Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Deprem zamanı nasıl başlanır bilemiyorum selamlar mı diyeyim ne diyeyim…
Deprem haberleri zaten canımı çok acıkmıştı, çok üzgündüm. Üstüne yaşadıklarım daha da zor gelmeye başladı. Hem gebe olduğumu hem de saframda taş olduğunu öğrendim. Doktor safradaki taşın risklerini söyleyince dünyam başıma yıkıldı. Henüz geçen yaz pıhtı attı vücuduma ve Allah korumuş ki kalbime veya beynime atmamış. Geçen yaz evlendik eşimle. Eşim de ben de tek çocuğuz, eşimin babası hayatta değil. Annesi tek yaşıyor. Ailelerimiz yakın şehirlerde. Yaz boyu benim sağlık problemim sebebiyle benim ailemle kaldık. Sağlık sorunum sebebiyle evimizi bile kuramadık o dönem. Eşimin annesi sağlık sorunumun ciddiyetini anlamadı, neden sürekli orada kalıyorsunuz diye zehir etti yazı. Bunda en büyük kabahatli eşim tabi. Annesinin tavrını bana yansıtmaması gerekirdi. Babamlara yansıdı tartışmalarımız, babam bizi birkaç defa annesinin evine götürdü. Eşim kaldı ben döndüm. Ama annesine yaranamadık. Benim doktorum ailemin yanındaydı ve riskim devam ettiği için ailemin yanında kalmam gerekiyordu.

Şimdi annesi yine aynı şeyi yapıyor. Oğlunu doldurup duruyor. Bizi şikayet ediyor. Bana Saygı duyuyormuş da biz Saygı duymuyormuşuz. Birçok olumsuz anı oluşturdu belleğimde. Kendisiyle kötü olmak istemiyorum, ben ona da üzülüyorum ama o beni hiç anlamıyor. Oğlu beni bırakıp gidemediği için, annemin davet etmesini, annemde kalmayı bekliyor. Oğlu geçen hafta gitti, geldi yetmedi kadına. Oğlu bizle kalıyor diye sorun çıkarıyor. Oğlunu da biz götürdük yine, annemlerle bıraktık geldik. Yaşlı olduğu için gönlünü almak için gittik yani evine, gittiğimizde eşim kaldı biz döndük. Bizim evimiz uzak bir yerde, ailemin olduğu yerde sağlık imkanları daha iyi. Bu nedenle şuan buradayız.
Bugün olanlara gelelim. Eşim sabah annesiyle konuşurken, annesinin söylediklerini duydum. Eşim, annesini tersledi ve telefonu kapattı. Benim annem de zor bir kadın. Eşime sanki onun kızıymış gibi davranıyor, iş buyuruyor ve üslupsuz konuşuyor. Eşim bundan rahatsız oldu ve bana söyledi. Ben de annemle konuşacağımı belirttim. Hem kendi annesi hem benim annemin tavrı sebebiyle az önce alevlendi ve çekti gitti. Ne telefonumu açıyor, ne mesajıma dönüyor. Ben de öfkelendim ve annesini aradım. Annesi ben onunla konuşurum dedi. Benim telefonumu açmayan adam, annesinin telefonunu açmış(aradığımda telefonu meşguldü)
Kimseyle paylaşamıyorum lütfen akıl verin bana. Ben nasıl davranmalıyım şaşırmış durumdayım. Bu adama bebek dünyaya getirilmez bunu da anladım maalesef
Ailelerin işin içine girmesi çok yanlış bir durum.keske hiç birinde kalmasaniz ve gebeliği neden düzeniniz oluşunca düşünmediniz aceleniz neydi ki . Açıkçası ben evlendiğim günden beri ailelerde kalma taraftarı değilim akşam herkes evine dönmeli ama sağlık sorunu açısından nasıl olmalı bilemiyorum. Eşiniz sıkılmış belli haklı.olarak . Annen de zor biriymis gerilmek.ve tartışmalar kendi evinizi duzeninizi Kurana Kadar devam edecektir

