Çözüm bulamıyorum evliliğimize

Bugün hatta aynı şeyi düşündüm oruçluyum. Bütün gün ev işi yoruluyorum. Akşamı zor ediyorum kendi kendime soylendim masada sanki hizmetciyim. Bune hayat böyle sevgi değer yok gibi. Baktımki kalkti masayı topladı kaldırdı. Çay koydu hak verdi ister istemez sanki sonra dedim ki bırak ben kaldırırım diyor ki hizmetçi değilsin sen ve öyle düşündüğün gibi değil birşeyler. Gerçekten bazen illallah ediyorum.

Açıkçası ben de istemiyordum, hatta atanmadan önce görücü gelmişti haber ile düşünmüyorum asker ya da polis dedim.
Ama işte kader bir şekilde böyle şekillendi.. Aslında yoğun çalışsa ve görmesem kabullenirim bir şekilde. Ama böyle sabahtan akşama kadar evde yatıp satranç iddia ve tv ile ilgilenmesine dayanamıyorum. Çünkü ben bir kahve içecek zamanı bulamıyorum bazen. Kendinin evde olmadığı günlerim çok yoğun oluyor.

Annesi öğretmemiş eğitim vermemiş öğretmen olan sizsiniz daha iyi bilmeniz lazım.. Çok basit bir örnek ile anlatayım durumu Matematik öğretmeni bana Geometri dersini anlamazsa öğretip kavratmazsa ben nasıl bile bilirim? Geometri yi merak edip anlatım kitabı ve internetten açıp araştırıp öğrenmeye calısır sam kendimi geliştirmiş olurum dimi? Öğretmen öğretmemiş kendiside hiç gelişmeye çalışmamış?

Laf vurmayın bence söyleyin rahatsız olduğunuz şeyi, mesleğinize karşı neden böyle düşündüğünü anlamadım her işin zorluğu vardır, üstüne bir de sizin çocuk ve ev sorumluluğunuz da var.isiniz olmasa bu ikisi bile yeter yardım etmesi için.

Çok sağolun umarım dediğiniz gibi düzelir :)

evlılık boyle genelde

Hersey nasip , Eşinizin silkelemeye ihtiyacı var gibi ciddi ciddi karşınıza alıp konuşmanız lazım, ama şunu söyleyemeden geçemiycem tanıdığım polislerin büyük kısmı evde tembellik yapmayı çok seviyor aynısı ailemde de var eşleri bu durumu kabullenmiş durumdalar, ama siz sakın kabullenmeyin küçük şeyler dahi olsa yardımını istemeye devam edin ..

Ben kitap okumaya aşığım . O ise ona kitaptan bir cümle okumama dahi tahammül edemiyor ve çok sert bir şekilde okuma bana ne diyor. Ne zaman böyle oldu bilmiyorum. Yani tek sorun cinsellik değil. Ev işlerinde de yardım istemekten vazgeçmiyorum çünkü buna ihtiyacım var, onun da bomboş bir günü var. tüm gün uzanıp ben de kitap okumayı isterim yani. Ama yapamıyorum ..

ıs bolumu yapın..

Farklı bir birimde olsa kabulüm cidden. Ama bir gün arabayla geziyor gibi ertesi gün tamamen evde. Şöyle ki geceleri de uyuyor. Ben bazı geceler oğlumuzu uyutmak için 2-3 saat uykusuz kalıyorum.

Karşıma gelip oturursa konuşabilirsek yapacağım kesinlikle :)
yok sızın esınızde sıkıntı var kesınlukle..ben ev hanımıyım rahmetlı esımın ve benım yaptıgımız ısler bellıydı..cocukla tum gun evde kolay değil..ögretmen olmasanız hıcmı yardım etmıycektı..bencıl o zaman

Önceden çok değildi ama pandemi sonrasında evden çalışıyorum her gün 6 der yapıyorum ama ona göre bu çalışmak değil gibi bir şey. Halbuki yüzyüze eğitimden daha yorucu geçiyor benim için. Ama kabul etmiyor.

Aslında başta böyle değildi gerçekten. Doğudayken yoğun çalışırdı mesela ama bulaşıkları yıkardı yemek yapmaya çalışırdı. Burda da hamileyken çok yaptı hatta bu ev işleri ne zormuş hiç bitmiyor demeye başlamıştı. Fakat dediğim gibi pandemi ile birlikte tersine döndü birçok şey. İlk başta canlı ders sistemi yoktu geçen sene oğlum da 1 buçuk yaşındaydı o zaman. Ben elimden tutup her şeyi yapmıştım. Ama Eylül'den beri okullar kapansa hemen canlı ders. Hatta cuma günü dersim vardi yani geven hafta ful 30 saat canlı ders yaptık ama görümcem mesela AVM'de çalışıyordu ve tam kapanma olunca evde. O bile ben bir şey yapamıyorum sanmış.

Ben geçenlerde iyi ki polis birisiyle evlenmedin dedim. Çünkü bu şekilde hiç yardım etmeden boşardı muhtemelen o kişi demiştim. Buna çok sinirlenmişti. Çünkü ben tamam yarım gün çalışıyorum şu süreçte ki yapıyorum. Yoksa zor yani 12 saat çalışan kadınları düşününce eşleri destek olmuyor ise hayat geçmez öyle

Evdesin rahatsın ona göre senin işini şuan çalışmak saymıyor malesef... Yorulmadığını bütün gün evde olduğunu düşünüyor..

ev hanımı olmasanız cocugunuz olsa yardım etmıycekmıydı

Evdesin rahatsın ona göre senin işini şuan çalışmak saymıyor malesef... Yorulmadığını bütün gün evde olduğunu düşünüyor..
kucuk cocuk var ama ..çocuk bakmak baslı basına bır ıskı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…