depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benlik , bencillik, kin , nefret hepsi fazlasıyla mevcut o insanda.

Başınız sağolsun. Kayınvalideniz net kötü. Çıkarın hayatınızdan. Söylemesi kolay biliyorum ama aynısından bende var ve yakınlarımı kaybettiğimde vaktiyle çok benzer tepkiler vermişti. Kötü insanlar başka açiklamasi yok. Ben yıllardır görüşmüyorum bayramda vs eşim çocuklarla gidiyor ben gitmiyorum. Arada yine eşim gidiyor çocuklarla iyi kötü ailesi yapacak birsey yok atsan atılmaz satsan satılmaz hesabı. Ama ben görüşmüyorum huzurluyum.

ben sert çıkmak için yazmadım. durumu anlamaya/ açıklamaya calistim. size de gecmis olsun . Bana hakaretler eden birine kızarken yorumlarda bana tekrsr hakaret edilmesini de anlayamıyorum kusura bakmayin. o yuzden sordum ezik miyim diye?

Ona hurmet ederken kendi annenize ailenize hakaret etmiş kadın yani bu kadın hiç anne hükmünde olabilir mi?
arkadasim hüküm baska bu kadının boyle pislik olması baska. kadin boyle zalim , kotu diye hüküm yok diyemem. ben bu hakarerler öncesinde evimdeki misafire ne yapmam gerekiyorsa onu yapmaya çalıştım. boyle bi depremin olacağını halami kuzenlerimi akrabalarimj kaybedip bu kadının da bana boyle yapacağını nerden bilebilirdim.

Allah sabır versin.Allah ıslah etsin.O kadını.İnsan ne oldum dememeli ne olacağım demeli.

Öncelikle başın sağolsun,mekanların cennet olsun.
Bunca olaydan sonra hala eşim üzülür demene inanamıyorum. Üzülsün bir zahmet,orda insanlar ölmüş deli kaynana sana demediğini bırakmıyor ne vicdan ne Allah korkusu var eşinde ayıp olmasın diye 2 kelime edip geçmiş resmen. Bir de kadına sürekli hizmet etmişsin,susup durmuşsun. Acın var diye üstüne varmak,canını sıkmak istemiyorum ama gözünü seveyim az silkelen kendine gel ya. Ezdirme kendini. Sen böyle pasif durursan,aman kocam üzülmesin dersen daha çok üzülürsün.

Allah sizin de yardımcınız olsun.

“İnsan kabul ettiğini yaşar” diye bir laf vardır bilir misiniz?

Yahu böyle ruh hastası biriyle niye görüşüyorsunuz niye kahvaltı taşıyorsunız? 8 kişiyi kaybetmiş birinin acısıyla dalga geçen kişinin ruh sağlığı yerinde değildir, yolda görsek karşıya geçeriz.

Kavga edin, laf anlatın demiyorum zira anlamaz.

Ancak oturup da “eşim üzülür” gibi sebeplerle sakın bu insana yaklaşmayın. Zira kayınvalideniz size iftira atacağını, yalan konuşacağını açıkça söylemiş. Bugün üzülür diye kıramadığınız eş annesinin bir lafıyla dönerse çok zor durumda kalırsınız.

Mesafenin mesafesini koyacaksınız, eğer boşanmak istemiyorsanız kahvaltı taşımak gibi hatalar yapmayacaksınız.

Siz aman aram iyi olsun diyorsunuz, kayınvalideniz iyi gelini yalnız yakaladım oğluma yalan söylerken rahat ederim şimdi ne güzel diye düşünüyor.

Uzak olacaksınız, eşiniz yanınızda olmadan adım atmayacaksınız, evlerine gitmeyeceksiniz, telefonu sohbeti unutun. Aman arayayım yoksa ayıp olur kırılırlar noktası çoktan geçilmiş artık.

