Dahiliye doktorum sapık mı

eeessraa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
3
-8
22
Kansızlık problemi için gittiğim dahiliye doktorumla, ilk başta çok ilgili davrandı. Muayene etmesinde veya konuşmasında ilk başta bir şey yoktu. Fakat fiziksel muayene bir kere yapılır bir sorun görürsen belki teknik için muayene yaparsın bana göre. Ama her gittiğimde doktorum, sürekli göğüslerimi ellemeye başladı şurada ağrı var mı şöyle mi böylemi ikisini birden ellemeye başladı. Tabi sonuç olarak bir şeyim olmadığını söylüyor ama yine muayene ediyor. Şuanda takıldığım konu ise bana alttan muayene etmesi oldu. Sizce dahiliye doktorları alttan muayene edebilirler mi? Şikayet edeceğim fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sonuç olarak kanıt yok diyecekler incelemede de bir şey çıkmayacak. Bana akıl verir misiniz...

Troid için meme muayenesi olabilir sonuçta hormonları etkileyen birşey memede birsey var mı diye kontrol etmiştir
Yanlış biliyor olabilirim, ama tiroit muayenesi için meme kontrolü hiç görmedim, duymadım.Forumda doktor varsa daha iyi bilir.

Tiroid kontrolü için gittiğim bir doktor da göğüslerimi mıncıklamıştı seneler önce. Taciz mi etti yoksa bir şeylere mi baktı hala emin olamıyorum. Çünkü başka hiç bir doktor göğüslerimi ellemedi.

Bu arada fazla regl kanaması da kansızlık sebebi acaba fazla kanamaya sebep olacak bir şeye mi baktı ki.

Triodim var, gittiğim iç hastalıklarında hiçbiri bu şekilde bir şey yapmadı, üstelik ailemde meme kanseri iki kadında var. Memede kitle öyle elle muayene arasına sıkıştırılarak yapılan bir şey değil. Baya mıcık mıcık ediyorlar dokuyu.

Tiroid kontrolü için gittiğim bir doktor da göğüslerimi mıncıklamıştı seneler önce. Taciz mi etti yoksa bir şeylere mi baktı hala emin olamıyorum. Çünkü başka hiç bir doktor göğüslerimi ellemedi.

Bu arada fazla regl kanaması da kansızlık sebebi acaba fazla kanamaya sebep olacak bir şeye mi baktı ki.
Yani araştırmama göre göğüste kitle olup olmadığını anlamaya çalışıyorlarmış tabi bu alanın doktorları da farklı fakat bana tuhaf gelen Doktor'un alttan muayenesi oldu şimdiye kadar kadın doğum bile bana böyle muayene de bulunmadı evli olmadığım için doktorlara bile güven kalmamış artık

Yani araştırmama göre göğüste kitle olup olmadığını anlamaya çalışıyorlarmış tabi bu alanın doktorları da farklı fakat bana tuhaf gelen Doktor'un alttan muayenesi oldu şimdiye kadar kadın doğum bile bana böyle muayene de bulunmadı evli olmadığım için doktorlara bile güven kalmamış artık

Dahiliye olunca ben de bilemedim. İç hastalıkları nereye kadar bakar onun alanına giriyor bilmiyorum. İnşallah taciz etmemiştir.

Araştırmayı biliyorsun da dahiliyecinin alttan muayenesini niye bilmiyorsun be kızım, onu da araştırsaydın

Bir tanıdığım anlatmıştı, artık "muane olma" eylemini kafasında nasıl kurduysa "Doktoru, içeri girin ben de geliyorum" dediginde tanıdık, doktoru beklerken üst kısmını tamamen çıkarıp sedyeye oturmuş. Doktor gelince şaşırmış tabi "giyinin üzerinizi buna gerek yok" demiş. Yani sözüm ona hangi doktorun neyi ne şekilde muane ettiğini veya etmesi gerektiğini bilmeyen insan çok bu şekilde. Konu sahibi de dahiliye doktoruna gidip alakasız şikayetlerinden bahsettiyse, adam "bu kadında doktor ayrımı yok demek ki" diye düşünerek cehaletinden yararlanıp istismar etmiş olabilir.

Eğer gerçekten böyle bir şey yaşandıysa alo 184 sağlık bakanlığı iletişik merkezinden doktor şikayetinde bulunabilirsiniz.

X