Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence eşinizin suçu yok ya. Annesini terslemiş zaten ama kadın anlamıyor bellki adamda ne yapsın. Babasıda yok zaten. Arada kalmış o da. Bence sizin bir an önce kendi evinize dönmeniz lazım. Yakınmışsınız kontrolden kontorele gidip gelemez misiniz? Annenizide daha erken uyarmanız lazımdı.

Size de teşekkür ederim, daha tarafsız bakmama vesile oldunuz siz de. Rahatladım daha sakinim. Ciddi kaygı bozukluğu ve öfke problemi de yaşıyorum sanırım bu aralar. Eşimle de konuşacağım kendi evimize dönsün. Yine de annesiyle artık konuşmayacağım. Kendi annemle de arama mesafe koyacağım
Rica ederim.
Bakın eşim annesini tersledi demişsiniz. Her dediğine tamam diyen, haklısın diyen biri değil demek ki. Sizde benzer bir anneye sahip olduğunuz için karşılıklı birbirinizi anlamanız lazım. Ve onlardan bağımsız olmayı bilmeniz lazım. Bir şekilde ikinizde ailelerden kopamamissiniz. Bu aranızda hep sorun olacak.
Eşiniz evinize dönsün, gelip kalmaları onu açısından en aza indirin en azından.

Bu kadar uzun sure annenizin evinde kalabiliyorsaniz demekki esnek bir meslek yapiyorsunuz. Ailenizin oldugu sehire neden tasinmiyorsunuz? Yine gunduz beraber vakit gecirir aksam kendi evinize donersiniz. Ben bu kadar uzun sure kayinvalideyle ayni evde kalamazdim, bunalirdim. Don gömlek gezemezsin, kanepede yayilip oturamazsin, tuvalete bile rahat giremezsin. Esiniz sizin ve bebeginizin sagligi icin fedakarlik yapmis zaten.
Kaynananın derdi zaten orda olmaları. Aynı evde olmasalar,o şehirde başka evde olsalarda bu tantana bitmez.

Ben onun annesinin yüzüne çok baktım. Ben de onun annesi için aynı şeyi düşünüyorum. Ben zaten kayın aile seven birisi değilim, o nedenle de evlendim eşimle. Görümce elti kayın vs durumları olmayacak diye. Böyle her şeyde oğlunu darlayan bir kv olduğunu bilsem eşimle de evlenmezdim.
Kaldınız mı anası ile, eline düştünüz mü? Rahat yerinde herkes çene dinler cevabını verir. Siz annenizin kızı da olsanız onun karısısınız, eşiniz biraz ses etse duyacağı laf belli yani. Siz kayın aile sevmiyorsunuz ama bekliyorsunuz ki eşiniz sevsin, tolere etsin. Öyle olmuyor o işler.

Rica ederim.
Bakın eşim annesini tersledi demişsiniz. Her dediğine tamam diyen, haklısın diyen biri değil demek ki. Sizde benzer bir anneye sahip olduğunuz için karşılıklı birbirinizi anlamanız lazım. Ve onlardan bağımsız olmayı bilmeniz lazım. Bir şekilde ikinizde ailelerden kopamamissiniz. Bu aranızda hep sorun olacak.
Eşiniz evinize dönsün, gelip kalmaları onu açısından en aza indirin en azından.
Ben dediğinizi yaparım da maalesef eşimden emin değilim. Daha önce benim ailemle yurtdışı planı yapmıştık, benim annem ne olacak demişti. Yurtdışında baba tarafından kuzenim var oraya gidecektik, davet ediyorlardı. Babam da biliyor zaten o bölgeyi. Uçak fiyatları ucuzdu, gidelim mi demiştim. Yanıtı annem ne olacak, olmuştu. Annesi her şeyde ağlayan birisi. Ben onunla da kötü olmak istemiyorum ama zorluyor kötü olmamız için. Babası, eşim küçükken vefat etmiş. Annesi geçen gün telefonda hep oradasınız ben anne değil miyim, ben onu okutmak için neler çektim deyip ağladı. Babasından emekli aylığı alıyor annesi, ev kendisinin zaten. Ben maddi olarak zorlandığına inanmıyorum. Kocasından şiddet gören, horlanan birçok Türk kadınına göre gayet rahat yaşamış bence. Ama bunda bile ağlayarak durumu dramatize ediyor. Asla benim sağlık durumlarım umrunda değil, asla. Tek derdi benim ailemle kalmamız. Eşim annesiyle arasına mesafe koyar mı bilemiyorum. Bir gün cinnet getirip eh yeter be derim ben sanırım annesine

Bence eşinizin suçu yok ya. Annesini terslemiş zaten ama kadın anlamıyor bellki adamda ne yapsın. Babasıda yok zaten. Arada kalmış o da. Bence sizin bir an önce kendi evinize dönmeniz lazım. Yakınmışsınız kontrolden kontorele gidip gelemez misiniz? Annenizide daha erken uyarmanız lazımdı.
Aynen öyle annesi laftan anlamıyor. Başta çok sevmiştim annesini halbuki. Şimdi nefret eder seviyeye geldim.

