Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Deprem zamanı nasıl başlanır bilemiyorum selamlar mı diyeyim ne diyeyim…
Deprem haberleri zaten canımı çok acıkmıştı, çok üzgündüm. Üstüne yaşadıklarım daha da zor gelmeye başladı. Hem gebe olduğumu hem de saframda taş olduğunu öğrendim. Doktor safradaki taşın risklerini söyleyince dünyam başıma yıkıldı. Henüz geçen yaz pıhtı attı vücuduma ve Allah korumuş ki kalbime veya beynime atmamış. Geçen yaz evlendik eşimle. Eşim de ben de tek çocuğuz, eşimin babası hayatta değil. Annesi tek yaşıyor. Ailelerimiz yakın şehirlerde. Yaz boyu benim sağlık problemim sebebiyle benim ailemle kaldık. Sağlık sorunum sebebiyle evimizi bile kuramadık o dönem. Eşimin annesi sağlık sorunumun ciddiyetini anlamadı, neden sürekli orada kalıyorsunuz diye zehir etti yazı. Bunda en büyük kabahatli eşim tabi. Annesinin tavrını bana yansıtmaması gerekirdi. Babamlara yansıdı tartışmalarımız, babam bizi birkaç defa annesinin evine götürdü. Eşim kaldı ben döndüm. Ama annesine yaranamadık. Benim doktorum ailemin yanındaydı ve riskim devam ettiği için ailemin yanında kalmam gerekiyordu.

Şimdi annesi yine aynı şeyi yapıyor. Oğlunu doldurup duruyor. Bizi şikayet ediyor. Bana Saygı duyuyormuş da biz Saygı duymuyormuşuz. Birçok olumsuz anı oluşturdu belleğimde. Kendisiyle kötü olmak istemiyorum, ben ona da üzülüyorum ama o beni hiç anlamıyor. Oğlu beni bırakıp gidemediği için, annemin davet etmesini, annemde kalmayı bekliyor. Oğlu geçen hafta gitti, geldi yetmedi kadına. Oğlu bizle kalıyor diye sorun çıkarıyor. Oğlunu da biz götürdük yine, annemlerle bıraktık geldik. Yaşlı olduğu için gönlünü almak için gittik yani evine, gittiğimizde eşim kaldı biz döndük. Bizim evimiz uzak bir yerde, ailemin olduğu yerde sağlık imkanları daha iyi. Bu nedenle şuan buradayız.
Bugün olanlara gelelim. Eşim sabah annesiyle konuşurken, annesinin söylediklerini duydum. Eşim, annesini tersledi ve telefonu kapattı. Benim annem de zor bir kadın. Eşime sanki onun kızıymış gibi davranıyor, iş buyuruyor ve üslupsuz konuşuyor. Eşim bundan rahatsız oldu ve bana söyledi. Ben de annemle konuşacağımı belirttim. Hem kendi annesi hem benim annemin tavrı sebebiyle az önce alevlendi ve çekti gitti. Ne telefonumu açıyor, ne mesajıma dönüyor. Ben de öfkelendim ve annesini aradım. Annesi ben onunla konuşurum dedi. Benim telefonumu açmayan adam, annesinin telefonunu açmış(aradığımda telefonu meşguldü)
Kimseyle paylaşamıyorum lütfen akıl verin bana. Ben nasıl davranmalıyım şaşırmış durumdayım. Bu adama bebek dünyaya getirilmez bunu da anladım maalesef
Kendi anası canına okur gık demez, sizin ananız yan bakar dünyayı yıkar ki bu sizin için de geçerli. Aileler çok girmiş evliliğinizin içine. Her kafadan bir ses çıkıyor, böyle huzurunuz olmaz. Çekirdek aile bilincini kazanmanız lazım ikinizin de.

