cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Ev üstüne ev olmaz bu bu gerçek insan yeri geliyor kendi ailesine tahammül edemiyor!!!!

Çocuklarını sahiplensin takılma boşver ne yaparsa yapsın onların annesi sensin ve senin yerini kimse alamaz!!!
En net cevap bu sanirum. Zaten gidemiyorsun da, en iyisi bosver takilma zaten elinden alamazlar oldu.
Bende bu yonde telkin ediyorum kendimi. Ama onlari kaciririm ben yanima gelirler deyip,gitme deneme ragmen beni ezip kimsuya gitmesine tahammul edemiyorum ayarlarim yine bozuluyor haliyle..

İ
İkiz bebeklerim var, iki yaşına yaklaşıyorlar, hem kendi annem hem kv ile birlikte baktım, ben işe başlayınca da ikisi birlikte baktılar.

Tek çocuk gibi değil ikiz, gerçekten çok zor. Lohusalık da eklenince bu zorluklara insanın tahammülü gerçekten düşüyor. Mümkün oldukça eşini araya katmamaya bak bence, senin lafını anlasın anlamasın sadece k.validene anlat derdini. sen söylesin, şöyle yapıyorsun diye yargılayarak değil, ben böyle beklerdim, ya da ben böyle olmayınca üzülüyorum diye anlat derdini. Evet o minikler senin, ama gerçekten onun da ciddi emeği vardır. Kendimden biliyorum çünkü. Ayrı eve çık diyorlar ama olmaz çıkamazsın, hem sen çalışmayacaksın hem yanına birini bulacaksın ki en az 1000 tl vermen gerekecek.

sadece parası da değil bakıcının, tek çocuk anneleri bunu yaşamadığından bilmez ama, bi çocuğuna mamasını sen yedirirken ya da sen uyuturken, diğerini bakıcıya verdiğinde nasıl vicdan yaparsın bi düşün. bi sonraki öğünde değişir sıra ama sen hep sorgularsın kendini. acayip bi adaşet duygusu gelişiyor ikiz annelerinde. diyelim uyutacaksın direniyor uyumuyor, sen bile bunalıyosun, kızıyorsun. bir çocuk senin elinde bir çocuk bakıcı da olunca, kendinde olmayan bebeğini düşüneceksin hep. ama anneanen babaanne olunca bileceksin ki yine canından kanından birinde diğer evladın. ben kendi anneme yanına bakıcı tutalım, kv arada gelsin dedim, bana bu saydığım gerekçelerle hayır dedi. diğer torunum bakıcıda olunca ben huzursuz olurum dedi. bu arada sakın yanlış anlamayın, bakıcıya karşı değilim ben, kendi evladı gibi gönülden bakanlar var. ama iki çocuk olunca, biri annede ya da akrabada diğeri bakıcıda durumu olunca, garip bir adaletsizlik oluyor hissine kapılıyor insan.

bu arada henüz iki aylık minikler, annelik hüznü/lohusa depresyonu denen şey taze hale sizde. ben bi bebeğimi annem uyuttuğunda bile kıskanırdım o dönem...

bazı arkadaşlar, çarşı pazar işini ev işini büyütme demiş ama o kadar basit değil durum ikiz bebek olunca, öyle zor günlerim olmuştu ki benim, annemle bakarken 1 bardak su içebilmek için bile eşimin gelmesini beklemiştim. Çocuklar büyüyene kadar evde yardımcı birilerinin olması mühim gerçekten.

alt açma mevzusunda da, bizim çocuk doktorumuz özellikle söylerdi, her gün bi iki sefer 5-10 dakika açık tutun diye. aslında kötü bir şey yapmıyor. sadece siz istemediğinizde yapması sizi rahatsız ediyor haklı olarak. kolay kolay üşütmezler korkmayın, sadece üşümekle de hasta olunmaz..ama sakının tabi ki, bu çok doğal

işi özü, bence sabredeceksiniz, mutlaka k.valide ile birebir konuşacaksınız, her duygunuzu ifade edeceksiniz, açık olacaksınız. hatta yeri gelirse, bu kırgınlıkların tartışmaların aranızı bozmasından korktuğunuzu bile paylaşabilirsiniz. bir süredir aynı evdesiniz, samimiyetiniz çoktur kanımca.

