Daha önce boşananlar ve yaşadıkları

Ya nikah tek kullanımlık birşey değil.
Niye evlenemeyesiniz?
Gerizekalı bu millet ha cidden, neden yani konuşup moralinizi bozuyorlar. Bu düşünce tarzı zibilyon yıl önce mağada kalmadı mı?

Banada öyle dediler. Boşandim. Seni iyi anlıyorum. Bende buraya buna benzer soru sormuştum. Gerçek hayat öyle değil, çıkıyor birileri. Ama evliliği bilince sen seçiyorsun .istemiyorsun zatn kafani dinliyorsun. Boşanmanı sorun edenleri sen bırakırsın zaten. Gelen gideni aratır dediler , eski koca kimse senle evlenmez dedi. Hep psikolojik baskı. Boşver inanki geçiyor. Benim yengem aman tek gezme sokağa çıkma falan dedi. Şu an tek başına evde yaşıyorum. Zatn mutlu olsak boşanmazdık, heleki bir kadın evliliği bitiriyorsa her şeyi denemiştir bitmemesi için. Ama ekonomik koşulun ve cevrede önemli tabi.

Bu tipten bir tane de bende vardı. Aylardır konuşmamıştık, boşandığımı duymuş. Israrla arıyordu. Bir gün telefonu açtım bana benim ne kadar mutsuz olduğumu, depresyonda olduğumu falan filan anlatıyordu jcjjfkdjd. Gayet iyiyim, verdiğim en doğru karar şu an da gezip keyfime bakıyorum dediğim halde ısrarla "eminim öyledir de yani sonuçta boşandın" diyordu. Telefonu kapattım bir daha açmadım.
Boşanmış kadının hayatının bitmesini izlemek isteyen bir kitle var. Kendi boktan evliliklerine katlanma bahanesi arıyorlar içten içe. Boşanmış ve mutlu kadına inanamıyorlar ilginç biçimde.

Erzurum patatesine benzeyen kocalarını havada kaparsınız diye korkmuşlardır. Kimseye bişey olmuyor merak etmeyin. Çocuk da yoksa hiç evlenmemiş gibi olursunuz birkaç aya kadar.

Kimse boşanmak için evlenmiyor.
Ancak kimse mutsuz olmak için de evlnemiyor.
Yeri geliyor ailelerimizle huzursuz olduğumuzda ayrı eve çıkıyoruz, tayin istiyoruz, evleneceğiz sabır diyoruz vs... Ancak mutsuz evlilikte ne yapacaksınız? Ölmesini mi bekleyeceksiniz ölmeyi mi?
Elbette kolay bir süreç değil ama başkalarını söyledikleri ile değil kendi hissettiklerinizle hareket edin.
Hangi durumu kaldırmak sizin ruhunuz için iyi gelecek? Keza eşinizle ilgili sorunları çözebilmek şansı vs varsa terapi falan alınabilir. Yoksa önünüze bakın misler gibi yaşayın hayatı.
2.kez evlenen insan sayısına bi bakın o insanların evlenemezsin demeleri de hikaye.

Boşanıp mutlu olan da var mutsuz olan da. Mutluluğunu bşr erkeğe bağlamış olan tek başarısı evlişik olan kadınlar boşanınca mutsuz mesela. Ama kendisini seven kendine değer veren kadınlar gayet mutlu. Siz hangi kısımdansanız ona göre mutlu veya mutsuz olacaksınız

Ben 7 ay önce boşandım.Hic pisman olmadim.16 yıldır evliydik.Alismak zaman aldi ama kızımla yeni bir hayat kurduk Evet zor oldu ama oldu.
Sizin yaşınız da genç sanırım ve çocuk da yoksa neden tekrar evlenmeyesiniz? Hayatta herşey insan için.Belki karşınıza daha düzgün biri cikar.
Ama önce kararliysaniz korkularınızı kenara bırakıp bosanin.Sonrasi için vaktiniz olacak

Boşanıp yeniden evelenen birsürü insan var, böyle söyleyerek seni manipüle ediyorlar...

Kesinlikle hayatında bir erkek yoksa mutsuzsundur öyle bakıyolar fikir zikir meselesi maalesef

Teşekkür ederim umarım herşey sizin içinde daha güzel olacak

Maalesef etrafta bazen arkadaş yada akraba yakınıö diye tuttuğumuz insanların mutsuzluklarımızdan beslendiklerini görebiliyoruz. Allah öyle insanlardan uzak etsin. Az insan çok huzur diyerekten artık hayatımda ki insan sayısı sınırlı.

Evet pişmanım ama daha önce boşanmadığım için :) Neredeyse 1 sene olacak boşanalı evlenmeyi hiç düşünmüyorum varsayalım tekrar evlenemedin genede bu mutsuz evliliğe devam etmek istermisin? Zaten neden evlenemeyesin kendine biraz zaman verdikten sonra karşına düzgün biri çıkarsa evlenebilirsin. Şu yastık değişir kader değişmez lafınada ayrı gıcığım

Saçmalık. Ben de boşandım. Karşıma bir sürü kısmet çıktı. Evlenmek istemedim ha istediğim oldu engeller çıktı(aile boşanmış olmamı dert etti). Tek derdim evlilik olsaydı evlenirdim. Ayrıca evlenmesen ne oluyor pardon da. Mutluluk da kişiyle alakalı evlenmekle illaki mutlu olunsa boşanmayı düşünmezdin.

Çok zor bir durum kimse bile bile yuvasını yıkmak istemez aranızdaki sorun nedir bilmiyorum ama ikinci evliliği eğer düşünürseniz de çok mutlu olacağınızın bir garantisi yok

mutlu olmak yada olmamak birazda boşanma nedeninle alakalı eğer yok eşim ilgili değil telefonla oynuyor aslında iyi biri aldatmaz içkisi kumarı yok diyerek boşanırsan mutsuz olursun ama şiddet aldatma olarak boşanırsan mutlu olursun benim fikrimce sebep ne boşanmak istemendeki

Boşandım, 6 ay sonra yeni ilişkim başladı, şuan nişanlıyım, hem de nişanlım daha önce hiç evlenmemiş. Bu cahil insanları takmayın lütfen

Ben ikinciyide boşayacağım. Herkes diyecek ki al bunda da duramadı bu kız nazlı. Sıkıntıya gelemiyor. Hele koca müsveddesi bi kaç kez kapımda yatsa oooo kocası sahip çıkıyo bu burnundan kıl aldırmıyo.
Anlatsamda anlamamazlıktan gelecekler gözümün içine bakarak nasıl aldattıgını, eve gelipte yemeği yer yemez nasıl ona koştugunu.
Umrumda değil anlamasınlar.
Erkekler dulmuş yanıyodur bu diyecek. Umrumda değil. Yanıyorsamda size vermiyorum.oh csnıma değsin
Ailem destek olduktan sonra onlara bk yemek düşer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…