cok canım sıkkın- kizimin kilosu

Anliyorum ya nasil anlasilmisim merak ediorum.. burda sizi gaza getirseydim boyle olmazdi cokta guzel yorumlari alirdim herhalde.. ben diyorum ki baska anneler sadece anne sutu vererek bebeklerni istedigi kiloda ttutabilior deilmi? Sende oyle bise yoksa diorum demekko bebekte baska birsey var. Sutle alakasi olmayabilir iyice arastirin sorununu bulun diyorim ben sizi ve sutunu asagilamiyorim nie ole anliosuniz ya. Ben bebekleri cok seviyorum ve gercekten her ggordugmde bebekleri kucagima alip seven ve bu konularda bilgi edinmis bir insanim. Ben mamaya karsiyim sirf kilo alsin die nie mama veriliyor. Siz bebeginizi goturdunjz kilo almio die peki teshis edildimi neden diye? Teshis edilmedi bulunamadi ama siz basladniz mamaya.. ee arastirin daha fazla sebebini bulun sutle bir ilgisi yok diyorum.. kalbi delik ben duydum bikac kiside ve duzelmedi belirli biyasa gelince hatta ameliyat oldu cocuk arkdsimin cocugu ve onun haricinda kalbi delik doğup kapandogino inanin hiccccc kimseden duymadim ve siz soylediginizde korktum oyle bisey mi var diye ve size dua ettim insallah kapanir diye bunuda tabiki butn yazdiklarim gbi yine art niyetle anladiniz siz bilirsiniz. Ben bebeginizi dusundum sizi tanimadan etmeden bebeginizide gormeden ama aldigm tepkilere bakin. Evet cok kizdim cunku biktim mama veren anneselerden ciddi soyluyorum o kdr cok varki emzirmek zoruna gidiyor vs mama veriyor yada sutu azmista mama verior. Sutunun azliginida biliorm adam gbi emzirmedigi icin baslarda sut gelmez bazen surekli bebek memeden kalmaliki bi sure sonra gelmeye baslar iste o esnada anne sıkılıyor vermior ugrasmior bakioki sut yok e mama veriym o zaman.! Cok gordum ben bu tarz sizde oylesiniz demiorum ben sizin gercekte neler yaptiginizi bilemem ben szi yalnizca ilk mesajinizla tanıyorum ve ordada kilo almasi icin bebege mama verdigin yaziliodu bende bnu yanlis buldum kilo almama sebebi daha bulunmamisken bole biseye basvurmamaliydin diyorum butn soylemek istedigimde buydu..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ya iste benim anlatmak istedigimde buydu sadece kilo alsin die yapildigi icn karsi ciktim millet kalkti basima cok guzel anltmissiniz tebrik ederim gercekten

Ya iste benim anlatmak istedigimde buydu sadece kilo alsin die yapildigi icn karsi ciktim millet kalkti basima cok guzel anltmissiniz tebrik ederim gercekten

evet ,zoraki sebeplerden mama verirsiniz ,hani sütünüz hiç yoktur o başka ama süt varken sırf kilo için mamaya ben de şiddetle karşıyım .
malesefki bunu yapan çok fazla insan var ,özellikle de bu eski insanlar bir akıl veriyormuş gibi maharetle " mama ver mama ver" diyorlar.
ne kadar cahilce bir hareket.
benim sütüm maşallah çoktu ikizlerimde ,dolaba bile atıyordum kalıyordu.
e tabi haliyle zayıflarya ,her gören soruyordu işte sütün yetiyormu filan ,diyordum evet ,o yaşlı teyzelerin hemen cevabı şu oluyordu :
" olsun kızım olsun sütün yetse de mama ver mama ver ,baksana zayıflar azıcık kilo alırlar " ..
ben de direk cevabı yapıştırıyordum :
" sütüm varken neden mama vereyim ,ben çocuğumu bile bile mama çocuğu yapmam ,sütüm olmasaydı mecbur verirdim ama sütüm varken çocuğumu durduk yere içi boş kof kiloyla dolduramam " diyordum..
hatta içlerinden o kadar duyarsızca " kızım bizim kızın da sütü yetiyor ama ben mama verdirtiyorum kilo alsın diye " diyenleri mi ararsınız ya da marifetmiş gibi " baksana bizimki tosun gibi ,mama verdik de böyle oldu " diyeni mi .
ben de " siz vermeye devam edin teyze ,ben sırf kilo alsın diye bebeğimin sağlığıyla oynayamam kusura bakmayın " diyordum ...
lal olup kalıyorlardı :) mamaya karşı değilim ,elbetteki mecbur olanlar devam sütü verecek ,benim de 11 aylıkken sütüm kesildi ben de devam sütü verdim o saatten sonra ama asla sütüm varken devam sütü kullanmadım ..
bile bile ladestir bu ,kim ne derse desin şiddetle karşıyım buna ,ayrıca bunu öneren doktorlar bile var ,ben olsam bunu öneren doktora bir daha çocuğumu asla ve asla götürmem ,mama firmalarıyla anlaşmalı olduklarından sizi ve bebeğinizi hiç ama hiç önemsemeyen doktorlar bunlar ..

