Davina'nın günlüğü

Hadi bakalim hayirli olsun :)
Bi ara doktoruna soruver, neden tursuyu yasaklamis. Tursu çok iyi bir besindir saglik için, ilginç
Bilmiyorum kiii !! Sevmiyorum pek turşu o yüzden aklıma gelmedi hiç. :))

Bu arada art arda gitti önceki mesajlar net problemi tüm uyuşukluğu ile devam ediyor :))

selam ! nasil gidiyo ilk gün ?

selam canım, bende tam günlüğe yazacaktım
iyi gidiyor sabah niyeyse fazla açtım ama su içip içip duruldum.
dün başladım aslında diyet listeme ama misafir oldugu için pek uyamadım. daha eksik yedim, ikinci ara ile akşam ara öğününü kaçırdım. öğlende az yiyebildim. tam yemek yerken geldiler.
patates kızarttılar yediler bir güzel, hainler!!! bende elimde elmamla eşlik ettim sofranın en uzak köşesinde.

bugünlükte güzel gidiyor. spor yapmam lazımda bisiklete çıkmaya üşeniyorum

senin nasıl gidiyor? su orucu diye bir şeye mi başladınız senin topikte. ben anlayamadım onu ne o ne ne nee ??!?!?

25.08.2016

kahvaltı -10:00 :
domates salatalık
2 dilim peynir
10adet zeytin
1 tk reçel
2 dilim tam bugday ekmeği
çay

öğle- 13:00:
2 adet tavuk baget fırında yagsız
1 dilim ekmek
1 su bardagı yogurt

ara 16:00
1 adet elma

akşam 19:00

6 kaşık taze fasulye
2 dilim ekmek
1 su bardağı yoğurt.

günlük içtiğim su miktarı: 2,5 lt
egzersiz:30 dk bisiklet
öğün harici yiyecek yemedim. içecek sade filtre kahve, sade türk kahvesi içtim.

Evet canim su orucuna benzer bisey, öyle de diyebiliriz.
Benim metodu hatirliyosan, günün belli saatleri yemek yiyip, geri kalaninda sadece sivi tüketiyorum.
16 saat açlik/8 saat yemek olarak baslamistim, zamanla bu orani 18/6, 20/4 olarak artirdim. Simdi iste 24 saatte bir yemeyi deniycem.
Bugün ilk denemem. Simdilik hafta da bir gün yeter diyorum, ama uzun vadede ki amacim bunu bir yasam tarzina dönüstürmek :)

Bakma sen karsinda patates yiyenlere :) Mükafatini sen alicaksin, onlarda sasirip kalicaklar

yeni başlık mı açsam diye düşünürken sizi gördüm...diyet arkadaşı arıyordum yarı yolda pes etmyecek birini,size eşlik edebilir miyim :)

anladım canım aynı yöntem devam o zaman. su orucu denince farklı bir yöntem sandım. 24 saat biraz zor ama yapılmayacak bir şey değil. halsiz filan kalma aman he dikkat et

o patatesçilere günlerini göstereceğim ben hele bir kilo vereyim bir dahaki yaza ince belli tatlı tatlı gireyim atacağım havamı bol bol

yeni başlık mı açsam diye düşünürken sizi gördüm...diyet arkadaşı arıyordum yarı yolda pes etmyecek birini,size eşlik edebilir miyim :)

merhabaaa
hoşgeldin.. katılırsan sevinirim, başlık açarsanda ziyaretine gelirim. nasıl istersen canım.

kaç yaşındasın, kaç kiloyla başladın hedefin ne ? merak ettim şimdiden

merhaba kilom 113 boyum 1.63 yaşımda 25 çok yolum var biliyorum ama olurda düşersem bu yolda tuttup kaldıracak bir arkadaşa ihtiyacım vardıburdan devam ederim yeni başlık gerekmez artık bi yoldaş buldumİnşallah amacımıza ılaşırız... bugun hazırlıklarımı yaptım yarın inşallah başlıyorum... hedefim 60 şimdilik ama önce şu üç haneli rakamlardan kurtulmam lazım.ne bileyim ya içimde büyük bir inanç var

Kilo kardeşimle yola devaaammm o zamaan Yaşıt sayılırız 27 yim bende. 104 kilo 161 boy benimde. Benim doktorum 78 kilo hedef için 7 ay verdi. Ama ben daha kısa zamanda olacagını düşünüyorum. Bir hastası 140 kilodan 90 gibi bir rakama düşmüş 10 ayda hemde. O yüzden umutluyum. Ama ilk hedefim 2017 olmadan 90 kiloyu görmekmiş. Yani bir uzun bir kısa vadeli iki hedefim var. Tabi birde benim hedefim var 55-60 civarını görmek.

