Çözüm bulamıyorum evliliğimize

Canım öyle herkeste ağır semptomlar göstermiyor ki adam hep dışarda çalışıyor farketmemiş olabilirsiniz
Bilmiyorum ben de 1 hafta sonrasında tüm vücut ağrısı oldu iki gün boyunca başım da ağrıdı hatta ama belli belirsiz. Ben iyi değilim dedim. 7 gün oldu bir şeyin yoktur dedi. Sonrasında hapşırık burun akıntısı başladı. Grip hapı aldık 2 gün kullandım hafifledi ve 3.gün bitti gibiydi.
Ben ona iyi değilim dememe rağmen inanmadı ki bana.

Çamaşır bazen aksıyor çünkü çocuktan fırsat gelmiyor gibi oluyor o zaman da dediği şu bir çamaşırı halledemiyorsun.
Hahaha iyiymiş kölen miyim ben senin demediniz mi? Çok zor bişey değil yani makineye kirlileri atıyosun deterjan yumuşatıcı düğmeye basıyosun temiz çıkıyor. Bunu yapmayı maymunlara falan öğrettikleri bir çağda yaşıyoruz. Aynen böyle derdim ben olsam. Çamaşırı halletmek sizin göreviniz mi?

Çift terapisine gitmenizi öneririm, mümkünse Gottman yaklaşımı uygulayan bir terapist bulmaya çalışın.

Bilmiyorum ben de 1 hafta sonrasında tüm vücut ağrısı oldu iki gün boyunca başım da ağrıdı hatta ama belli belirsiz. Ben iyi değilim dedim. 7 gün oldu bir şeyin yoktur dedi. Sonrasında hapşırık burun akıntısı başladı. Grip hapı aldık 2 gün kullandım hafifledi ve 3.gün bitti gibiydi.
Ben ona iyi değilim dememe rağmen inanmadı ki bana.
Atlatmış olma ihtimalin yüksek sana da bu yüzden ev işleri çocuk zül geliyor muhtemelen geçmemiş halsizliginiz

Hahaha iyiymiş kölen miyim ben senin demediniz mi? Çok zor bişey değil yani makineye kirlileri atıyosun deterjan yumuşatıcı düğmeye basıyosun temiz çıkıyor. Bunu yapmayı maymunlara falan öğrettikleri bir çağda yaşıyoruz. Aynen böyle derdim ben olsam. Çamaşırı halletmek sizin göreviniz mi?
Zaten bir kez fena tartıştık o zaman dedim. Ama görüyorum ki anlamıyor.
Anlamış olsaydı mesela yanımda uyurdu diyorum. Bugün gitmiş çiçek almış hiç beklemiyordum çiçekçiler kapalı diye düşündüm o da kapalıydı ben açtırdım falan dedi . Neyse kapıyı açtım oğlumla çiçeği ellerinde tutuyorlar. Oğlumun adından yazar gibi not yazmış annnler günü için.
Ben mesela çiçek almak yerine yardım da etsen güzel bir hediye dedim teşekkür ettikten sonra.

Atlatmış olma ihtimalin yüksek sana da bu yüzden ev işleri çocuk zül geliyor muhtemelen geçmemiş halsizliginiz
Öncesinde de böyleydim işte eşim o yüzden korona olmadın diyor 😃 bilmiyorum bünye olarak çabuk yoruluyorum. Uykusuz da kalınca stresli oluyorum. Daha agresif hatta

