depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay ne parçası ya? Bu kadınla görüşen bunun gibi olsun. Ne gidicem bunun ayağına bayramda seyranda? Kalbi taş olsa bu kadar olmaz. Benim annem böyle bir şey yapsa eşime hatta herhangi birine, tüm bağları yıkar atarım. Böyle kötü bir insan benim evime gelemez ben de gitmem derim. Bayram mı hak ediyor bu??

Alısırsın canım.Üzdüysem hakkını helal et.Ve fakat Allah insanı herşeye alışacak şekilde yaratmış.Belki arefe gününden herkes kendi annesine gider 2.günü evinizde buluşur mutlu huzurlu kutlarsinız bayramınızı.

o kadar zor durumdaki o insanlar. Rabbim hepsine beklemedikleri guzel kapılar açsın.
alimden zalim, zalimden alim doğar diye bi söz var duymuşsunuzdur belki. esim mükemmel değil. hataları var ama asla annesi givi merhametsiz zalim degil. annesi o gün onlari yaptığında ikimizi de tanıdığı için eve geldi ve bana ilk lafi senin suçsuz olduğunu biliyorum. ama anne diye Allah onu verdi brnim de yapacak biseyim yok atamam dedi.

Leş gibi bir insan. Asla görüşmeyin, şeytanın yeryüzündeki sureti bu kadın.

yok estağfurullah üzülmedim. yorumunuz beni rahatlattı esasen. evet bi şekilde bi yolunu bulacağız. Allah yuklenemeyecegimiz yükü yüklemez. o insanin kötülüğü benim gibi bi insanla çıkacakmış ortaya , ben de derecemi boyle bi insanla bulacakmisim .bu benim için büyük bi sinav. insALLAH bu sinavi geçmek nasip olur. Bana dua edebilir misiniz?

Okudukça sinirden ne hakaretler ettim o şeytana Allah affetsin. İnancım gereği karşılık veremedim diyorsunuz ya unuttuğunuz bir şey var. İçinize attığınız her şey strese, stres ise hastalıklara yol açacak. Ama bu beden bize emanet değil mi? Bile bile hasta etmeye hakkımız yok ki.
Bayramda parçalanıcaz deyip durmuşsunuz ancak anlam veremedim niye parçalanasınız? Eşiniz annesine gider gelir, sonrasında siz birlikte bayram gezmelerine çıkarsınız zaten. Herkes o cadının evinde mi toplanıyor yoksa? Öyleyse bile boşverin. Diğerlerine ailecek ayriyeten gidersiniz. Bu da normal bir durum zaten parçalanmak değil.

İnsan olmak bambaşka bir şey ama kvnin yaptığını şöyle acılı günlerde firavun yapmaz sanırım. Eşini düşünme sen ailenle toparlanmaya bak.ne kötü kendi öz ailen sana sığınamıyor. Ettiğini bulsun o kadın. Başınız sağolsun. İnsan artık neye hangi birine üzüleceğini şaşırıyor. Eşin üzülebilir hiç bunu düşünme. Şu an senin acın daha büyük. Ailesi ile iyi geçinmek zorunda değilsin. Zira onlarda seni ALLAH'IN emri ile isteyip aldılar. İnsan insana her zaman lazım ama insan insana... kv olmasada olur. Mesafeni koy görüşme, hiç bir konuda açıklama yapma geberesiye..

evet bayramda herkes onun memleketteki evinde toplanır. orda akrabalari dolaşıriz. 2.gun benim memleketime yola çıkarız benim ailem ve akrabalarımla bayramlasiriz . ben esimin memleketine hic gitmek istemiyorum artik. o yuzden de bayramın ilk günü esim ve evlatlarımla ayri olacagim. bunu suan kabullenemiyor gönlüm. ama bi şekilde alışacagim. belkii suan içinde bulunduğum durumdan dolayı bu kadar duygusalim. biraz toparlayınca daha sağlıklı düşüneceğim insALLAH.

Tabiiki ederim.Dediğin gibi Rabbim kimseye taşıyamayacagını yüklemez.Ama sende kendi kendinin kul hakkına girme.Kendine olan saygını kaybetme .Su akar yolunu bulur.