Diyet ve spor ne uyguluyorsun? Ya da doktora gidiyor musun?

diyetisyenim babam sağlıkçı kendi,diyetisyene gitmiştim ama benim hatam sanırım işe yaramadı...spor yürüyüş 40 dk sabah 40 dk akşam,bir de plates lastiği aldım... diyet listemi kendim bi gece önceden hazırlayacğım.

diyetisyene gitmiştim ama benim hatam sanırım işe yaramadı...spor yürüyüş 40 dk sabah 40 dk akşam,bir de plates lastiği aldım... diyet listemi kendim bi gece önceden hazırlayacğım.ne neyle yenir,ne zaman yenir az buçuk biliyorum artık.benim eksiğim kafamda bitirmememdi,kararlı olmadım hiç.ama bugun bi laf duydum ölene kadar unutmayacağım,çok kırıldım.gözümdeki o perde kalktı..hedeflerin mantıklı,tabiki daha iyilerini yaparsın.dediğin gibi yapanlar,başaranlar çok..

O laf diyenler ah ahh! Sen hiiiç moralini bozma. Birbirimizi destekleriz. Önemli olan kafada evet yapacagım ben demek söylediğin gibi.
Spor olayına gelirsek, yürümeyi seviyorum ama tek başıma değil
Evden çıkıp spor yapmayı sevmiyorum evde bisiklete biniyorum, leslie egzersizi yaparım birazda sanırım. Pilates seti benimde var evde doktora söyledim şimdilik sadece yürüyüş yap, kol bacak için ayrı çalışma ben zamanını söyleyeceğim dedi. O yüzden şimdilik yürüyüş var benim.
Bu arada babadan yana şanslıyız demek ailede destek olması güzel olur.

Nickine bayildim :)
Hemen hemen ayni kilodayiz, ustelik ben vahim bir vakaydim geçen seneye kadar. Ben verebiliyosam sen hayli hayli verirsin, yasin daha genç
Kolay gelsin

Merhaba,

Dünkü menümü paylaşayım.
Kahvaltı:
domates salatalık
2dilim peynir
6ader peynir
2dilim tam bugday ekmeği
1 t.k. Bal+ siyah çay

Öğle: 2 adet yeşil biberli fırında yagsız tavuk baget
1 dilim ekmek
1 s.b. Ayran

Ara: 1 küçük elma

Akşam: domates-biber türlüsü 8 kaşık
2dilim ekmek
1 s.b. Yogurt

Ara: 1 bardak sütlü kahve
2adet ceviz içi.

Toplam içilen su: 2 lt.
Egzersiz: eliptik bisikler 20dk

İyi akşamlar..

Kahvaltı:
Domates salatalık
2 dilim tam bugday ekmeği
1 adet tavada yumurta (1 tk z.yagı ile tuzsuz)
Çay+ 1 tk bal

Öğle
2 adet tavuk baget
1 sb yogurt
1 dilim t.b. Ekmeği
1 ader salatalık

Ara: 1 salkım üzüm+1 adet elma

Akşam
Bezelye yemeği(7 kaşık)
1 sb yogurt
1 dilim t.b. ekmeği

Ara: 1 fincan sütlü kahve+ 2 adet ceviz

Toplam içilen su miktarı: 3 lt
Egzersiz: 30dk eliptik bisiklet

Üçüncü günümü bitirdim. Gayet iyi gidiyor çok şükür. spor zorluyor biraz. Yavaş yavaş artacak süresi umarım.
Çatlak yağı almıştım onu kullanmaya başlayacağım bu gece. İnşallah iyi gelir.

Bunlar dışında da kpss tarihe yüklendim bu aralar. Rüyalarıma girecek yakında!

Tebrikler canim, iyi gidiyosun
Catlak yaglarini bende denedim, maalesef hiç bir ise yaramiyo hiç biri... Hangisini kullaniyosun ?
Ben en son bioil almistim. Hatta çöpe gitmesin diye hala kullaniyorum, kokusu çok guzel ama sürmesi çok zahmetli vicik vicik oluyo.
Umarim bir sonuç alabilirsin, ama çatlaklari tamamen geçiricek birsey yok biliyosun dimi, en fazla hafifletilebiliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…