Agzina saglik canim resmen bunlari dusundugum icin cahil durumuna dustum neymis bebege zararli degilmis mamalar devam sutleri falan ve zararli diorum diede cahil oldum. Allah icin zamanin varsa bi yazdiklarima bakarmisn yanlis bisey söylemismiyim? Bide gelen cvplara bak gercekten neler saydilar bana hanimefendidin bebegini dusundugum icin yazik ya gercekten yazik uzuldum

Son düzenleme:
bebeğinin zayıf ama anladığım kadarıyla sağlıklı bir bebek. anlamadığım sütün yettiği halde mamayı vermen. zayıflıgı bir hastalıga baglı olmadıgı sürece bu kilo alsın derdiniz ne???sütünüz sulu safsatasına kulak tıka ve emzir bebeğini o bebeğinin yanlızca karnını doyurmuyorki. millet sütüm olsun diye yapmadıgını bırakmıyor sütü olanda yaramıyor diye mamaya başlıyor.sütünüz kesildiiğinde çok pişman olacaksınız.

canım sakin ol ,herkes aynı düşünmeyebilir ,biz insani olarak doğru bildiklerimizi aktarırız, isteyen uygular istemeyen uygulamaz.
ben bu mama sevdalılarından çok gördüm o yüzden normal geliyor bana artık :))

Bende gordum ama ben dayanamiorim kiziyorum doktorlar bas bas bagirior ekranlarda ve inatla mamayi veriorlar. Cok sukur ki bekar oldugum halde bu bilgilere sahibim basta annem sagolsun ve sonrada arastirmalarm sonucu dogruladim hepsini.. insallah evlilik kismetimde varsa bebegimde olursa allahin izniyle ona bu denli hassas dogru ve dikkatli davranacam ve cocugumu dusunen insanlarada cahil demeyi dusunmuorum her ne kdr fikirleri ters gelsede!

Acaba yorum yapanlardan bazıları gerçekten bi bebek sahibi mi ? Hiç bir bebeğin açlıktan bas bas bağırdığına şahit olmuş mu ? Gece o ağlarken kendisi de karşısında ağlamış mı ? Uzaktan iyi niyetle de olsa söylemek çok kolay ama çocuğu memende tutarken süt çeksin diye o çocuğun süt gelmediğinde ki ağlaması çırpınması ne zor !!bunu anlayabiliyorsan işte sütü az gelen annelere destek olabilirsin. Bu duyguyu idrak etmeden söylediğin her sözün içi boş verdiğin her tavsiye köstek olmaktan başka bişeye yaramıyor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Konu sahibinin sutu azmi geliyormus peki?

Mamayla azaldığını söylemiş ve mamayı kes diye direkt yorum yapmıssın o sebepten dedim öyle. Sütün sulu olması demek bi anlamda az demek çünkü kalorisi azdır cocuk suyla da doymuş gibi hisse kapılır ama arkadasın sıkıntısı su yoğunluklu sütten dolayı kılo alamaması. Seni tanımıyorum inşallah bir Bebek sahibi oldugunda bu psikolojileri daha iyi anlayacaksın. Yeni dogum yapan annelere cevreden o kadar çok baskı gelir ki sütün az yada yaramıyor ya da bu cocuk aç vs. Gibi kayınvalideden tut kendi annesine kadar öyle çok karışan olur ki bu tarz tavsiyeleri verirken olumlu yönde verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Çünkü çok ama çok bıçak sırtı bi psikoloji. Çok hassas oluyoruz o dönemde.

