depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmayın ama epey pasifsiniz ve bunun farkında bile değilsiniz. Benim enkazda kalan akrabalarıma "köpek" diyecek. Evime pis diyecek,ogluma başkalarıni düşünüyorum diyecek ve ben hiç tepki vermeyeceğim.Bu eziklikten başka hiçbir şey değil.Size bu kadar laf söyleyen birine, ınsanlık yapilmaz.

Keşke yaşına başına kocanıza filan bakmadan, evire çevire dövseydiniz bu insanlık yoksununu. Böylesine bu müstehak. İğrendim midem bulandı. Asla görüşmeyin tabii ki sonuna kadar hakkınız. Kocanız da bu anayla kendisi bile görüşmemesi gerekirken, siz görüşmediniz diye üzülecekse ağlayıp günlüğüne yazsın. Başınız sağ olsun, Allah sabır versin.

Keşke önce hak eden insanlara sert çıksanız da biz eksik kalsak. Ben de depremzedeyim. Evet dünyanın sonu var ve bu dünyaya da bir kere geliyoruz. Kimsenin gönlünü hoş etmek için kendinizden ödün vermeyin bu kadar. Bir hemcinsiniz olarak beni bile yaraladı şu durumunuz. Yazık, kendi kendinizi hasta edersiniz böyle.

E bacım ne diye getirdiniz o zaman evinize bu kadını en baştan?
Kuzeninizi eve getirdiğiniz an kayınvalidenizin sizin evdeki vadesi dolmuş bence. Hadi duysaydı kayınvalidenizin rezilliklerini? Acısı olan acısına mı üzülsün, yoksa bu kadınla kavgaya mı tutuşsun?

Son düzenleme:
Şeytana gerek yok ki.
Aramızda dolanan bu tarz insanlar varken…

Başınız sağolsun.
Sabr belli bir yere kadar. İnancınızı anlıyorum ama bu durumda alttan almak zorunda değilsiniz.
Allah kalanlarımıza hayırlı uzun ömür versin
Anne diye de küçük şeytanları bağrınıza basmayın lütfen

kizinda kaliyodu orda bunalmış. 15 yasinda erkek torunu var surekli azarliyomus. tatile oraya gitmiştik. dönüşte geldi.depremden 1 hafta falan once geldik. idare ediyodum. depremden sonra benim ailemden birilerinin eve gelmesiyle zaten sinyalleri başladı haklisiniz.

Ne kotu kadin, deli midir nedir. Esiniz uzulurse uzulsun, delisine sahip ciksin. Ben olsam yuzune bakmam daha.

Allah razi olsun. evet ben de diyorum kendime . niye takıyorsun belli zaten nasil bi insan olduğu.9 yıldır zatrn benzerlerini yapmadi mi diye. ama inanın öylece takmiyorum demek mümkün olmuyor.
Bence o seni sinirlendirmek, üzmek istiyor.Sen de aksine ona hep gülümseyerek cevap ver.Hic yükselme ya da üzülüyorum gibisinden bile açıklama yapma.O sinir olsun.

Başınız sağolsun, Allah sabır versin.

Daha nasıl ezdirebilirsiniz kendinizi derken görüşmezsem eşim çok üzülür cümlenizi gördüm.
Kadın siz dardayken surat asmış, siz hizmete devam etmişsiniz, cenaze haberi sonrasından hiç bahsetmiyorum.
Herkes yerini bilsin, edep bilsin.
Edepsizin tekiyle görüşmediniz diye de eşiniz üzülecekse geçmiş olsun.

Allah razi olsun. haklisiniz . artik gercekten ne cenazeme ne cenazelerine diyorum. ama önümüzdeki süreçte benim çekirdek ailem de parcalanacak. bayramlar sorun . çocukların gidip gelmesi sorun. ki o insan buyuk ogluma benim hakkımda kesin kotu seyler de soyler. boşanan kızının oğluna babasıyla ilgili neler soyluyo cocuga .

Misafir misafiri istemez olayı işte. Fakat onun ne kadar kalmaya hakkı varsa, evlerini annelerini kaybetmiş insanların da ondan kat kat fazla evinizde kalma hakkı var. Saygısızlık yapmanıza gerek yokmuş aslında.
X anne burası oğlunun olduğu kadar benim de evim. Benim ailem ölümden döndü, halamı kaybettim. Ailem bir süre bende kalacak, bu tartışmaya kapalı bir konu. Zaten cenazemiz var, tartışacak halim yok, yeri de değil. Senden de gerekli anlayışı bekliyorum diyecektiniz. Baktınız daha da saldırıyor mu, o zaman çantasını hazırlayıp kapının yanına koyacaktınız. Bu kadar aslında.

Bence o seni sinirlendirmek, üzmek istiyor.Sen de aksine ona hep gülümseyerek cevap ver.Hic yükselme ya da üzülüyorum gibisinden bile açıklama yapma.O sinir olsun.
9 yıldır bunu yapıyorum. o bana alttan alta eziyet ediyo. ben kocami alıp cocuklsrimi alıp gidiyorum. esim orda etrafımda pervane oluyo . ailesinin yaptıklarını kapatmak için çaba gosteriyo. ama o bunlari da hazmedemiyo.istedigi sadece evlatları ve torunları. gelin ve damat olmasa da olur.

Benim burdan içim yandı hele ki o 17 yaşındaki evlada. Aynı yaşta oğlum var kaderi benzemesin. Var ya saçlarını yolasim geldi o cadının. Kovun gitsin evden, gerekirse o kocayı da boşayın. Nedir bu be. Dayanılmaz bunun gibisine. Yazıklar olsun o kadına.

misafir misafiri istemez olayi degil aslinda. düğünden beri aileme dusman. düşmanlık beslemek için onların bi bakışı bile yeter zaten . karşımdakine boyle söylesem de anlayacak biri değil. o bağıra bağıra onla kavga etmemi istiyo. cunku tepki almis olacak. bu güne kadar yapmadim. o da dozunu artira artira geliyo. kavga çıkardığı gun gitti . esim geldi götürdü bindirdi otobüse.

Öncelikle başınız sağolsun Allah sabırlar versin geçmiş olsun sizin ailenize huzurunuzu bozan merhametsiz kayınvalideze katlanmak gibi bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum dinen eşiniz gitsin siz gitmeyin

kavga çıkardığı gun esim goturdu bindirdi otobüse. daha koridorda giderken bagiriyo korkup gittigimi sanmasın soyle ona diyo. güler misin ağlar mısın. hala yaşadıklarıma inanamıyorum.

Öncelikle başınız sağolsun Allah sabırlar versin geçmiş olsun sizin ailenize huzurunuzu bozan merhametsiz kayınvalideze katlanmak gibi bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum dinen eşiniz gitsin siz gitmeyin
Allah razi olsun tesekkur ederim. artik katlanamayacagim. esim de bu güne kadar zorlamadi gel gidelim diye. biz hep bütün olalım bolunmeyeljm diye aileleri dengede tutmak istedik .ama zalim zalimliğinden 9 senedir vazgeçmedi. artik esim gidecek gelecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…