Daha önce boşananlar ve yaşadıkları

hazarcan

Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
23
14
32
Kötü giden bir evliliğim oldu ve boşanma davası açmayı düşünüyorum fakat etrafımdaki herkes boşanırsan daha kötü olur, mutsuz olursun, bir daha evlenemezsin gibi birtakım şeyler söylüyor. Daha önce boşanan arkadaşlar neler yaşadınız, evlenip mutlu olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Basit Hastalık gibi düşünün, grip gibi. Zamanla geçiyor, yaşayanlar öyle diyor. Hatta sonra çok daha sağlıklı olunuyormuş

Boşanıp pişman olan kadın görmedim. Ben de boşandım, hiç pişman olmadım. Sadece yeni bir hayat kurarken, iyice kendinizi dinleyip, ruhen dinlenin diyebilirim. Yeniden evlenmek için acele etmeyin.
Önce hatalarınızı, maruz kaldığınız haksızlıkları falan ölçüp tartın.
İnsan boşanınca, kendi hayatına uzaktan bakmayı öğreniyor. Zamana ihtiyacınız olacak çokça. Sindirmek için. Ama o özgürlük güzel bir his. Adapte olmak kolay. Yeniden evlendim ben sonra.
Mutlu muyum diye ara sıra soruyorum kendime. Bazen evet, bazen hayır. Ama hayat da böyle zaten. Hep inişler ve çıkışlar var. Fakat artık hayatıma saygı duyuyorum ve sahip çıkıyorum.

Teşekkür ederim:) aslında çok düşündüm eşim iyi olsaydı hayatta bırakmazdım onu ama yaptıklarımın değerini bilmedi, toplum baskısı beni etkiliyor, insanların bakışları , söylemleri..

Bunu sana söyleyen etrafında ki insanları tekrar bir gözden geçir derim. Mutlaka senin mutlu olmanı istemiyorlardır. Bende boşandım hatta o zamanlarda arkadaş sıfatını verdiğim biri sürekli bana bu saatten sonra öyle iyi bir evlilik yapamazsın birisini bulamazsın vs gibi söylemleri vardı. Kör topal bakma önüne çıkanla evlen maddi durumu yerinde olsun yeter gibi saçma sapan konuşuyordu. Ama çok şükür Allah karşıma gönlüme göresini çıkardı çokta mutluyum. Onun bunun dediğine bakma. Kimse kimsenin son şansı değil.

Pisman degilim, mutsuz da degilim. Aksine mutluyum. Artik kendime ayirabilecek zamanim var.
Birdaha evlenme konusuna bisey diyemem. Simdilik bidaha asla evlenmek istemiyorum ancak 10 sene sonra ayni seyi dusunmeyebilirim
Etrafinizdakiler evlenmezse olecek hastaligina mi yakalanmis?

Kotu bir iliskiden cikinca durup dinlenip, ruhunu iyilestirme planlari yerine tekrar evlenebilme planlari yapmak mantikli gelmiyor bana, uzgunum.
Tekrar evlenmek gibi bir planım yok şu aşamada hatta hiç düşünmüyorum fakat hayat uzun bir yolculuk ilerde neler yaşayacağımızı bilemeyiz

Ne kadar mutlu oldum söylemlerinize,
Maalesef boşanmış kadına o kadar çok önyargı var ki bu süreçte daha iyi anladım

Tekrar evlenmek gibi bir planım yok şu aşamada hatta hiç düşünmüyorum fakat hayat uzun bir yolculuk ilerde neler yaşayacağımızı bilemeyiz
Etrafınıza kulak asmayin o zaman. Hirsizlik mi yapmissiniz, dolandirici misiniz da etraf size kotu gozle baksin.
Su platformda gördüklerimden sonra bosanmis bir kadin gorsem sucun %99 erkekte oldugunu düşünürüm. Belki onyargiliyim belki yanlis dusunuyorum ama cogu erkek hem ataerkil takilayim hem karim para getirsin hem saygısızlık yapayim kafasinda. En onemlisi erkek ne yaparsa yapsın kadinlar bosanmak istemiyor. Bir yerden sonra ya kadinin can guvenligi olmuyor ya araya baska biri girdigi icin mecburen bosaniyorlar ya da erkek kadini evden atiyor. Keske kadinlara yuklenen utanma duygusu erkeklere de yuklense.

O kadar haklısınız ki bu kararı almam için beni çok zorladı öyle kötü şeyler yaşadım ki ayrılık sürecimde bile yalanlarının iftiralarının haddi hesabı yok

Çocuk yoksa boşandım sayma bile kendini hiçbir şey olmamış gibi yaşayıp istediğinde de evlenirsin.
Ama çocuk varsa benim 2 miniğim var kimseyi layık görmüyorum onlarla aynı eve
Keşke iyi olsaydı da çocuklarım babalarıyla büyüselerdi diye üzülüyorum ama boşandığıma asla pişman değilim. Resmen kurtulup tazelendim ben. İşte herkes diyor ki her geçen gün yükseliştesin. 6 ay oldu bir memur verdiler yanımıza geldiğimden beri enerjin tavan diyor daha 1 yıl dolmadı bile.
Tabi hayat şartlarınız da önemli

Çocuğum yok çevre baskısı ürkütüyor beni sanırım

Çocuğum yok çevre baskısı ürkütüyor beni sanırım
O zama sakın kimseyi dinleme sakın. Hayata bşr kere geliyorsun canın ne istiyorsa onu yap. Önce ben de.
Genel olarak probleminizi bilmiyorum ama kimse değişmiyor. Ona göre karar ver

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…