Evt haklisn bende cok sert cikistim ama mama bebegin sagliginida tehlikeye atıyor yNi bebek sagliklk fakat zayifsa, bu sefer hem zayf hem sagliksiz olcak yada kilosu normale donecek ama sagliksz olcak ve en onemliside mamayla beslenilen cocuklar zaten çocukken deil ileriki yaslarda cabuk hastaliklara yakalanior. Bende diorumki eger sagligi yerindeyse mama vermesin gerek yok sutude geliyormus ve ben msjlarinsa sutum yetmior sulu diye gbi bisey okumadigim icin arkds sadece kilo almasi icin mama veriyor anladigm kadariyla bende diorumki bu yanlis bu kdr. Sert cikistgm icn ozur dilerim ama yanlis bisey soyledigimi dusunmuorum.

Ayrica onemli olan insanlarin ne dedigi deil eger ben gercekten dogruyu biliorsam ve kanitlanmis bilgiler ise kim ne derse desin takmam evet haklisn der gecerim. Ha ama dedign gbi kayinvalide sikinti yani oda bana mama ver bise olmaz diyen biri olursa gercekten cok sknto cekecem gbi gorunuot neyse tek derdimiz bu olsun insllah umarm konu sahibide solediklermi yanlis anlamazda gercekten solediklermk bi sorusturur ama kendi doktoruna deil baskasina.. o zaman anlicaktir ne demek istedigimi. Neyse gecmjs olsun insallah en saglikli sekilde bebeginin kilosunu normale getirecek bi cozum blur

Evet aynen öyle. Neyse herkes sağlıkla sıhhatle büyütsün bebişini. Dünyanın en güzel ama en özen isteyen işi ama karşılığında alınan bir gülümseme herşeyi her sıkıntıyı unutturabiliyor.

Evet haklisn :)

Mama veren annelerden bahsettim diyorsun. Bende onlardan oldugum icin yazdim. Dogru okumadan yazima cevap veriyorsun bebeklere 6 ay anne sutunu senden daha iyi biliyorum. Ama mamalara zararli demen tam bir kor cahil lafi. Kucucuk bebeklere zararli sey uretilmiyor mamalarin icindeki vitaminler proteinler anne sutune alternatif olarak yapiliyor bebege yarar saglasin diye zarar versin diye deil. Sutu olan zaten sutunu veriyor senin dusunmene gerek yok ama senin dusuncene gore emen saglikli mama alan sagliksiz. Yok bole bir dunya. Hersey bir yana olaya at gozlukleriyle bakmayin. Sutte sut evet sut ama demekki bu arkadasimizin sutu bebek icin yetersiz yada baska bir sorun var doktordan daha iyi bilemeyiz burda kimse sutu kes mama ver demiyor. Senin yazdiklarini hepimiz biliyoruz zaten ama sen bebeklere kalorimi olur diyosun sen kendinle kiyaslama o bebek proteinle kaloriyle buyucek cahil cahil yorumlar sana kilo yapar kalori ama o bebeklerin ihtiyaci var bide dalga geciyosun kola ver diye. Yani kalori denilince akliniz hemen 400-500lere gidiyor ama senide anliyorum bilmemek ayip deil burda ole ahkam kesiyorsun bak ogrendin iste. Benim sana asil kizmam uslubun sen normal bir dille emzirmesini onersen kimse laf etmez ama arkadasimiz burda bebisiyle ilgili bi konudan bahsediyor ve uzuluyor durum bole hassasken sen al eline koskoca bi balta bodoslama gir ormana!!

Son düzenleme:

Senle daha fazla muhattab olamicam gercekten hastalikli bir kisisn sen devam et bebegine mama vermeye ama baskalarinada yanlisi dogruymus gbide gosterme kendin yanlis yapiosan kendine yap nie baskalarina yaptiriosun ve evet sizin gbi hastalikli insalari gorunce gercekten baltayla kafaniza sokmak istiorum hala hicbirsy anlamiosunuz allah sizi bildigi gbi yapsin pes ya pessssss

