyelim güle eğlene.
Dışarıda ye sürekli tatil yap oraya git buraya git tabiki mutlu olursun para olunca. Peki gelin hn bu para biyerde puffff diye ucarsa ne yapar. Zaten bur babaya gelecekler kurtulmak için iflastan allahın emri

Bu arada konu sahibini haksiz bulan arkadaslarimiza buradan , aile servetini yiyecek ,gorgusuz, totosundaki dona kadar aileyi soyacak bir yenge diliyorum :KK66:
Kız 5000 tl ye calısıyordu ankarada
Ünv bitince bursaya dondü ailesi de burda
Evlenecekleri için dönmek zorunda kaldı
İşten tazmınatını alıp döndü ve o zaman nişanlılardı
5000 tl maasla 4 sene calıstı
Tazmınatını da aldı
Ama evlenirken kardesim hep yazık bir sürü borcla döndü bursaya dedi
Tek basınaydı kız yetiremıyordu tazminatı da borclarına gtmıs dedi
O yüzden yatak odası ve diğer kıza ait esyaları da kardesim aldı
Siz inanıyor musunuz
O kadar maasla calısan bi insan ankarada tazmınatını bile borca yaturacak kadar borc yapsın
Sırf herseyı kardesime itelemek için

Kacirmis olabilirim ya da yazmamis olabilirsin.
3 yil olmustu onlar evleneli di mi? O zaman orada calisiyor muydun? (Uyduruyor da olabilirim baska konudan karistirip)
Kardesinin isi orasi tabi ki, tabiri caizse essek gibi tum harcamalarini oradan yapacak zaten.
Ama o tartismanin sebebi o bin tllik harcama miydi sence?
Hala hatani gormuyorsun, senin kardesine harcamalariniza dikkat edin deme luksun yok. En fazla "ben zora giriyorum sirketin butcesini xden x+5e cikaralim durum bu bu" diyebilirsin. Esine getiremezsin o konuyu. Kimsenin cebi ustunden ahkam da kesemezsin.
Şaka gbisiniz yaaa cidden

Kapı açma mevzusu mu. Bence o konuda da haklı. Ama bu konuya ek olarak bildirmesinin nedeni okadar paragöz yani siz düşünün diye bence. Bide tabi kardesinin vurulan semere boyun eğmesi. Ya bi yandan da diyorum arkadaş kız. Bukadar yapıyor ama adam bir dediğini iki etmiyor bizmi hata yaptık. Ama yok hata falan yapmadım seviyorum ya. Ben sevdiğim adamdan böyle beklentiler içine giremem. Ben ararım akşam ne yersin o istesin ben yapayım oturup sofraya yiyelim güle eğlene.
Dışarıda ye sürekli tatil yap oraya git buraya git tabiki mutlu olursun para olunca. Peki gelin hn bu para biyerde puffff diye ucarsa ne yapar. Zaten bur babaya gelecekler kurtulmak için iflastan allahın emri
Evlenip de bekar hayatı yaşayan eşini sevmiyordur bu kadar basit. Seven insan sorumluluk alır, alamayan sevdiğinin hayatını mahvedip evlenmez.
Hadi o harcamalar evlenmeleri içindi kız evi naz eviydi vs dedik.
Gelinin arkadaşına emziren anne vitamini alıp yollamak ne 10 defa, hem de şirketten, orası hayır kurumu değil ki.

Evet düğn bilmem ne işleri de şirketten harcandı
Siz yemek odası takımınızı 20 bin tl ye mi aldınız
Kızın kendi arabası vardı evlenmeden evvel
Kardesim yeni araba aldi eşine evlenince kredi cekip
Kız arabasını satıp da krediye destek olmadı
O araba hopppp ailesine verildi

Bunlar ne
Ben de arabamı yeniledim ama eski arabamı anneme babama vermedim
Bu bolluk bereket nerden geliyor
Evlenmeden evvel pazardan giyinen kız şimdi lacoste basic tsortu begenmez illa beymen olacak

Siz hla anlamıyorsunuz ne dediğimi

Ezgi cim anlamadığın şu.
Yengen bunları yapabiliyorsa, kardeşinden aldığı güce dayanarak oluyor hepsi.
Yani kardeşin için problem yok demek ki.
Anladın mı.

Ha kardeşin parayı annenden babandan alıp alıp bunlara göz yumuyor olsaydı, durum değişirdi.

Ama şirket kardeşinin, kazandıkları da onların,
kaybettikleri de..

