depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
misafir misafiri istemez olayi degil aslinda. düğünden beri aileme dusman. düşmanlık beslemek için onların bi bakışı bile yeter zaten . karşımdakine boyle söylesem de anlayacak biri değil. o bağıra bağıra onla kavga etmemi istiyo. cunku tepki almis olacak. bu güne kadar yapmadim. o da dozunu artira artira geliyo. kavga çıkardığı gun gitti . esim geldi götürdü bindirdi otobüse.
İşte sessiz kalmanız işe yaramamış ki. Kadın iyice dozunu artırmış. Aslında tam sırasıymış biraz sert çıkmanızın. Bugün biraz dağıtsaydınız kimse sizi ayıplamazdı ki.
Ben bile çıldırdım buradan, 17 yaşında çocuk diyorsunuz. Ya sırf şunun için tüm öfkemi kayınvalidenizden çıkarabilirdim. Tüm geçmişin ve şimdinin acısını çıkarır rahatlardınız.
Ben size acı çektirenleri affedin saçmalığına inanmıyorum. Tam tersi hesap sormak lazım. Siz de sorabilirdiniz bence.

Esim durduramiyo. sus diye yalvardi ama susmadı. Hic bi zaman beni ailesine götürmek için zorlamadi. Ama ben ailenizle iyi gecinin ayeti gereği bu zamana kadsr her yaptığını yuttum .ama bu sefer yatamıyorum. cunku gerfekten cok canımız yandı. tüm turkiyenin cani yandi . bugüne kadar benim canımı acitamafigini biliyodu. en savunmasız günümde saldırdı. Allah a havale ediyorum onu ama ofkem de geçmiyor.

Yalnızda Allahtan korktuğum için dayandım bu güne kadar. inanın kendimi de hic ezdirmedim. esim de beni hic bi zaman onlara karşı ezdirmedi yanımda durdu. zaten bugüne kadar yapamadığı için en çaresiz zamanımda vurdu darbeyi. Onu Allah a havale ediyorum. Ben de artik görüşmek istemiyorum . Ama esim cok üzülecek biliyorum. ona üzülüyorum .
Ya eşin neden üzülsün ciğeri beş para etmez anasıyla görüşmek zorunda değilsin.

Şaka gibi.
Eşim istediği köşede ağlayabilir, böyle bir durumda ne anası ne kendisi umrumda olmaz.
Benim ailemden 8 cenaze çıkacak bu felaket günlerinde ve bir de hakaret mi edilecek?
Kahvaltı ya da yemek götürmeyin, b.k yesin.
Başınız sağolsun, mekanları cennet olsun inşallah 🤲
Allah razi olsun . Amin.
Ama siz sırf "ailenizle iyi geçinin" ayetini referans alarak o kadına katlanırsanız, bu seferde kendinize eziyet ve dolayısıyla da haksızlık etmiş olmayacak mısınız? Neticede en basiti psikolojinizi bozabilir, sizi sinir hastası edebilir vs vs. Size de günah degil mi? Siz onu bu sekilde idare ettikçe, alttan aldıkça daha da azıp sağa sola saldırmaya huzur bozmaya devam edecek belli ki.
Haklisiniz. ben bugüne kadar onu yasamaya calistim ama olmuyor.dozu arta arta geliyo. benim susmami da hazmedemiyo. bağıra bağıra kavga etsem rahatlayacaklar belki de . bilmiyorum nasıl bi insan.

Allah razi olsun tesekkur ederim. artik katlanamayacagim. esim de bu güne kadar zorlamadi gel gidelim diye. biz hep bütün olalım bolunmeyeljm diye aileleri dengede tutmak istedik .ama zalim zalimliğinden 9 senedir vazgeçmedi. artik esim gidecek gelecek.
İnsanlar böyle bir durumda bile kötüyse değişmez Allah merhamet versin merhamet etmeyene merhamet edilmez tekrar Allah sabırlar versin inanır mısınız ben Bursa'nın ilcesindeyim yani deprem bölgesiyle alakam yok ama 15 gündür ne yiyip icebildim ne güle bildim banyo bile bir hafta sonra yaptım sizlerin böyle olması çok olası hepimizin imtihanı oldu Rabbim bir daha yasatmasin kalanlara sabır güzellikler versin 😔

Ya eşin neden üzülsün ciğeri beş para etmez anasıyla görüşmek zorunda değilsin.
esim şundan dolayi uzuluyor. bayramlar da ayrı gayrı olacağız. o gidip gelecek. ya da cocukalrla gidip gelecek. akrabaları esin nerde diyecek . yani aslında bizim.aramizda bi sorun yokken bunlar sorun haline gelecek. istediği de zatrn bu. Allah boyle insanlardan herkesi korusun.

