Derdim kardeşim!!!

Evet bence de sen kız çocuksun diye ayrım yapmışlar konu sahibine. Ona da şirket açsın babası yada hisseye ortak olsun. Ama bu şartlarda orda çalışıp kendini üzme
Ortada yapılan bi ayrım yok
Mal sahibi babam
Şirketi kardesim kurdu bizimkiler maddi ve manevi destek oldu
Burda ailemin de bana yaptıgi maddi seylerden bahsetmek istemiyorum

Meyhane deyince kafanızda ne canlanıyor emin olamadım ama meyhaneler genelde fasıl çalınan, mezenin olduğu ve genellikle rakı içilen mekanlar.
Bir gece kulübüne gitmekle hiçbir farkı yok. Çok fazla kadın ve genç vardır. Zaten gitmeniz gereken yeri biliyorsanız öyle burma bıyıklı, ayakkabısının topuğuna basan tipler gelmez gideceğiniz mekana.
-----
eceezgi
Siz kardeşinizi düşünüyor olabilirsiniz ama gelinin harcamalarını sayıp dökmeniz doğru değil. Onlar karı koca kardeşiniz bunları ödemeyi garip görmüyorsa, sizin diyebileceğiniz hiçbir şey cidden yok.
Onların evi onların bütçesi.
Tamam siz diyorsunuz ki onların harcamaları yüzünden şirket açık veriyor ve borçlularla ben muhatabım.
Bunu anlıyorum ama şirket kardeşinizin şirketi, o böyle bir yol seçtiyse sizin seçiminiz en fazla işi bırakmak olabilir. Ortak olsaydınız, sizin sermayenizden yeselerdi, anlardım ama sizin maaşınız her ay yattığı sürece, siz orada bir çalışansınız ve şirket giderlerine karışma hakkı yok.
Kardeşiniz isterse kasadan kaynanasının don parasını öder. Siz çalışma koşullarından memnun değilseniz, çıkarsınız. Sonuç olarak aile parası konmuş olsa da aile işi değil, kardeşinizin şahsına açılmış bir iş.

Gelinin bir seyi altindan bizimki bakir
Bunca seyden tek dusundugum bu oldu

Evet kızlar evlenirken hep prenses oluyor
Erkekler de eşek
Ben de iki kere evlendim ama eşim saolsun hep der sen cok düşüncelisin cok incesin diye
Eşimle zor zManlar atlattık hep yanında destek idim
İnsanlık karı kocalık bu oolsa gerek

Kardeşiniz karısını savunduğuna göre sizin yapacak bir şeyiniz kalmamış. Kendisi görmek istemedikten sonra gözüne de soksanız bir şey ifade etmez. Bence işi bırakın. Kendi yolunuzu çizin.

Sakın hatasını anlamadan dönme. Yoksa böyle giderse beraber batarsınız, suçu da bölüşürsünüz. Babanın gözünde sen de düşersin.
Yok dönmeyeceğim
Bensiz yapabiliyorsa yapsın hatta karısını cagırsın yesin içsin çalıssınlar

K

Kendi görümcem hesap sormuyor çünkü görümcem ile kocam aynı sirkette calısmıyor hesapları bütceleri ortak değil anlatabildim mi

"""görümcem bana karısamaz cunku esimle aynı sirkette calısmıyor""""

bakın bu ne demek biliyor musunuz ??

ben görümceyim ve kardesimle aynı şirkette çalışıyorum. o zaman eşine karışırım.

tamtamına bu demek... ben söylemiştim..

gelin hanımın kumarı vs. varsa ben tasdiklemem ama eşi karışmıyor diyorsun.. ee napacaksın karışmıyorsa zorla da karıştırtamıyorsun gördüğün gibi...

Ödemelerde zorlanıyorsam harcamana dikkat et derim
Ne ile ödeyeceğim şirkette para olmayınca alinan malzemeleri. Parasını acabaaaaaaaaaaaa

