cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Pardon ama eşinizin maaşı ne kadar?
Ufak ve ucuzundan 1+1 eve çıksanız, siz de işten ayrılıp bebeklerinize kendiniz baksanız? Eşiniz geçindiremez mi evi?
3000 o aliyor 2000 ben aliyorum.
Ben kurum sinavimi gecsem 2700 alacagim. 7 yilin sonunda 5000 e cikar maasim. Dolayisiyla işimi dgistirmeyi dusunmuyorum su asamada. Hastalik var, ölüm var, boşanıp ortada işsiz kalmak da var. Yarin ne olacagimiz belli degil ki :KK43:
Isten ciksam, bu isi bulamam. Yaş da 30 oldu. Tekrar kpss falan.. gecti benden. Bir de 4 kisilik aile tek maas.. cok zor olur ileride.

yapmamanız gerekn şeyi yapmışsınız kv ike yaşamaya ikna olmnuşusunz... şimdilik esmer bebeğin bakmını ona kitleyin madem pamuk olanı da siz alın sadece bakımı ilgilenmesinin ikisi de size ait olsun bence... sonrasına bakarsınız sinirlenmeyin değiştiremeyeceğiniz şeylere... parmağınızda oynatma egzersizleri yapın kv yi siz adamı lamışsınız çocuğu doğurmuş düzeni oturtmuşsunuz e kadına ev de yaptıran gelin bulunmaz hani sakin olun bırakın bağırsın çağırsın gerekirse... tabii bebklerle ilgili sizden habersiz bir yere götürmemekle alakalı olarak bir ayyar gerekli bebek annesi izin veririse gider bir yere babaanne isterse değil herkes duracağı yeri bilecek bunu da sert ama saygılı bir biçimde söyleyip taviz vermemeniz gerek bnce.... şimdilik en iyi çözüm olarak aman aman sakinlik ve kontrol öpüyorum sizi güzel anne ayy o minnak ayakalrı yiyin benim için ...:KK36::KK36::KK36:
Minnak ayaklarrr :KK66:)
Tesekkur ederim,cok sagolasin.
Sakinlik,relax olmak, sabretmek anahtar kelimelerim ama tutamiyorum kendimi. Haftada bir mutlaka geriliyorum. konusasim,yanlarinda durasim,ayni masaya oturmak bile gelmiyor icimden. Bende icimde tutuyorum sonra patliyorum,bu sefer de kolay kolay yumusayamiyorum:)
Bende de var bi bozukluk galiba :KK66:

Minnak ayaklarrr :KK66:)
Tesekkur ederim,cok sagolasin.
Sakinlik,relax olmak, sabretmek anahtar kelimelerim ama tutamiyorum kendimi. Haftada bir mutlaka geriliyorum. konusasim,yanlarinda durasim,ayni masaya oturmak bile gelmiyor icimden. Bende icimde tutuyorum sonra patliyorum,bu sefer de kolay kolay yumusayamiyorum:)
Bende de var bi bozukluk galiba :KK66:
hayır estağfurullah olur mu öyle şey sadece duvarlarınız çok yumuşak sert ve saygı dolu duvarlarınız olmalı... bazı konuaşrda çok katı ama hep saygılı tatlı sertin dibi yani.... asla saygıda kusur etmeden ama dizginler hep sizde olmalı çocukalrla ilgili... o zman içinizeattığınız sinirinizin bir kısmı da hoş ve etkili bir biçimde dışa çıkmış olacaktır. aman yavaş çünkü kv ve koca ile ilgli mevzualrda bilirsiniz yerler yaş

Suan oturdugunuz evi satin. Onlara aliginiz evi odeyin. Onlar o evde temelli kalsinlar. Sizde kiraya cikin. Cocuklarin psikolojisini mahvedeceklet. Nadil birakip ise gideceksin