Başınız sagolsun. Rabbim sabır versin..
Yerinizde olsam ne bir daha torunlarini gosteririm ne kendim görüşürüm. Dondum kaldım ailen için köpek diyor hee.. Diyecek yazacak çok şey varda neyse..

Merhaba arkadaşlar,
Günlerdir mahvoldum ama kimseye bisey söyleyemiyorum cunku yasanan depremde 8 tane canımızı kaybettik..Acimi bile doğru duzgun yasayamadim.
Konu biraz uzun olabilir . Okuyan herkese teşekkür ederim.
Depremden 1 hafta kadsr once eşimle annesini aldik bize getirdik. Depreme kadar idare ettik . Esimin annesi hic bi zaman sevmedi beni ve her zaman belli etti.
Deprem gunu sabah birlikte aynı evde büyüdüğüm halamın ve ailesinin enkaz altında kaldığını öğrendik. Halamin kizi yaşadığım şehirde üniversite öğrencisi ve burda yalnızdı. Direk gittim onu evime getirdim ve ordan kayinvalidem trip atmasına basladi. sonra burda yaşayan halam da geldi destek olalım birbirimize diye. bi yandan haber alamiyoruz. binanın çöktüğünü öğrendik ama haber yok perişanız. o arada kayinvalidem odadan cikmiyo biz salonda çaresiz haber bekliyoruz ama ben herkese bi yandan hizmet ediyorum. bi yandan ona kahvalti yemek cay vs götürüyorum. eşimle kavga etmiş halasi bana bi merhaba demedi diye. insanların kardesi enkaz altında haber alamiyoruz herkes ruh gibi . gercekten cok kotu gunlerdi. gittim yanına yanlış anlamış üzülmüşsünuz ama oyle bi niyetleri yok .kardesi enkaz altında kendi kendinizi üzmeyin falan diye açıkladım ama asla inanmiyor. kendi ne düşünüyorsa bana onu diretti. sonra diğer gün oldu. 17 yaşındaki halamın oğlunun cenazesine ulaşıldı. ve bu aci haberi kuzenime vermek bana düştü. yanina gittim. giderken de sen kaygi etme ben bakarım cocuklara dedi. gittim 5 6 saat orda durdum cunku perisan oldu kuzenim burda. ve ne ilk haberi duyduğumda ne de eve geldiğimde bana bi basin sagolsun bile demedi. onlar 3. derece oluyo sen cocuklarinla ilgilen dedi. halbuki onlar bana en yakın olan insanlardi. sonra ben günlerce yemek yemedim. diğerleri çıkmamıştı enkazdan haber de yoktu. Sabah kahvaltısını hazirladim götürdüm. bana direk benim param mi yok gider alir yerim diye basladi. dedim parayla ne alakası var hersye var evde ben hic bisey yiyecek durumda değilim siz ac kalmayın diye getirdim dedim. bana saymaya basladi. 8 tane cenazem var bugun yapmayın ne okur diye ağlamaya başladım. bi tek senin mi acin var diye saldırmaya başladı. 9 senedir senin yaptığın saygısızlık yetti artık. oğluma disarda daha hayirlisi var . insALLAH onlardan biri olacak dedi bana. ben de zaten beni hic bi zaman sevmediniz olsun hakkinizda hayirlisi dedim ve cocuklari aldim ciktim odadan.

bağırdı bağırdı bağırdı. oğluna kadınlık yapmamışım. oglunu kendime kole etmişim. benim issiz kardeşlerimi beslemek zorunda degilmis oglu.ki ben de çalışıyorum. anneligim mi varmis benim. evim pismis. havlularim kokuyomus. lafta titizmisim. evimde duramıyomus. ki ben temiz olmayi ve temizliği seviyorum ama 4 5 gundur ne yerdeyim ne gökte .ne evi gordum ne baska biseyi.

esim nöbetteydi. aradim gel annen benle kavgaya basladi diye. esim geldi.
eşime hala seni soruyorlar birak bunu dedi. gun mü gordun dedi. köpeklerini buraya getirip besleyemedi ya ondan bana bunları yapiyo dedi.annemler de deprem bölgesinde arabada kalıyorlar ondan bahsediyo. Allah da şahit ben kendine bisey yapmadim. ama o benim bakışımdan bile bisry bulup düşmanlık besledi .
daha aklima gelmeyen hakaret içerikli cok şey saydı. en son eşime dur bunu apartmana teshir edip oyle gidecem beklicem herkese bunu anlatacam dedi.
esim de bağırdı anne yeter artık şu deprem de bizi kendimize getirmiyosa ne getirecek dedi.