ayrılmayı gitmeyi değil, mevcut koşullarda iyileşmeyi düşünün naçizane tavsiyem. bir ikiz annesi olarak ayrıca belirtmeliyim ki büyüdükçe herşey kolaylaşacak emin olun...

sevgiler

o sekılde rahat gazını çıkarır ama bu havada o sekılde bekletmek doğru degıl....benım evım sıcacık ona rağmen kızımın altını cok acele degıstırırım kaldıkı 2 yasında artık
hasta edecekler çocuğu.IZIN VERMEYIN NET OLUN
Cocuk kabiz degil ki! Kendi kendine mamaya zeytinyag katiyor,makat bolgesine zeytinyag suruyor.. tv den komsudan ordan burdan ogrenip uyguluyor. Offf cok cahil. Yok yapma diyemiyorum,beni sertce uyardi diyorlar. Anne emin degiliz yapmayalim dersem siz daha mi iyi biliyorsunuz oluyor!
Napiyim bilemedim

Cocuk kabiz degil ki! Kendi kendine mamaya zeytinyag katiyor,makat bolgesine zeytinyag suruyor.. tv den komsudan ordan burdan ogrenip uyguluyor. Offf cok cahil. Yok yapma diyemiyorum,beni sertce uyardi diyorlar. Anne emin degiliz yapmayalim dersem siz daha mi iyi biliyorsunuz oluyor!
Napiyim bilemedim

Yaptıkları doğru ama kabız olduğunda zorlandığında.......durduk yere olmaz zeytınyagında asit var mıdesıne dokunur bebegınızın
annesi sizsiniz unutmayın bu kadar karışmasına musade etmeyın

Napiyim bilemedim

evet daha iyi biliyorum deyin.

Uyurken bebekleri yanima alirim odaya kitlerim kendimi. Oyle komsuya falan goturemez kimse. Anlamayana anladigi dilden konuscaksin

İ
İkiz bebeklerim var, iki yaşına yaklaşıyorlar, hem kendi annem hem kv ile birlikte baktım, ben işe başlayınca da ikisi birlikte baktılar.

Tek çocuk gibi değil ikiz, gerçekten çok zor. Lohusalık da eklenince bu zorluklara insanın tahammülü gerçekten düşüyor. Mümkün oldukça eşini araya katmamaya bak bence, senin lafını anlasın anlamasın sadece k.validene anlat derdini. sen söylesin, şöyle yapıyorsun diye yargılayarak değil, ben böyle beklerdim, ya da ben böyle olmayınca üzülüyorum diye anlat derdini. Evet o minikler senin, ama gerçekten onun da ciddi emeği vardır. Kendimden biliyorum çünkü. Ayrı eve çık diyorlar ama olmaz çıkamazsın, hem sen çalışmayacaksın hem yanına birini bulacaksın ki en az 1000 tl vermen gerekecek.

sadece parası da değil bakıcının, tek çocuk anneleri bunu yaşamadığından bilmez ama, bi çocuğuna mamasını sen yedirirken ya da sen uyuturken, diğerini bakıcıya verdiğinde nasıl vicdan yaparsın bi düşün. bi sonraki öğünde değişir sıra ama sen hep sorgularsın kendini. acayip bi adaşet duygusu gelişiyor ikiz annelerinde. diyelim uyutacaksın direniyor uyumuyor, sen bile bunalıyosun, kızıyorsun. bir çocuk senin elinde bir çocuk bakıcı da olunca, kendinde olmayan bebeğini düşüneceksin hep. ama anneanen babaanne olunca bileceksin ki yine canından kanından birinde diğer evladın. ben kendi anneme yanına bakıcı tutalım, kv arada gelsin dedim, bana bu saydığım gerekçelerle hayır dedi. diğer torunum bakıcıda olunca ben huzursuz olurum dedi. bu arada sakın yanlış anlamayın, bakıcıya karşı değilim ben, kendi evladı gibi gönülden bakanlar var. ama iki çocuk olunca, biri annede ya da akrabada diğeri bakıcıda durumu olunca, garip bir adaletsizlik oluyor hissine kapılıyor insan.

