cok canım sıkkın- kizimin kilosu

Ya bise sorabilirmiyim.. madem sutun bol neden mama veriyorsun? Kilo almasi icin mamayi veriosunda bu cocuga zararli.. bu sunun gbi bise zayif bir insana kilo almasi icin sadece yagli kalorili seyler yedirmek gbi evet kilo alir ama ic sagligina zarar verilmis oluyor. Sen bebegin giruntu ve agirlik olarak kilo almasi icin cocugun organlarina zarar veriyorsun 6 aydan onceeeee mama verilmez daha kimse anlayamadimi yaaa.. siz cok dert ediosunjz diee doktor dior mama verin diye onlarida anlamiorum bunun dogrusu 6 aya kdr sadecee anne sutu verilir ister zsyif ister kilolu onemli olan sagligi anlatabildimmi? Kalbinde delik olup kapandigini ilk defa duyuyorum insallah oyle olur gecmis olsun ama bebeginin hareketli oldugunu soyluosun metabolizmasi hizli calisiosa zayf kalabilir illa bi hastalik olmasina gerek yok ama bebeginin gercek anlamda saglikli olsun istiosan sadece sut ver valla yazik ya 3 aylik bebegin migdesini ve bagirsaklarini yoruyorsunuz.. 6. Aya kdr hicbir bebegin migdesi ve bagirsaklari anne sutunden baska biseyi kaldiramaz.. ha o bebek yer ama ilerde cok cabuk hastalanablir zayif olur lütfen dikkat edin sutunuzde iyiymis zaten sadece sutunhzu verin ne olcak... o kdr bebek sadece anne sutuyle tosun gbi nasil oluyo peki? Demekki mamayla bi alakasi yok bebegnizn ya metabolizmasi hizli yada baska bisey var ama bnu mamayla cozemezsinkz hemen mamayi kesin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yahuuu bu yastan bebege kaloriyi nasl veriosunuz yaa anlamiorum hakikaten cok kizdim suan size.. kalori cok saglikli degilmi sirf kilo alsin die kola filan da icirin bari tam olsun allahim ya gece gece snirlendim.. kendiniz diosunuz kalorili yediriyorum ve hala farkinda deilsiniz yaptgniz yanlisn

Bende size cok kizdim. Anlattiklarinizi bizlerde biliyoruz ama karsinizdakini bu sekilde yargilayip yadirgamayin. O da sasirmis durumda fikir aliyor. Bi tarafta bu konuda uzman bir hekim var ve ek gida konusunda yonlendiriyor. Haliyle kafasi karisik. Ole oturdugunuz yerden mamayi kes cok yanlis flan cumlelerle olmuyor. O bir ANNE. Bebegini herkesten daha cok dusunuyor. Ve belki gercekten ek gida almasi gerekiyor sonucta bir doktor bunu soyleyen. Mamaya gerek var yada yok bunu biz bilemeyiz. Ama doktor mama vermen gerekiyor diyorsa bi bildigi vardir ve goz ardi edilmez. Ayrica kalbi delik dogan yuzlerce bebek var ve bunlarin buyuk cogunlugu buyudukce kapaniyor. Istediginiz hekime sorun canli ornegini 2 yakinimda da yasadim. Duymamis olabilirsin ama karsindakini yalanci gibi hitap edemezsin.Bizde biliyoruz 6 ay anne sutunden baska birasey verilmeyecegini. Ama bide bunu ekstra bir durum olarak dusunun. Bana karistigim icin kizabilirsiniz ama yazarken hepimizi katmissiniz siz anlayamadinizmi flan bu sekilde sert emir cumleleriyle karsinizdakini azarlar gibi konusma tavriniz cok rahatsiz edici kayitsiz kalamadim. Son olarak mamalar zararli degil bayan cahil cahil yazmissiniz. Mamalar anne sutune alternatif olarak uretiliyor. Anne sutunun yerini tabiki tutmuyor ama zararli asla deil. Ic organlarina zarar veriyormus cok guldum bu lafa. Mamalarin hepsi bebekler icin faydali besinler hepsi bebeklerin aylarina gore bunyelerine gore uretiliyor. Anne sutu kadar yararli deil evet ama zararli hiccc deil.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
bakın benim yengem çocuğunu emzirirken kilolu olan bebek birden zayıflama başladı ve vücudunda içi su dolu kabarcıklar olmaya başladı doktora gittiler bişi bulunamadı okadar araştırdılar vs sonra annesinin sütünün çocuğu zehirlediği ortaya çıktı yani herşey olabiliyor konu sahibi arkadaşda çare arıyor zaten doktor söylemiş mama kulan diye sütü sulu olduğu için birde açıklamış zaten meme ucu gömülü olduğu için zaten sağarak veriyormuş emziremiyormuş buda her zaman başarılı olmuyor süt kesilebiliyor sağmayla kalori dediğimiz şey bir yetişkin için zararlı olabilir evet ama daha yeni doğmuş bebek için faydalı bebeğin geliştiğini kilo alımından takip edebiliyorlar yani normali bu yeni doğunca bebeği emziriyorsun sonra bebeğin kanını vs alıyorlar bakıyorlar şekeri ne kadar yüksek diye benim bebeyimin şekeri yüksek çıkmışdı çok iyi sütünün besin değeri yüksek dediler şekerde bzie zararlı ona bakarsanız ama bebek için gerekli vücudu depolama yapıyor şuan bizim gibi kio vermeye çalışmıyor ki zaten obez olması için didinmiyor şuan normal kilosuna ulaştırabilmek için uğraşıyor

