cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Dun esimle tartistim kaka muhabbeti yuzunden. Sonra kafayi vurdum yattim. Esim devarkiyla bulustu gece 2 de geldi eve. Ben de cikmadim hic yanlarina,cocuklara da dokunmadim.
Bu sefer de, bizim yatmamiz gerekirken o yatiyor, onlar boyle yaptikca inadina demicem adlarini dedi. Komsuya dedi kapilar kapali dedikodumu yaparken duydum. Onlar bilmiyor duydugumu.
Gitsen laf ediyor, kalsan olmuyor.
Simdi o gitti akrabaya. Ohhh be dunya varmis dedim :KK66:
Hatta git gezdir,acik hava aldirt annene dedim esime de..

işin gerçekten zor
çocukları at üstüne sen daha iyi bakıyorsun anne falan de
bunalsın kendi çıksın evden nasıl fikir

işin gerçekten zor
çocukları at üstüne sen daha iyi bakıyorsun anne falan de
bunalsın kendi çıksın evden nasıl fikir
Supersinn, kosarak uzaklasir:KK66:
Ama gitmez kiz, coj sevio torunlarini birakmaz. Onlar icin ölür

Anaaa ne biçim şişmişsin kadına karşı. Şok oldum o nasıl bir tanımlama. :KK45:
Az bile yazmisim :KK70: pis ve pisligide ekleyim. Takna dislerini ayni suya defalarca koyar agzina takar, yeniden yemek yapilacak ne var ki derdi tencereleri yikamazdi. taharet bezini sehpalarin uzerinde kurutur 1 hafta ayni bezi kullanirdi :) wc temizlik bezini mutfakda kurulama bezi yapardi.
En sonunda gitti sukurler olsun..
İlk saydiklarimda yalan degil bir bir her yazdigim kelimeyi uygular.
Kedi kopege kurek firlatir, cocuk buyuk demez kufur eder kovalar hakaret eder. Sonra da onca seyi karsi taraf yapmis gibi anlatip aglar dovunur. Bana ona ogluna saba fark etmez. Gozune kestirdiyse seni yandin bittin.

Sen evi ayir.
Bak ben ayirdim gunde en az 100 sukur cekiyorum. Uyudugumu, kalktigimi biliyorum. Cocugumuz olsaydi inanki seninki gibi seyler yasardik cunku benim kv herkesin cocugunu bu gece bende kalsin diyip almaya calisiyor :))) ve senin toryn aski dedigin sey seninkinde daha saplantili ve hastalikli bir hal alacak aha buraya yaziyorum.
Evi ayirmak sahane mukemmel olganustu birsey.

Eğer onun evınde kalıcaksa zorunda.
Bende aynı seylerı yaşadım çocuğum yok ama başka örneklerle benzer şeyler. Çözüm ayrılmak. Eğer ayrılmıyorsa dediğimin arkasındayım
Degil. Uzlasmak zorundalar ama katlanmak zorunda deguller

Bende torunlari ayirmasi disinda cok acayip birsey goremedim ikisi buyuyup dile gelince eminim sarisin olanida cok sevecektir...
sizde yeni dogum yapmissiniz birde ilk kez ayni ortamda buunup yuzgoz olmaya baslamassiniz sanirim o sebeple batiyor her lafi. Kiraya cikamayacaksaniz icinizi curutmeyin cunku ortada ahim sahim bu kadar kinlenecek bisey yok. Benim kendi cok duyarli komsum bile 2 aylik bebegini bana corapsiz bir penye tulumla getirdi sok oldum... nasil alisirsa oyle gider korumucam dedi hakli belkide hani usuyecek demissiniz ya.
Ne guzel torun sevgisi var kadinda birde o yonden bakin... Allah bugunlerinizi aratmasin...

Bu arada benim yegenimide enistem hep kara tassak diye severdi :KK53:
Taki cocuk dile gelip abisine sari tassak diyesiye kadar...:KK70:
Benimde vardir oyle koca kafali derim misal kizima kafasida minnacik, maymuncuk derim:KK70:
Noloyo yani desin.... bunlari diyor diye sevmedigi anlamini tasimaz.

Buyutmemek ve art niyet aramamak gerekir. Abimin büyük kızı topludur katir diye severiz. Biz esmeriz bize de kara kız derler. Bu bir süreç sakin ve sabırlı olmak gerekiyor.