Toplu olarak cevap vereyim. Ben şuan ücretsiz izindeyim. Eşim de normal izinli. Bu nedenle ailemin evinde kalabiliyoruz. Kendi evimiz, düzenimiz var. Oradan buraya aslında tatile geldik ailelerimizi görmeye. Hem gebelik durumu hem safra taşını burada öğrendik. Eşim zaten birkaç güne dönecek evimize, ben de birkaç hafta sonrasında döneceğim. Gebelik devam ederse rutin kontroller için geleceğiz ve tekrar döneceğiz. Eşimle şuanki durumumuz haricinde gayet iyi anlaşan bir çiftiz, severek evlendik. Güvendiğim tek insan diyebilirim kendisi için. Ben ruhsal olarak iyi olmadığımın farkındayım. Eşim tarafından aldatılan veya şiddet gören birisi değilim, yoksa zaten bebek olmazdı çünkü sevişmezdim. O konuya da açıklık getireyim.
Kendi annem için eleştiriler olmuş ve haklılar. Annem zaten çok zor bir insan. Babam olmasa ortayı ben bile bulamam. Ama ben de keyfi kalmıyorum şuan burada. Ben de diken üstündeyim. Eşimin de biraz beni anlaması gerekmez mi?
Senin de eşini anlaman gerekir
Ben benim hastalığım benim hamileliğim benim psikolojim diyerek evlilik yürütülmüyor
Sen de onun durumunu anlamaya çalışmalısın

Toplu olarak cevap vereyim. Ben şuan ücretsiz izindeyim. Eşim de normal izinli. Bu nedenle ailemin evinde kalabiliyoruz. Kendi evimiz, düzenimiz var. Oradan buraya aslında tatile geldik ailelerimizi görmeye. Hem gebelik durumu hem safra taşını burada öğrendik. Eşim zaten birkaç güne dönecek evimize, ben de birkaç hafta sonrasında döneceğim. Gebelik devam ederse rutin kontroller için geleceğiz ve tekrar döneceğiz. Eşimle şuanki durumumuz haricinde gayet iyi anlaşan bir çiftiz, severek evlendik. Güvendiğim tek insan diyebilirim kendisi için. Ben ruhsal olarak iyi olmadığımın farkındayım. Eşim tarafından aldatılan veya şiddet gören birisi değilim, yoksa zaten bebek olmazdı çünkü sevişmezdim. O konuya da açıklık getireyim.
Kendi annem için eleştiriler olmuş ve haklılar. Annem zaten çok zor bir insan. Babam olmasa ortayı ben bile bulamam. Ama ben de keyfi kalmıyorum şuan burada. Ben de diken üstündeyim. Eşimin de biraz beni anlaması gerekmez mi?
Sizinde eşinizi anlamanız gerekir. Karışıklıkli olarak olmalı bu. Durumun tam aksi olduğunu ve eşinizin annesiyle kaldığınız, onun size iş buyurup laf soktuğunu düşünün. Bir taraftan anneniz de arayıp bir şeyler söylüyor. Bu şartlarda anlayış abidesi falan olamazdiniz emin olun.
Siz şehir değişikliğini cidden düşünün. Rutin kontroller, doğum falan ailenizin yanında olacak belli ki. Sonrası da muallak.

Siz bir kisiyle ugrasiyorsunuz esiniz hem kendi annesiyle hem sizin annenizle ugrasiyor. Ayni zamanda sizin saglik durumunuz icin endiseli. Kendi ailenizin evinde rahatsinizdir ama birde esinizi dusunun. Yaz boyu orada kalmasi bile size deger verdigini gösteriyor. Dunyanin en iyi insani bilr olsa 3 ay kaynana kayinpederle ayni evde kalmak istemem ben.