bu arada henüz iki aylık minikler, annelik hüznü/lohusa depresyonu denen şey taze hale sizde. ben bi bebeğimi annem uyuttuğunda bile kıskanırdım o dönem...

bazı arkadaşlar, çarşı pazar işini ev işini büyütme demiş ama o kadar basit değil durum ikiz bebek olunca, öyle zor günlerim olmuştu ki benim, annemle bakarken 1 bardak su içebilmek için bile eşimin gelmesini beklemiştim. Çocuklar büyüyene kadar evde yardımcı birilerinin olması mühim gerçekten.

alt açma mevzusunda da, bizim çocuk doktorumuz özellikle söylerdi, her gün bi iki sefer 5-10 dakika açık tutun diye. aslında kötü bir şey yapmıyor. sadece siz istemediğinizde yapması sizi rahatsız ediyor haklı olarak. kolay kolay üşütmezler korkmayın, sadece üşümekle de hasta olunmaz..ama sakının tabi ki, bu çok doğal

işi özü, bence sabredeceksiniz, mutlaka k.valide ile birebir konuşacaksınız, her duygunuzu ifade edeceksiniz, açık olacaksınız. hatta yeri gelirse, bu kırgınlıkların tartışmaların aranızı bozmasından korktuğunuzu bile paylaşabilirsiniz. bir süredir aynı evdesiniz, samimiyetiniz çoktur kanımca.

ayrılmayı gitmeyi değil, mevcut koşullarda iyileşmeyi düşünün naçizane tavsiyem. bir ikiz annesi olarak ayrıca belirtmeliyim ki büyüdükçe herşey kolaylaşacak emin olun...

sevgiler
Cok sagolun beni anlamissinizdir. Gercekten elim kolum bagli. Bak sizin hem anneniz hem kv niz bakiyormus. Bizde anneler de birsure sonra anlasamadi. Misal kvaltidayiz,cocuk aglio annem kosar giderdi yuzu mu kapandi kustu mu acaba noldu diye. Kv dem de hep mudahale ederdi rahat birak ,cocuk bu ,aglar tabi,alistirma gitme, aglasin cigerleri acilir, bak çayın soguyor hem vs diye diye annemi de biktirdi.
Dusun ki ben 6 ay sonra işime geri donecegim. Kv tek basina napacak? Keske onlara ev almasaydik. Suan o paraya bakici tutup gul gibi gecinirdik.
Cocuklari ayiramam . Yatarken bile beraberler. Biri benim odamda digeri kv nin yaninda dursun demedim hic.

Gercekten evde yemek yapilmasi bile hayati bir konu.bunun carsisi pazari var. Tek basima bakarim deme luksum yok. Evet 2gun i sekilde sadece kendim baktim sinirimden,odamda tek basima. Inan 3 saatlik uykuyla durdum.kan sekerim de dustu. Bayilcak gibi oldum.yani tekbasima 2 gun yapabildim. Kaldiki evin yemegi,temizligi var.

Bizdeki konu inatlasma. Orta yol bulunmuyor. Kv dem siz yeni yetmesiniz ne anlarsiniz demeye getiriyor. Boyle yap dedigimizi yapmiyor. Kadin inat,illa kendi bildigi..cozum odakli degil. Bisey olunca ben yemek yapiyorum,cocuga bakiyorum oluyor adı.. niye basima kakiliyorki? Daha simdiden ucuncuyu yapin diyor! Bunu hallettik de o kaldi..
Cocuklarla birlikte uyuyor odasinda, kp salonda. Neymis aglayinca biz duymazmisiz,odamiza girmek istemezmis. Odalarimiz bitisik,kapilar acik.. cocuklar 2 aylik.. bizim odada kalsin dedim,niye boyle dedinki simdi bizim oda sicak. Iyi siz bilirsiniz nasi isterseniz deyip dondu sirtini gitti.
Ben simdi kotu mu dedim ki?
Ayagi sekiyor,rahatsiz.ameliyat olcak. Hastanelerde 5.5kg lik cocukla dolaniyor. Anne ver alalim dedim. Kucagimda duruo iste,niye aliyorsunki simdi dedi! Ayagin rahatsiz cunku,tasima bunlari okdr hafif degiller sonucta dedim.
Her lafimin aciklamasini yapmak zorunda hissediyorum kendimi.

