Derdim kardeşim!!!

mesleği ne ki siz söylediniz zaten iyi uni bitirdiğini bence yalan söylemiştir 1800 ü öğrenci halimzle biz kazanıyoz diplomayı alınca 2ye katlanacak

2 universite okudum ve biri muhendislik, digeri tasarim. basin yayin sektorundeyim. yabanci dil biliyorum. sayisiz kurs dplomam ve workshop calismam var.
cok iyi bir etiketle, cok buyuk bir gazetede ben 4 yildir ayni maasla calisiyorum. bazi kisilerin calistigi 'buyuk' kurumlarda sadece etiket oluyor, maas degil. insanlar sadece etiket icin o maasa tamah ediyorlar. belirtmek istedim ileride hayal kirikligi yasamamaniz icin.

Siz sacmalıyorsunuz
Benim babaö orası için iki evini sattı
Dısınden turnagından artırıp o binayı aldı
Temizliğini annem yaptı
Elektriğini babam bagladı rafları babam yerlestirdi
Tuvaleti babam tenmizledi ben temızledim
Annem biz geceleri orda calısırken masraf olmasın diye evden yemek yapıp getirdi

Bu kadın har vurup harman savursun diye değil
Dediklerinize dikkat edin
Harcamalara dikkat etmek şirket adına koca kahrı cekmek mi
O zaman bütcesini planlayan her kadın koca kahrı cekiyor her erkek de kadın kahrı cekıyır
Bu kızı babası okutmadı çnk babası işsiz hanımefendi
Burslu okudu ve dedesi okuttu babası içip tozan keyfine düşkün biadam
Babasının altındaki kartalı da senelrr evvel kpederi aldı
Babası da calısaymıs zamanında kızı şimdi herseye aç bir hayvan gbi saldırgan görgüsüz olmazmıs bence
Birseylerin tadını almıs ve sindirmıs olurdu

Gelin hangi hakla orda calısmama izin vermeyecek pardon ama orayı kuran benim babam
Gelin kim oluyor soyler misiniz

Bizim gelinin de iki dili var ve iki ünv mezunu

Şimdi olayın bir kardeş için çok üzücü olduğu gerçeği bir yana,

Baban bu şitketi kardeşin Üzerine yaptıysa, aile servetini gelin kız çarçur ediyor diye serzenişte bulunma hakkınız yok. Baba o şirketi başta tüm aile bireyleri ortak kursaydı madem. Bu da erkek çocuk meraklısı ailelere Örnek olsun.

İkincisi bu kadar harcamaya şirketin durumu halen iyi diyorsan, demeki kocanın eşine bu hayatı sunma imkanı var. Kardeşin sermayesini arttırmak istemiyor. Şirket onun, karar onun.

Üçüncüsü, kardeşinin fiili ehliyeti var dimi? Bir akıl hastalığı yada Uyuşturucu vb. Durumu yoksa yapılan her şeyin farkında ve gayette memnun anlaşılan o benim karım diye hönkürüyorsa. Üzgünüm ama bu noktada Söyleyecek hiç bir sözünüz yok.

Tek tavsiye o şirkette çalışmayın. Özür de dilese, yalvarsa da, dönmeyin.

mesleği ne ki siz söylediniz zaten iyi uni bitirdiğini bence yalan söylemiştir 1800 ü öğrenci halimzle biz kazanıyoz diplomayı alınca 2ye katlanacak

Finans üzerine calısıyor bir şirkette
Bilmiyorum olabilir
Hep acındırma derdinde çnk kendine

@bilgmuh arkadasimizin yanlis gorusune duzeltme vermek istedim. sektore atilinca bazi seylerin zannedildigi gibi olmayacagini-olmadigini ogrenecek ama tecrubeyi de paylasmak gerekir diye dusundum eceezgi

E
erkek cocukla ilgisi yok
Ben kendi ayaklarım üzerinde duran bi kişiydim zaten bankacıydım
Gelirimde iyiydi

Ovvv ne biçim de görümcelik çıktı içinizden, kızın yedi ceddini kimin neye ne kadar para harcadigini, kimin neyi neyle aldığını kızın babasının kayınpederine kadar biliyorsunuz, şok. Siz epey kafaya takmissiniz bu gelini. Hala da o kim oluyor diyorsunuz, kardeşiniz size onun kim olduğunu öğretememiş belli ki. Ha babanızın sattığı evlere gelince sizin için bi mahsuru varsa, baba o evlerde benim de hakkım var benim payimi ayır demediyseniz geçmiş ola, ben birseyi uydurmadım şirket kardeşimin dediniz, ortak değil dediniz,o yüzden ordaki evlerin parası artık sizi bağlamaz.

