Çok mutsuzum..

Ah ne zor bir durum. Allah kolaylik versin. Halinize cok uzuldum. İnşallah bir an evvel cozum bulursunuz. Hic yakininizda anne babaniz yok mu destek alsaniz ?

Neden uyku sorunu icin uyku egitimi diger sorunlar icinde oyun terapisi almiyorsunuz? Bunlar cok zor seyler degilki calistiginiza gore bebek dogana kadar bu destekleri alip sorunlarinizi cozun yoksa hersey cok daha kotu olucak yani bunlari dusunemedinimi anlamadim cok zor seyler degilki bunlar

Oyun terapisinden daha fazla oyun oynuyoruz onunla, gün içinde sürekli aktivite yapıyoruz, eşim gece çalışıyor gündüz tüm gün evde zaten, gerek evde gerek dışarıda bol bol vakit geçiriyoruz, tabiiki de düşünüyoruz ona göre hareket ediyoruz, doktora tabikide gittik can mı dayanır, şuan hala ayakta, doktor tavsiyesi ile lantonin diye bir fısfıs kullanıyoruz bazen faydasını görüyorum ama her zaman kullanmamam gerekiyor. Pazartesi farklı doktora götüreceğim. Biz de bayılmıyoruz böyle olmasına, kendimi geçtim, üzülüyorum kahroluyorum gece uykusunu yapmıyor diye. Ve şuan enerjisini anlatamam. Bu saat oldu ne bir uyku, ne yorgunluk belirtisi.. Üstelik yemek bile yediremedim koca bir gün bir kase çorba ve süt.. Çok üzgünüm şuan....

Çocuğumuz yalnız değil ki, günün tüm saatleri oyunla geçiyor zaten.. Şuan hala babasıyla oyun oynuyor, ben pes ettim

Sabredin sonra ekmeğini yiyeceksiniz. Peş peşe iki çocuk yaptığınız için ilerde ikisi sürekli birbiriyle oynayacak veya didişecek, çocuk yalnız olmadığı için süreli anne anne diye yapışık gezmeyecek hele ikisi aynı cinsiyette olunca çok çok daha süper oluyor. Kız kardeşimle aramda 2 yaş var, hala hatırlarım evde yemek yiyeceğimiz zaman dışında hiç annemin peşinde olmazdık saatlerce durmadan oyun oynardık. Annem 2 yaşımızdan beri böylr olduğumuzu çok rahat bir annelik yaşadığını anlatırdı. Evde bırakıp pazara gidermiş işlerini halletmeye gidermiş, döndüğünde hala oyun oynuyor olurmuşuz dkdjdkd inşallah sizinki de öyle rahat geçer

Bu arada 3. Çocuğu da biz 12-13 ken yaptıkları için ona da biz baktık resmen ama onun da uyku problemi vardı ne gündüz ne gece uyumazdı. Uyumaması yorgunluğu bırakın artık sağlığı konusunda endişelendirmeye başlayınca doktor tavsiyesi ile mamasına uyku ilacı gibi bir şey koymaya başladık. Eğer sorun uyku düzeninden çok gerçekten çok çok az uyuması ise siz de bir doktorla konuşabilirsiniz bu konuda

Aksam kacta yatiyor? Belki de cok gece kaliyorsunuz, asiri yoruluyor ve isler zivanadan cikiyor
Hiç bir gün birini tutmuyor ki, dün gece 2 de uyudu yarım saat sonra 10 saat uyumuş gibi uyandı, bazen 11 de uyuyor yine aynı yarım saat 1 saat sonra uyanıyor daha da uyumuyor

Konuştuk hiç bir değişim yok. İki gün iyiyse 3.gün başa dönüyoruz

Valla ben daha çok seneye Bakırköy'e yatarım gibime geliyor

Hiç bir gün birini tutmuyor ki, dün gece 2 de uyudu yarım saat sonra 10 saat uyumuş gibi uyandı, bazen 11 de uyuyor yine aynı yarım saat 1 saat sonra uyanıyor daha da uyumuyor
Bence cocugunuz cok yoruluyor. Boyle kisa uyumak da onun gostergesi. Bence bir uyku egitimcisi ile calisin. Genel gozlemim bu is para bermeden duzelmiyor :)
Iki numara gelmeden bir numara ile ilgili duzenlemelerw gitmelisiniz. Evde bir yenidogan olmasi zaten surekli alarm hali. Bence bir yardimci bulun simdiden gelip cocuk ile vakit gecirmeye baslasin. Yoksa 40 icinde cok zorlanirsiniz.

Kesinlikle haklısınız zaten kara kara onu düşünüyorum doğum yapmadan bu işi çözmem lazım. Yoksa kalan iki gram aklımı da yitireceğim

Kesinlikle haklısınız zaten kara kara onu düşünüyorum doğum yapmadan bu işi çözmem lazım. Yoksa kalan iki gram aklımı da yitireceğim
Benim cocugumda uyumayi sevmezdi hala da sevmez. Yani bu onun karakteri. Kabullenmek ve ona gore hareket etmek gerekiyor.
Bence arastirin, tarzini sevdigibiz bir uyku egitmeni ile en kisa zamanda calismaya baslayin.

Siz oyun terapisinin ne oldugunu bildiginizden eminmisiniz? Cocugunuzun uyku ve diger hircinlik sorunlarini cozmek icin terapi yani psikolog esliginde sizi yonlendirecek oyun ile cocuktaki sprunlari cozmeye yonelik bi terapi bu oyun oynamak degil yani. Ben uyku egitimi diyorum uyumayan cocuga uyku egitimi verilir doktora gidip ilac kullanmaktan bahsetmiyorum uyku sorunu ilacla cozulecek bisey degildir siz uyku egitimini hic duymadinizmi ya?

Hanımefendi adres vereyim gelip beni dövün? Bu ne uslup pardon ne münasebet salağa laf anlatır gibi laf anlatıyorsunuz. Neyin ne olduğunu biliyorum, UYUMAYAN ÇOCUĞA UYKU EĞİTİMİ VERİLİR ÖYLE Mİ. Bak ya bunu nasıl anlayamadım uyumayan çocuğa kek börek verilir sanıyordum ben uyku eğitimi veriliyormuş inanamıyorum. Terkedin burayı lütfen siz yorum yapmayın.

Cocuk çok yoruluyor olabilir mi?
Bu isin bir dengesi yok ya.
Cok yorulunca derin ve kisa uyuyorlar

Pardon oyun terapisinden daha cok oyun oynuyoruz diyen birine nasıl cevap verebilirdim? Konu aciyorsaniz cevaplarada hazir olacaksiniz madem biliyorsunuz oyun terapisini uyku egitimini neden destek almayi dusunmediniz yazdiklariniz bunlari ilk kez duyuyormussunuz izlenimi veriyor kusura bakmayin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…