Derdim kardeşim!!!

ay sizene ne kadar harcıyor?? ne kadar geziyor ? tozuyor ? senden izin mi alacak ? kac yaşında insan. kocası var afedersin de sanane ?!!! bu ne hazmedememezlik...

ailesinin emekliliginden, emekli kızı olmasına vay efendim tapusuz evine kadar konuşmuşsun...

benim babam da emekli esim ve benim gelirimiz eger cok iyi olursa !! çatır çatır yer içer gezerim.. afedersin görümceme de halt yemek düşer...net

kız sadece ailesine taşıyor ise suçludur. o noktada da kocasinin haberi varsa sen yine karışamazsınn...

yazık cok dert etmişsin kendine..

Son düzenleme:
Ben burda "sana ne,seni ilgilendirmez"diyen hanimlara kiziyorum.
Konu sahibi "ablasi",hemde çok ilgili fedakar bir abla.Ailesi karişmayacakda kim karişacak? Bende karişirdim ve hatta daha evvel net şekildede söylerdim:eşin cok harcama yapiyor ve bu dolaydan şirkette zorlaniyor derdim.
Illaki düşe kalka mi ,mağdur kalmiş bitmiş olmuş ögrenmeliyiz.Banada birisi bir uyarida bulunursa benim iyiliğm icin derim ve bnun üzerine düşünürüm.
Bazen kendimiz doğrulari göremiyoruz
Aşk meşkle gözümüz kör oluyor veya uzun zamandir olaylarda alişmiş vurdum duymaz davraniyoruz.
Dişardaki biri olayi daha objektiv değerlendirir(3.göz)
Birbirimize sahib çikalim!
birde bu gelin sizin gelininiz olsaydi kesin başka yorumlardiniz

bu hikayeye bayıldım devamını ilgiyle bekliyorum kahvemi keki mi aldım geldim

Valla gorumce olsaniz bu kadar sakin kalabileceginizi zannetmiyirum

Zaten okuduysaniz konu sahibi almasin etmesin nasil alirda harcar dememis
Ben normalde kimsenim hayatina karismam etmem ama kardesim boyle somurulecek dikilirim o kizin karsisina

Sonucta evlilik bu ticaret degil ben gezeyim tozayik egleneyim aileme yedireyim kocam olacak insanda bunlara yetismek icin afbuyur essek gibi calisacak
Insanda zerre kadar vicdan varsa hareket ederken az bi dusunur

Donusunboylemiolacakti bende şok oldum bende böyle koca istiyorummmm
gelininiz neyin kafasını yaşıyor neyin gorgusuzlugu bu.boyle bir karisi oldugu surece kardesinizin dusmana ihtiyaci yok

kızhep okul birincisi sınıf bırıncısı vs derken türkiyenin en yuksek puanli ünv den birini kazandı

Ve 1800TL mi maaşı?

Ayriyetten kardeşinle ortak degilsin birşey degilsin sanane batmış, çıkmış kendi bilir. Yenge hanımın yaptigi herseyide bir bir takip edip en ufak şeyleri bile aklında tutmuşsun pes. Sana ne dert oluyor ki demek ki kardesin memnun silah zoruyla yaptirmiyorlar ya birseyi. Kendi kendine ortadan çatlıyorsun.

lacoste tişört Beymen den ucuzmuymuş valla ben netten Beymen tişörtleri çok uyguna alıyorum ama lacoste taş çatlasa yüzde yirmibeş indirim yapar ve de pahalı bir markadır zaten ha pazardan çakmasını alıyorsanız ona bir şey diyemem

Donusunboylemiolacakti bende şok oldum bende böyle koca istiyorummmm
gelininiz neyin kafasını yaşıyor neyin gorgusuzlugu bu.boyle bir karisi oldugu surece kardesinizin dusmana ihtiyaci yok

Ben bi suru sey soylerdimde simdi korkuyorum kolumdan tuttuklari gibi beni sitenin dışına atarlar diye ama sen son cumleyle herseyi ozetlemisdin

Ama benim merak ettigim gelin hanim.adaklar mi adadi türbeler mi dolasti hatimler mi indirdide boyle bir koca buldu

Valla bunun 100%10olsa biz onada raziydik

Arkadasim kardeşinizi uyarın.burada bilmiş ukalaca sana ne diyenler kardeşin battigi başkalarına muhtaç olduğunda nasıl ablasin destek ol derler!
benim dayım vaktiyle çok zengindi yengemin ailesi suralece haftanın 5 günü kamp kuruyorlardi dayimlara. Adam işten gelse pijamasini giyip rahat edemiyordu.yengem en pahalı markadan giyinir bir kere giyer.2.ya kız kardeşinin üzerinde görürdük.
annemde kırarım diye hiç mudahil olmadı.keşke olsaymis.
Dayım huzuru dışarıda aradı alkol bağımlısı oldu her bankadan krediler çekti vs battı.o hergün evinden cikmayanlarin hiç bir hayri olmadı yine maddi manevi anneannem annem destek oldu.milyarlarca borcunu ödediler.
dayım yan temin ailesinden uzaklaşma için şehir değiştirdi.ama onlarda arkasından o şehire yerleşti.
yine sizin canınız acir uyarın.

