Dahiliye doktorum sapık mı

eeessraa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
3
-8
22
Kansızlık problemi için gittiğim dahiliye doktorumla, ilk başta çok ilgili davrandı. Muayene etmesinde veya konuşmasında ilk başta bir şey yoktu. Fakat fiziksel muayene bir kere yapılır bir sorun görürsen belki teknik için muayene yaparsın bana göre. Ama her gittiğimde doktorum, sürekli göğüslerimi ellemeye başladı şurada ağrı var mı şöyle mi böylemi ikisini birden ellemeye başladı. Tabi sonuç olarak bir şeyim olmadığını söylüyor ama yine muayene ediyor. Şuanda takıldığım konu ise bana alttan muayene etmesi oldu. Sizce dahiliye doktorları alttan muayene edebilirler mi? Şikayet edeceğim fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sonuç olarak kanıt yok diyecekler incelemede de bir şey çıkmayacak. Bana akıl verir misiniz...

Twitter da bununla ilgili çok benzer bir konu vardı. O yazı paylaşıldıktan sonra binlerce kadın irtibata geçmişti benim de başıma geldi diye. Bulursam atacağım.

Madem rahatsız oldun başka doktora gitseydin defalarca niye ona gidiyon başka doktor mu kalmadı fake üye

defalarca check up’a girdim. onun dısında dahiliye doktoruna görünecek bir hastalığım olmadı sükür ki. ama ilk defa bir dahiliyecinin alttan muayenesini duydum? ne alaka? kolonoskopi falan okay de.. bu ne alaka? ayrıca benim göğüs muayenemi de genel cerrahi ve kalp-göğüs doktoru yapmisti. (kalp göğüscü ultrasonla baktı sadece zaten iç çamaşırım üzerimdeydi. genel cerrahi ellemisti) ama ben bunların normal olduğunu biliyordum. ve hepsinde de içeride ekstra bir asistan bulunuyordu. bence normal değil. en azından 28 yıllık hayatımda bana kadım doğumcum hariç kimse vajinal muayene yapmadı

Hadi diyelim konu ve içerik doğru; kim dahiliye doktoruna vajinal muayene yaptırır ve neden ?
+1
Sorgulama becerisini kullanmak gerekir. Doktor da olsa kansızlık için genital muayene yapılmasını sorgulamak lazım. Tıpkı bizim şu an konunun gerçekliğini sorguladığımız gibi.
Yoksa hayat çok zor geçer her denene inanarak.

Dahiliye doktorunun odasında jinekolojik masa ve muayene ekipmanı yoktur. Sizi nasıl muayene etti.
Ayrıca sağlık bakanlığına bağlı tüm hastanelerde doktor odasında mutlaka sekreter vardır. Yalnız değilsinizdir. Gerçekten böyle bir durum olduğunu varsayarak ilgili sekreteri şahit gösterebilirsiniz.

Kansızlıkla memenin ne alakası var? Ya da alttan muaynenin? Kan tahlili yapıp ultrason isteye bilirdi. 2017 bende öyle olmuştu. Ultrasonda sol yumurtalığımda kist çıktı ama kimse bana alttan bakmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…