Bakın
Ben gelinin ya da kardesimin harcamalarına karısmıyorum
Ne demek istediğimi neden anlamıyorsunuz
Şirketin yapacagı ödemelere gelince
Kardesim para yok diyor
Odemelerle ben ilgileniyorum
Alacaklılar beni arıyor
Kardesim para yok diyor
Anlatabildim mi bunun gorumcelikle ne alakası var
Siz çok mu cektinz görüncenizden de bu kadar çn yargılısınız
Evet bu kızı. Ailesi ile senelerce dönemin birinde komsu idik bazı seyleri bilmem normal değil mi
Babasını. Calısmadıgunu bilmem acayip bi durum mu
Oturdukları evi bile dedesi aldı
Zeytinlikler değerlenince hepsi ev sahibi oldu
İşsiz güçsüz aylak sülalenin tekiydi bunlar
Hala da dededen gecinen insanlar
Siz ne demek istediğimi hala ankamadınız ya pess

kardesım bu kızla 17 senedır birlikte
Herseyını nasıl bilmeyeceğiz
Basta belirttim sanırım siz konumun tamamını okumadınız
Ailelerimiz komsu idi
Olayı kine kıskanclıga kadar götürdünüz nasıl bi algı sisteminiz var
İnsanlar aynı şirkette calıstıkları kişiler hakkında bile bilgi sahibi olabiliyorlar
Ben kardesimin eşi hakkında bilgi sahibi olmayacak mıyım
Çok garip

Gayet anladım ilk mesajıma demiştim zaten, profesyonel davranmamışsınız, başka bi yerde diyebilir miydiniz patrona karın az harcasın, ya da sizin yerinizde başkası çalışsa kardeşinize diyebilir miydi ama x bey valla sizin de karınız çok harciyo, siz bunu neye dayanarak dediniz, ablası olmaya, ya da babam iki ev sattı bilinçaltınız konuştu, işte o noktada siz haksız oldunuz. Para yok derim müşterilere diyecektiniz bu kadar. Gelin de kim oluyor derseniz kötü olan siz olursunuz , biz yedi kat yabancıların gözünde bile. Ayrıca özel sorunuza cavap hic çekmedim pamuk gibi görümcem var. Onun cebindeki parayı harcamiyorsam bana laf edemez.

Benim yerimde baskası calısmıyor
Şirket birgün batarsa size haber veririm
Baska da diyecek birseyim yok

kızcağız sonuna kadar haklı bi dövmediğiniz kalmış canım Allah abine basiret sana sabır versin

Gelin de kim oluyor diye size dedim ben siz karısamazsıniz deyınce
Burada bi emek var bilmem farkında miisiniz
Benim annem bu şirket kurulurken evden yemek yapıp destege gelıyorsa
65 yasında babam hala her gün bizim yanımıza gelip işlerimize destek oluyorsa
Bu kız da parayı poposuna sürecek kadar düşüncesiz olmamalı

Ben bunu kastediyorum
Burda kötü niyet var kullanma amacı var
Kızın balıkesırdeki arkadsının emziren anne vitaminleri bile bizim şirketten alınıp kutu kutu kargo yapılıyor
Sizce normal mi
Kiz özel bir sirkette calısıyır kendine ait ofisi var bilinen bir sirket
Kendine internetten rimel alıyor bizim şirkete benim adıma yollatıyor
Kendine gecelik alıyor bizim şirkete benim adıma yılatıyor
Kendine ayakkabı alıyor ayni sekilde yine bize benim adıma geliyor

Kendi ofisini versin adres
Neden benim adımı bizim şirketi veriyor
Ben onun kıçına giydiği dona kadar görmek zorunda mıyım
Bahcesine çiçek tohumu alır benim adıma yollar
Ya hersey benim adıma geliyor

Sonuna kadar haklısınız! Var böyle sonradan görme, armut piş ağzıma düş'cüler! Bence kardeşinizle de araya biraz mesafe koyun artık, hep böyle olur zaten. Normal de farkın da oldukları şeyi, birisi yüksek ses ile söyleyince dokunduramazlar. Kardeşiniz tercihini yapmış böyle bir Kadın ile hayatını devam ederek. Bu saatten sonra size Kardeşiniz daha fazla batmadan gözlerinin açılması için dua etmek düşer. Hakkınız da hayırlısı olsun.
Bide: yengeni kıskanma, ne biçim de görümcesin vb.' diyenler olmuş. Gelinin hayatını sizler kıskandınız herhalde, siz de bulun bari bir enayi koca (konu sahibi kusura bakma).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…