Allah yardımcınız olsn. Muhtemelen lohusalık sendromu nedeniyle siz de hassaslaşmışsnız. Ama kayınvalideler de torun olduktan sonra değişiyorlar. Kendi kurallarıyla büyütmeye çalışıyor, gelinine yapamadığı yönlendirme yetiştirmeyi torunu üzerinde gerçekleştiriyorlar.. can sıkıcı mı elbette çok can sıkıcı! Ama sabretmeye çalışın,eşiniz anneniz veya aileniz hakkında her gün laf söylese,surat assa ( HAKLI DAHİ OLSA!) moraliniz bozulur,önceleri haklıya hak verirken zamanla ailenizi tutmaya başlarsınız. O nedenle eşinizle de ailesiyle de kötü olmamaya çalışın. Sabredin,hatalarını görmezden gelmeye çalışın.. yapılacak en iyi şey bu bence. Tekrar eskisi gibi severseniz inanın bu kadar gözünüze batmayacak..
Bi de ne güzel anlatmışsınız,evim temiz yemeğim yapılıyor vs diye.. çok güzel nimetler bunlar,ayrı eve çıkınca çok zorlanorsınız bu konuda.. sabredin,düzelecektr elbet. Sabrın sonu selamet..

Temiz ev hazir yemek icin boyle bir ortama katlanilirmi? Birde bedavaya calisiyorsun parandada hakkin yok. Cocuklarinda hakkin yok. Calismiyorsun diye birsuru laf soyleniyor. Calissan ikisinede iyi bakabilecekmi? Calismaya badlayinca evini ayir. Onlara yapilan evi odemek zorunda degilsin verin tapusunu onlarin olsun. Bu arada calisiyoruz diye ac kalmiyoruz yemegimizide yapiyoruz evimizide temizliyor. On tane ev verseler 10 cesit yemek yapsalar huzuruma degismem.

onun cocugu degılkı istediği gibi davranamaz.sert bi dille kural koyun bir çocuga lakap takılmaz ismiyle hitap edilmek daha dogru ne demek kara dana ya :KK70: şaka gibi bir yandan guluyorum dıger yandan sınırlenyrm

Benim annemde ablamın çocuğuna bakıyor ablamla annemde böyle sık sık tartışıyor.Ben olsam tecrübesi fazla olana güvenirim.

Eşin ses cikarmiyosa sen tirnaklarini cikaracaksin bu çocukların annesi sensin neticede ve sana sormadan hiç bişey yapamazlar önünde uzun stresli bi süreç var malesef bende ilk kizimda çok çektim karışmaya çalıştılar kafalarına göre biryerlere götürmeye çalıştılar ama asla müsade etmedim netice benim çocuğum ve benden başka kimse karışamaz sokaktami buldum ben bu çocukları asla ezdirme kendinide lafinida ayrımcılığa gelincede benim ilk kızım onların torunu ikincisi sanki yokmuş gibi onlara göre ama hiccc umrumda değil isterse ikisinide sevmesinler ben canımdan çok seviyorum ya onları o yeter sende o konuyu takma

Ben kayinvelidenizin aslında kötü biri olmadığını düşündüm nedense .. Sanki siz biraz bunalmışsınız aynı evde yaşamaktan ondan her dediği her hareketi agir geliyor size.. Yoksa bırakın birini daha fazla seviyorsa sevsin bu bir sorun teşkil etmezki .. Karam diye sevmesine gelince öyle deme demek yerine arada adinida soyle babaannesi oğlum yada kızım ismini unutacak diyerek gülüp geçseniz belki de bu kadar ilerlemeyecekti .. Masa toplayıp gitseydin cümlesi de mesela öylesine edilmiş bir cümle dediğim gibi siz dolmuşsunuz batması bu yüzden .. Annesi sensin karıştırma tırnaklarını çıkar diyenlere uyup da daha da kotulestirme bence aradaki saygı ve sevgiyi siz annesisiniz oda babasını yetiştiren kadın .. Ayrıca korkmanıza gerek yok o kadında zamanında anne idi ben mesela karda kışta günlük çıkarmak zorunda kaldım bi kaç aylık yavrumu şükür bisey olmadı ..

