depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim deli annesiyle görüşmüyorum diye üzülecekse az ötede uzulebilir.
Adama bak, annemin lafıyla seni bosamam diye teselli ediyor bir de sağ olsun. Ben olsam dua et de deli anandan kurtulmak için asıl ben seni bosamayayim derdim. Adamdaki ozguvene bak.
Siz de saf saf üzülün daha. Sizin yaşadıklarınız eşinizin umurunda bile değil, farkında değilsiniz.

Eşin de bir tuhaf o lafları annesine ettirmemesi lazım. Benm ailem eşime böyle eziyet etse görüşmem ailemle net.Hasret bırakırım çirkeflik yapmaya bile engellerim heryerden.

KV niz cimri biri galiba. O kadar insan gelecek, yiyecek ,içecek oğlumun parasını yiyor gibi düşünüp dozu arttırmış. Siz çalışıyor da olsanız oğlumun parası gözüyle bakıyor bence. Söylemlerinden de o çıkıyor biraz. Ama konu sadece bu değil tabi. Ne kadar kini varsa kusmuş. Anlayışsız ,art niyetli biri. Kusur arayan, kulp takmaya çalışan , gözünün üstünde neden kaşın var diyecek biri yani.

Bu kadar ağır laflardan sonra tabi ki görüşmemek gerek.

Kendi sağlığınızdan olmayın böyle toksik insanlara katlanarak sizin iki tane evladınız var sorumlu olduğunuz. Mutlu anne mutlu evlatlar demek. Bu kadın için mutsuz olmaya değmez. Oğlu da ne hali varsa görsün. Alsın delisini ötede dursun.

Esim ailede tek erkek .babasi da vefat etti. iki ablasi ve annesi var. bırakamaz. zaten ona birak da demiyorum. ben artık gorusmeyecegim. sonrasında neler olacak yaşayıp göreceğiz.
Çok zor günler geçiriyorsunuz, asla sizi incitmek istemem fakat keşke şu tek erkek çocuk olma durumuna bu kadar anlam yüklemeseniz. İyiye de kötüye de iyi olursak, iyinin hakkını yemiş oluruz. Dünden razısınız boyun eğmeye, eğmeyin. Ben sizin yerinizde olsam çocuklarımı bile göndermem. Böyle babaanneyi tanımasalar daha iyi. Kocanız da bırakmıyorsa bırakmasın ama sesini de çıkarmasın bir zahmet. Yok öyle bir hakkı herkes kendi delisini zaptetsin.

Ay inanmıyorum ya bu nasıl bencillik nasıl küstahlik terbiyesiz kadın delirdim okurken yaaa. Allah size sabır metanet versin basınız sağolsun o kadınla lütfen görüşmeyin gerekirse eve almayın evine gitmeyin asla bu kendinize yaptığınız büyük saygısızlık olacaktır

Oğluşuna kadınlık yapmamışsın da çocukları leylekler mi getirmiş. Mümkün değil o kaynanaya yaranamazsın. Bizim kaybımız olmadığı halde kendimize gelemedik su densiz kaynanaya bak sen ama tanıyorum ben bu tiplemeyi bir yerden. Sırlar dünyası büyük buluşmada falan hep var bu kaynanadan. Aç youtubeden izlesin kendini. Alıştırmışsınız çok fena.

Allah sabırlar versin, mekanları cennet olsun.

Siz bu acılarla o kadına hizmet etmemeli ona ağzının payını verip evinizden def etmeliydiniz.
İnsanüstü sabır gerekirdi katlanmak için.
Söyleyecek söz bulamıyorum, asla insan olmadığını düşünüyorum.
Ailenize ettiği hakaretler, insanlığa, bu büyük afete olan duyarsızlığı, kocanıza yeni kısmet arayışı. Daha ne yapsın onu evinizden s... etmeniz için.
Eşiniz de üzülürse üzülsün. Çok önemli değil şu durumda onun üzüntüsü.
Siz de bu kadar sabırlı olmayın. Yemin olsun o misafirlere olan tavrını benim kv yapsa, ya da herhangi biri yapsa günlerin hıncını hüznünü öfkesini ondan çıkarır yakasına yapışırdım.

Siz iyi davrandınız ve o kıymet bilmediyse o zaman sınır çizeceksiniz. Can çıkar huy çıkmaz diye boşuna dememişler gerçekten insanlar değişmiyor. Neticede terbiyesizlik yapan o siz değilsiniz o yüzden gönlümüz rahat bir şekilde uzak durun. Siz aman iyi olalım aman sorun çıkmasın dedikçe o dahada ileri gidecek emin olun. Kadın birebir saldırmış size siz hala olaya duygusal bakıyorsunuz eşiniz vs diyerek. Her ne olursa olsun kimsenin size hakaret etmesine izin vermeyin.

Ben sizler gibi dişli degilim galiba onu anladım söylediklerinizden . insanlık yapmanın,Allah rızasını gözeterek biseyler yapmaya calismamin karşılığının bu kadının hakaretleri olacağını bilemedim ve evet eziklikse ezigim. o gün onlari duyacağımı bilmeyerek evimdeki misafire ve anne hükmünde olan o şahsa ne yapmam gerekse onu yaptim. hizmet ettim.hurmet ettim. karşılığında buna maruz kaldım. ama onun kötülüğü karşısında ben de kötü olamadim. zaten cenaze haberleri bir bir geliyofu ve ben ruh gibiydim. sadece secdeye kapanıp Allah im bana yardim et diye dua ettim.kendimi toparlayıp evlatlarıma guzel şeylerden bahsettim.ve evet eşimi annesi bana bunları yapsin diye aradim buldum. ve evet ezigim . yorumunuz için teşekkür ederim.