bil kalori veriyorumdan kastimin ne oldugunu bilmiyosunuz ki kastettigim hipp kullaniyor olmamdi.69 kalori. similac kullaniyorum o da 68 kalpri. en yuksek bunlarin kalorileri var aptamil 67.olgun bir anne sutu ise 70 kalori. 3 saatte bir besliyorum. kastettigim bu baska bisi vermiyorum bilincsiz degilim yani merak etmeyin. muhendisim okudum ettim surrkli bu oonularda bir seyler okuyorum makaleler arastirmalar..bilip bilmeden yorum yapmasaniz sizin icin daha iyi olacakti.

Son düzenleme:

insanlar konuşuyor. bosverin. kotu bir sey yapmiyoruz. aptamilin anne sutune benzerligi yuzde 94 cikmis bi yerde okumustum almanyada test ettirmis birisi. insanlar napsin yani eski usul pirinc unu mama mi yapsin. gidip onek sutunu mu sulandirsin bu devirde anne sutune benzetmeyi basarmislar bu nimetten insanlar faydalansin daha ne.bos bos konuşuyorlar.

gercekten insan anlamayinca böyle oluyor. kizima tetkik yapilacak eger boyle giderse. kilo aldirmak isteyisimin sebebi bu. normal seviyelere gelmek.cok zorluklarla hamilelik gecirdim ve dogurdum. kizim benim icin bir mucize.2.5 kilo dogup her ay 450 gram almasina ne doktorun gonlu razi geliyor ne de benim.hic bir bilincsiz hareket yapmiyorum.artik anne sutune cok yakin uretiliyor laboratuvarlarda ve insanlar bunlari bir sekilde ise yaradigi icin kullaniyor. bunlar evde yapilan sulandirilmis inek sutu beya diger seylerden cok daha faydali cunku icine bir suru sey ekleniyor ve bir suru sey icinden cikartiliyor.o yüzden lutfen saygi duyalim.

