Çözüm bulamıyorum evliliğimize

Bence bu korona sürecine gitmeseydin sizin çalışma düzeniniz eskisi gibi olsaydı bu kadar gerilmezdiniz
Hayırlısıyla geçseydi şu korona
Terapi şart ama söyliyeyim
Evet korona yokken bir nebze daha çekilirdi. Veya yasaklar yokken . Açıkhava kafelere gidiyoruz haftada 1-2. Fakat o kafede bile elinden telefon düşmüyor. Benim için evden çalışmak da her şeyin daha çok gözüme batmasına sebep oluyor. Okula gittiğimde daha mutluyum.

Bütün erkekler mi böyle yoksa biz mi buluyoruz? Benim eşim de şefkatlidir, iyidir hoştur ama o da çok tembeldir. Evde iş yapmadığı gibi bir de feci dağıtıyor, ben de saldım artık fazla yüklenmiyorum kendime. Ben yardım istersem yapıyor, onun dışında aklına bile gelmiyor. Sanki yeni ergenliğe girmiş bir çocuk gibi. Ben de eskiden yardım istemekten çekinirdim. Her seferinde mi söyleyeceğim, bir kere de kendisi akıl etsin, kendi yapsın isterdim ama artık söylüyorum. Siz de söyleyin, yardım ettiğinde teşekkür edin. Ben böyle böyle iş yaptırıyorum benim adama.

Abartiyorsun net cevap

Çok haklısınız.Haksızlık etmıosunuz.Alın karsınıza konuşun.Sizin gorevınız gıbı gosterıyor .Ikınızınde gorevı .Çok ayıp edıyor .
Evet bir kez tartıştık işte evin hanımı sensin, ben bu işleri yapacaksam niye evlendim ki dedi.
Hayret ettim ne demek ya ben senin çamaşırını bulaşığını temizliğini bir ömür yapmak için evlenmedim dedim.
Bilsem evlenmezdim, tek başıma kendi işlerimi kolayca yapıyordum zaten dedim .
Evin hanımı olabilirim ama 6 bin eve para getiriyorum, farketmesen de ben çalışıyorum haberin olsun falan dedim .

Çok denedim inanın. Kaç kez konuştum. Kaç kez ağladım üzüldüm beni anlamadığı için. Ama hala anlatamadım.

Eşinizin zihniyetini hiç beğenmedim. Nedir yani siz hizmetçilik yapmak için mi evlendiniz ?

Yanınızda yatmak için ramazan sonrası şeklinde pazarlık yapması çok rahatsız edici. Yanınızda yatmak istemiyor da bu süreci uzatmak için erteliyor gibi davranıyor. İnsan rahat yatağında eşinin yanında yatmak varken neden oturma odasında uyumayı tercih eder ? horluyor musunuz ya da koku filan gibi bir sorun olabilir mi ?

İşe yardım konusunda bazı erkekler tembel, işe gidiyorum o evde, o yapsın kafasındalar genelde, evden çalıştığınız için de muhtemelen böyle bir algısı var şu anda. eve ev işleri için yardımcı alabilirsiniz, en azından temizlik, ütü gibi işler zamanınızı almaz, o işleri yaptığınız zamanı kendinize ayırırsınız. ortak zaman geçirmek istememesi sıkıntı, sanki biraz rutine binmiş evlilik, heyecan eksikliği var, beş yıllık evlilikte ne kadar normal bilemedim ama erken gibi.

Ev işi benim kırmızı cizgim.
Çalışan kadın için en önemli paylasimin iş olduğunu düşünüyorum.
Hani biri evde otursa amenna.
Ama işten yorgun argın gelip bir de biri yangelip yatsa deliririm herhalde.
İş bölümü yapin aranızda görev dağılımı yapin yoksa aksatiyorlar.

Bir gün sabahtan gece 12 ye kadar evde yok. Ertesi gün ise tamamen evde.
Ben zaten her an konuşalım her saat bir şey izleyelim demiyorum ki öyle çok vaktimiz olmuyor zaten izlemek için.
Ama misal oğlumuz saat 9da uyumuştu bir kez film izleyelim mi diye sormuşum buna Survivor deyip elinde iddia oynayana kadar tamam aşkım hadi bakalım diyebilirdi ve bu beni mutlu ederdi .
Hatta o günden sonra mesela 2 hafta geçmiştir oğlum yine geç uyumaya başladı. İş konusunda da daha önce yapan biriydi ama şimdi salondan çay bardağını bile mutfağa götürmüyor. Yoğun çalışsa kabul ama ben gece uykusuz kalayım her işe ben koşayım, kendi de oturup iddia satranç oynasın. Ben böyle bir evliliğe katlanmak zorunda değilim. Terapi meselesi de elimden geleni yapmak aslında. Tabi ne kadar etkili olur bilemiyorum.

Ben bilmiyorum. Ama oğlumuz 7 aylıkken mesela annesine giderdik. Kahvaltıya mesela. Sonra benim işim var siz oturun derdi. 3-4 saat sonra beni almaya gelirdi. Eve gelince kapıyı açınca domestos pronto kokusu yayılırdı, meğerse tüm evi temizlemiş. Ayda 1-2 yapardı böyle. sonra kadın tuttuk. Kendi camları yapmıyordu çünkü. Veya ben oğlumu uyuturken uyuya kalırdım bazen yorgunluktan mutfak dağınık ise toparlardı o da. İşten gelmiş olsa da.
Şimdi cidden çok fazla iş yapmasına gerek yok bir iki yardımla ben daha mutlu olabilirim. Ama yapmıyor.

