cok canım sıkkın- kizimin kilosu

tesekkur ederm anladigin icin. hem de ne yorumlar yapiliyor. "Senin kiz hic buyumemis yaa" ,"ee hani buyumemis ya bu","biz pirinc unlu mama yapardik", "canim valla me yalan soyliyim cok az kilo almış"..... surer de gider. ben kendim goruyodum kilo almadigini.su anda yine sut vetiyorum hem buzlukta biriktirdiklerimi eritiyorum hem de kendim sagiyorum.ayrica mama da veriyorum. geceleri uyumuyorum pek.ama agirlasti gece beslemelerini arttirdigim için.persentil araligi yukseldi biraz.3 gun sonra kontrol var bakalm doktor gelisme kaydetmis diyecek mi.heyecanliyim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

yok cnm yankis anlamissn sanirm ben zatem golden goati sordum keci sutu bazli mama yazdim.tek basina keci sutu kesnlikle vermem mamada bi suru sey ekleyp cikarip anne sutune benzetiyolar ama tek basina saf keci veya inek sutu oyle degil.o yuzden mamayi tercih ederm.ben de onu arastiriyorum nasil guzel gelişim sagliyo mu golden goat? internetten mi aliyosun bi de ben arastrdm bir iki site buldum

sinirden gulesim geldi:))

Bir annenin sütü az geliyorsa veya bebeğe yetmiyorsa ( buna doktor karar verir) mecburen mama verir. Ve bu mamalar anne sütüne en yakın şeylerdir o yüzden de hiç bir zararı yokmuş. Ben doğduğumda annemin gram sütü gelmemiş napsaydı kadın mama zararlı diyip aç mı bıraksaydı beni? Mamayla büyüyen bir bebektim ben ve 21 yaşındayım Allaha şükürler olsun bağışıklığımda çok kuvvetli. Bebeğine sütü yetmeyen bir anne var karşınızda ya ne kadar anlayışsızsınız. Anne bebeğinin sağlığını sizden daha iyi düşünür hiç merak etmeyin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım ben kütahyada yaşıyorum , eczaneden istiyordum oda eskişehirden getirtiyordu diğer mamalara göre pahalı olduğu için siparişle geliyordu ,eczane dışında başka yerden alma bence, kutusu 35TL idi o zaman şuan ne kadar bilmiyorum , ilk bebeğime kullanmıştım , şuanki bebeğime mama kullanmadım hiç yalnızca anne sütü mamanın sitesi bu http://www.goldengoat.com.tr/index.php?do=dynamic/view&pid=8
fotosuda buydu

Eklentiler

• $2126274.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 135

evet cnm biliyorum burda sordum hatta eczanelerde 37.5 lira ama netten 31.5a kadar buldum diyebilirim. o sekilde temin edelim dedik.ilk bebeginde nasildi gelişim herhangi nir sikinti yaratmış miydi yoksa boy ve kilosu guzel artmis miydi kabizlik vs oldu mu? bir arkadasmz bobrekte tas olusumu oldu mamadan olablr dediler dedi bu mamayla ilgili.

son cümlen gercekten cok dogru. anne bebeginin sagligini ve gelisimini en cok dusunen kisidir..

son cümlen gercekten cok dogru. anne bebeginin sagligini ve gelisimini en cok dusunen kisidir..

Kesinlikle öyle. Sen hiç sıkma canını doktorunla irtibat halinde bebeğinin beslenme düzenini ayarlarsınız. İnşallah bir an önce kilo alır, sağlıklı bir şekilde büyür bebişin :)

insallah cnm:) moralim biraz daha düzeldi kizim biraz kilo almis evdeki tartiyla tartinca oyle cikiyor insallah 3 gun sonra kontrolde doktor da aynisini söyler:)

