Dahiliye doktorum sapık mı

eeessraa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
3
-8
22
Kansızlık problemi için gittiğim dahiliye doktorumla, ilk başta çok ilgili davrandı. Muayene etmesinde veya konuşmasında ilk başta bir şey yoktu. Fakat fiziksel muayene bir kere yapılır bir sorun görürsen belki teknik için muayene yaparsın bana göre. Ama her gittiğimde doktorum, sürekli göğüslerimi ellemeye başladı şurada ağrı var mı şöyle mi böylemi ikisini birden ellemeye başladı. Tabi sonuç olarak bir şeyim olmadığını söylüyor ama yine muayene ediyor. Şuanda takıldığım konu ise bana alttan muayene etmesi oldu. Sizce dahiliye doktorları alttan muayene edebilirler mi? Şikayet edeceğim fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sonuç olarak kanıt yok diyecekler incelemede de bir şey çıkmayacak. Bana akıl verir misiniz...

Öyle yapmış zaten sedyede halletmiş kansızlık muayenesini 🤣🤣🤣
Kansızlık için vajinaya neden bakılır ki yav? :KK70:
Standart prosedür şudur, yılların anemi hastası olarak söylüyorum, önce semptomları söylersin. Ya da doktor söyler sen teyit edersin. Halsizlik, üşüme, saç dökülmesi, tırnak kırılması vs. Doktor da der ki kan tahlili isteyelim. Gider 2-3 tüp kan verirsin. Sonra da sonuca göre ilaç verir.
Vajinanın kan akışı bambaşka bir konunun unsuru :KK70:

Ergenliğimde düşük tansiyon için gittiğimiz bir dahiliyeci paravanın arkasındaki yatakta göğüslerimi açtırıp elle muayene etmişti ve ben salak anlamamıştım. Annem paravanın arkasına gelince doktor sinirlenip anneme hep senin yüzünden tansiyonu düşüyor bu kızın demişti. Muayene orada bitmişti. Ben tabii bayağı sonra anladım adamın beni taciz ettiğini.
Konuya yalandır diyemem o yüzden. Yalnız ben 13 yaşındaydım anlamadım, sorgulamadım neden göğsümü açıyorum diye. Siz kocaman kadın neden dahiliyecinin vajinal muayene yapmasına izin verdiniz?

Ergenliğimde düşük tansiyon için gittiğimiz bir dahiliyeci paravanın arkasındaki yatakta göğüslerimi açtırıp elle muayene etmişti ve ben salak anlamamıştım. Annem paravanın arkasına gelince doktor sinirlenip anneme hep senin yüzünden tansiyonu düşüyor bu kızın demişti. Muayene orada bitmişti. Ben tabii bayağı sonra anladım adamın beni taciz ettiğini.
Konuya yalandır diyemem o yüzden. Yalnız ben 13 yaşındaydım anlamadım, sorgulamadım neden göğsümü açıyorum diye. Siz kocaman kadın neden dahiliyecinin vajinal muayene yapmasına izin verdiniz?
Üniversitede aile hekimine bi arkadaş gitti şokla çıktı adam malum bölgesini okşamaya yakın şeyler yapmış memesini ellemiş. Kız o şekilde söylemişti doğru yanlış sorgulamadık bir daha çağırmış göndermedim, Aile hekimliğini değiştirttik oraya kimseyi yollatmadık. Sosyal mecralar yaygın olsa herkese duyururduk ama yoktu.

ben checkup yaparken tüm batin usg'de rahatsiz edici bir sey basima gelmişti. artik radyolog mu doktor mu neyse onun odasinda üstüm ciplak uzaniyordum. tamam bu normal olabilir sonucta detayli usg. adam fizigim icin hic yag yok sporcu musun,neler yapıyorsun?dedi, memelerim hakkında yorum yaptı, sohbet açti...isini o kadar yavas tuttu ki ben adamin odasinda yari ciplak dakikalarca kaldim. ama o anin stresinden taciz oldugunu tam idrak eedememistim. ne zaman kapidan ciktim benden sorumlu (beni doktor doktor gezdiren görevli) çıktığımı görünce şaşırip "siz gelmeyince gittiniz sandim" deyince sürenin farkina vardim. sonra bana orayi tavsiye eden is arkadasima sordum batin usg muayanesi nasil gecti diye. girdigi her odada hemen islem yapıp çıkmış. birkac dakika falan sürmüş. kendimi cok kotu hissettim ama emin olamadigim icin ve belki de yanildiysam isini yapan insana iftira atmaktan korktugum icin sikayet etmedim.
ama hastaneler istismara acik yerler malesef kim ne derse desin :KK43:
ha konu gercek mi bence degil. ama boyle şeyler olamaz diyeme

Kansızlık problemi için gittiğim dahiliye doktorumla, ilk başta çok ilgili davrandı. Muayene etmesinde veya konuşmasında ilk başta bir şey yoktu. Fakat fiziksel muayene bir kere yapılır bir sorun görürsen belki teknik için muayene yaparsın bana göre. Ama her gittiğimde doktorum, sürekli göğüslerimi ellemeye başladı şurada ağrı var mı şöyle mi böylemi ikisini birden ellemeye başladı. Tabi sonuç olarak bir şeyim olmadığını söylüyor ama yine muayene ediyor. Şuanda takıldığım konu ise bana alttan muayene etmesi oldu. Sizce dahiliye doktorları alttan muayene edebilirler mi? Şikayet edeceğim fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sonuç olarak kanıt yok diyecekler incelemede de bir şey çıkmayacak. Bana akıl verir misiniz...
Kaç yaşındasınız? Hangi doktor nereyi muayene eder bilmiyor musunuz? Ben yabancı olduğum halde biliyorum kim nereye muayene ediyor şaka mı bu konu?

Kansızlık için vajinaya neden bakılır ki yav? :KK70:
Standart prosedür şudur, yılların anemi hastası olarak söylüyorum, önce semptomları söylersin. Ya da doktor söyler sen teyit edersin. Halsizlik, üşüme, saç dökülmesi, tırnak kırılması vs. Doktor da der ki kan tahlili isteyelim. Gider 2-3 tüp kan verirsin. Sonra da sonuca göre ilaç verir.
Vajinanın kan akışı bambaşka bir konunun unsuru :KK70:
Simdi dolaylı yorum yapacaktır. Vajinada kanlanma iyiyse demek ki vajinaya gönderecek kan var. İlacın dozunu ona göre ayarlayacaktır.

Değişik yeni üye başka noldu

Tiroid kontrolü için gittiğim bir doktor da göğüslerimi mıncıklamıştı seneler önce. Taciz mi etti yoksa bir şeylere mi baktı hala emin olamıyorum. Çünkü başka hiç bir doktor göğüslerimi ellemedi.

Bu arada fazla regl kanaması da kansızlık sebebi acaba fazla kanamaya sebep olacak bir şeye mi baktı ki.

X