Peki bu bendeki kiskanclik mi cidden? Yada hala lohusamiyim ben ne zaman gecer bu? Gercekten abartiyor muyum? Kara_sari_dana_kara taşaklım demesini de gectim. Hergun farkli birsey ekleniyor ve beni sinir etmeye yetiyor.

evet daha iyi biliyorum deyin.
Oyle de oldu.
Oglum bak ayagim rahatsiz,sekiyorum bu halimle hem yemek yapiyorum hem gece cocuga bakiyorum. Bir de karisiyorsunuz herseyime diyor, soyle ben napiyim? Ozaman biletimi alin ben gideyim diye de ayar veriyor. Gene ihale bana kaliyor. Aaa evet sende sus ama, o bizi buyuttu, cocuk bakmaya da gidip calisti,elbette bizden iyisini bilir annem deyip oturuyor. Cocuklara bakarim diyorsan, yemek,utu,bulasik,temizlik hallederim diyorsan annemleri gondereyim diyor. Bal gibi de biliyor bunun olmayacagini. Yine suclu ben oluyorum,annem kotu bisey yapmaz,bizden daha iyi biliyor oluyor..

Cok sagolun beni anlamissinizdir. Gercekten elim kolum bagli. Bak sizin hem anneniz hem kv niz bakiyormus. Bizde anneler de birsure sonra anlasamadi. Misal kvaltidayiz,cocuk aglio annem kosar giderdi yuzu mu kapandi kustu mu acaba noldu diye. Kv dem de hep mudahale ederdi rahat birak ,cocuk bu ,aglar tabi,alistirma gitme, aglasin cigerleri acilir, bak çayın soguyor hem vs diye diye annemi de biktirdi.
Dusun ki ben 6 ay sonra işime geri donecegim. Kv tek basina napacak? Keske onlara ev almasaydik. Suan o paraya bakici tutup gul gibi gecinirdik.
Cocuklari ayiramam . Yatarken bile beraberler. Biri benim odamda digeri kv nin yaninda dursun demedim hic.

Gercekten evde yemek yapilmasi bile hayati bir konu.bunun carsisi pazari var. Tek basima bakarim deme luksum yok. Evet 2gun i sekilde sadece kendim baktim sinirimden,odamda tek basima. Inan 3 saatlik uykuyla durdum.kan sekerim de dustu. Bayilcak gibi oldum.yani tekbasima 2 gun yapabildim. Kaldiki evin yemegi,temizligi var.

Bizdeki konu inatlasma. Orta yol bulunmuyor. Kv dem siz yeni yetmesiniz ne anlarsiniz demeye getiriyor. Boyle yap dedigimizi yapmiyor. Kadin inat,illa kendi bildigi..cozum odakli degil. Bisey olunca ben yemek yapiyorum,cocuga bakiyorum oluyor adı.. niye basima kakiliyorki? Daha simdiden ucuncuyu yapin diyor! Bunu hallettik de o kaldi..
Cocuklarla birlikte uyuyor odasinda, kp salonda. Neymis aglayinca biz duymazmisiz,odamiza girmek istemezmis. Odalarimiz bitisik,kapilar acik.. cocuklar 2 aylik.. bizim odada kalsin dedim,niye boyle dedinki simdi bizim oda sicak. Iyi siz bilirsiniz nasi isterseniz deyip dondu sirtini gitti.
Ayagi sekiyor,rahatsiz.ameliyat olcak. Hastanelerde 5.5kg lik cocukla dolaniyor. Anne ver alalim dedim. Kucagimda duruo iste,niye aliyorsunki simdi dedi! Ayagin rahatsiz cunku,tasima bunlari okdr hafif degiller sonucta dedim.