Anlamış olsaydı mesela yanımda uyurdu diyorum. Bugün gitmiş çiçek almış hiç beklemiyordum çiçekçiler kapalı diye düşündüm o da kapalıydı ben açtırdım falan dedi . Neyse kapıyı açtım oğlumla çiçeği ellerinde tutuyorlar. Oğlumun adından yazar gibi not yazmış annnler günü için.
Ben mesela çiçek almak yerine yardım da etsen güzel bir hediye dedim teşekkür ettikten sonra.
En azından çabalıyor gibi algıladım ben çiçek mevzusunu. Bunu hiç önemsemeyen erkekler de var. Bir anne olarak eşi olarak size sevgi ve saygı duyuyor ama bu hislerin bir evlilikteki ortaklık anlamına geldiğini idrak edemiyor belli ki. Kendi büyürken evle ilgili sorumluluk aldırılmamış olsa gerek. Bence siz yardım et demek yerine bir eylemsizlik haline geçin. Çünkü bu talep meselesi gördüğüm kadarıyla erkeklerde geri tepiyor. Unutmuş gibi, yetişemiyor gibi olsun kendi yapmak zorunda kalsın öyle olunca yapmaya çalışır belki.

Olmaz ki canım hiç hoş olmamış onun yeri ayrı yardımın yeri ayrı laf anın keyfini kaçırmışsın
Bırak b.k götürsün evi temizlikçi cağırıverirsin bayramdan sonra artık ayda bir değil en az iki kere al artık çalışıyorsun maaşın var niye yoruyorsun ki kendini
Eşine de ne seninle vakit gecirebiliyorum ne çocuğumla ilgilenebiliyorum haftada bir almayı düşünüyorum dersin

En azından çabalıyor gibi algıladım ben çiçek mevzusunu. Bunu hiç önemsemeyen erkekler de var. Bir anne olarak eşi olarak size sevgi ve saygı duyuyor ama bu hislerin bir evlilikteki ortaklık anlamına geldiğini idrak edemiyor belli ki. Kendi büyürken evle ilgili sorumluluk aldırılmamış olsa gerek. Bence siz yardım et demek yerine bir eylemsizlik haline geçin. Çünkü bu talep meselesi gördüğüm kadarıyla erkeklerde geri tepiyor. Unutmuş gibi, yetişemiyor gibi olsun kendi yapmak zorunda kalsın öyle olunca yapmaya çalışır belki.
Evet özel günleri atlamaıyor bir kez geçiştimişti yeni evliydik çok kırılmıştım. Ondan beridir öğretmenler günü, doğum günüm, sevgililer günü, kadınlar günü hepsinde bir seyler yapmaya çalışıyor. Ben istiyorum ki beni anladığı için yapsın. Yani ona da dedim her izninde şunu bunu illa ki yap demiyorum ama mesela bugün babası gelecekti ben kıyafetleri düzenlerken kendi de.mutfağı yapabilirdi. Ama yok yani

Olmaz ki canım hiç hoş olmamış onun yeri ayrı yardımın yeri ayrı laf anın keyfini kaçırmışsın
Bırak b.k götürsün evi temizlikçi cağırıverirsin bayramdan sonra artık ayda bir değil en az iki kere al artık çalışıyorsun maaşın var niye yoruyorsun ki kendini
Eşine de ne seninle vakit gecirebiliyorum ne çocuğumla ilgilenebiliyorum haftada bir almayı düşünüyorum dersin
İşte oturup konuşamıyoruz ve dinlemediği için ben de arada laf vuruyorum. Sonra da haksızlık yaptım diye üzülüyorum içimden.