Bak sen söyledin, kötü oldun neden?
Çünkü kardeşin için problem yok.
Sana göre sorun olan herşey onlar için olağan.

Tüm mevzu bu.

Kız 5000 tl ye calısıyordu ankarada
Ünv bitince bursaya dondü ailesi de burda
Evlenecekleri için dönmek zorunda kaldı
İşten tazmınatını alıp döndü ve o zaman nişanlılardı
5000 tl maasla 4 sene calıstı
Tazmınatını da aldı
Ama evlenirken kardesim hep yazık bir sürü borcla döndü bursaya dedi
Tek basınaydı kız yetiremıyordu tazminatı da borclarına gtmıs dedi
O yüzden yatak odası ve diğer kıza ait esyaları da kardesim aldı
Siz inanıyor musunuz
O kadar maasla calısan bi insan ankarada tazmınatını bile borca yaturacak kadar borc yapsın
Sırf herseyı kardesime itelemek için
Tabiiki de inanmam boyle bir hikayeye
Kiz tazminatini ailesine vermistir, verebilir eyvallah kendi parasi ama yalan dolan isin icine girmis, soyguncu gibi ne itelesek kardir diye davranmis bu bakis acisi yanlis

Sanatcılar mankenler bile her haftasonunu yurt dısında geçirmiyor
Gelin alma olayında apartman kapısı kapalıydı orda para verdik
Snr apartmana kuzenleri dikilmiş apt içine merdivende de para verilldi
Merdivenlerden cıktık evlerinin kapısı da kapalı kapı acılması için orda da oara verildi
Snr evin kapısı acıodı girdik içeri gelini yatak odasına kapamıslar
Kardesim cok terledi orda
Annem mendil verdi kızın dedesi hamen atladı neden mendil veriyorsun erkek adam bu terleyecek
Kız almak kolay mi bir kızımız var damat şimdi terlemeyecek de ne Aman terleyecek vs
Annem hamımlıgından birsey demedi neyse yatak odası kapısında da para verildi gelin yatak odasında. Koridora cıktı babası kısagını takıyordu
Ben asagı inicez sandım ayakkabılarımı gymeye cıktım aa bi baktım halası diyor ki kızın evin kapısı birdaha kapancakmıs evden cıkınca alt apartöanın kapısı da birdaha kapanacakmıs kapı basına iki kuzen dikiiyolar
Yukarı cıkana kadar 1000 tl verildi 3 yıl evvel birde 1000 tl asagı inerken mi verilecek yani
Ben orda bunu duyunca dedim ki
Bakın tadında usulunde kalsın hersey dedim
Abartı olmasın hadi inelim dedim indim asagı
Vay efendim bunu diyen ben miyim asagı bi indim bütüb akrabalar vs orda yablarına gttim bi baktım halası o alt kapıyı da birdaha kapatın diyn kadın balkona cıkmıs 4. Kat evleri ece nerde eceeee diye bi bagırdı
Kafamı bi kaldırdım yukarı salak gbi

Al bunları bi tarafına sok diye kardesimin bastan beri verdiği tüm paralar balkondan asagı üstüme fırlatıldı
Ben o anda şok oldum hiçbirsey anladım
Eşim de anlamadı herkes bana baktı
Eşim snr beni aldı arabaya bndirdi
Annem babam yukarıda kalmıs
Kadın eceyi yolacm diye cıplak ayakla asagı indi
Eşim de beni aldı uzaklastırdı eve gttik
Düşünebiliyor musunuz
Resmen bokunu cıkarttılar herseyın
Ben de evlendim iki kere
Ben boyle yazınca insanlar beni fakir durumu yok kıskanıyor olabilir diye düşünebilir
Fakir de olabilirim ama insanları kullanma dwrdinde değilim ve canımın bir parcasının böyle kullanılması ve kardesimin de bunları görmemesi beni kahrediyor sorun bu

İyide aile şirketi değilmiş ki.
Sadece kardeşe ait bir işyeri.

Yani bu durum da yenge ve kardeşin ortak mülkü.

Servet te her ikisine ait olmuyor mu.
Batarlarsa da kendilerine, çıkarlarsa da..

Onları rahatsız eden bir durum yok ki,
Kardeş ablasına böyle bir çıkış yapabiliyor.