Henüz geçtiğimiz yaz hastanelik oldum, ölüm korkusunu atlatamadım. Eşim de farkında bunun. Üstelik benim eşim psikoloji eğitimi almış bir insan. Bu korkum sebebiyle depresyon geçirdim, terapi aldım. Bunları bilerek evlenmek istemişti benle
Yorulmuş olabilir,en doğrusu sen kendine odaklan
Şimdi hem psikolojik hem fiziksel olarak pek iyi değilsin belli ki

Daha 1 yıllık evlisiniz hastalıklar sebebiyle kendi düzeninizi bile kuramamisken korunmayip hamile kalıyorsunuz.

Forumdaki üyeler neden her konunun sonuna ayrıca hamileyim yazıyor :KK51: Ülkemizdeki üreme aşkı hiçbir yerde yok gerçekten.
dayak yiyorum - bu arada hamileyim
aldatılıyorum - bu arada hamileyim
4 gün sonra boşanma davam var - bu arada hamileyim
ölümcül hastayım - bu arada hamileyim
yeni ameliyat oldum - bu arada hamileyim

Son düzenleme:
Forumdaki üyeler neden her konunun sonuna ayrıca hamileyim yazıyor :KK51: Ülkemizdeki üreme aşkı hiçbir yerde yok gerçekten.
:KK70:

Hayatımızı ne kadar daha fazla zora sokabilirim diye düşünüyorlar sanırım.

Oğlu oğlu deyip durduğunuz sizin eşiniz aynı zamanda
Evliliğin içine aileleri bulaştırınca böyle oluyor.Siz artık evlisiniz ve bir ailesiniz
Sağlık durumunuz iyi değilse siz eşinizle kendi evinize dönün,gerekiyorsa anneniz gelip sizinle bi süre kalsın.
Katılıyorum.

Eşiniz de birden iç güveyi olmuş. Böyle planlamamıştır o da ilk yıllarını. Bir yandan da annesi çekiştiriyor, niyeyse 😐

Insan kendi annesini tolere edebiliyor ama eşinin ailesini edemez. Esiniz annesine engel olmaya calismis, sizde olaylar bu noktaya gelmeden annenize engel olmaliydiniz. Anneme müdahale edemiyorum diyorsaniz eşiniz surekli o evde kalmamaliydi. Arada bir gelip, birkac gun kalip geri donmeliydi. Adam bunalmis arada kalmaktan haksiz degil yani

Katılıyorum.

Eşiniz de birden iç güveyi olmuş. Böyle planlamamıştır o da ilk yıllarını. Bir yandan da annesi çekiştiriyor, niyeyse 😐
Tamam işte o da iç güveysi olduğunu düşünüyor ondan çekiştirip duruyor

Bebek olunca kocalara sihirli değnek değiyor bambaşka bir insana dönüşüyorlar, bütün sorunlar pat diye kendiliğinden çözülüyor bilmiyor muydunuz 🙄

Ülkemizde kadınlar sadece hamileyken el üstünde tutuluyor da ondan. Kocasıyla sorun yaşayan bile kendini sevdirmek için hamile kalmaya çalışıyor. Her kavgada bir gebelik...

Bu kadar uzun sure annenizin evinde kalabiliyorsaniz demekki esnek bir meslek yapiyorsunuz. Ailenizin oldugu sehire neden tasinmiyorsunuz? Yine gunduz beraber vakit gecirir aksam kendi evinize donersiniz. Ben bu kadar uzun sure kayinvalideyle ayni evde kalamazdim, bunalirdim. Don gömlek gezemezsin, kanepede yayilip oturamazsin, tuvalete bile rahat giremezsin. Esiniz sizin ve bebeginizin sagligi icin fedakarlik yapmis zaten.

İşiniz gücünüz ne durumda annenizde kalırken?
Sizin normalde yaşadığınız sehir sağlık hizmeti açısından yetersizse ve sizin süregelen hastalıklarınız varsa, başka bir yere taşının. Ne zamana kadar annenizde kalacaksınız? Ailenizin yaşadığı şehre taşının o zaman. Eviniz ayrı olur, eşiniz de bunalmamis olur. Cocuk doğmadan normal bir düzene girmezseniz, sonrası çok daha sıkıntılı olur.