Evet beni de rahatsız ediyor. Şöyle ki oğlumuz gece bir kez mutlaka uyanıyor arada nadir de olsa uyanmıyor ama. Oğlum uyanınca yanımıza geliyor ben alıp oğlanın odasına gidiyorum orda uyutmaya çalışıyorum. Çocuk odası yatak odasına çok yakın yani o andaki sesten rahatsız oluyorum işe gideceğim falan diyor. Fakat salonda yattığı halde sesinizi duydum dediği de oluyor. Yani ha salon ha yatak odası diyorum.
Böyle pazarlık yapması, ilk fırsatta yastığını pikesini alıp salona gitmesi beni düşündürüyor. Bilmiyorum sanki benden soğudu artık sevmiyor diye düşünüyorum.
Horlama veya koku gibi bir sorun yok şükür. Yani çirkin de değilim inanın kendimce güzelim :)))) kilo problemi yok boy 173, kilo 54. Yani bakımlı olmaya da çalışıyorum. Giyim olsun makyaj olsun. Gün içinde gelip sarılıyor. Hatta omzuna alıp kucaklıyor neredeysem oğlumuzun yanına getiriyor anneyi kucakladım falan diyor. Oğlum kahkaha atınca bu sefer de onu kucağına alıp koşuyor falan.
Yani doğum günüm için kaç kez hediye de aldı...

Deneyeceğim iş bölümünü. Açıkçası güzelce konuştum tam tekmil her zaman yap demiyorum sana ama arada yapsan yüküm hafifler . Mesela sabah akşam bulaşığını ben koyuyorum makineye. Çay atıştırmalık bulaşığını da sen koysan diyorum ama yok . Ben oğlumuzu uyutmaya götürüyorum. Ki hemen dalmıyor 1 saati buluyor bazen kendi de o sırada alıp onları makineye koyabilir zor değil.
Yaptığı şey uzanmak ve telefona bakmak.

oyuncak toplamak da büyük iş bence mesela yemek yapmaktan daha büyük :) çocukla oynamak da büyük iş ben çok sıkılıyorum mesela zaten. Polisler genelde iş yerinde psikolojik baskı gibi mobing gibi bisey yaşıyorlar yani çoğu polis bu dediklerini bile yapmıyor. Sen evdesin o işe gidiyor ya gözüne batıyor işte güya. Sıkma canını eşin seni seviyor çok belli tartışmadan tatlı dille yaptır

Şimdi şöyle benim eşimde kendini çok yapıyor zannediyor ama degil
Erkeklerde iki iş yapınca çok yapıyoruz havasına giriyorlar
Birde övgü bekliyor benimki
Yok öyle dedim yapacaksın ikimizde çalışıyoruz bu evde bende boş boş oturmuyorum
Ben yemek işini genel olarak eşime devrettim yemek yapma çok zaman aliyor
Bana kalsa aparatiflerle gecistiririm ama o fırın yemekleri seviyor daha çok
O zaman dedim yaparsın benim ona zamanim yok
Fırın yemekleri onda bulaşıklar bende.
Çocuğumuz 6 aya girecek.
Ona beraber bakıyoruz.
Sonra evi o süpürür ben silerim
Çamaşır makinesi ben doldurum o asar
Böyle dağılım yaptim
Dış işler full onda.
Çöp işi market pazar onda.
Genel temizliğe de temizlikçi tutuyorum camlar aşırı yüksek silemiyoruz .
Öyle planladim.bazen görevini yapmayınca hatırlatıyorum çamaşırlar aşılması vs diye
Kolay kolay onun işini yapmıyorum.
Aksam cay fasli bende.
Yoksa işin içinden cikilmaz.
Zaten tuvalet banyo ince işler daha çok kadın yapıyor o kadar ince yapamıyorlar bari digerlerini de yapsınlar.

Yani yarısını da ben topluyorum onun çünkü salon oturma odası ikisini de dağıtıyor oğlum ever birisini toplamazsam şikayet ediyor
Oynuyor ama yeterince değil bence. Çünkü izinli günlerinde mesela benim dersim varken çocuk evde yok. O süreçte kendi yayılıyor dinleniyor. Sonra alıp getirince de iki oynasa oğlum dur biraz oturalım veya elinde telefon

Eşinizin çalışma saatleri nasıl peki, çok güzel bir paylaşım olmuş. Bana bulaşıkları yapsa arada o bile yeterli. Ki diyorum da kendisine en azından bir kez yapsa izinli gününde razıyım yani

Eşinizin çalışma saatleri nasıl peki, çok güzel bir paylaşım olmuş. Bana bulaşıkları yapsa arada o bile yeterli. Ki diyorum da kendisine en azından bir kez yapsa izinli gününde razıyım yani
Oda öğretmen ayniyiz pandemi haricinden bahsediyorum
İkimizde eve 4 te geliyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…