Herkese merhaba. 5 yıllık evliyiz. 2 buçuk yaşında oğlumuz var. Eşim polis ve ben öğretmenim. Günlerdir düşünüyorum ama kendi kendime.
Çözüm bulamıyorum. Çünkü eşimle konuşmayı da deniyorum başaramadım. Biraz uzun olabilir kusura bakmayın.
Sorun1- eşimin evde hiçbir işe yardım etmemesi. Yapsa da söyleniyor. Şunu yapmak 5 dk, 10 dk vb.
Sorun2- birlikte sadece akşam yemeği yeyip, ardına çay çekirdek atıştırma. En son ne zaman bir film izledik inanın hatırlamıyorum. Geçen oğlum erken uyumuştu, salona geldim film izleyelim mi dedim? Survivor izleyeceğim dedi..
Uzun zamandır salonda uyuyordu, bir tartışma yaşadık ve bana hak verdi sanırım ben sadece ima etmeme rağmen o günden sonra yanımda uyumaya başlamıştı ama bir korona süreci karantinaya girdik. Çıkmadık çok şükür ama ben biraz grip gibi oldum öyle hasta olunca tekrar salona geçti ve iyileşmeme rağmen geri gelmedi. Oruç tutuyor. Gece rahatsız etmeyeyim falan dedi ben rahatsız olmam dedim ama yine salonda şu anda.
Düzenli olarak yaptığı şeyler, çöpleri kapının önünden alıp çöpe atmak, oyuncakları toparlamak, oğlumuzla da oyun oynar. Ama oyun bittiği an elinde telefon ya iddia ya satranç oynuyor. Geçen gün mesela ben mutfağı toparlıyorum salona geldim ki oğlum sulu boya fırçasını suyuna batırıp ağzına alıyor, niçin dikkat etmiyorsun diye kızdım :KK43:
Cinsellik konusunda da tembeliz gibi bir şey. Yani ramazan öncesinde de mesela ayda 2-3 defa oluyor ortalama.
Bulaşık, çamaşır, yemek, oğlumu banyo yaptırma, yedirme uyutma hepsi bende. Son zamanlarda birkaç kez gece uyanınca alıp uyutmaya çalıştı.
Bu arada yunus polis, bir gün işte diğer gün evde oluyor.
Konuşamadıkça arada laf vuruyorum elimde olmadan bu da hoş olmuyor . Bugün gel otur biraz konuşalım dedim, ne konuşacağız dedi, salona geçti, ben mutfakta oturuyordum, gel dedim salondan sesleniyor dinliyorum seni diyor. Ama dinlemiyor yani. Daha ne yapayım diyo fakat yaptığı bir şey yok nerdeyse. Bazen kahvaltı hazırlıyor, özel günlerde mutlaka çiçek veya hediye alıyor. Senede 1 kez 3-4 gün de olsa her şey dahil otele gidiyoruz. Aileme karşı hep naziktir, her fırsatta beni götürür memleketime. Uzun kalsam da sorun etmiyor (kendi bu arada annesinde kalıyor), arabayı da bana bırakıyor
Ama gel gelelim ki ben yardım bekliyorum. Çünkü günüm canlı ders, bitince oğlumu uyut, o uyurken yemek yap. Çamaşır uyandı yedir oynat akşam da geç uyuyor gündüz uyuduğundan, sonrasında yine bir etraf toparlama oluyor ve saat gece 12 yi geçiyor. Kendime hiçbir şekilde vakit ayıramıyorum... Yanımda yatması konusunda Ramazan bitince dedi...
Çok uzun oldu hakkınızı helal edin.
Çözüm için ben ne yapabilirim? Bu şekilde devam edersek sevgim bitecek diye korkuyorum. Ya da ben mi abartıyorum, haksızlık mı ediyorum ona?
Birlkte yatın ama diğer anlattıklarınızda sorun görmedim ben monotona binmiş bi evlilik e bi yerden sonra her evlilik böyle 🤷

Birlkte yatın ama diğer anlattıklarınızda sorun görmedim ben monotona binmiş bi evlilik e bi yerden sonra her evlilik böyle 🤷
Bütün işi benim yapacağım bir monotonluk bizi yıpratır. Hani desem ki oğlum büyüdü kendi kendine yer oynar ama yok. Şu anda cidden yoruluyorum.