Gozlerim doldu.. kv, nolmus ev sicakti oglum, goturmiyim diye bahane buluyor demis. Kaldiki ben ona cocuk buyusun ozmn bol bol gidersiniz dedim. Ben ise gidince gitmeyin desem de gidecek. Simdiden boyleyse ilerde nolcak diye tedirgin oluyorum.
Ilk basta goturme usutur dedim.ok dedi. Ben uyurken 3 saat sonra alip gitmis. Bu inatlasmak degil de ne? Aciklamasini da yaptim oysa,sonra bol bol gidersiniz bugun olmaz demisken hem de.. benle inatlasiyormusun anne sen deyip cocuk azarlar gibi azarlamisim onu. Ustune birde kapi carpti,birseyler tekmeledi,kendi kendine soylendi,mutfakta tezgaha birseyler firlatti... ustune olayi cikaran ben,suclu olan ben oldum yine.
ben bunlari alir kacarimm diyor bazen. Ben bunlara takiliyorum.okdr sey okuyrm cocugu babaannesi alan..
Kotu dusunmiyim diyrm ama ben bunlari lohusayken yasadim..
Ya hu şu analarla çocuklarının arasına girmesin ya kayınvaliden analığa doymamış mı senin analık hakkını engellemeye çalışıyor yazık günah değil mi sana sen anne değil misin kendi egosunu tatmin etmek için senin yavrunu kullanmasın bu ne psikopatlıktır ya. Güzel dilden yanayım hep ama ortada yavrusuna gönlünce bakamayan bir anne varsa güzel dil cıksss olmuyor canım işte dikkate almazlar seni, çirkefleşicen bu çocuğun annesi benim sen değilsin babaannelik yap eyvallah ama analık işte orda dur ben varım benim analığımı piyasaya çıkartma gözümü döndürme annelik güdüsüyle bırak kalbini kırmayı kafanı kırarım de ,eğer bu diyalog oğlunun kulağına giderse seni kimse elimden alamaz yuvama çomak sokma diyede tehdit et yoksa çok üzülürsün çocuğun kepaze olur ortada

Nasil uyarayim peki duzgunce? Bir de hanimefendiyi kirmamak gerekiyor. Cunku onun evlat acisi varmis, cocuk buyutmus,iyisini bilirmis, cocuk bakiciligi yapmisligi da varmis, bizden iyi bakarmis hatta. Bu isin duayeni olan birine hangi curetle siz bana birakin,musade edin diyeyim? Haddime mi dusmus?
Ben ne anlarim cocuktan,hem de ilk cocuk. O sagda solda,tv de ogrenip,konu komsuda,kardeslerinden .. hayir dogrusu boyleymis deyip cikiyor.. cocuk gunasiri kendi yapiyor, o istiyorki hergun kaka yapsin..
Bak cocugu usutur goturme dedigim halde kiyamet koptu. O cocuk hasta olsun istermiymis,ev sicakmis oysa! Biz evde 1° nin hesabini yapiyoruz aman usutmesin, 35 haftalik dogdular kucukler diye. Kadindaki ozguvene bak!
Ayilip bayiliyor,uyuyamadimlar,hasta oldumlar.. esim gene ondan taraf.. zaten hepi topu 3_4 saat goruyor bizleri.

eşte bıtıyor işte....ama sızdede...ben olsam bu kadar yumuşak baslı olmam...tabıkı her seye mudahele etmeyın ....ama dayanamadıklarınzda susmayın

Valla kusura bakmayın ama hem kira vermeyeyim, yemeğim evimin temizliği hazır yapılsın hem de bana hiç karışlmasınlar hiç laf demesinler.. yok öyle bir şey. Bence çok büyütüyorsunuz neler yaşayanlar var bırak birini alsın sevsin karam desin ne var altını açıp 10 dk öyle bırakmasında ne var hava alıyor işte. Yani bu kadın siz çalışırken yemeğinizi yapmış önünüze koymuş evinin işini yapmış o zaman iyi de şimdi mi kötü o zaman elini taşın altına koyacaksın kiraya çıkacaksın evle de çocuklarınla da ilgileneceksin çoculara da bakıcı tutacaksın yok yapamıyorsan da göz ardı edeceksin.

Valla kusura bakmayın ama hem kira vermeyeyim, yemeğim evimin temizliği hazır yapılsın hem de bana hiç karışlmasınlar hiç laf demesinler.. yok öyle bir şey. Bence çok büyütüyorsunuz neler yaşayanlar var bırak birini alsın sevsin karam desin ne var altını açıp 10 dk öyle bırakmasında ne var hava alıyor işte. Yani bu kadın siz çalışırken yemeğinizi yapmış önünüze koymuş evinin işini yapmış o zaman iyi de şimdi mi kötü o zaman elini taşın altına koyacaksın kiraya çıkacaksın evle de çocuklarınla da ilgileneceksin çoculara da bakıcı tutacaksın yok yapamıyorsan da göz ardı edeceksin.
Himm diger yazilarimi okumamissiniz anlasilan. şöyle soyleyeyim ozaman.
Kayinvalideme ev aldik! Daha dogrusu denize karsi, bagi bahcesi olsun, kafasina gore kullansin, canim benim rahat etsin,evlat acısı gormus derdini unutsun mutlu olsun diye memleketlerinde 3 katli ev yaptiriyoruz istedi sekilde olsun diye. o arsanin ve uzerine yapilan evin kredi taksidini ben, esim ve kp oduyoruz. Daha bazen de yine para istiyorlar. Bir de kiradaki ev parasini aliyorlar.Biz 2700 oderken onlar 1200 oduyor. Bize dugun de yapmadilar, biz kendimiz odedik(ben borcsuz evlendim ama)tam rahat edecekken bize ev aldirttilar.
Dolayisiyla ben o 2700 e kiraya da cikardim bakici da tutardim. Kendime ait evim bile olurdu o parayla. Sakin demeyin bana bedavaya onun evinde oturuyorsun bir de kadina bahane buluyorsunuz diye. Biz onlarin rahati icin bu borca girip ev aldik onlara, ama ne gariptir ki siginti gibi gorunen ben oluyorum.