Ha birde şunu söyleyeceğim ister sizin ister esinizin annesi olsun farketmez bir tarafa biraz ilgi gösterip, nazlandirincq daha fazlasini istiyorlar. Su an hem anneniz iş buyuruyor nazlaniyor hem kayinvalideniz. Bir sekilde ailelerden uzaklasmaniz lazim

Sizinde eşinizi anlamanız gerekir. Karışıklıkli olarak olmalı bu. Durumun tam aksi olduğunu ve eşinizin annesiyle kaldığınız, onun size iş buyurup laf soktuğunu düşünün. Nir taraftan anneniz de arayıp bir şeyler söylüyor. Bu şartlarda anlayış abidesi falan olamazdiniz emin olun.
Siz şehir değişikliğini cidden düşünün. Rutin kontroller, doğum falan ailenizin yanında olacak belli ki. Sonrası da muallak.
Eşimle ciddi kavga ettim telefonda. Haklı olabilirsiniz, sağduyuyu elden bırakmamaya çalışıyorum ama olmuyor. Ben ona hak veremiyorum. Ben kendisine zaten annemle konuşacağımı söylemiştim. Ben onun annesi kıskançlık yaptığında, annesine karşı öfke duyduğunu görünce sakinleştirdim eşimi. Annesiyle kendim konuştum, annesiyle orta yolu buldurdum. Bunları yaparken annesş telefonu canı istedikçe yüzüme kapatan bir insan. Ben meselenin artık benim annemin lafları olduğunu düşünmüyorum. Bayağı kendi annesiyle baş edemeyince bana yansıtıyor. Anladığım kadarıyla bu durum değişmeyecek. Ya onun yüzünden çocuğa bi şey olsaydı, bu durumu düşününce daha da öfkeleniyorum ona karşı. Ciddi bunaldım ve doldum. Artık annesi de eşim de hayatımda olmasın istiyorum.

Siz bir kisiyle ugrasiyorsunuz esiniz hem kendi annesiyle hem sizin annenizle ugrasiyor. Ayni zamanda sizin saglik durumunuz icin endiseli. Kendi ailenizin evinde rahatsinizdir ama birde esinizi dusunun. Yaz boyu orada kalmasi bile size deger verdigini gösteriyor. Dunyanin en iyi insani bilr olsa 3 ay kaynana kayinpederle ayni evde kalmak istemem ben.
Şuan çok öfkeliyim. Annesinden eşimden de ciddi soğudum. Zaten ruh halim iyi olmadığı ve ölüm korkusunu atlatamadığım için ücretsiz izin almıştım. Bebeğin durumu da henüz çok yeni ve günlerdir zaten eskisi gibi ölüm korkusu yaşadığım için çok ağladım. Eşim gördü bunları. Ben annemin tavırları değil de eşimin annesiyle baş edememesini bana yansıttığını düşünüyorum. Çünkü benim annem babama bile ters üsluplu birisi. Eşim bunun farkında. Çocuktan farkı yok bence eşimin, evlilik öncesi böyle değildi. Keşke o zaman görseydim çocuk tarafını

Şuan çok öfkeliyim. Annesinden eşimden de ciddi soğudum. Zaten ruh halim iyi olmadığı ve ölüm korkusunu atlatamadığım için ücretsiz izin almıştım. Bebeğin durumu da henüz çok yeni ve günlerdir zaten eskisi gibi ölüm korkusu yaşadığım için çok ağladım. Eşim gördü bunları. Ben annemin tavırları değil de eşimin annesiyle baş edememesini bana yansıttığını düşünüyorum. Çünkü benim annem babama bile ters üsluplu birisi. Eşim bunun farkında. Çocuktan farkı yok bence eşimin, evlilik öncesi böyle değildi. Keşke o zaman görseydim çocuk tarafını

Bakin benim annem cok sorunlu bir insan. Ben buna alistim, tolere edebiliyorum. Bir baskasi benim anneme sonsuz tahammul gösteremez, gostermesinide bekleyemem. Umarim cocugunuzu saglikla kucaginiza alirsiniz. Esiniz ne sizi ne kendi annesini ne de kayinvalidesini memnun edemiyor. Yorum yapan cogu kisi ayni fikirde, Esiniz bunalmis