tesekkur ederim beni anladigin icin.sanirim yanlis anlasilmalar olmus benim evde bebegime sacma sapan seyler verdigimi sanmislar.yuksek kalorili besliyorum lafimdan.halbuki bahsettigim normal amne sutunun kalorisinden düşük olan mamalardi. napayim benim sutumu ben veriyorum hala ama antibiyotik niyetine.surekli sut sagmak kolay saniliyor sanirim.ama degil.gayet sikici ve zor.meme ucunu kabul etmedi ve aparat kullanarak emziriyordum sutun sadece yuzde 30unu çekiyordu kizim.geri kalanini yine sagiyordum.hep böyle gitti.herhalde bebegim yerinde saymasaydi biz de devam ederdik ayni oranda sut vermeye. simdi hem sut hem mama veriyorum.ve gece hep uyanigim kac gündür geceleri 3 4kez besledigim için perisan oldum pestilim cikti artik gunduz de uyuyamyorm cunku.insanlar buju anlamayip uzaktan moral bozucu yorumlar yapiyorlar.

bunu dediğinize inanamiyorum ayrıca. o kadar bebek anne sutuyle nasil tosun oluyor peki drmissiniz resmen benimkini asagilamak gibi bu.napabilirim sütümün icine yag mi katayim? yok İşte 2 saatte 1 besledim kizimi 2 haftada 230 gram aldi kendi sutümle.ilk ay da 500kusur almıştı. sizce bebegimin tosun gibi olmasini saglamis miyim bu şekilde? herkesin sutu kendine sabittir fakir bir kadinin sogan ekmek yiyerek beslenirkenki sütü cok iyi beslenen baska bir kadinin sütünden cok daha yagli olabilir. ben neler yedim neler içtim.gunde 2 yumurta 3 dilim peynir vs ile gune basliyorum hala. sut vermeye devam ediyorum çünkü belki bi ise yarar diye yiyorum.ama bisey degismedi.her annenin sütü farklidir.

bunu dediğinize inanamiyorum ayrıca. o kadar bebek anne sutuyle nasil tosun oluyor peki demissiniz resmen benimkini asagilamak gibi bu.napabilirim sütümün icine yag mi katayim? yok İşte 2 saatte 1 besledim kizimi 2 haftada 230 gram aldi kendi sutümle.ilk ay da 500kusur almıştı. sizce sizin deyisinizle bebegimin tosun gibi olmasini saglamis miyim bu şekilde?ben bebegimin tosun olmasını kesinlikle istemiyorum zaten tosun bebek sevmem hem zararli hantal olmadin cocuk.ama persentil degeri de yuzde 9da olunca insan üzülüyor. doktorun da benim de eşimin de cabalari bu yüzden.sut hala veriyorum kesmedim sutu falan.ama herkesin sutu kendine sabittir fakir bir kadinin sogan ekmek yiyerek beslenirkenki sütü cok iyi beslenen baska bir kadinin sütünden cok daha yagli olabilir. ben neler yedim neler içtim.gunde 2 yumurta 3 dilim peynir vs ile gune basliyorum hala. sut vermeye devam ediyorum çünkü belki bi ise yarar diye yiyorum.ama bisey degismedi.her annenin sütü farklidir. buzlukta daha kullanmayi bekleyen bir suru dondurdugum anne sutum var.anne sutunu onemsemesem bu kadar ugrasmam.sagmak zaten çile ve bileklerim masaj yaparak sagmaktan agriyor artik.
ve artik helak oldum besliycem diye 2 3 saatte bir. geceleri uyuyamiyorum.gunduz de ayni.ve migrenim var uykusuzlkta oluyor.ama degdi.kilosunu 100 gram daha arttirmisim.cok mutluyum.butun yorgunlugum gitti.
ayrica son bir sey, bize kalpteki deliklerin kapandigini sokaktan cevirseniz cocuklarin yarisinın kalplerinin delik oldugunu ,hepimizin dogustan 3 delikle dogdugumuzu ama bunlarin kisa surede kapandigini tek yapmamiz gerekenin bol bol beslemek olduğunu EGE UNIVERSITESI COCUK KARDIYOLOGU PROFESORU VE CINARLI HASTANESI COCUK DOKTORU söyledi ve cevremden de hep boyle hikayeler duydum en basiti kuzenimin kapandi. sizin bunca zaman bunu duymamaniz sizin sorununuz..Araştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Mesajları okuyunca ki konu acılalı epey olmuş hayretler içerisinde kaldım. Yani nedir bu sütü az olan yada sorun olan annelerin sütü olanlardan ve emzirebilenlerden çektiği. Bi laf vardır bekara Avrat boşaması kolaydır diye. Bebeklerin alması gereken kiloyu alamayıp hastalanması pahasına da olsa cocuğu anne sütüyle besleyecem diye direnmek midir annelik yoksa ?? Benimde sütüm yetmedi yetmiyorda hala. Benim kızım ilk ay sadece 150 gram aldı. Çocuğum ölümlerden dönmüş haberimiz yok. Doktorun azarıyla kendime geldim ben. Bide bilmeden yok mamalar çocuğun iç organlarına zarar veriyor falan diyen olmuş. Böyle bir cehalet düşman başına. Konuyu açan bayan lütfen hiç bir şeyi kafanıza takmayın herhalde çocuğunuzun sağlığını ve iyiliğini hepimizden iyi düşünüyorsunuzdur. Unutmayın o çocuk sizin ve onu nasıl besleyeceğiniz kaç cc mama kaç cc süt vereceğiniz ne zaman uyutup ne zaman uyutmayacağınız yani kısacası o bebeğin hayatı ile ilgili herşey sadece ve sadece sizin bileceğiniz bişey. Hiç kimsenin ahkam kesmeye ve sizi yargılamaya hakkı yok. Bebeğinizi sağlıkla mutlulukla büyütün. Bu arada kalbindeki delik meselesinde de üzülecek bişey yok. Her bebeğin doğuştan kalbi delik olur Benim kalbimde öyleymiş. Ama milimetrik düzeyde bi açıklık kalmış kalbimde ve ben bu deliği 26 yaşımda öğrendim gayet sağlıklıyım hayatıma hiç bi yan etkisi yok çok sağlıklı bir cocuk bile getirdim dünyaya. Doğum gibi bir araftan geçtim ben. Ki bu delikler yüzde 90 kapanıyor. Kapanmayanlar da da hiç bi sorun teşkil etmiyor. İçinizi ferah tutun.