Ben dediğinizi yaparım da maalesef eşimden emin değilim. Daha önce benim ailemle yurtdışı planı yapmıştık, benim annem ne olacak demişti. Yurtdışında baba tarafından kuzenim var oraya gidecektik, davet ediyorlardı. Babam da biliyor zaten o bölgeyi. Uçak fiyatları ucuzdu, gidelim mi demiştim. Yanıtı annem ne olacak, olmuştu. Annesi her şeyde ağlayan birisi. Ben onunla da kötü olmak istemiyorum ama zorluyor kötü olmamız için. Babası, eşim küçükken vefat etmiş. Annesi geçen gün telefonda hep oradasınız ben anne değil miyim, ben onu okutmak için neler çektim deyip ağladı. Babasından emekli aylığı alıyor annesi, ev kendisinin zaten. Ben maddi olarak zorlandığına inanmıyorum. Kocasından şiddet gören, horlanan birçok Türk kadınına göre gayet rahat yaşamış bence. Ama bunda bile ağlayarak durumu dramatize ediyor. Asla benim sağlık durumlarım umrunda değil, asla. Tek derdi benim ailemle kalmamız. Eşim annesiyle arasına mesafe koyar mı bilemiyorum. Bir gün cinnet getirip eh yeter be derim ben sanırım annesine
Küçük bir çocukla yalnız kalıp yaşadıkları önemsiz diyorsunuz yani. Emekli maaşları da zaten çok bizim ülkemizde haklısınız hic zorlanmamistir.
Annizde her şeye ağlıyormuş, babaniz olmasa yıllar önce kaybetmiş olsaydınız farklı olmazdı tavrı muhtemelen.
Bağımsız olamizdan kastım ülke değiştirmek, tamamen uzak kalmak falan değil. Siz kayinvalideye çok odaklanmışsınız. Biraz sakinlemeniz lazım.

Bence de öyle yapalım. Yoksa kavga edip duracağız. Annem de rahatlar kv de rahatlar. Bir daha eskisi gibi her tatilde aile yanına koşan voonkayı silksinler bundan sonra. Ne onun annesi, ne kendi annem özledim diye ağlamaya hakları yok artık. Teşekkür ederim yorumlarınız için biraz sakinleştim sayenizde

Bence ikinizde kendi ailenizi ayri ayri gorun bundan sonra. Esiniz size olabildigince destek olmuş. Gectigimiz yaz 15 gun kayinvalidemle kaldik. Ne yemek ne temizlik yaptim, cok guzel agirladilar sadece bebegimle ilgilendim. Buna ragmen benim icin bunalticiydi. Ayagini uzatip oturmayi bile ozluyor insan. Bu sekilde tartistikca tahammul azaliyor, araniz iyice kotu olur

siz benim annem zor, zaten her şeye ağlar biz de kıyamayız diyorsunuz ama eşinizin annesi ağlayınca, zorlanmadı bile.. şuna bile ağladı.. diyorsunuz. eşiniz kıysın ama siz anneniz ağlarsa kıyamayalım istiyorsunuz. o işler öyle olmuyor. eğri oturup doğru konuşalım, kimse evliliğin ilk yıllarını kayınailenin evinde uzun süre geçirmek istemez. tabi ki dert can derdi ama eşiniz bana yeterince anlayış göstermiş gibi geldi açıkçası. ki siz de annesini tersledi diyorsunuz, ille de benim anneme gidicez dememiş size bu durumda, fakat hem sizin annenizle hem kendi annesiyle uğraşıyor. belki kendi annesine söyleyebiliyor fakat sizin annenize laf söyleyemiyor.. siz nerede oturuyorsunuz normalde de sağlık problemleri açısından iyi bir yer değil? ya da ailenize kaç saat mesafede kendi eviniz? bence siz de biraz eşinize anlayış göstermelisiniz. sizin anneniz zorsa onun da annesi zor demek ki, işin içinden çıkamıyor.