Kusura bakmayın ben sizi tamamen haklı göremedim eşinizin yerine kendimi koydum bu kadar uzun süre huysuz bir kayınvalide ile yaşamak banada gelirlerdi. Birde bitmek bilmeyen eş hastaliklari fln. Farklı bir yol bulmaliydiniz bir arada olacak. zaten bir sürü sağlık sorunu üzerine hamilelik. Eşinizin de haksız olduğu yerler mutlaka vardır ama size de haklısınız diyemedim valla

Eşimle ciddi kavga ettim telefonda. Haklı olabilirsiniz, sağduyuyu elden bırakmamaya çalışıyorum ama olmuyor. Ben ona hak veremiyorum. Ben kendisine zaten annemle konuşacağımı söylemiştim. Ben onun annesi kıskançlık yaptığında, annesine karşı öfke duyduğunu görünce sakinleştirdim eşimi. Annesiyle kendim konuştum, annesiyle orta yolu buldurdum. Bunları yaparken annesş telefonu canı istedikçe yüzüme kapatan bir insan. Ben meselenin artık benim annemin lafları olduğunu düşünmüyorum. Bayağı kendi annesiyle baş edemeyince bana yansıtıyor. Anladığım kadarıyla bu durum değişmeyecek. Ya onun yüzünden çocuğa bi şey olsaydı, bu durumu düşününce daha da öfkeleniyorum ona karşı. Ciddi bunaldım ve doldum. Artık annesi de eşim de hayatımda olmasın istiyorum.
Bakın kendi annenizle ilgili babam olmasa ortayı bulamam diyen sizsiniz ama eşinizin davranışlarının onunla ilgili olmadığını düşünüyorsunuz.
Kimse kendi ailesinin yaptıklarının eşine yansımasını tam olarak göremiyor iste. Babama da aynı demişsiniz ama eşiniz annenizi bu şekilde cekmek zorunda değil. Eşinizin söylemesine gerek kalmadan sizin annenizle konuşmanız gerekirdi bu zamana kadar, tersleme laf sokma varsa. Eşiniz iki taraftan da bunalmis, ekstra öfkeli davranmış olabilir ama siz annenizin yaptıklarını yok sayarak yine eşinize ve annesine bileniyorsunuz sadece. Çocuğa da biraz üzüldügünüz için bir şey olmaz, ekstra sağlık sorunlarını ayrı tutuyorum. Kendinizi bu konuda da doldurmayın.

Son düzenleme:
Bakin benim annem cok sorunlu bir insan. Ben buna alistim, tolere edebiliyorum. Bir baskasi benim anneme sonsuz tahammul gösteremez, gostermesinide bekleyemem. Umarim cocugunuzu saglikla kucaginiza alirsiniz. Esiniz ne sizi ne kendi annesini ne de kayinvalidesini memnun edemiyor. Yorum yapan cogu kisi ayni fikirde, Esiniz bunalmis
Peki sizce benim ne yapmam gerekiyor ? Ben gerçekten şuan sağlıklı düşünemiyorum, nasıl yaklaşmam gerektiğini bilemiyorum. Az önce geldi, eve almadım kovdum. Ne yaptı bilmiyorum

Peki sizce benim ne yapmam gerekiyor ? Ben gerçekten şuan sağlıklı düşünemiyorum, nasıl yaklaşmam gerektiğini bilemiyorum. Az önce geldi, eve almadım kovdum. Ne yaptı bilmiyorum

Oncelikle biraz sakin olun. Esinizi arayip evden kovdugunuz icin ozur dileyin. Eger istiyorsa eve daha once gitsin, sizinle beraber kalmasin. Kendi ailenizin yaninda esinizi kucuk dusurecek bir davranista bulunmamaya calisin. Siz saygı sınırını aşarsanız ailenizde esinize saygı duymaz. Izni bitmeden evine donsun bence esiniz. Biraz kafayi dinlesin