Merhaba eceezgii.. uzuldum bu yazdigin duruma..
Sirketten ayril diyenler olmus,sen oranin.ortagi degilsin maasli calisanisin diyenler olmus. Bence isyeri senin de sayilir. Baban kardesine acmissa da senin de hakkin var sayilir gene. Yani maasli calisan degil,bir nevi ortagisin.
Sirketi terketme,artik yonetime de el koy hatta. Babanlarla konustun mu bu durumu,onlar ne diyor.
En cok sinir oldugum da,haftalik 300 400 kasap masrafi. Disarda yiyen adam nereye harciyor cidden.
Ha bir de gelinin bi ise elini surmeyisi. . Oh ne guzel ya,boyleleri de deger goruyo ya........

Yuh ya nasil insanlarmis kene gibi bırakmamislar

Bende hayret ettim sen niye karisiyorsun falan diyenlere normalde bende kimsenin hayatina mudahil olmamsya calisirim ama biri kardesimi somurecek ne zamana kadar insan sabreder ki hatta konu sahibi hicbirsey dememis iyide sabirli cikmis

Pardon da kardes sifatindasin diye o kızın karsisina dikilmeye hic hakkin yok. Seni ilgilendirmiyor bence haddinizden fazla seye karisamazssınız kardesdiniz diye. Bende uç gorumce var sıkıyorsa birsey desinler. Ister yemek yaptiririm esime, ister ütüsünüde yapmam. Ister gezerim. O bizim aramizda olan bisey. Herkes kim oldugunu nerde durmasi gerektigini hatirlatirlarim bende.
Kimse hic bir sifatla baskasinin evinin icine karisamaz.

Haklısınız
Kız ne oldum delisi olmuş gidiyor kardeşinizde çanak tutuyor
Şuan değirmen dönüyor ya bir gün rüzgar ters eserse ozaman ne olacak
Keşke kardeşiniz de akıllı davransa
İnşallah kardeşinizle barışırsınız
Bir ara sizin gelin bize kurs verse bizim adamlara yaranılmıyor da

Sürekli aynı seyi yazmak durumunda kalıyorım
Evet banane ama ben kardeşimle aynı şirketteyim ve de ödemelerden ben zorunluyum
Millet şirketin borcları için beni arıyor
Şirkete malzeme alınacagı zaman şirket hesbından ben ödeme yapıyorum ama bunların bu harcamaları yüzünden ödemeleri yapamıyorum bilmem anladınız mi
Ya bütcesine kadar harcayacak
Ya da ödeme yapılacsgı zaman kardesim bana pra yok diye cemkirmeyecek

Beymenin kendi tsortunu mı cok ucuza alıyorsunuz
Beymen clasic beymen bussines mi?

Evet ya ödemelerde zorlandığimi ve bınun için konustugumu herkes es gecmıs bana yukleniyr

Evin icimi sirketin butcesisimi
ödeme gecikince görünce muhatap oluyorsa.onu sıkistiriyorsa alacaklı.
bu borcun bir numaralı faili de sizsiniz öyle bir karisirlarki
baba açmış şirketi gelin batirsin buna tanık olan şirket ortağı gorumcede ay gelincigimize.ayıp olmasin o gezsin kardeşine kitaplar ailesine etler alsın aman çok mahrem aman kimse karışmasın.
neyin kafasını yaşıyor bunu normal gören kafadan bende istiyorum

eceezgi size sonuna kadar katılıyorum.konu sahini
siz sadece işyerinde gördüklerinizi değil nişandan itibaren alınan yapılan hatta taa isteme gününden itibaren olan herşeyi yazmışsınız.vallahi hafızanızda tutmuşsunuz.buda demek oluyorki bayaaaa çetere tutmuşsunuz.kii tekrar ekleyelim siz orada çalışansanız işinizi yapın.aile işleri eşin ne kadar harcadığı sizi ilgilendirmez.işinize gelmiyorsa işten ayrılırsınız.

Kusura bakmayin ama kardesimi hayat arkadssi degilde kendi isteklerine yetismek icin cabalayan bir kole gibi girurse pek alada dikilirim karsina

Merak etmeyin kendini bilen kimse kalkipta kardesinevesine yarsimci olma utu yapma yemek yapma demez bunlar bambaska seyler

Hic evde yemek pismeyen bi ailenin haftada 300 400 kasap parasi odemesi pembe camasir makinasi gordude sapasaglam makinayi degistirmesi yok efendim her ay ulke disina seyahat edip 7 ceddine hediye almasi birde ustunr ustluk o kocayi hizmetci gibi kullanmasi bambaska sryler

Not:cocukcagiz isten eve karisunin yarin giyecegi bluzu yikamak icin gidiyir kendi gomleginide cok camasir cikmasin diye degistirmiyor

Erkek yada kiz farketmez siz kendinizi konu sahininin yerine koyinda ne kadar sessiz kalabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…