Valla benim kardeşim de topu atmak üzere olsa ben de müdahale ederim.
Oğlum bir dur, gözünün önüne bak, ne var ne yok hepsini yedin. Yakında yiyecek bir şey kalmayacak, el elde baş başta kalacaksın derim.
Sana ne diyenler olmuş da, insanın canı sadece kendi üzüldüğünde yanmaz bayanlar. Sabahtan beri yok bencilsin, kıskançsın deyip durdunuz da konu sahibine. Esas bana dokunmayan bin yaşasın deseydi o zaman bencil olurdu. Bu çocuk batsa, karısı bıraksa gitse, depresyonlardan depresyon beğense tüm aile mutlu mu olacaklar?
Belki batarken tüm aileyi batıracak ne biliyorsunuz? Siz hiç iflas eden şirket görmediniz mi? Ben gördüm, o ihtişam nasıl yere batıyor şaşarsınız. Bir tanıdık şimdi araba yıkıyor, araba! Bir sürü malı mülkü vardı bu adamın.
Az geniş bakın olaya.
Dahası öyle batanlar var ki, borçlardan hapse girenler oluyor. Bu iş öyle basit inat meselesi değil.
Tamam şimdilik o aşamaya gelmemiş ama aşama aşama ilerliyor işte. Bela geliyorum diyor, aklı başında olan dur der şuna.
Bunu çözemediniz işte. Son 3 günde benzer kardeş, aile konuları açıldı, 3 konuda da anlamadan dinlemeden linç edildi. Bir sakin olun ya. Kimse kimsenin gelini görümcesi değil, bir durun gözünüzü seveyim.

İnanın yorumunuzu okurken agladım((
Nasıl da güzel anlatmıssınız
Herkes sen ortak değilsin demiş
Ben ortak değilim ama beni orda asgari ücrete calıstırmıyor zorla calısmıyorım benim de sartlarım iyi
Birak git diyenler olmus
Anne babaa ayrım yapıo diyenler olmus
Annemin babamın ne kadar malı mülkü var bunu kime hangi oayda verdiler ya da verecekler bilen insanlar
Ben gelecekten endişe duyuyorum
Çok zor sartlarda buralara geldi firma
Bir tane müşterimiz bile yoktu
Eee sanane sen mi getirdin diyenler olmus
Evet kardesim ve ben getirdik
Şirketin ilk resimleri var içerisi bomboş
Babam kardesim ve ben oranın hem hamalı , hem şöforu, hem temizlikcısı hem yoneticisi olduk zamanında
Annem biz orda sabahlarken rafları masaları sistemi kurarken evden bize yemek getirdi geldi cayımızı demledi
Bu kız o zamanlar sevgilisimiydi nişanlısı mı hatırlamıyorum o zManlar nerdeydi
Made sevdiği kadın
Bir aksam ugrasın bize destek olsun
Gelirken bi yemek alsın getirsin ama yok
Anca arıyor kardesimi minnnnooooşşş bu aksam nerde yıyoruz diyor
Ben de calısan insanim günde 3 saatim gidiyor işle evim arasında trafikte ama evime gidip yemeğimi yapıyorum ve eşimle yemek evimizde beni mutlu ediyor
Ben neden cekip gidecekmişşm ya bu kadR kolay mi
Ben düzeltme asamasındayım , yapıcı olmaya calısıyorum güzellikle konusuyorum
Kızın aldıklarını gözetliyorsun diyenler olmus
Kızin kendi de calısıyor ofisi masası var ama aldıgı hersey donuna kadar kargo ile bizim şirkete ve benim adı a geliyor
Kendi adına kendi şirketine adres versin
Hadi bize yollasın kendi kocası adına yollasın
Hesap kitap banka kartları ekstreler hep bende
Ben görüyorum ve endişe duyuyorum
Bunu nasıl anlamayan kişiler var
Ben ablayım kan bagım var
Aynı karından çıktık
Kardesimin kötülüğünü ve harcanan emeklerin bosa gtmesini istemem

Şok oldum ya okurken
Bu ne içim kadın hiçbir zorluğa gelemiyor.
Merak ettim altından mı acaba?

Cek git derken simdilik birakin kardesiniz ne hali varsa gorsun,belliki siz olmadan basaramayacak,zor durumda kalacak.Zor durumda kalip strese girince de gorurum ben o minnooslari nasil birbirlerine gitiyorlar.Zaten su durumda baska ne yapabilirsiniz?

Kardeşin hem anlayışlı, hem karısına maddi manevi eli açık, hem kendi işini kendisi görüyor, temizliğe de yardım ediyor ayyy bütün kk bekar kadınlarına bu yada buna benzer kocalar nasip olsun inşallah

Konumun son paragraflarını okumadınız sanırım
Konu eşine yardım etmesi eli açık olması değil
Benim kocam da yardım eder eli açıktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…