Ben kayinvelidenizin aslında kötü biri olmadığını düşündüm nedense .. Sanki siz biraz bunalmışsınız aynı evde yaşamaktan ondan her dediği her hareketi agir geliyor size.. Yoksa bırakın birini daha fazla seviyorsa sevsin bu bir sorun teşkil etmezki .. Karam diye sevmesine gelince öyle deme demek yerine arada adinida soyle babaannesi oğlum yada kızım ismini unutacak diyerek gülüp geçseniz belki de bu kadar ilerlemeyecekti .. Masa toplayıp gitseydin cümlesi de mesela öylesine edilmiş bir cümle dediğim gibi siz dolmuşsunuz batması bu yüzden .. Annesi sensin karıştırma tırnaklarını çıkar diyenlere uyup da daha da kotulestirme bence aradaki saygı ve sevgiyi siz annesisiniz oda babasını yetiştiren kadın .. Ayrıca korkmanıza gerek yok o kadında zamanında anne idi ben mesela karda kışta günlük çıkarmak zorunda kaldım bi kaç aylık yavrumu şükür bisey olmadı ..
Guzel yorumunuz icin tesekkur ederim. Evet herseyi soyleyebilirim lakin kalp kirmanin telafisi yok.sonucta o da esimin ailesi. Onlarsiz o da yanimda mutlu olamaz bunu da biliyorum. Galiba esimi de cok seviyorum, ailesinden sogutma gibi bir niyetim de olamaz.
Kv kotu birisi degil tabiki ama bazen yanlis anlar belki,yada yorum yapmayayim,SEN BILIRSIN KIZIM, BENCE.... YAPSAN DAHA IYI OLUR. kelimelerini kullanmayi bilmiyor! Bu konuda esimle hemfikiriz.
Ne soyledigi degil de nasil dedigi onemli benim icin. Yap,et, mezig yapsin, aman bisey olmaz cocuga ustune dusme bu kadar vs.. laflarina takilip sinirleniyorum. Benim inisiyatifime birakmiyor.

Dun gece yatarken esimle tatli tatli sakince konustuk. Cocuklar 15 gunlukken annen ben onlari alir giderim memlekete,kaciririm dedi dedim. Boyle yapmasi normalmi ,daha yeni anne olmus birisine denecek laf mi dedim? Annem kotu niyetle demedi siz rahat edersiniz_cocuklara da temiz hava olur diye dedi. Iyi ama Kim olsa yanlis anlar,cocuklari kafasina gore alip gidecek diye dusunur dedim. Esim de yengesinden ornek verdi ve yok canim naptin biz onay vermeden nereye goturecek son söz bizim dedi. Annem iyi niyetlidir ama lafi nasil diyecegini dusunmez,der cikar dedi. o lafi bugun deseler bu kdr takmazdim. Insan gun gectikce yumusuyor. Bazi seyleri cok zamansiz dedi.dolayisiyla ben de hep yanlis dusundum. cocugu benim iznim olmadan alip goturecek, yanina alacak, uzerimde baski kuracak, herseye karisacak,cocuklari elimden alacak ve esimde tamam yaninda dursun farketmez diyecek, yapmayin dedigim seyleri inadina yapacak, cocuklarimi kendi cocugu bilecek diye..
Cevremden,burada okuduklarimdan o kadar cok ornek var ki cocuklari sahiplenip annesinden ayiran kv'ler..
Insan ister istemez acaba bana da mi boyle yapacaklar diye dusunuyor :)

Suan daha sakinim cok sukur. Hatta az once sarma sardik birlikte, mutfagi topladik birlikte. Dun ben seviyorum diye biseyler almis disardan kv. esim iki uc gundur cok uzgun, bizim derdimizden bir ay sonra sigaraya basladi. O yuzden biraz da kendimize dikkat ediyoruz sanirim,en cok ona uzulduk. En cok uzulen eşim oldu arada kaldigi icin.
Insallah eski huzurlu, mutlu gunlerimize geri döneriz hep birlikte. Ev icinde tartısma,sogukluk.gerginlik cok kotu oluyor. Yedigin yemegin bile tadi olmuyor.

