Çok mutsuzum..

Şöyle düşünelim o zaman iyi açıdan baktığımızda arkadaş gibi büyüyecekler . Canı sıkılmayacak her iki bebişinde. 2 yıl zorlanırsınız ama sonrasında ohh diyeceğiniz günler gelecek bence . Çok zor anlıyorum sizi . Uyumayan sürekli ağlayan bebek anneyi çok yoruyor . Ama geçiyor bitiyor . Allahım yardımcınız olsun 🙏
Aminnn çok teşekkür ederim inşallah böyle olur ben aklımı kaybetmeden zaman su gibi akıp geçer 🙏

Allah yardımcınız olsun. Çocuğum yok ama 2 yasinda yeğenim var, Rabbim canına sağlık versin çok hareketli. 2 saat oynuyoruz ben pert oluyorum. Umarım en kısa sürede düzene oturur.

kucağına sevdiği bir oyuncak yada peluş yada yastık verin ödül sistemi yapın sürekli olumlu konuşun beraber uyursanız sabah şu ödül vs gibi

kucağına sevdiği bir oyuncak yada peluş yada yastık verin ödül sistemi yapın sürekli olumlu konuşun beraber uyursanız sabah şu ödül vs gibi
Battaniyesi var 2 tane kadife ipten örülme. Onlarsız asla, biri de değil ikisiyle birlikte geziyor, parmaklarına takıyor bacağının arasına alıyor nereye gitsek o battaniyeleri gezdiriyoruz daha çok😄

Ha bide şunu soyleyeyim. Hayatinizi cocuga gore sekillendirmeyin. Cocugu kendi hayatiniza dahil edin. Yemek yaparken tezgaha oturtun, camasir asarken sepetteki camasirlari dagitmasina izin verin hatta tek tek size versin camasirlari, bulasik makinesinde catal bicaklari alin sadece kaşıklar kalsin onlari size tek tek versin siz yerlestirin. Yetiskin bir insan bie gun icinde ne yapiyosa cocuklar ona kismen dahil olmali. Inanin oynadigi oyundan daha cok ilgisini cekiyor ev işleri, dilimlenmiş havuç, islak çamaşır. Sanki aman cocuk aglamasin aman bagirmasin dedikce daha cok huysuzlaniyorlar gibi geliyor bana. Hayatima onuda dahil etmeye basladigimdan beri daha rahat ettim

Ha bide şunu soyleyeyim. Hayatinizi cocuga gore sekillendirmeyin. Cocugu kendi hayatiniza dahil edin. Yemek yaparken tezgaha oturtun, camasir asarken sepetteki camasirlari dagitmasina izin verin hatta tek tek size versin camasirlari, bulasik makinesinde catal bicaklari alin sadece kaşıklar kalsin onlari size tek tek versin siz yerlestirin. Yetiskin bir insan bie gun icinde ne yapiyosa cocuklar ona kismen dahil olmali. Inanin oynadigi oyundan daha cok ilgisini cekiyor ev işleri, dilimlenmiş havuç, islak çamaşır. Sanki aman cocuk aglamasin aman bagirmasin dedikce daha cok huysuzlaniyorlar gibi geliyor bana. Hayatima onuda dahil etmeye basladigimdan beri daha rahat ettim
Tam da bunu anlatıyorum siz ona değil o size göre yaşasın zor gibi görünüyor ama iki tarafta daha iyi hissedecek güvenin. Çocuklar sınır ister otorite ister bundan da korkmayın

İnanın bunları hep yapıyorum, zaten onu dahil etmesem ev işi de yapamam, ben ev süpürürken onunda süpürgesi var peşimden süpürüyr güya, banyo tezgahına oturuyoruz saçlarımızı yapıyoruz ellerimizi köpüklüyoruz, ben toz alıyorum o ıslak mendille biyerleri siliyor, beraber masa hazırlıyoruz eşim ona veriyor malzemeleri kızım bana getiriyor..

Tam da bunu anlatıyorum siz ona değil o size göre yaşasın zor gibi görünüyor ama iki tarafta daha iyi hissedecek güvenin. Çocuklar sınır ister otorite ister bundan da korkmayın

Ben başedemedim. Benim kizim cok yiyor, biz o kadar yemedigimiz icin nerdeyse hergun ona ayri yemek yapiyorum, biri bitiyor biri pişiyor. Hem yemek hem temizlik hem camasir, surekli bulasik cikiyor. Full oyun oynarsam ya cocuk aç kalacak ya temiz bulasik olmayacak.

Ben başedemedim. Benim kizim cok yiyor, biz o kadar yemedigimiz icin nerdeyse hergun ona ayri yemek yapiyorum, biri bitiyor biri pişiyor. Hem yemek hem temizlik hem camasir, surekli bulasik cikiyor. Full oyun oynarsam ya cocuk aç kalacak ya temiz bulasik olmayacak.
Bunlar da istemsiz geriyor beni, evin işi hiç bitmiyor, mutfak lanetli gibi bulaşık hiç bitmiyor, şuan katlanması gereken bir sürü çamaşır var erteliyorum bakalım nereye kadar kaçacağım, yani bilemiyorum tahammülsüzlüğümü kızıma yansıtmamaya çalışıyorum yalan yok bazen kızıyorum, bazen ufacık bişey patlamama sebep oluyor saatlerce ağlıyorum darmadağın oldum..