Kayıplarınız için üzüldüm başınız sağolsun.Bizler hiç tanımadığımız insanların kaybına,ailelerin parçalanmasına, akıbeti belirsiz çocuklara çok üzüldük.
İnsanlar öncekiler ikiye ayrılır.İyi insanlar ve kötü insanlar.Anlattığınız gibiyse kayınvalideniz kötü biri.
Herşey bir tarafa köpeklerini getirip burada besleyemedi derken annemleri kastediyor dediniz.Ağır hakareti hak etmiş aslında.Terbiyesiz kadına yüz vermeyin.

Bu insanlara o kadar üzülüyorum ki.. kimsenin evine sığamayacaklar. Bir sürü kayıpları acıları var, bir de bunlarla uğraşacaklar. Ne yazık ne günah.
Böyle iğrenç bir insan müsveddesinden iyi bir evlat çıkacağına da inanmıyorum ben. Bu nasıl bir pislik ya? İnsan olamaz bu kadın.
Allah rahmet eylesin. Kalanlara sabırlar diliyorum.

Allah sabır versin.Allah ıslah etsin.O kadını.İnsan ne oldum dememeli ne olacağım demeli.

esimin uzulmesi annesiyle görüşmeyecegim icin degil . ben dogr anlatamadım. bayramlarda vs gidip gelirken parva parca olacağız. cocuklarla gitse ben yalnız kalacağım. cocuklar gitmese onsuz bayram geçirecekler . ama buna da alışilir.
ben yıllardır onu bi kere bile aramadim daha önce yaptıklarından dolayı. o da zaten yılların acısını çıkaracağını düşünerek en zor zamanımda bana yapti bunlari. suan derdim boşanmak boşanmamak da degil. esim annesinden dolayi boyle bi taleple gelirse zaten bütün haklarımı alir yol veririm. suan boşanma söz konusu değil bizim icin.ama çocuklarım ve ben parca parca olacağız bayramlarda falan . ama buna da alışılır. cunku ben bu sefer geri adim atmayacağım .

Onun hakettiklerini Allah verecek onun eline.gorusmeyecegim artik.

Anneside insan olsun o zaman. Allah"a büyük konuşmayayım da böylesinin bir daha yüzüne bile bakmam. Ne ölün ölüme ne dirin dirine der bütün bağı keser atarım.

Esimizin annesi , evet annemiz değildir ama anne hükmündedir arkadasim . o yuzden kendi anneme ne yapiyosam ona da onu yapmaya çalıştım. ama zalim hep zalim.

Açıkçası kayınvalidenizde bazı sıkıntılar olduğunu düşünüyorum zira bu davranış klasik kavgaların çok dışında.

Eşinizin depremde bari bir araya gelelim sözünden eskiden de ilişkilerin sıkıntılı olduğunu anlıyorum.

Sizin onun çocuğu olmanız için onun da annelik yapması gerekiyor, belli ki böyle bir düşüncesi yok.

Sokakta kavga ettiğiniz el bile size bu günlerde bu lafları söylemez, olmayan bir bağı zorlamaya gerek var mı?

Bayramda ayrı kalacağız kötü olacak diye düşünmeyin, bu hem siz hem de onların rahat etmesi için gerekli olan bir durum. İki kişi arasında mesafe gerekiyorsa ve kaçacak yer yoksa kavga kaçınılmazdır. Siz araya beton koyarak kavgayı baştan engelliyorsunuz.

yorumunuzu okurken gözümden yaş geldi. yavrularinizi giydirir gönderirsiniz cümlesi içimi parçaladı. ama yapacak bisey kalmadi. ilk gidişleri zor olur ama alışırım. o insanı görmeye tahammülüm kalmadı artık.

esim deprem bari bizi kendimize getirsin minvalinde soyledi. yani binlerce can ölüyor biz de öleceğiz. yapma etme diye konuştu. ilk isteme gününden beri ilişki sıkıntılı zaten. hic bi zaman sevmedi istemedi. sebebini de bilmiyoruz . artik bilmek de istemiyorum. o zaten ben dünyanın en iyi insanı da olsam benim saçımın renginden bana düşman olacakti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…