Son düzenleme:
Guzel yorumunuz icin tesekkur ederim. Evet herseyi soyleyebilirim lakin kalp kirmanin telafisi yok.sonucta o da esimin ailesi. Onlarsiz o da yanimda mutlu olamaz bunu da biliyorum. Galiba esimi de cok seviyorum, ailesinden sogutma gibi bir niyetim de olamaz.
Kv kotu birisi degil tabiki ama bazen yanlis anlar belki,yada yorum yapmayayim,SEN BILIRSIN KIZIM, BENCE.... YAPSAN DAHA IYI OLUR. kelimelerini kullanmayi bilmiyor! Bu konuda esimle hemfikiriz.
Ne soyledigi degil de nasil dedigi onemli benim icin. Yap,et, mezig yapsin, aman bisey olmaz cocuga ustune dusme bu kadar vs.. laflarina takilip sinirleniyorum. Benim inisiyatifime birakmiyor.

Dun gece yatarken esimle tatli tatli sakince konustuk. Cocuklar 15 gunlukken annen ben onlari alir giderim memlekete,kaciririm dedi dedim. Boyle yapmasi normalmi ,daha yeni anne olmus birisine denecek laf mi dedim? Annem kotu niyetle demedi siz rahat edersiniz_cocuklara da temiz hava olur diye dedi. Iyi ama Kim olsa yanlis anlar,cocuklari kafasina gore alip gidecek diye dusunur dedim. Esim de yengesinden ornek verdi ve yok canim naptin biz onay vermeden nereye goturecek son söz bizim dedi. Annem iyi niyetlidir ama lafi nasil diyecegini dusunmez,der cikar dedi. o lafi bugun deseler bu kdr takmazdim. Insan gun gectikce yumusuyor. Bazi seyleri cok zamansiz dedi.dolayisiyla ben de hep yanlis dusundum. cocugu benim iznim olmadan alip goturecek, yanina alacak, uzerimde baski kuracak, herseye karisacak,cocuklari elimden alacak ve esimde tamam yaninda dursun farketmez diyecek, yapmayin dedigim seyleri inadina yapacak, cocuklarimi kendi cocugu bilecek diye..
Cevremden,burada okuduklarimdan o kadar cok ornek var ki cocuklari sahiplenip annesinden ayiran kv'ler..
Insan ister istemez acaba bana da mi boyle yapacaklar diye dusunuyor :)

Suan daha sakinim cok sukur. Hatta az once sarma sardik birlikte, mutfagi topladik birlikte. Dun ben seviyorum diye biseyler almis disardan kv. esim iki uc gundur cok uzgun, bizim derdimizden bir ay sonra sigaraya basladi. O yuzden biraz da kendimize dikkat ediyoruz sanirim,en cok ona uzulduk. En cok uzulen eşim oldu arada kaldigi icin.
Insallah eski huzurlu, mutlu gunlerimize geri döneriz hep birlikte. Ev icinde tartısma,sogukluk.gerginlik cok kotu oluyor. Yedigin yemegin bile tadi olmuyor.

senin adına sevindim. kaç gündür yazmak istiyorum yazamadım. çok gergindin. benimde üçüzlerim var. ikizlere hamileyim. şu an evdeyim 2017 de çalışmaya başlıcam. kayınvalidem görümce kayınbaba. alt daire boş aldık. gelin diyorum kirada küflü evde oturuyorlar.gelmiyorlar.ayrı olacağız alışverişlerinizde yaparız yinede gelmiyo.keşke benim kaynananı da dili durmasa da gelse. yine bişey diyemem. en fazla istifa ederim. ben yarım gün çalışıyorum.. senin. adına sevindim şanslısın