Peki bu bendeki kiskanclik mi cidden? Yada hala lohusamiyim ben ne zaman gecer bu? Gercekten abartiyor muyum? Kara_sari_dana_kara taşaklım demesini de gectim. Hergun farkli birsey ekleniyor ve beni sinir etmeye yetiyor.

ben ikiz de olsa bakılabileceğine inanıyorum,.
tek çocukla baş etmekte zorlanan bir insan olarak belki de böyle dememeliyim. büyük konuşuyor olabilirim.

ancak burada işler düğümleniyor.
kısaca siz onlara mecbursanız, sineye çekmek göreviniz.
diyemiyorsanız ben çocuklarıma bakarım, o zaman yapacak bir şey kalmıyor. bakan nasıl bakıyorsa bakacak. sonuçta o maaşlı bakıcınız değil, kendi kurallarını uygulayacaktır.

Yaptıkları doğru ama kabız olduğunda zorlandığında.......durduk yere olmaz zeytınyagında asit var mıdesıne dokunur bebegınızın
annesi sizsiniz unutmayın bu kadar karışmasına musade etmeyın
Nasil uyarayim peki duzgunce? Bir de hanimefendiyi kirmamak gerekiyor. Cunku onun evlat acisi varmis, cocuk buyutmus,iyisini bilirmis, cocuk bakiciligi yapmisligi da varmis, bizden iyi bakarmis hatta. Bu isin duayeni olan birine hangi curetle siz bana birakin,musade edin diyeyim? Haddime mi dusmus?
Ben ne anlarim cocuktan,hem de ilk cocuk. O sagda solda,tv de ogrenip,konu komsuda,kardeslerinden .. hayir dogrusu boyleymis deyip cikiyor.. cocuk gunasiri kendi yapiyor, o istiyorki hergun kaka yapsin..
Bak cocugu usutur goturme dedigim halde kiyamet koptu. O cocuk hasta olsun istermiymis,ev sicakmis oysa! Biz evde 1° nin hesabini yapiyoruz aman usutmesin, 35 haftalik dogdular kucukler diye. Kadindaki ozguvene bak!
Ayilip bayiliyor,uyuyamadimlar,hasta oldumlar.. esim gene ondan taraf.. zaten hepi topu 3_4 saat goruyor bizleri.

esmer olanı kendi tarafına sarı olanı sizin tarafınıza benzetmiştir kesin kv ama işiniz gerçekten zor,

mumkun oldugunca ayrı odalarda geçirmeye çalışın, bir kere sinir oldun yaaa artık herşeyleri gözüne batar, iyi tarafından bak olaya

çocukları ayırmaktan kastım gece uykusu için değil, büyüdükçe gündüz uykuları farklılaşabiliyor, o zaman birini bi odada diğerini diğer odada uyutacaksınız belki de ve başında biri duracak ikisinin de, yani bizim yaşadığımız durum bu şuan :) tek parça uyumuyorlar ve arada sallamak, pişpişlemek gerekiyor...