Bakın kendi annenizle ilgili babam olmasa ortayı bulamam diyen sizsiniz ama eşinizin davranışlarının onunla ilgili olmadığını düşünüyorsunuz.
Kimse kendi ailesinin yaptıklarının eşine yansımasını tam olarak göremiyor iste. Babama da ayrı demişsiniz ama eşiniz annenizi bu şekilde cekmek zorunda değil. Eşinizin söylemesine gerek kalmadan sizin annenizle konuşmanız gerekirdi bu zamana kadar, tersleme laf sokma varsa. Eşiniz iki taraftan da bunalmis, ekstra öfkeli davranmış olabilir ama siz annenizin yaptıklarını yok sayarak yine eşinize ve annesine bileniyorsunuz sadece. Çocuğa da biraz üzüldügünüz için bir şey olmaz, ekstra sağlık sorunlarını ayrı tutuyorum. Kendinizi bu konuda da doldurmayın.
Evet haklısınız, anneler yarışı gibi oldu durumumuz ve ben annem hakkında böyle düşünmemiştim. Eskiden bu yana alışmışız babamla annemin aksi tavırlarına ve hemen ağlar benim annem zora düşünce. Kıyamıyoruz bu nedenle anneme. Anneme de çok kızıyorum. Eşim de annesi de sütten çıkmış ak kaşık değil aslında. Bşraz soğukkanlı davransa eşim böyle olmazdı. Ben ona istersen git sen kalma dedim ama gitmedi keşke gitseydi. Böyle hiç hoş olmadı durumumuz

Kaynanada bir gün kal dese ölür ölür dirilirsiniz, adam uzun zamandır huysuz ananızı çekiyor, ben olsam daha yüzünüze bakmam.

Oncelikle biraz sakin olun. Esinizi arayip evden kovdugunuz icin ozur dileyin. Eger istiyorsa eve daha once gitsin, sizinle beraber kalmasin. Kendi ailenizin yaninda esinizi kucuk dusurecek bir davranista bulunmamaya calisin. Siz saygı sınırını aşarsanız ailenizde esinize saygı duymaz. Izni bitmeden evine donsun bence esiniz. Biraz kafayi dinlesin
Bence de öyle yapalım. Yoksa kavga edip duracağız. Annem de rahatlar kv de rahatlar. Bir daha eskisi gibi her tatilde aile yanına koşan voonkayı silksinler bundan sonra. Ne onun annesi, ne kendi annem özledim diye ağlamaya hakları yok artık. Teşekkür ederim yorumlarınız için biraz sakinleştim sayenizde

Kaynanada bir gün kal dese ölür ölür dirilirsiniz, adam uzun zamandır huysuz ananızı çekiyor, ben olsam daha yüzünüze bakmam.
Ben onun annesinin yüzüne çok baktım. Ben de onun annesi için aynı şeyi düşünüyorum. Ben zaten kayın aile seven birisi değilim, o nedenle de evlendim eşimle. Görümce elti kayın vs durumları olmayacak diye. Böyle her şeyde oğlunu darlayan bir kv olduğunu bilsem eşimle de evlenmezdim.

Kimse kendi ailesinin yaptıklarının eşine yansımasını tam olarak göremiyor iste. Babama da aynı demişsiniz ama eşiniz annenizi bu şekilde cekmek zorunda değil. Eşinizin söylemesine gerek kalmadan sizin annenizle konuşmanız gerekirdi bu zamana kadar, tersleme laf sokma varsa. Eşiniz iki taraftan da bunalmis, ekstra öfkeli davranmış olabilir ama siz annenizin yaptıklarını yok sayarak yine eşinize ve annesine bileniyorsunuz sadece. Çocuğa da biraz üzüldügünüz için bir şey olmaz, ekstra sağlık sorunlarını ayrı tutuyorum. Kendinizi bu konuda da doldurmayın.
Size de teşekkür ederim, daha tarafsız bakmama vesile oldunuz siz de. Rahatladım daha sakinim. Ciddi kaygı bozukluğu ve öfke problemi de yaşıyorum sanırım bu aralar. Eşimle de konuşacağım kendi evimize dönsün. Yine de annesiyle artık konuşmayacağım. Kendi annemle de arama mesafe koyacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X