Canınızla mı cebelleşeceksiniz kayınvalidenizle mi? Koca koca insanlarsanız ona mı kalmış sizin nerede kaldığınız ne saçma hangi hakla buna müdahale edebilir ki. Hiçbir sağlık sorununuz olmasa da ikiniz de razıysanız istediğiniz yerde istediğiniz kadar kalabilirsiniz. İnsanların evlilik hayatındaki yaptıkları şeylere karışmak bana aşırı abes geliyor. Bence eşiniz bu durumu çok problem etmiyor gibi sadece muhtemelen annesinin söylediği laflar kanına dokunuyordur bir yerden sonra o da sinirini bir şekilde farklı gösteriyordur. İçgüveysi oldun falan diyordur o kadın muhtemelen. Sadece hasta olduğunuzu onunla uğraşacak haliniz olmadığını oğlunun huzurunun bozulmasından mutlu mu olduğunu konuşabilirsiniz kayınvalidenizle.

İyi de yetişkin adam. Kendi derdi yeterken bir de annesi vır vır. Ay çok bunalmıştır sağlı sollu.
Şimdi konu sahibi de diyor ki;ben böyleyim bilerek evlendi
Ah canım ah nelere tamam denilip te seni mi çekeceğim deyip gidenler var
İnsan işte anı anına uyar mı
Kaldı ki adam bunalmakta haklı

Şimdi konu sahibi de diyor ki;ben böyleyim bilerek evlendi
Ah canım ah nelere tamam denilip te seni mi çekeceğim deyip gidenler var
İnsan işte anı anına uyar mı
Kaldı ki adam bunalmakta haklı
Bilerek evlenmesi kendisine laf sokup duran kayınvalide ile beraber yaşaması anlamına gelmiyor konu sahibinin atladığı yer orası. Madem hastalıkları var bu konuda ailesinin de desteğine ihtiyacı var hayat planını ona göre yapacaklar. Kendisi başta isteyecek bunu. Nasil olsa beni böyle kabul etti diye eşini annesiyle yaşamaya mecbur etme hakki yok. Kim olsa dayanamaz bir yerden sonra.

Toplu olarak cevap vereyim. Ben şuan ücretsiz izindeyim. Eşim de normal izinli. Bu nedenle ailemin evinde kalabiliyoruz. Kendi evimiz, düzenimiz var. Oradan buraya aslında tatile geldik ailelerimizi görmeye. Hem gebelik durumu hem safra taşını burada öğrendik. Eşim zaten birkaç güne dönecek evimize, ben de birkaç hafta sonrasında döneceğim. Gebelik devam ederse rutin kontroller için geleceğiz ve tekrar döneceğiz. Eşimle şuanki durumumuz haricinde gayet iyi anlaşan bir çiftiz, severek evlendik. Güvendiğim tek insan diyebilirim kendisi için. Ben ruhsal olarak iyi olmadığımın farkındayım. Eşim tarafından aldatılan veya şiddet gören birisi değilim, yoksa zaten bebek olmazdı çünkü sevişmezdim. O konuya da açıklık getireyim.
Kendi annem için eleştiriler olmuş ve haklılar. Annem zaten çok zor bir insan. Babam olmasa ortayı ben bile bulamam. Ama ben de keyfi kalmıyorum şuan burada. Ben de diken üstündeyim. Eşimin de biraz beni anlaması gerekmez mi?

Bazı hamileliklerde Safra taşı sıkıntısı olabiliyor..

Onun dışında bu konuların artık bitmesini istiyorsanız evinizde kalın. Ne yapın edin evinizde kalın.

Kocanız size her türlü bakar .. Kendi kendinize yetmelisiniz. Konu sahibi üzülmeniz için yazmıyorum hamileliğinde böyle annesini evinden çıkamayacak olanlar lütfen evlenmesin. Demek ki evliliģi, zorluğunu kaldiramıyorlar.

Burda, en masum eşiniz ayrıca kadınların kıskacına girmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X