sizin üslubunuz, tavrınız, niyetiniz kötü değildir, kvdeniz kıskanıyor söz geçirmek istiyor olabilir, ama amaç dert yanmak değil de çözüm bulmaksa, ve şuan ayrı ev çözüm değilse, sabır gösterecek olan sizsiniz. insanları 50 yaşından sonra değiştirmek o kadar zor ki. siz eşiniz üzerinden laf yollamayın, onun da oğlunu kullanmasına izin vermeyin. neyse derdiniz birbirinize anlatın demek istedim ben. şakaya vurun, gülün geçin hatta bazen. gerildikçe canı sıkılan da üzülen de siz olacaksınız. Sizdeki kıskançlık mı ben tespit edemem, siz tartın kendinizi, ama ben çok net bu duyguyu hissettiğimi hatırlıyorum. ilk işe başladığımda minikler 8 aylıktı, eve gidince ben geldim diye sevinmezlerse alınıyordum düşünün. bebeklerim benim anneleri olduğumun farkında değiller diyordum. doğduklarından beri babaanne anneanne bizimle, akşam evlerine gidiyorlar ama. beni ayırmayacaklar sanıyorum, ama öyle olmuyormuş. ki ben de emziremedim, erken doğdular ve memeyi alamadılar, sağıp verdim. ama zamanla gördüm ki annenin yeri bambaşka. hiç böyle düşüncelere kapılmayın diyeceğim ama elinizde değil sizin de..ah şu hormonlar :)

karamsar olmamaya, hep sinir olduğunuz olayları düşünmemeye, kendi kendinize konuşup dolmamaya bakın, insan düşündükçe sanki nefret biriktiriyor. hoşunuza gitmeyen birşey yaptığında o an söyleyin, sizi dinlesin dinlemesin, öfkenizi sakın biriktirmeyin. sonra başka yerden patlıyor.

zaman verin kendinize. koklayın yavrularınızı bol bol, içindeyken zaman geçmeyecek gibi oluyor ama geriye bakınca da çok hızlı geçti diyorsunuz. biraz sabır..

bu arada oyuncu anneyi takip edin sosyal medyadan, kitabını alın okuyun mutlaka, iyi gelir

tek çocukla baş etmekte zorlanan bir insan olarak belki de böyle dememeliyim. büyük konuşuyor olabilirim.

diyemiyorsanız ben çocuklarıma bakarım, o zaman yapacak bir şey kalmıyor. bakan nasıl bakıyorsa bakacak. sonuçta o maaşlı bakıcınız değil, kendi kurallarını uygulayacaktır.

insan ikiz de olsa yapılır diye düşünüyor ama inanın sonuç öyle değil :)
tabi biraz da çocuğuna bağlı. benim miniklerim uyku sevmezdi ve çok hareketliydi, tırmanmalar hoplamalar zıplamalar :) iki çocuk aynı anda iki ayrı koltuğa tırmanırken insan nereye koşacağını şaşırıyor :) şimdi tek bakabiliyorum tabi ama bir süre öncesine kadar bu neredeyse imkansızdı :)

Evet ama biz kv me sifir ev yaptiriyoruz,istedigi gibi olsun diye denize karsi.. 2700 borc oduyoruz. O ev olmasa ben ayri eve de cikardim bakici da tutardim! Bir de boyle dusunmek gerek. Kendi paramla onun evinde kalip,onun yeni evinin borcunu odeyip siginti olan biz oluyoruz yine.
Onlar ölünce o ev bizim olcakmis ama tey tey teyy..

Not, buyuk konusma derim dostum:KK51: Ikiz cidden zor. Dusun ayni anda basliyorlar aglamaya, mutfaga git mama yap onlar feeyatfigan.. birini emzirsen oburunun gazi oluyor. Altini alayim desen oburu hala açımmm diye agliyor. Kucagina sigmiyorlar zaten. Disari ciksan gezeyim desen hic bi otobuse sigamazsin. Tek cocuk bile zor diyorlar, ikiz olunca sen dusun artik :KK66:
Ve bu iki saat arayla kısır döngü..

Son düzenleme:
Evet ama biz kv me sifir ev yaptiriyoruz,istedigi gibi olsun diye denize karsi.. 2700 borc oduyoruz. O ev olmasa ben ayri eve de cikardim bakici da tutardim! Bir de boyle dusunmek gerek. Kendi paramla onun evinde kalio,onun yeni evinin borcunu oduyorum.
Onlar ölünce o ev bizim olcakmis ama tey tey teyy..