Umarım eşinizi kendi annenizin yanında kovmadınız.Eşinizi kendi ailenizde olsa kimsenin yanında rencide etmeyin ki o da size aynı saygıyı göstersin.
Eşimle ciddi kavga ettim telefonda. Haklı olabilirsiniz, sağduyuyu elden bırakmamaya çalışıyorum ama olmuyor. Ben ona hak veremiyorum. Ben kendisine zaten annemle konuşacağımı söylemiştim. Ben onun annesi kıskançlık yaptığında, annesine karşı öfke duyduğunu görünce sakinleştirdim eşimi. Annesiyle kendim konuştum, annesiyle orta yolu buldurdum. Bunları yaparken annesş telefonu canı istedikçe yüzüme kapatan bir insan. Ben meselenin artık benim annemin lafları olduğunu düşünmüyorum. Bayağı kendi annesiyle baş edemeyince bana yansıtıyor. Anladığım kadarıyla bu durum değişmeyecek. Ya onun yüzünden çocuğa bi şey olsaydı, bu durumu düşününce daha da öfkeleniyorum ona karşı. Ciddi bunaldım ve doldum. Artık annesi de eşim de hayatımda olmasın istiyorum.
Bir de nacizane tavsiye asla eşinizle annesinin arasına girmeyin,arada kalmayın.Yani küsseler de,kavga etseler de karışmayın.Müdahale etmeyin.Anne oğul bir şekile anlaşırlar.

Ailedeki bütün kadınlar sıkıntı. Biri zor kadın biri yalnız kadın biri anksiyeteli kadın erkekler napsın. Kayınvalideniz nazlatılmak istiyor anneniz pohpohlanmak istiyor siz sonsuz anlayış istiyorsunuz kocanızı o kadar dışlıyorsunuz ki oğlu diye bahsediyorsunuz o adamında sizinde artık birincil ailesi birbirinizsiniz bunun farkına varmadığınız sürece çok çekerseniz. Kocanız diyorki senin ailenle özel planlar yapıyoruz benim annem ne olacak farklı zamanlarda iki aileyede eşit saygı sevgi ve ilgi gösterilirse herkesin vicdanı rahat olur sizin ailenizle tatile cıkılıyorsa onun annesiylede tatile cıkın başka zaman sonrada kocanıza senin annenlede plan yapıyoruz ne demek annem ne olacak dersiniz bir daha öyle derse. Eşiniz annesine dur demeyi biliyor siz eşiniz söyledikten sonra annenize dur demeyi düşünüyorsunuz evlilik bu hastalık sağlık ölüm herşey yaşanacak ama siz başkalarını özel hayatınıza dahil etmeden söz hakkı vermeden üstesinden gelmeyi öğreneceksiniz önce böyle herkesin çenesi açılır üzgünüm.

Deprem zamanı nasıl başlanır bilemiyorum selamlar mı diyeyim ne diyeyim…
Deprem haberleri zaten canımı çok acıkmıştı, çok üzgündüm. Üstüne yaşadıklarım daha da zor gelmeye başladı. Hem gebe olduğumu hem de saframda taş olduğunu öğrendim. Doktor safradaki taşın risklerini söyleyince dünyam başıma yıkıldı. Henüz geçen yaz pıhtı attı vücuduma ve Allah korumuş ki kalbime veya beynime atmamış. Geçen yaz evlendik eşimle. Eşim de ben de tek çocuğuz, eşimin babası hayatta değil. Annesi tek yaşıyor. Ailelerimiz yakın şehirlerde. Yaz boyu benim sağlık problemim sebebiyle benim ailemle kaldık. Sağlık sorunum sebebiyle evimizi bile kuramadık o dönem. Eşimin annesi sağlık sorunumun ciddiyetini anlamadı, neden sürekli orada kalıyorsunuz diye zehir etti yazı. Bunda en büyük kabahatli eşim tabi. Annesinin tavrını bana yansıtmaması gerekirdi. Babamlara yansıdı tartışmalarımız, babam bizi birkaç defa annesinin evine götürdü. Eşim kaldı ben döndüm. Ama annesine yaranamadık. Benim doktorum ailemin yanındaydı ve riskim devam ettiği için ailemin yanında kalmam gerekiyordu.