Evet onun bebegi cok huzursuzdu hic durmuyordu.ben de bebekken oyle tartardim.muhtemelen daha fazla cikar benimki oyle olurdu bence yaramistir

su verebiliyor muydun peki? ben 3 saatte bir besliyorum ama tabi açken versem içiyor mama icecek yer azaliyor midesnde o da dusuk beslenme demek. tokken zaten midesi bulanyor.istemiyor.e 3saatin arasinda vereym desem onda da burun kiviriyor hala tok oluyor ne ara vermeliym bu suyu ben? tas olmasin diye su verin demis bi arkadaş ondan soraym dedm.

Yok arkadasim cocuk sahibi birinin yazacagi seyler deil zaten yorumlarindan belli. Kaloriyi kotu saniyor. Bebek bu ya daha kaloriye, proteine, vitamine ihtiyaci var. buyuyecek bunlari vermeden nasil buyusun. sizinde dediginiz gibi anne sutundeki kalori mamalardan daha yuksek. Bizde bu sacmaliklari okuyup sinirlerimizi bozuyoruz gereksiz yere...

Canim bence su verme bebise. Suyu sadece mama ile beslenen bebeklere veriyorlar. Ben o hatayi yaptim. Bebegim beni birakti tamamen. Karnini mamadan doyursa bile seni su ihtiyacini karsilamak icin emmek istermis. Ama suyu kesfedince memeyi tamamen birakti benimki. Doktorum vermeseydin o senden su ihtiyacini karsiliyordu dedi. Pisman oldum. Gercektende ne zaman memeyi birakti o gun su icmeye basladi. Ama benim sutum cok azdi bebegim cekip cekip agliyordu.