Not, buyuk konusma derim. Ikiz cidden zor. Dusun ayni anda basliyorlar aglamaya, mutfaga git mama yap onlar feeyatfigan.. birini emzirsen oburunun gazi oluyor. Altini alayim desen oburu hala açımmm diye agliyor. Kucagina sigmiyorlar zaten. Disari ciksan gezeyim desen hic bi otobuse sigamazsin. Tek cocuk bile zor diyorlar, ikiz olunca sen dusun artik :)
Ve bu iki saat arayla kısır döngü..

aslında şöyle düşünüyorum, sizin kv yi çekmektense not kısmına yazdığınız şeyleri çekmeyi tercih ederim.

ilk paragrafta yazdığınız kısma ise zaten konu başından beri şok olmuş durumdayım.
çalışıp çalışıp kendime ev araba alamayacaksam, 2 çocukla arabasız hayata mahkum olacaksam, yıllar sonra evim olmuş banane.
D damdan ın yazdığı çözüme kesinlikle katılıyorum. ben de olsam sattırırım yani, çekilmez böyle.
siz hasta olursunuz demedi demeyin.
bunlar yine iyi zamanlarınız hatta diyeyim size, siz çalışmaya başlayınca, eve gelip çocuklarla bağınızın zayıflamay başladığını görünce asıl incineceksiniz.

esmer olanı kendi tarafına sarı olanı sizin tarafınıza benzetmiştir kesin kv ama işiniz gerçekten zor,

mumkun oldugunca ayrı odalarda geçirmeye çalışın, bir kere sinir oldun yaaa artık herşeyleri gözüne batar, iyi tarafından bak olaya
Aynen oyle. Kara onlara,sari bize benziomus. Oysa oglu sarisin! Ama ölen oglu kara kaşli kara gozlu,beyaz tenli.. esime benziyormus guya. Ilk basta olen kaynima benzetio die deli olurdum, esime benzedigini soyleyince duruldum napiyim..

Aynen oyle. Kara onlara,sari bize benziomus. Oysa oglu sarisin! Ama ölen oglu kara kaşli kara gozlu,beyaz tenli.. esime benziyormus guya. Ilk basta olen kaynima benzetio die deli olurdum, esime benzedigini soyleyince duruldum napiyim..

kendine biraz zaman ayırmaya çalış dışarı cık arkadaşa git ama çocukları götürme
bunalsın o kadar üstüne düşmez belki çocukların ,

aslında şöyle düşünüyorum, sizin kv yi çekmektense not kısmına yazdığınız şeyleri çekmeyi tercih ederim.

ilk paragrafta yazdığınız kısma ise zaten konu başından beri şok olmuş durumdayım.
çalışıp çalışıp kendime ev araba alamayacaksam, 2 çocukla arabasız hayata mahkum olacaksam, yıllar sonra evim olmuş banane.
D damdan ın yazdığı çözüme kesinlikle katılıyorum. ben de olsam sattırırım yani, çekilmez böyle.
siz hasta olursunuz demedi demeyin.
bunlar yine iyi zamanlarınız hatta diyeyim size, siz çalışmaya başlayınca, eve gelip çocuklarla bağınızın zayıflamay başladığını görünce asıl incineceksiniz.
Tatlim ev konusunda aynisini dedim esime. Boyle hayat sureceksem, onlar ölünce benim olacak evi ben napiyim dedim!!! O da cevap olarak, cok nankorsun,ucumuz para katarak ev aliyoruz, annemler yemeyi bilmez mi, bak bize yatirim yaptiriyorlar,ortak cikiyorlar bize dedi... sanki benim oturdugum evin parasini oduyor!
Esim, bizim ailede sen ben olmaz. O ev hepimizin diyor. Iki kisi maasiyla oyle bir yaptirabilir miydin diyor! Sanki ben para pul,mal mulk istedim onlardan. Uc kurusum olsun ,kendi evim olsun,kafam rahat olsun. Ama bu konuda cok zitiz esimle. Guya onlar bize iyilik yapmis!
Ve es dost o evin ne acelesi vardi,bi cocuklar buyuseydi dedi! Annenler duygu somurusu yapiyor dediler esime.. saf eşim hala biz onlara degil,onlar bize iyilik yapiyor dedi.elaleme hava atiyormus oglum ev yaptiriyor diye kv,agzi kulaklarinda.. Ben de tek cocuk,yazik ailesine,rahat etsinler dedim,kiyamadim.. bastan bozulsaymis keske aramiz.
Saniyorum gonul rizam olmadigi icin de o ev hala yapilamadi,hep bi eksiklik cikiyor. Guya bu yil oturcakti hemen. 2 yila anca oturur.