Hava sicak olsa 10 dk nin hukmu yok. Ama disarda kar varken, biz usutmesin diye 2 hafta cocugu yikamamisken onun 10 dk altini acip bacaklarini usutmesi normal mi sizce? Hadi usumesini de gectim de, cocugun bacaklarini ayirip karsina gecip de cocuk feryat figan aglarken ah yawrum kaka yapamadi yazik demenin ne alemi var??? Anne kucagina al aglamasi gecsin oyle yatir yine dedim. Alti acik kizim alamam! Dedi. Peki bezi kapatip,sarip sarmalayip yapamaz miydi? 10 dk avazi ciktigi kadar aglayan cocugun aglamasini izlemek normal mi? Cocuk aglama krizine girdi,yine de mudahale etmedi. Esime cikistim git bak cocuga napio bu annen dedim de oyle mudahale etti esim, sahi anne nie bu kdr aglatiyorsun birak yarim saat sonra yine açarsin altini dedi! aman açik kaldiysa nolcak demekle olmuyor.

Kp bile cocugu dik tut, uca yatirma, gazi oldu onun gazi.. diye karisip duruyor. Hadi ona kotu niyet aramiyorum. Gecen akrabalari geldi. Bu ne be kp bile bi laf soyluyor, erkek adam ne anlar cocuktan sanki sen bilmiyosun onlari dedi. Kv kp'e hep bunlari soyluyordu. Peder 3 kere de anlar bir seyi. Hatta kv , beyinsizmisin sen falan der ona. O da simdi ogrendikleri bana ogretmeye calisiyor! Iyi de ben bunlari zaten biliyorum, bezini almama bile yorum yapiyor mesela, yok bu bez dolmamis daha vsvs.. bunlari gectim bile. Simdi kv de kendinde soz hakki bulunca deliye dönuyorum artik :KK66:
Buarada kv yemek yapar, kp temizlik yapar, ben de gunduz cocuklara bakiyorum. En cok yorulan ben oluyorum. Cocuklarim tabiki yorulcam, ama bir de onlarin mudahalesini, cocuklarim ustunde"biz biliriz" yaklasimlarini cekiyorum.

Biz onlar icin borca girmeseydik, suan kendi halime gecinip kafam da rahat ederdi. Bu sartlar da 2700 odemek kolay degil. O yuzden elim kolum bagli. Gidemiyorum da. Keske kendi evimin borcunu odeseydim suan. Aptal kafam iste,sanane birak nerde oturursa otursun..

Son düzenleme:
yapmamanız gerekn şeyi yapmışsınız kv ike yaşamaya ikna olmnuşusunz... şimdilik esmer bebeğin bakmını ona kitleyin madem pamuk olanı da siz alın sadece bakımı ilgilenmesinin ikisi de size ait olsun bence... sonrasına bakarsınız sinirlenmeyin değiştiremeyeceğiniz şeylere... parmağınızda oynatma egzersizleri yapın kv yi siz adamı lamışsınız çocuğu doğurmuş düzeni oturtmuşsunuz e kadına ev de yaptıran gelin bulunmaz hani sakin olun bırakın bağırsın çağırsın gerekirse... tabii bebklerle ilgili sizden habersiz bir yere götürmemekle alakalı olarak bir ayyar gerekli bebek annesi izin veririse gider bir yere babaanne isterse değil herkes duracağı yeri bilecek bunu da sert ama saygılı bir biçimde söyleyip taviz vermemeniz gerek bnce.... şimdilik en iyi çözüm olarak aman aman sakinlik ve kontrol öpüyorum sizi güzel anne ayy o minnak ayakalrı yiyin benim için ...:KK36::KK36::KK36:

Son düzenleme:
Pardon ama eşinizin maaşı ne kadar?
Ufak ve ucuzundan 1+1 eve çıksanız, siz de işten ayrılıp bebeklerinize kendiniz baksanız? Eşiniz geçindiremez mi evi?

X