secdeye kapandım Rabbim bana sabir ver diye ağladım. gercekten bu hakareti hakedecek bisey yapmadim. esim de geldi senin suçsuz olduğunu biliyorum. annemin demesiyle de ben seni boşamam dedi. diger gun halamlarin da cenazesini çıkardılar ve biz memlekete gittik geldik.
halamın enkazdan çıkan esi ,kuzenim ve benim ailem suan bizdeler. gidecek yerleri yok artik cunku.
onlarla koşturmayla günlerimi geçirmeye çalışıyorum ama esimin annesinin bana yaptıklarını söylediklerini atamiyorum içimden. artik asla gorusmek istemiyorum. ama esim cok üzülecek biliyorum.
imla ve noktalamaya dikkat edemedim kusuruma bakmayın. buraya kadsr okuduysaniz tesekkur ederim . ailem zaten cok üzgün onlara hic biseyi anlatamıyorum ama kendim de basedemiyorum. herkese teşekkür ederim.
Hepsını okudum ve okurken kv nize baya sövdüm, ömrümde böyle şeytan görmedim seytan diyorum evet, boyle bır zamanda yaptıgı hareketlere sözlere bak Allahım delirmemek elde degil, Allah onu islah etmesin,katıyyen görüşmeyin bir daha, evinize kabul etmeyin esiniz gorusmek istiyorsa annesine gitsin siz muhatap olmayın, bu konuda asla tavız vermeyın lutfen, esınıze bile. Son olarakta basınız saolsun mekanları cennet olsun, yanınızda olan akrabalarınıza da size Allahtan sabır ve kolaylık diliyorum

İnsanlar böyle bir durumda bile kötüyse değişmez Allah merhamet versin merhamet etmeyene merhamet edilmez tekrar Allah sabırlar versin inanır mısınız ben Bursa'nın ilcesindeyim yani deprem bölgesiyle alakam yok ama 15 gündür ne yiyip icebildim ne güle bildim banyo bile bir hafta sonra yaptım sizlerin böyle olması çok olası hepimizin imtihanı oldu Rabbim bir daha yasatmasin kalanlara sabır güzellikler versin 😔
amin cumlemize sabırlar versin inşALLAH. acıyı kendi acisi gibi hisseden insanlar iyiki var. bi de başkasının yarasina Tuzla biberle koşanlar var. Allah yardımcımız olsun .

esim şundan dolayi uzuluyor. bayramlar da ayrı gayrı olacağız. o gidip gelecek. ya da cocukalrla gidip gelecek. akrabaları esin nerde diyecek . yani aslında bizim.aramizda bi sorun yokken bunlar sorun haline gelecek. istediği de zatrn bu. Allah boyle insanlardan herkesi korusun.

Esiniz uzulmesi dusunulecek en son kişi olmali. Kayinvalideniz için hatir gonulun, bayram seyranin onemi olsa azcik çenesini tutardi. Annesinin umursamadigini oglu neden umursuyor?

Esim durduramiyo. sus diye yalvardi ama susmadı. Hic bi zaman beni ailesine götürmek için zorlamadi. Ama ben ailenizle iyi gecinin ayeti gereği bu zamana kadsr her yaptığını yuttum .ama bu sefer yatamıyorum. cunku gerfekten cok canımız yandı. tüm turkiyenin cani yandi . bugüne kadar benim canımı acitamafigini biliyodu. en savunmasız günümde saldırdı. Allah a havale ediyorum onu ama ofkem de geçmiyor.

Yalnızda Allahtan korktuğum için dayandım bu güne kadar. inanın kendimi de hic ezdirmedim. esim de beni hic bi zaman onlara karşı ezdirmedi yanımda durdu. zaten bugüne kadar yapamadığı için en çaresiz zamanımda vurdu darbeyi. Onu Allah a havale ediyorum. Ben de artik görüşmek istemiyorum . Ama esim cok üzülecek biliyorum. ona üzülüyorum .
Yok canım yok, bu kadarı fazla esinle konus sen asla gelmesin sana, kabul etme

Başınız sagolsun. Rabbim sabır versin..
Yerinizde olsam ne bir daha torunlarini gosteririm ne kendim görüşürüm. Dondum kaldım ailen için köpek diyor hee.. Diyecek yazacak çok şey varda neyse..
ben de onları duyarken ne yaşadım nasil durdum bilmiyorum. en son 1 bucuk yas bebeğime ve 7 yas oğluma sarılıp guzel şeylerden bahsediyodum duymasınlar bağırmalaribi diye. ama bi yandan da dizlerim titriyo . gercekten cok kotu bi gündü. ne desem eksik kalır. ben gorusmeyecegim. ama torunlarını görür. buna ben engel olamam.ama benim hakkımda evladıma kotu seyler söylerse ucu nereye varırsa varsin artik ben de gerekeni yapacağım.