Safmisin sen biz mama daha iyimi diyoruz kitmisin nesin k balta sana lazim. Senin mantigin su
Dunyadaki mama ureten butun profesorler kotu niyetli cunku bebeklere zararli mamalar uretiyorlar tek amaclar var bebekler zarar gorsun bu mamalari yapan tum doktorlar proflar zalim. Cunku anne sutu alamayan bebeklerin yararli besine ihtiyaci yok zararli mama yapsinlar bebeklere dimi. Ama bu bayan coook zeki cozmus olayi mamalarin zararli oldugunu anlamis o kadar prof doktor bosuna cabalamasinlar bu bayan sizin zararli mamalarinizi biliyor. Ben anne konunun basindan beri mama anne sutunden daha iyi diye bur yorum yapmadim sadece senin bahsettigin gibi zararli olmadigini savundum lafi carpitma oku ole yaz kimseye anne sutunu kes mamaya basla demiyorum. ama sen acik acik mama zararli diyosun. senin cahilligin burda. anne ol ole gel. Allah sana bol bol sut versin yoksa vay bebisin haline zararli mamalara muhtac kalmasin

Son düzenleme:

Offf kes sesini be hasta ruhlu insan insallahhhhhhhhhh verdigim bilgilrrin ne kdr dogru oldugunu kendi gozlerinle gormek zorunda kalirsin o zaman dank eder belki mama zararli demiorum hasta kadin bebege zararli bebek normalde kaldiracak gucte deil diorum anlamiosunbnnnn ve bebegin migdesini gelistigi donemlerde onj asiri yormaktan zayif dusecek diyprum ilerde hastaliklara yenik duser diyorum kime diyorum.. ben demiorum ki mama pis bakteri yuvasi yada yag deposu gbi bişe deil ama bebegin migdesi ve bagirsaklarini allah ona gore ayarlamis sadece anne sutunh kaldircablcek gucte anliomusnnnnnnnnnnn ha amaaa bebek sirf mama yedi die direk hasta olcak die bisey yok saglikli buyur ole gorunur fakat ilerde cikar acisi allahin slaagi umarim anlamissindir bidaha hicbir aptalliklarina cvp yazmicam ne halin varsa gor be slk

Sen kendinle celisiyisun cok ahmaksin hala benim mamayi anne sutunden cok savundugumu saniyorsun senin beyin hucrelerin gelismemis. Evet ben anne sutu daha iyi diyorum zaten kus beyinli hala neyi yaziyorsun benim savundugum mamalarinda zararli olmadigi. Sen mamalari tek tip uretiliyor saniyorsun heralde bak kus beyinli artik premeture bebisler icin bile mama uretiliyor onun vucuduna onun bagirsak yapisina gore ama sen bu geri kafayla bunlari bilmemen cok dogal yama zaten savunacak biseyin kalmadi. Kimse keyfinden vermiyo mamayi sen annenin sutu gelmeyecegine inanmiyorsun. gelmiyor iste kiminin. Cogul gebeliklerde, annesiz kalan bebeklerde bu senin su ana kadar zararli organlarini mahvediyor dedigin mamalar kullaniliyor kizim buyuk konusma muhtac kalirsin senin gibi ergenlikten cikmis yeni yetmelerde mormaldir bole inatlasmalar kendini kabul etmeye calismalar skstginda kivirmalar. Bu eskiden beri boyle annesi olayan bebeklere, annesinin sutu olmayan bebisler, 3uz 4uz dogum olmus bebislere anne sutu yetmeyince ek mama verilir eskiden pirinc unu sma simdi aptamil vs. sen istedigin kadar bkla dua et o kotuledigin mamalara muhtac kalma

Son düzenleme:

sadece kilo almasi degil derdimiz bunun bir anlami var.persentil degeri ve gelisimi kafasi boyu ve kilosu cok onemli bir bebegin.anladigim kadariyla bebegin yok.eger yeterli gelisim saglanmiyosa mutlaka arastiriliyor ve destek saglaniyor.ilerde basina gelebilir buyuk konusmamalisin.sutunun kalorisi az olursa napacaksin soruyorum sana.bebegin kilo almayip yerinde sayarsa napacaksin?
daha benim naptigimi kalorisi yuksek derken neyi kastettigimi bilmeden"yok bi de kola icir istersen" tarzinda basit bir üslup kullanmissin. peki bu tam bir saygisizlik degil de nedir?

keçi sütünü saf vermek tabikide zararlıdır ,benim dediğim maması golden goat ismi araştır netten , bebeklere özel
hatta eskiden sütü olmayan kadınlar anne sütüne en yakın olan keçi sütünü veriyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…