Şimdi annesi yine aynı şeyi yapıyor. Oğlunu doldurup duruyor. Bizi şikayet ediyor. Bana Saygı duyuyormuş da biz Saygı duymuyormuşuz. Birçok olumsuz anı oluşturdu belleğimde. Kendisiyle kötü olmak istemiyorum, ben ona da üzülüyorum ama o beni hiç anlamıyor. Oğlu beni bırakıp gidemediği için, annemin davet etmesini, annemde kalmayı bekliyor. Oğlu geçen hafta gitti, geldi yetmedi kadına. Oğlu bizle kalıyor diye sorun çıkarıyor. Oğlunu da biz götürdük yine, annemlerle bıraktık geldik. Yaşlı olduğu için gönlünü almak için gittik yani evine, gittiğimizde eşim kaldı biz döndük. Bizim evimiz uzak bir yerde, ailemin olduğu yerde sağlık imkanları daha iyi. Bu nedenle şuan buradayız.
Bugün olanlara gelelim. Eşim sabah annesiyle konuşurken, annesinin söylediklerini duydum. Eşim, annesini tersledi ve telefonu kapattı. Benim annem de zor bir kadın. Eşime sanki onun kızıymış gibi davranıyor, iş buyuruyor ve üslupsuz konuşuyor. Eşim bundan rahatsız oldu ve bana söyledi. Ben de annemle konuşacağımı belirttim. Hem kendi annesi hem benim annemin tavrı sebebiyle az önce alevlendi ve çekti gitti. Ne telefonumu açıyor, ne mesajıma dönüyor. Ben de öfkelendim ve annesini aradım. Annesi ben onunla konuşurum dedi. Benim telefonumu açmayan adam, annesinin telefonunu açmış(aradığımda telefonu meşguldü)
Kimseyle paylaşamıyorum lütfen akıl verin bana. Ben nasıl davranmalıyım şaşırmış durumdayım. Bu adama bebek dünyaya getirilmez bunu da anladım maalesef
Adamın suçu yok bence.Annesi baskı yapıyor.Tek kalmış kadında bir yönden haklı.Uzun süren tedaviniz varsa ayri eve ciksaydiniz eşiniz icguveysi gibi görülmek istememiş oda haklı.

Ben sizi haksız buldum.

Öncelikle annenizi siz ve babanız çekiyor olabilirsiniz ama eşiniz buna mecbur değil. Siz annenizin sınır aşımına izin veriyorsanız eşinizden de kendi annesine sınır koymasını bekleyemezsiniz.

İkincisi ailelerden ayrı yaşıyormuşsunuz ve onları ziyarete gitmişsiniz. Ekstra bir hastalık durumu olmuş anlıyorum ama bu kayınvalidenizin oğlunu görme isteğini haksız çıkarmaz. Eşiniz annesinde kalabilirdi. Kalmayıp sizin yanınızda olmayı tercih ettiyse de sizden ve ailenizden bu muameleyi görmeyi, kovulmayı hak etmiyor demektir. Siz ise korkunç davranmışsınız adama.

Benim ailem ve eşimin ailesi de başka ilde yaşıyorlar. Ben de kayın aile ile kalmayı ve fazla vakit geçirmeyi sevmiyorum. Ama eşimin kendi ailesi ile vakit geçirmesine saygı duyuyorum. O yüzden herkes kendi ailesinde kalıyor. Tatil süresince karşılıklı aileleri ziyaret ediyoruz.

Eğer eşim bir sebepten ailesiyle hiç vakit geçiremese, üstelik ebeveynlerim zor insanlar olsa biraz onu anlamaya gayret gösterirdim.

burada hep eşe hak verilir ama ben açıkçası çoğu kadının evlenince kocasından sanki tek akrabası kendisiymis gibi davranmasını beklediklerini düşünüyorum
adamın anası , herhalde telefonunu açacak.
ayrıca sürekli ailenizin evinde kalmaktan cidden hoşlanıyor mu eşiniz tamam sağlık sorunu filan da adam sizinle evli olduğunu bile hissetmiyordur bence her dakika onlarda ?

Çok pişman oldum, birkaç kez korunmamıştık sadece. Keşke korunsaydım da bu büyümemiş adamdan çocuk yapmasaydım. Ani karar almak istemiyorum ama bebekten bile soğudum
bence buyumemis olan sizsiniz her sağlık sorununda hop aylarca ana baba evine ...
evlilik böyle bir şey olmasa gerek.

Kaldınız mı anası ile, eline düştünüz mü? Rahat yerinde herkes çene dinler cevabını verir. Siz annenizin kızı da olsanız onun karısısınız, eşiniz biraz ses etse duyacağı laf belli yani. Siz kayın aile sevmiyorsunuz ama bekliyorsunuz ki eşiniz sevsin, tolere etsin. Öyle olmuyor o işler.
konu sahibi olaylara çok korkunç bir şekilde ben merkezli bakıyor, bide adamı kovmus
ben olsam bir daha o eve gitmem uzun sürede eşin yüzüne bakmam.
hamilelik insana her şeyi yapma hakkı tanıyor gibi davraniliyor anlam veremiyorum

konu sahibi olaylara çok korkunç bir şekilde ben merkezli bakıyor, bide adamı kovmus
ben olsam bir daha o eve gitmem uzun sürede eşin yüzüne bakmam.
hamilelik insana her şeyi yapma hakkı tanıyor gibi davraniliyor anlam veremiyorum
Adamı içgüveysi almış ama söylememiş kendisine, öyle görünüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X