Alır annesi alır merak etme :) benim yeğenimde 2900 doğmuştu yavaş yavaş kilo aldı. Olmadı doktordan rica et test falan yapsınlar eğer sağlığıda iyiyse hiçç takma kafana. Umarım doktordan istediğin şeyleri duyarsın :)

tabikide eczaneden al , başka yerlere güvenme sakın ucuz diye ,ilk bebeğim canım kızım SU 4,5 aylıkken 10 kilo 67cm idi maşallah,kabızlık çok vardı şayet bu mamayla düzeldi ,en sağlıklısı bu diye biliyorum keçiler yeni zelandada yetiştiriliyor doğal ortamlarda diye hatırlıyorum yolladığım linki okursan gerekli bilgiler var, karar senin tabikide araştır hangisini uygun görürsen onu kullan bebeğine ,hisslerine güven için nasıl rahat edecekse öyle yap anneler yanılmaz:)

Son düzenleme:

masallah 4.5 aylikken gercekten kilosu tahminimden yuksek cikti:) hep olumlu seyler duyuyorum bu mama hakkında. eve g kecilee yeni zelandaninmis onlari okuduk hep.hipp ve similac kullaniyorum ama su an 1.5 gundur kaka yapmiyor ilk kez.korktum kabiz mi oldu acaba.nasil duzelticem zeytinyagi falan koydm mamaya olmadi.poppsunu uyardm zeytnyagli cubukla yine olmadi.sen bilgilisin bu konuda bi fikrin var mi bana verebilecegin?

Ilk basta coxugu yasitlari ile degilde dogum kg sine gire degerlendirmeli
25oo kg dogan bur bebek icin guzel ilerliyor benim fikrimce
simdi 4 kg dogan bir bebekle ayni olama

kabızlık malesef bulaşıcı hastalık gibi başlayınca epey süre devam ediyor , mamalar özellikle kabız ediyor benım gitmediğim doktor kalmamıştı kabızlık için pamuklu çubukla uyarma mikrop kapar Allah korusun birdaha deneme sakın ,fitil daha iyi
5 gün bekle geçmezse kullan fitili ,bebeklerde 7 güne kadar normalmiş , 3. ay bitince düzene giriyor diyor doktorlar ,ben genelde su ve zeytinyağını karıştırıp içiriyordum sora altını açıp göbeğine masaj belinin altına sıcak su torbası ,banyodan sonra tüm vucuda çörek oto yağ ı(mikrodalgada yağı ısıtıyordum) sürüyordum , bu şekilde rahatlıyor ,bebekler altı açılınca daha rahat kaka yapıyor aklında bulunsun,bacaklarını bisiklet sürdürüyor gibi spor yaptır altı açıkken

1 gün bekleyen bebegin kakasi top top sert sert mi olur peki cnm

Ilk basta coxugu yasitlari ile degilde dogum kg sine gire degerlendirmeli
25oo kg dogan bur bebek icin guzel ilerliyor benim fikrimce
simdi 4 kg dogan bir bebekle ayni olama

tesekkur ederm cnm. ben de elimden geleni yapıyorum.

Selam yorumlari okumadan yorum yapicam, bebegin kilosu cok cokk iyi bence sen doktorunu degistir her bebek ayda 1 kilo almaz alamaz benim bebegim seninkinden iri dogdugu 3. Ay kilosu seninkine yakindi, bebegin boyu uzuyormu motor hareketleri nasil onemli olan bu, ayrica her bebegin kalbi tam kapanmamis olur, kucucuk bebege eko cektirmek nedir yazik olmus yavruya benim bebegim ayda 400 gram aliyor halen emziriyorum emzirirsen sutun gelir gunde 3,4 litre su ic bol bol emzir cok cok sutun olur mamadan da kurtulmus olursun ayrica bebegin az kilo almis diyenleri dinleyip bebeginide kendinide yorma her bebek farkli buyur unutma

Her tartıya aynı şekilde mi koyuyorsunuz bir de o da önemli mesela biz her defasında sadece badisi ile koyuyoruz tartıya bezin dolu olup olmaması belli olmaz diye aldığı her gramın önemi var çünkü

evet cnm hep bezoyle ve temiz bezli olarak tartiyorum.kakasini yapmamslen daha cok kilosu var gibi oluyor ayrica:) bebek tartisi mi alsam diyorjm hep baska baska gostetyor bu ev tartilari, kucagmda ve yalniz kendimi tarttigm icin farki ölcüyorum.sizin var mi bebek tartiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…