Bence bu korona sürecine gitmeseydin sizin çalışma düzeniniz eskisi gibi olsaydı bu kadar gerilmezdiniz
Hayırlısıyla geçseydi şu korona
Terapi şart ama söyliyeyim

Herkese merhaba. 5 yıllık evliyiz. 2 buçuk yaşında oğlumuz var. Eşim polis ve ben öğretmenim. Günlerdir düşünüyorum ama kendi kendime.
Çözüm bulamıyorum. Çünkü eşimle konuşmayı da deniyorum başaramadım. Biraz uzun olabilir kusura bakmayın.
Sorun1- eşimin evde hiçbir işe yardım etmemesi. Yapsa da söyleniyor. Şunu yapmak 5 dk, 10 dk vb.
Sorun2- birlikte sadece akşam yemeği yeyip, ardına çay çekirdek atıştırma. En son ne zaman bir film izledik inanın hatırlamıyorum. Geçen oğlum erken uyumuştu, salona geldim film izleyelim mi dedim? Survivor izleyeceğim dedi..
Uzun zamandır salonda uyuyordu, bir tartışma yaşadık ve bana hak verdi sanırım ben sadece ima etmeme rağmen o günden sonra yanımda uyumaya başlamıştı ama bir korona süreci karantinaya girdik. Çıkmadık çok şükür ama ben biraz grip gibi oldum öyle hasta olunca tekrar salona geçti ve iyileşmeme rağmen geri gelmedi. Oruç tutuyor. Gece rahatsız etmeyeyim falan dedi ben rahatsız olmam dedim ama yine salonda şu anda.
Düzenli olarak yaptığı şeyler, çöpleri kapının önünden alıp çöpe atmak, oyuncakları toparlamak, oğlumuzla da oyun oynar. Ama oyun bittiği an elinde telefon ya iddia ya satranç oynuyor. Geçen gün mesela ben mutfağı toparlıyorum salona geldim ki oğlum sulu boya fırçasını suyuna batırıp ağzına alıyor, niçin dikkat etmiyorsun diye kızdım :KK43:
Cinsellik konusunda da tembeliz gibi bir şey. Yani ramazan öncesinde de mesela ayda 2-3 defa oluyor ortalama.
Bulaşık, çamaşır, yemek, oğlumu banyo yaptırma, yedirme uyutma hepsi bende. Son zamanlarda birkaç kez gece uyanınca alıp uyutmaya çalıştı.
Konuşamadıkça arada laf vuruyorum elimde olmadan bu da hoş olmuyor . Bugün gel otur biraz konuşalım dedim, ne konuşacağız dedi, salona geçti, ben mutfakta oturuyordum, gel dedim salondan sesleniyor dinliyorum seni diyor. Ama dinlemiyor yani. Daha ne yapayım diyo fakat yaptığı bir şey yok nerdeyse. Bazen kahvaltı hazırlıyor, özel günlerde mutlaka çiçek veya hediye alıyor. Senede 1 kez 3-4 gün de olsa her şey dahil otele gidiyoruz. Aileme karşı hep naziktir, her fırsatta beni götürür memleketime. Uzun kalsam da sorun etmiyor (kendi bu arada annesinde kalıyor), arabayı da bana bırakıyor
Ama gel gelelim ki ben yardım bekliyorum. Çünkü günüm canlı ders, bitince oğlumu uyut, o uyurken yemek yap. Çamaşır uyandı yedir oynat akşam da geç uyuyor gündüz uyuduğundan, sonrasında yine bir etraf toparlama oluyor ve saat gece 12 yi geçiyor. Kendime hiçbir şekilde vakit ayıramıyorum... Yanımda yatması konusunda Ramazan bitince dedi...
Çözüm için ben ne yapabilirim? Bu şekilde devam edersek sevgim bitecek diye korkuyorum. Ya da ben mi abartıyorum, haksızlık mı ediyorum ona?
Çok haklısınız.Haksızlık etmıosunuz.Alın karsınıza konuşun.Sizin gorevınız gıbı gosterıyor .Ikınızınde gorevı .Çok ayıp edıyor .

