Dahiliye doktorum sapık mı

eeessraa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
3
-8
22
Kansızlık problemi için gittiğim dahiliye doktorumla, ilk başta çok ilgili davrandı. Muayene etmesinde veya konuşmasında ilk başta bir şey yoktu. Fakat fiziksel muayene bir kere yapılır bir sorun görürsen belki teknik için muayene yaparsın bana göre. Ama her gittiğimde doktorum, sürekli göğüslerimi ellemeye başladı şurada ağrı var mı şöyle mi böylemi ikisini birden ellemeye başladı. Tabi sonuç olarak bir şeyim olmadığını söylüyor ama yine muayene ediyor. Şuanda takıldığım konu ise bana alttan muayene etmesi oldu. Sizce dahiliye doktorları alttan muayene edebilirler mi? Şikayet edeceğim fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sonuç olarak kanıt yok diyecekler incelemede de bir şey çıkmayacak. Bana akıl verir misiniz...

Hemoroid var mı diye baktı desem meme muayenesi ne alaka? Hormonlardan şüpheleniyorsa kadın ve doğum hastalıklarına yönlendirir.

Konu gerçek/fake bilemem. Ancak doktor-hasta ilişkisi bilgi asimetrisinin çok büyük olduğu bir ilişki.
Bu nedenle de istismara ve tacize çok açık olduğu söylenebilir.
Doktor olsun olmasın eğer hasta bilinçli değilse bu durumu kullanabilecek çok ş*refsiz var ne yazık ki.
Hatta özellikle kadın doğum alanında hastanın bilinçsizliğini kullanan taciz ve şiddet eylemlerine sıklıkla rastlanabilir.
Kendim de kadın doğum uzmanı tarafından fiziksel değil ancak sözlü tacize uğradım mesela.
O yüzden ne yazık ki kesinlikle olmaz demek mümkün değil diye düşünüyorum.

Yani araştırmama göre göğüste kitle olup olmadığını anlamaya çalışıyorlarmış tabi bu alanın doktorları da farklı fakat bana tuhaf gelen Doktor'un alttan muayenesi oldu şimdiye kadar kadın doğum bile bana böyle muayene de bulunmadı evli olmadığım için doktorlara bile güven kalmamış artık
Hasta dosyasına yazmıştır muayeneyi ve sonucunu. Eğer not düşmemişse bir şeylik vardır. Aynı hastanenin aynı branşına ama farklı doktoruna giderdim bu sefer. Kayıtlarda görür. Yazmıyorsa cimerden veya e-nabızdan şikayet oluştururdum.

Şey gibi olmuş
Hani iki kadın hastanede kadin dogum doktor muayenesinden çıkıyorlar biri diyor ki öbürüne Doktor benden yarın ki muayene için prezervatif istedi diyor ( ultrason cihazına geçirmek için alttan muayene esnasında)
Öteki de diyor ki Aa ne yapacakmış ki onu diyor
bu da diyor ki bilmiyorum ki diyor belki de beni şey yapacak 🙈diyor
O da diyor ki Ee ne yapacaksın alıp gelecek misin diyor
O da diyor ki geleceğim tabii Başka ne yapayım 😁😁😁

Sizinde o hesap ne münasebet Dahiliye doktoru hemde bir defadan fazla mahrem bölgeme elleyecek bende ses çıkarmayacağım
Tövbe ya rabbi ya

Doktor, herb*koloji alanından uzmansa olabilir 😆
Yok ya gerçekten olabilir. Aslında fizik muayene bir bütündür. Yani zaman kısıtlı olduğu için aslında hekimler şikayet olan yere bakıyor sadece. Aa ben tiroidime gelmiştim diye bi şey yok yani. Aksine genç kadınlarda meme kanseri çok sık olduğu için doğru olanı yapmış hekim. Normalde saçtan ayak ucuna muayene edilir hasta. Türkiye’de bu sürelerle mümkün değil tabi.
Bu konu fake, orası ayrı 😁

Yok ya gerçekten olabilir. Aslında fizik muayene bir bütündür. Yani zaman kısıtlı olduğu için aslında hekimler şikayet olan yere bakıyor sadece. Aa ben tiroidime gelmiştim diye bi şey yok yani. Aksine genç kadınlarda meme kanseri çok sık olduğu için doğru olanı yapmış hekim. Normalde saçtan ayak ucuna muayene edilir hasta. Türkiye’de bu sürelerle mümkün değil tabi.
Bu konu fake, orası ayrı 😁
Konu sahibi eğer doğruysa 22 yaşında. Ne bileyim, meme muayenesi tuhaf gelmişti.

Kansızlık problemi için gittiğim dahiliye doktorumla, ilk başta çok ilgili davrandı. Muayene etmesinde veya konuşmasında ilk başta bir şey yoktu. Fakat fiziksel muayene bir kere yapılır bir sorun görürsen belki teknik için muayene yaparsın bana göre. Ama her gittiğimde doktorum, sürekli göğüslerimi ellemeye başladı şurada ağrı var mı şöyle mi böylemi ikisini birden ellemeye başladı. Tabi sonuç olarak bir şeyim olmadığını söylüyor ama yine muayene ediyor. Şuanda takıldığım konu ise bana alttan muayene etmesi oldu. Sizce dahiliye doktorları alttan muayene edebilirler mi? Şikayet edeceğim fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sonuç olarak kanıt yok diyecekler incelemede de bir şey çıkmayacak. Bana akıl verir misiniz...
Alttan neyle muayene etti eliyle mi

Bugün suratıma bakıp sende hiç bir şey yok diyen dahiliye doktoruma Selamun aleyküm shshshs
Milletin şeyine bile bakan dahiliye doktorlarına özlem duyduk hshs
İki hafta önce KBB'ye gittim. Burun içine endoskopik kamerayla bakmasını beklerken burun içine ucundan bakıp yarım açık ağzımdan boğazıma baktı. Kulağı es geçti. Muayene koltuğuna totom 10 sn anca değdi. Sinüzit ilacı yazıyorum deyip raporlu olan alerji hapımı yazmış.

Tabakhaneye yetiştirir gibi muayene eden doktorlardan nefret ediyorum. Başka şikayetlerimi diyemedim. Hem o telaştan unuttum hem de konuşturtmadı. Ağzımdan sadece sinüzit hapı, alerjik rinit, ilaç raporu, yanağım dolu gibi kelime öbekleri çıktı. Aralarda ya muayenemsi etti ya da telefonla konuştu.

Bunları yapıyor ve sen her seferinde aynı doktora mı gidiyorsun pes 🤔 Dahiliye doktoru sadece bağırsak muayenesi için bakar alttan.Ama diğerini kadın doğum yapar.Cidden gerçek bir konu mu bu yoksa fake mi?

Bunları yapıyor ve sen her seferinde aynı doktora mı gidiyorsun pes 🤔 Dahiliye doktoru sadece bağırsak muayenesi için bakar alttan.Ama diğerini kadın doğum yapar.Cidden gerçek bir konu mu bu yoksa fake mi?
Dahiliyeci ve bagirsak mi? Allah'im herkes her yerini elletmis, neler olliiiiuyuiiir.

Vaaay doktor fantazi mı var 😈
Guzel salladın

X