bebeğinizin kilosuna çok takılmayın ,genetik olabilir , ilk başta çok tombiş olup sonra çok zayıflayan bebekler de var.
benim ikizlerim de biri 2600 biri 2350 doğdu ,ilk aylar ayda 1 kilo ve üstü alıyorlardı ,ne zaman hareketlenme başladı kilolar gitti, ayda 200 garam zor alıyorlardı ,şuan 16 aylıklar ve 10 kilolar ,zayıflar yani ama etrafıma bakıyorum tek bebeklerde de var çok zayıf olanlar.
yani nasıl ki bizlerin içinde sıfır bedenelr varsa ve bu genetik birşeyse bebeklerde de aynı durum geçerli .
benim ikizlerim çok hareketliler ve bağırsak yapıları çok hızlı ,yediklerini anında kaka ile atıyorlar ,ondan da kilo alamıyorlar .
ama sağlıkları çok iyi çok şükür o yüzden ben hiç takılmıyorum kilolarına ,siz de takılmayın ,ayda 600 gram alması yeterli ..
yalnız sırf kilo alsın diye mama vermeniz bence de çok ama çok yanlış .
kof kilonun ne anlamı var , içini doldurdunuz da ne olacak ,ilerde daha büyük sağlık sorunları olabilir.
sütünüz de varmış sanırım ,neden mama veriyorsunuz ,bence bu çok hatalı bir davranış .
sütünüz yarasa da yaramasa da süt varken mama vermek çok yanlış ,varsın az kilo alsın ..
kilo demek sağlık demek değil ki ,benim çocuklarım zayıf ama onlardan çok fazla kilolu olup çok sağlıksız olanı gördüm ..

Tamam da GDO var diye ısrar ediyor bebeğiniz aç mı kalacak ? Eşin sütünün olmadığına inanmıyor mu ?

Ben hickimsenin yorumu okumadim ve siz derken burdaki insanlarida kast etmedim cocuguna mama veren anneleri kast ettim. Kalbi delik olayinida ben yalanciymis gbi konusmafim cok icten bisekilde insallah oyledirde kapanir dedim iyilesmesini istedigim icin.. evet anneler daha iyi dusunur ve bebegine en ii bakacak kisi odur ama sutu bol geliosa mamayi vermemesi gerek.. mamayi ne zaman verirler sutu gelmeyen annelerde bebek bi turlu doymuyor ve huzursuz oluyor vs bu gbi durumlarda verilmio.. ama bu arkds sadece kilo alsin die mama veriyor sutu geldigi halde.. bence bu kdr erken mama verecegine kilo almamasinin sebebini bulsun ve ona gore ne gerekiosa yapsin zaten sonrasinda bebek kilo alcak ve mamyada gerek duyulmicaktir.. son olarak bebegin organlarina zarar vermezmiste cahilce konusmusum diyen hanimefendi sadece doktora git ve sor neden bir bebege 6. Aya kdr sadece anne sutu verilirmis.. mama verildigi takdirde neler oluyormuş ilerde ne gbi sikintilarla karsilasiliyormus bi ogrende ondan sonra cahil de.. burda asil sen cahilsin ama ben seni cahil diye adlandiramicam ole bi terbiyesizlik yapmam bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip.. ilginc bisey duydun benden hic duymadign degilmk o zaman git arastir acaba dogrumu die ondan sonra yuzume gel yanlis diye belirt ki yapamazsin cnku bizzat bnu kendim sorarak ogrendim doktorlar tarafindan! Son kez soyluyorum hicbir bebegin migdesi 6. Aya kdr ANNE SUTUNDEN baska biseyi ogutmeye musait deildirr ve baska mama verildigi taktirde o bebegin migdesini fazla yorarsiniz gelisiminide oljmsuz etkilersiniz bu kdr

Anne sutunden baska bisey icmemesi gereken bir bebege mama verenlerle dalasiyorum surda tamam cbim sen devam et bebegini dusunende kabahat adam gbi arastirda bu mamalarin bebege ne kdr zararli oldugunu ogren oyle cik karsima hanimefendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…