B
Maddi elestirileriniz bir yana ama ben satir aralarinda manevi konularda da elestiri sezdim. Kardesiniz gidip makinaya camasir atiyorsa ve bu durumdan sikayeti yoksa sizi hic ilgilendirmez. Bu sadece bir ornekti. Eger sirketinizdeki mali durumu etkiledigini dusunuyorsaniz farkli bir duzenlemeye gidin.ornegin maas usulu calisin. Ayrica her aksam disarda yemek yiyorlarsa belli ki kardesijiz de istiyor. Kiz tek basina yiyor kardesiniz seyretmiyor ya. Kardesinizin bu durumdan sikayetinin olmadigi bunun her aksam tekrarlanmasindan belli. Gelin hanima yuklenmissiniz ama yasam tarzlarinin tek sorumlusu sadece gelin degil. Belli ki ikisi de bu sekilde yasamaktan ve harcamaktan keyif aliyor. Bu durumda sirket hesabinizi ayirin gerisine karismayin. Ha ayiramam diyorsaniz da konusacak bir sey yok.
Ayrica kusura bakmayin da bu bakis acisina da karsiyim; kardesim aslinda iyi ama bu kiz onu yoldan cikardi. Sanki kardesiniz egri ile dogruyu ayirdedemeyecek zeka duzeyinde. Karisi ister, kardesiniz dogru bulmuyorsa hayir der yapmaz.silah zoruyla yaptirmiyorlar ya. Demek ki kardesiniz de ayni kafada.
ben kardesim ii biri kız onu yoldan cıkardı ye bir ifade kullanmadım
Ben zaten hatanın cogunun kardeimde oldugunu soyledım

Evet ben de güldüm:))
Kardeşiniz böyle olursa yakinda iflas eder. Is veren olmak kolay değil yanında ki çalışanların parasini vermek zorunda ödemelerini düzenli yapması gerek.Ödeme yapamazsa alacaklı kişi haciz gönderse ne olacak sanırım kardesiniz bunu dusunemiyor.
Ayrıca kıskançlık mevzusu yok ki sonuna kadar haklısın alacaklilar seni arıyor.

Kardeşin haklı, karısı istediği yere gider harcar sana ne!!! Sen hangi sıfatla karışabiliyorsun cidden anlamadım.
Ödemelerde sorun yasıyoruz
Şrket olarak
Anladınız mi
Bu kadar harcama yapıyorsa şirket ödemelerinde de sıkıntı cıkartmayacak bana
İnsanlara ben dert anlatıyorım
Şirkete gelince para yok
Gezmeye gelince para var

Ama ben yazdığınız kadarıyla yorum yapabiliyorum. Haklısınız tabiki de. Ben, abiniz o işleri hiç yapmasın da kadın yapsın anladım :KK66:
Hayır öyle birsey demedim
İki kişi de calısıyrsa erkek de eşine yardım edecdk tabiki de

İyide aile şirketi değilmiş ki.
Sadece kardeşe ait bir işyeri.

Yani bu durum da yenge ve kardeşin ortak mülkü.

Servet te her ikisine ait olmuyor mu.
Batarlarsa da kendilerine, çıkarlarsa da..

Onları rahatsız eden bir durum yok ki,
Kardeş ablasına böyle bir çıkış yapabiliyor.
Kendi paralariyla kurmamislar ki
Kardesin ailesi maddi manevi destek vermis, kardes evlendiginde de sirket zaten varmis ve isliyormus
Bence aile serveti o

Bana abartı geldi anlattıklarınız bu işyeri ne kadar para kazanıyor da bu kadın bir h.sonu için yurtdışına gidebiliyor klay mı öyle ülke ülke gezmek ayrıca kardeşinizin ağzı yok mu ben olmadan yanında nereye gidiyorsun diyemiyor mu nasıl başına buyrukluk ki bu. Ne kadar pahalı olursa olsun 100 bin düğüne harcamak ne demek durumunuz çok mu iyi ki yani. Ne zaman evine bakıyor o zaman yani bu kadar çok fazla. Yani bu kadar gezip harcayıp her yere gidiyorsa çok çok iyi kazanıyorsuınuz demektir eşinin bundan şikayeti yoksa sizi de ilgilendirmez sizi zorda mı bırakıyorlar.
Evet şirket ii kazanıyor
Evine bakmıyor ki kadın
Eşi bundan şikayetci değil evet
Evet ben şirketin ödemeleri sıkıntıya girince zorluk yasıyorum cnk bundan sorumlu beni m

kardeşin aşık veya umursamaz. senin emeklerini de hiçe sayıp neredeyse düşman olduğuna göre kendi haline bırakacaksın. ne ederse kendine artık.
sen sana düşeni yapmışsın.

X