Son düzenleme:
kendine biraz zaman ayırmaya çalış dışarı cık arkadaşa git ama çocukları götürme
bunalsın o kadar üstüne düşmez belki çocukların ,
Dun esimle tartistim kaka muhabbeti yuzunden. Sonra kafayi vurdum yattim. Esim devarkiyla bulustu gece 2 de geldi eve. Ben de cikmadim hic yanlarina,cocuklara da dokunmadim.
Bu sefer de, bizim yatmamiz gerekirken o yatiyor, onlar boyle yaptikca inadina demicem adlarini dedi. Komsuya dedi kapilar kapali dedikodumu yaparken duydum. Onlar bilmiyor duydugumu.
Gitsen laf ediyor, kalsan olmuyor.
Simdi o gitti akrabaya. Ohhh be dunya varmis dedim :KK66:
Hatta git gezdir,acik hava aldirt annene dedim esime de..

Tatlim ev konusunda aynisini dedim esime. Boyle hayat sureceksem, onlar ölünce benim olacak evi ben napiyim dedim!!! O da cevap olarak, cok nankorsun,ucumuz para katarak ev aliyoruz, annemler yemeyi bilmez mi, bak bize yatirim yaptiriyorlar,ortak cikiyorlar bize dedi... sanki benim oturdugum evin parasini oduyor!
Esim, bizim ailede sen ben olmaz. O ev hepimizin diyor. Iki kisi maasiyla oyle bir yaptirabilir miydin diyor! Sanki ben para pul,mal mulk istedim onlardan. Uc kurusum olsun ,kendi evim olsun,kafam rahat olsun. Ama bu konuda cok zitiz esimle. Guya onlar bize iyilik yapmis!
Ve es dost o evin ne acelesi vardi,bi cocuklar buyuseydi dedi! Annenler duygu somurusu yapiyor dediler esime.. saf eşim herseye kaniyor.elaleme hava atiyormus oglum ev yaptiriyor diye.. Ben de tek cocuk,yazik ailesine,rahat etsinler dedim,kiyamadim.. bastan bozulsaymis keske aramiz.

ya sen bunca zaman güzel bir şekilde yürüttüğün için çok ters yorum yapmak istemiyorum.
sonuçta çocuklar doğmadan evvel çok dert etmiyormuşsun bu konuları.
o sebeple biraz sakinleş, sen de normal karşılamaya çalış diyorum.

yoksa ilk başta da şimdi de kabul edilebilecek bir durum değil.
sizin ailenizden de size miras kalacak, şimdiden onlara da ev alıyor musunuz?

neyse çok kafanızı bulandırmayayım gerçekten.
yalnız iki çocukla keşke bir yılı tamamlasanız evde, ben 9 aylıkken başladım işe tek çocukla.

ama düşündüm tabi yeniden anne olmak isteyebilirim yakın zamanda, sürekli de izin alamam mesleğim buna müsait değil.
sizin durumunuzda muhtemelen yakın zamanda tekrar hamilelik düşünmezsiniz, mesleğiniz de daha fazla ara vermeye müsait, o yüzden bir yolunu bulun daha uzun süreli izne ayrılın. bu günler geri gelmez. çalışan anne olmak güzel olsa da insanın içinde hep bir eksiklik. bir de karışan eden olursa, yani karar tam olarak senin olmazsa daha fazla sorgularsın hayatı yaptığın seçimi. ben ki kendim karar verdim, eşim bile karışmadı çalışmaya başlayacağım zamana, kaç kez sorguladım kararımı anlatamam sana.

X