Çok çok başınız sağolsun İnşaAllah toparlanabilirsiniz Bi zahmet eşiniz de laf etmesin tribe girmesin hadsiz ki ne hadsiz insafsız vicdansız
Allah razi olsun tesekkur ederim.
Evet pasif ve ezigim arkadasim. Yorumun için teşekkür ederim.

soylediklerinizde haklisiniz. ama o an yapamadim . inandıklarım, yapmam gerekenler ve nefsimin benden istedikleri vardi .Benim gücüm de yetmezdi velki ona ama Alemlerin Rabbi hakkından gelecek onun . onun adaletine güveniyorum.
Gorusmeyecegim. iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Allah razi olsun.
Gorusmeyecegim. soylediklerinizin hepsi ve daha fazlası benimden zihnimden gecti ama ben yapmadım.
Siz ne kadar sabırlı bir insansınız.
Niye bu kadar sabirlisiniz.
Başınız sağolsun,.mekanları cennet olsun.
tesekkur ederim arkadaşım. Allah razi olsun .
Neden sabırlıyım. sabırlı miyim bilmiyorum. Allah sabredenlerle beraberdir diye surekli kendime telkin veriyorum ama yıkılıyorum. Sabırlı oldugumu dusunmuyorum o yuzden .

Birine haddini bildirmezseniz hep yapmaya devam eder. Anneye babaya öf demeyin kuranda yaziyor mu bilmiyorum. Sırf yaşları büyük, bizi dünyaya getirdiler diye ağzımıza etmelerini kabul edemem. Anne baba hakkı diye bir afyon var. Iyi anne babaları tenzih ediyorum, bu afyonla hepimizi kontrol altında tutarak kolayca manipüle eden ebeveynler var.

Eşinizin size yapılan bu muamele karşısında üzüntüsünü içinde yaşaması lazım. Kadın kötü kaynana bile değil ki. Ebu Cehil'in soyundan resmen.

Kalbin çok güzelmiş hiç karartmamissin ama kendine yazık etmişsin bunca sene eşinin o gün otobüse bindirip göndermesi sana verdiği değeri ortaya koyuyor zaten bu da görüşmemek için çok haklı bir sebeb olacak her şer de bir hayır vardır derler ya o kadının kalbinin kötülüğü insan olmaması çok net ortaya çıkmış bundan sonra görüşürsen iyi biri değil salak biri olursun o kadın seni ezmeye daha sert bir şekilde devam eder bu saatten sonra eşinin üzülmesi hiç birşey ifade etmemeli senin için ben olsam çocuklarımı da asla göstermem göndermem buda ona ceza olur

O sizin anneniz değil, böyle bir vicdan yapmaya gerek yok. Kendi kul hakkına girme.

ben cümleleri devrik kurmuşum yanlış anlattim sanjrim.esjm benim annesiyle görüşmeme üzülmüyor. ama her bayram bizim çekirdek ailemiz de bolunecrj. o gidecek gelecek. cocuklar gidecek mi giderse nasil gidecekler gelecekler. ben yalnız kalacağım onlar hep birlikte giderse gibi gibi sıkıntılar cikacak buna üzülüyo. ama artık yapacak bisey yok.ben artik gorusmeyecegum. bi şekilde böyle de yaşanacaktır.
Eşin de bir tuhaf o lafları annesine ettirmemesi lazım. Benm ailem eşime böyle eziyet etse görüşmem ailemle net.Hasret bırakırım çirkeflik yapmaya bile engellerim heryerden.
esim nöbetteydi o gün. aradim geldi götürdü annesini. eve geldiğinde yalvardi sus anne diye ama asla durduramadı.
kendi evlatlarına ve torunlarına cömert geri kalan tüm dünyaya cimri ve bunu da son haddine kadsr belli eder. gorusmeyecegim.
amin tesekkur ederim. Allah razj olsun.
Basiniz sagolsun bu arada, Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabirlar versin
Tesekkur ederim. Allah razi olsun.
Haklisiniz demekten başka söz bulamıyorum.

İyi de o senin annen değil ki eşinin annesi. Sana yaptığı hakaretleri eşine asla yapmaz çünkü onun annesi.

KV zaten oğlunu gram sevse karısına iyi davranır . Oğlu üzülmesin diye. Siz düşünüyorsunuz tam tersi eşim üzülecek diye . Eşiniz annem kötü biri diye üzülmeli. Annesi oğlunu torununu filan sevdiği yok bence. Bencil kadın sadece kendini düşünüyor. Oğlunu sevse evli iki çocuklu oğluna başka birini mi düşünür. Sevse iki çocuğu ile yuvası huzurlu olsun diye uğraşır.

o insana boyun eğmeye razi degilim..bugüne kadsr da ona boyun egmedim. o kendine eğdjmi zannedebilir. ama inanın benim ve esimin derdi başkaydı hep . ama onlar bunu hep yanlış anladi .ama artık tükendim . gorusmeyecegim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…