Eşiniz masaAllah benim eşimden iyi iş yapiyor. Evet gerçekten sevgim biticek diye bende çok korkuyorum. Çünkü insan bir zaman sonra artık canım cicim lafları duymak istemiyor. İcraat istiyor. Çocuk insanı en çok yoran şey. Hep ilgi alaka bekliyorlar. Erkeklerin yetiştirilme tarzlariyla alakalı. Kayınvalidem hiç kiyamazdi oğluna. 10 gün evde hepimiz karantinada kaldık insan sürünerek çorba yapar mı biseyler hazirlarmi zorla kalktık yaptık. Ama eşim çok iyidi. Elini bir şeye sürmedi 10 gün koltuktan asla kalkmadı. Yani o huyundan nefret geldi bana. Kelin ilacı olsa kendi basina surermis. Bı cagre bulursan benide etiketle bacim

Ben de böyle düşünüyorum
Yetisemediginiz yerde beraber yapmayı teklif ettiniz mi? Ya da ben mutfağı toplarken sen süpürge yapar mısın gibi bir iş bölümü söyleseniz. Benim eşimde evdeki yapılacak işleri farketmez. Ona dağınık yada kirli gelmez evin hali. Benim söylemem lazım. Pandemi den önce yardımcı alıyordum. Bence siz de almalısınız. Dersten sonra tek yapmam gereken çocukla ilgilenmek oluyordu

Bebeklerin o yaşlarinda inanın oyle oluyor insan hicbirseye vakit ayiramiyor 3 yaş cok rahat bende yeni atlattım biraz daha sabredin sizde görevlendirin bugun soyle yapilcak boyle yapilcak diye hafta birgunde flim izleme saati yapin bunu birbirmize vakit ayiak adina yapalim fekan diyin bebeginiz uyku saatinide ona gore duzenleyin gece 12 den sonra kimse filim izlemek istemez ogun erken kalkdirin erkende uyur zaten bebisin uykusunu duzenleyin oncelikle ben bebegim o yaslardayken sabah erken kaldirip gunduzde 2.uykusunu ikindiye yakin uyutr 5 6 gibi uyutmazdim aksam da erken den uyumak zorunda kalirdi

diyorum aslında ya şunda ne var diyor. alıp yapıyor ama öyle isteksiz ki yüzünden anlaşılıyor. ardına yine hiç yapmamaya devam.
Siz yine de duymazdan gelip tatlı bir gülümsemeyleyaptığı için ona teşekkür edip bi öpücük kondurun

Yine olmuyorsa tek tek azlar ama hepsini ben yaptığım için toplayınca iş çok oluyor yoruluyorum diyin ama böyle tartışma havasında değil nazlanarak

Yine olmazsa napılır bilemiyorum ama taşı delen suyun sürekliliğidir. Biraz çabayla belki isteyerek yapmasını sağlayabilirsiniz. Tatlı dil yılanı deliğimden çıkarır demişler

Evde yalnız yaşamıyorsunuz kendisi yapınca noluyor ama işte kadınlar çalışıp ev ekonomisine katkı sağlarken erkekler ev işlerine bulaşmak istemiyor

Diğer meseleye gelince benzer sorun bende de var eşiniz odaya gelmiyorsa siz gidip salonda yanında uyuyun

Bence her şeye terapist öneriyoruz da terapist napacak adama git evde az işlere yardım et mi diyecek. Çocuktan önce evliliğiniz normal gibi görünüyor.
Benim eşim de satranç oynuyor sürekli. Ben de WhatsAppta takılıyorum. Konuşacak bişey de bulamıyoruz. Ben evden çalışıyorum o işte makine bakımı yapıyor. Makineleri mi anlatsın bana. Akrabalarla arkadaşlarla falan pandemiden dolayı görüşmediğimiz için bir mevzu da yok. Beraber film izleyemiyoruz çünkü zevkimiz tutmuyor. Ben dram severim o aksiyon.
Ne konuşalım yani şimdi adamla. Zaten azıcık yalnız kalıyoruz onda da yorgunum istiyorum ki sessiz olalım kafamı dinleyeyim. Bence o da öyle istiyor. Yasaklar bitse ailece ya da çocuğu bırakacak bir yer bulsak biraz gezsek eğlensek düzeliriz. Avm ye markete bile beraber gidemezken evde ne paylaşımımız olacak

X