Tesekkur ederim. Allah razi olsun. haklisiniz. ailemle yaralarimizi sarmaya hayata bi şekilde.devam etmeye çalışmam lazım.
Tabiiki ederim.Dediğin gibi Rabbim kimseye taşıyamayacagını yüklemez.Ama sende kendi kendinin kul hakkına girme.Kendine olan saygını kaybetme .Su akar yolunu bulur.
tesekkur ederim. insALLAH.

Bu ne iğrenç bir kadın inanamıyorum bu kadarına pes ay burdan benim kalbim acıdı yazıklar olsun aldıığı hiç bir nefesi haketmiyor inşallah Allah cezasını iki taraftada en acı şekilde versin.
Siz hç takmayın belli ki kıskançlıktan kudurmuş kendi eşinden göremediklerini sizden çıkarmış zavallı.

esim bana ne yapsa bana bi kere yapmadın boyle. bisey alsa bana bi kere almadin boyle derdi
evet haklısınız kendi yasayamadiklarini yaşıyorum diye kiskandi belki de .bunların hepsi kötülüğünü ortaya çıkaracak sebeplerdi. benim varlığım zaten rahatsiz ediyo kokende. torunları olsun ama torunlarının annesi olmasin. yani kadin gorevini yapsin ama yok olsun sonra.tek derdi cocuklari ve torunları. diger tüm insanlar İnsan degil onun gözünde

Bakın iyilik tek taraflı olmaz çünkü kendine zulmetmek olur o zaman bunun da vebali varken de sizin yaptığınız hataları yaptım Allah bilsin dedim yaşlı dedim tek oğlu kıskanıyor normal dedim ama en sonunda öyle bir patladım ki yılın 6 ayı bende kalıp kıymet bilmeyen kadın ben görüşmeyi kesip evime artık almayınca melek oldu resmen oğlu gidiyor yanına ben de bayramdan bayrama gidiyorum oda eşimin hatri için şimdi zamanında kendimi ezdirdigime uzdugume yanıyorum

Haklisiniz. onların memleketinden bi yengemiz var. sen onlari insan yerine koydugun icin kiymetsizsin dedi. İnsan yerine koymasan el üstünde tutulursun demisti. insanlar neden bu kadsr kötü.

Sadece ilk gün ayrı kalacaksınız. Unutmayın daha geçen hafta binlerce aile sonsuza dek birbinden ayrıldı. Siz ikinci gün geleceklerini biliyorsunuz şükredin ve toparlamaya çalışın kendinizi.

"Bana hakaretler eden birine kızarken" Size en baba hakaretleri kayinvalideniz ediyor. Bence ona da kızın biraz,bir siz insanmissiniz da biz degilmisiz gibi de kaba cevaplar veriyorsunuz.Onca hakareti yutunca kimse sizi tebrik etmeyecek, o brova ne guzel insansin da demeyecek. Bence siz akil almayin,hakaretleri yiyip yasamaya devam edin.Pasifliginizin nedeni sorulunca köpüruyorsunuz, bir yandan da içinize dert olduğu için konu açmışsınız. Güzel kardeşim,kardeşim gibi de ilginç cevaplar. Hakkinizda hayırlısı

Başınız sağolsun

Kvdeniz hayatımda gördüğüm en korkunç insan ama ondan bir tık az korkunç olan kişi de eşiniz. Bu kadar kötülüğe cevabı “korkma seni boşamam” olmamalıydı. Üstelik siz acılı halinizle onun üzülmemesini düşünürken. Ben olsam bu evliliği yürütemezdim sanırım

Atmıyorsa evde otursun kendi baksın, getirip sizin balınıza bir şeytan bırakan birinin iyi niyetine de merhametine de zerre inanmıyorum.

Hüküm diyorsunuz da ona bakılırsa arkasından konuşmakta giybete giriyor şu an arkasından konuşuyoruz demek ki dört dörtlük olamıyor insan o yüzden varsın o hukmude yerine getirmeyiverin Allah affetsin deyin ona havale edin sonuçta kadın safi kötü biri Rabbım görmüyor mu bunu

zaten ben esimin annesine kizilirken bana ezik falan diye hakaret edilmesini anlamiyorum diyorum . ben hakaret yutuyorum beni tebrik edin demedim. siz suan benimle empati bile kurmadan bana saldırmayı seçiyorsunuz.ben kime pasif dedi diye kopurdum. kibarca tesekkur ettim yorumuna
. kaba cevap verdiğimi de düşünmuyorum. akil alıp almayacağıma da karar vermişsiniz . tesekkurler .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…