Karımın yas gününde hakaret edip rezillik çıkardığı için görüştürmüyorum, ben de mecburiyetten geldim zaten şeklinde cevap verebilir çok dert edilecek bir şey yok. Gitmeyebilir ayrıca, bu da bir seçenek. İlla gitmesini gerektiren bir şey yok. İyi valla insanlıktan çıksın ağzına geleni saysın, anne diye yarabbi şükür densin. İnsanlık onuru diye bir şey var.

Esiniz uzulmesi dusunulecek en son kişi olmali. Kayinvalideniz için hatir gonulun, bayram seyranin onemi olsa azcik çenesini tutardi. Annesinin umursamadigini oglu neden umursuyor?
annesinin umursadığı sadece cocuklari ve torunları yanında olsun gerisi ne olursa olsun. ama bunun bizim hayatımıza etkisi umrunda bile degil.

Karımın yas gününde hakaret edip rezillik çıkardığı için görüştürmüyorum, ben de mecburiyetten geldim zaten şeklinde cevap verebilir çok dert edilecek bir şey yok. Gitmeyebilir ayrıca, bu da bir seçenek. İlla gitmesini gerektiren bir şey yok. İyi valla insanlıktan çıksın ağzına geleni saysın, anne diye yarabbi şükür densin. İnsanlık onuru diye bir şey var.
Esim ailede tek erkek .babasi da vefat etti. iki ablasi ve annesi var. bırakamaz. zaten ona birak da demiyorum. ben artık gorusmeyecegim. sonrasında neler olacak yaşayıp göreceğiz.

Allah Rahmet eylesin yakınlarınıza,size de sabırlar dilerim.
Şu ortamda cidden boşverin hadsiz,densiz kadını.
İnsan değil zira o. Ailesinden 8 kişi ölmüş,kalanları evsiz barksız kalmış sokaktayken hala o evde kalıp birde üzerine ağzına geleni rahatlıkla söyleyen biri insanlıktan nasibini almamıştır. Sizin yerinizde olup bu lafları işitsem,mesela evin pis kalamıyorum dediğinde,buyurun kapı orda der gönderirdim en basitinden.
Görüşmeyin kesinlikle.
Eşiniz üzülebilir o eşinizin problemi. Siz dert etmeyin bence. Annesi oğluna değer veriyorsa bir zahmet çenesini tutsaydı.

bu söylediklerinizi beynimde belki 10 kere yaptım ama Allahtan korkuyorum arkadasim. gercekten . Allah anne ve babaniza öf bile demeyin demeseydi bu soylediklerinden fazlasını da yapabilirdim. Ama mahşerde gercekren o günün hesabini verecek. benim ona gücüm yetmez velki ama gücü yetecek biri var.
Canım başınız sağolsun Allah sabır versin.Haksızlık karşısında susmak dindarlık ďeğil.Rabbimizin katında her insan tekdir ve kıymetlidir.Kimse size zulmedemez.Eşiniz evet ayet gereği görüşmek zorunda ölene kadar.Yavrularınızi giydirir babalarıyla yollarsinız bayramlarda.Ama siz kendinize saygınızdan gorüşmemelisiniz.Kötüler kötülüklerine katlanıldığı sürece azarlar.Saygınızı kaybetmeyerek siz zaten bir sıfır öndesiniz.Ama islamiyette bir gelinin kayinailesine bakması zorunlu değil bunu biliyosunuzdur.Aynı böyle anlatın eşinize.

Keşke yaşına başına kocanıza filan bakmadan, evire çevire dövseydiniz bu insanlık yoksununu. Böylesine bu müstehak. İğrendim midem bulandı. Asla görüşmeyin tabii ki sonuna kadar hakkınız. Kocanız da bu anayla kendisi bile görüşmemesi gerekirken, siz görüşmediniz diye üzülecekse ağlayıp günlüğüne yazsın. Başınız sağ olsun, Allah sabır versin.
Bu kadın benim yanımda konusacaktı konu sahıbıyle, orda neler derdım nelerr kapı onune koyardım aglar dururdu insan musvettesı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X