İnanın hepimiz bu süreçten geçtik yazdıklarım size o kadar saçma gelecek ki en güzel zamanlar o zamanlar gibi geliyor seneler sonra
1,30 de başlayıp 15,30 a kadar uyutmaya çalışıyordum bir süre sonra akşam 20 de uyuttum kaynana tarafı aa ne güzel erken uyuyor diye nazar etti bi daha uyutamadım vs.. hep geçecek
Ama siz akşamları karanlık ortamı mutlaka yapın kucağına battaniye ve isterseniz sevdiği lolipop yastığın altına koysun anne burada uyursan sabah yersin vs hep günü kurtarın bir şekilde başlayın
sevgiler

Bunlar da istemsiz geriyor beni, evin işi hiç bitmiyor, mutfak lanetli gibi bulaşık hiç bitmiyor, şuan katlanması gereken bir sürü çamaşır var erteliyorum bakalım nereye kadar kaçacağım, yani bilemiyorum tahammülsüzlüğümü kızıma yansıtmamaya çalışıyorum yalan yok bazen kızıyorum, bazen ufacık bişey patlamama sebep oluyor saatlerce ağlıyorum darmadağın oldum..
Camasirlari esiniz katlasin. Rahat olun, cocugunuz olsa da olmasa da ev isi bitmiyor. Bende boyleydim, artik kafaya takmiyorum

Camasirlari esiniz katlasin. Rahat olun, cocugunuz olsa da olmasa da ev isi bitmiyor. Bende boyleydim, artik kafaya takmiyorum
Benim zaten son 3 ay... Şimdi çocuğu eşime bırakıp tatile gider gibi sektire sektire mutfak alışverişine gideceğim, dünden beri bunun hayalini kuruyorum. Ben ve tek başıma dışarıda bulunmak.... Düşüncesi bile çok güzel 😄

Hayatta her dönem geçici.hiç bir dönem kalıcı değil.Zor bir dönem geçiriyorsunuz.Belki 6 ay-1 yok daha böyle geçer ama sonra büyük bebeğiniz büyümüş bu problemleri bitmiş olacak.Güzel günleri düşünün.Yanınızda sizi dinlendirebilecek bir yakınınız yok mu eşiniz dışında

Hayatta her dönem geçici.hiç bir dönem kalıcı değil.Zor bir dönem geçiriyorsunuz.Belki 6 ay-1 yok daha böyle geçer ama sonra büyük bebeğiniz büyümüş bu problemleri bitmiş olacak.Güzel günleri düşünün.Yanınızda sizi dinlendirebilecek bir yakınınız yok mu eşiniz dışında
Malesef eşimden başka kimse yok..

Seni çok iyi anliyorum ve sana kocaman sarılıyorum🌸🌸🌸 Ben de cok uykusuz bir anneyim. Kızım 22 aylık ve 4. Aydan beri gece en az 8 9 kere uyanan bir bebekti ortalama. Şimdi son 3 aydır korkunç bir uyku düzeni oldu. Öğlen uyumuyor ve akşam 7 8 gibi gündüz uyuyamadigi öğlen uykusuna daliyor, iki üç saat uyuyor uyanıyor ve sonra diyelim akşam 23 00 den 03.30 lara kadar uyanık oturuyor. Bu beni perişan etti. En son çocuk doktoru uykuya yapabileceğimiz bir şey yok, çocuk psikiyatri görecek dedi ama henüz gitmedik. Doktorumuz uykuyla ilgili iki takviye verdi yine de. Birini son iki gündür kullanıyorum ama faydasını gördugumu sanmiyorum.

Hem uyku sorunu hem çok az yemesi. Bu ikisi beni yaslandirdi. Tüketti. En güzel en sevilesi zamanları hep depresif geciriyorum. Eşimle kaç kere gerildik. Ben çok tahammülsüz bir insan oldum. Evin içinde sürekli pijamayla gezen. Saçlarını bile neredeyse haftada bir yıkayan bir tip haline geldim. Çocukla dışarı çıkmak istemiyorum çünkü inanılmaz yorulmuş bir halde eve dönüyorum. Bana yardımcı olan güya annem var ama onunla da sürekli tartışma halindeyiz ve varlığı manevi olarak beni asagi çekiyor.

İnanır misin şöyle çayımı kurabiyemi alıp bir akşam Survivor izlemeyi insan ozler mi? İnsanların her gün yaptığı siradan bir şey. Benim için özlem duydugum bir şey. Çalışan bir anne olsaydım gerçekten böyle olmazdım. Dışarda bir alanim olurdu. Ama çocuk bensiz durmuyor, eşimle bir yere gitsek koştur koştur dönüyoruz. Çocuk çok ağladı seni ariyor diyo annem, bir de üzerine suçluluk hissetttiriyor. Ben de çok doluyum aslinda🥺 inşallah gececek bugunler de.

Benim zaten son 3 ay... Şimdi çocuğu eşime bırakıp tatile gider gibi sektire sektire mutfak alışverişine gideceğim, dünden beri bunun hayalini kuruyorum. Ben ve tek başıma dışarıda bulunmak.... Düşüncesi bile çok güzel 😄
Ben de sırf biraz çocuksuz zaman gecirmek için geçen gün bime gidip aktuellerin başında dakikalar gecirdim😅 bir çorap bir saklama kabı ve bir adet bozuk para cuzdanini 40 dk inceleyebiliyor insan, öyle insanüstü bir güç😅😅😅

Ben de sırf biraz çocuksuz zaman gecirmek için geçen gün bime gidip aktuellerin başında dakikalar gecirdim😅 bir çorap bir saklama kabı ve bir adet bozuk para cuzdanini 40 dk inceleyebiliyor insan, öyle insanüstü bir güç😅😅😅
Hahahaha haha 😁😁😁😁 ay çok güldüm okadar bensiniz ki 😁

X