:KK4::KK4:Şu kvler nesen herşeye karışıp inatlaşıtlar anlamıyorum. Benimde bir oğlum var. Biz kvlerle 4 saat uzaklıktayız ayrı şehirlerdeyiz yani. 3 ayda bir gideriz 1 hafta kalırız o bile yeter beni delirtmesine. Eşim tek çocuk. Bu yüzden kv kb aşırı düşkün oğluma. Öyleki gören benim değil onlaron zanneder. Yapma dediğim ne varsa yapar. Bana elletmez ordayken. Yememesi gereken ne varsa yedirir bana inat. Oğlumun bi ara vurma huyu vardı ve biz sert şekilde uyarıp bu huyundan vazgeçirdik. Ama oğlum kv ye vurunca kadın hayır ayıp demez daha çok önüne yatardı vurdururdu kendine. Bizim sözümüzü asla dinlemiyor oğlum onların yanında. Çünkü kv kb hemen oğlumla aramıza girerler. Ve hatta kvnin benim ewimde bu çocuğa terbiye verdirmem kendi ewinizde naparsanız yapın burda istediği herşeyi yapabilir demişliği bile vardır. Nefret ediyorum kvdeden. Sırf bana inat için oğluma yaptıkları aklıma geldikçe gebertesim geliyor kadını:KK62::KK67:. Oğlum tuvaletini yapıyor altını alıcam siliyorum bana diyorki bırak kalsın birazıda üşütme kapat altını. Iyyyy daha fazla yazmıyım ben sinirlerim tepeme çıkıyor valla. Cahil gıcık:KK4:

Tesekkur ederim,
Ama annem bir kere sirtustu yatirarak yedirdi diye esim kiyameti kopardi.
Annem gurbette. Gelip gidemiyor bile.

Evet kulturel farkliligimiz var.bu yuzden garip geliyor herseyi. Kendi cocuguma karismasina,soz sahibi olmasina deli oluyorum. Cocuklarin annesi olarak degil de yeni yetme ne anlar cocuktan diyordur, diye dusunuyorum. Yine mi kotu dusundum?

Ayrica calusmak istemiyorum. Evle isim 1.5 saat mesafede. Ayakta hergun sabah aksam 1.5 saat yol gittiniz mi? Hem cocuklarimla vakit gecirmek varken niye işe basliyim? Hem de stresli ve yorucu isim varken?
Inanin bende sordum bu soruyu kendime ve boyle cevapladim..

Ayni eve cikmakla hic pisman olmadim, aksine allah razi olsun onlardan diyordum. Ama artik oyle degil kacip gidesim geliyor evden..
Is konusunda mantikli kararlar alirken cocuk yaparken niye bunlari dusunmediniz peki.ayri eve ciktiktan sonra cocuk yapsaydiniz en azindan herkes ona gore durumunu ayarlardi.kv gunduz gelirdi cocuklara bakardi aksam evine giderdi.lackalasmis iliskiler.

Siz kvdinin evindesiniz.orasi sizin eviniz degil.herkes kendi evinin duzenine gore yasar.tek cozum iyi kotu bir ev bulup tasinmak.
Badka bir yolu yok bunun.zaten evdesiniz cocuklarinizada kendiniz bakarsiniz

Is konusunda mantikli kararlar alirken cocuk yaparken niye bunlari dusunmediniz peki.ayri eve ciktiktan sonra cocuk yapsaydiniz en azindan herkes ona gore durumunu ayarlardi.kv gunduz gelirdi cocuklara bakardi aksam evine giderdi.lackalasmis iliskiler.

Siz kvdinin evindesiniz.orasi sizin eviniz degil.herkes kendi evinin duzenine gore yasar.tek cozum iyi kotu bir ev bulup tasinmak.
Badka bir yolu yok bunun.zaten evdesiniz cocuklarinizada kendiniz bakarsiniz

3 yil birlikteydik ve gayet mutluyduk, birlikte bakar ustesinden geliriz dedik. Lakin cocuk olunca huyu degisti. Kendi oglu gibi sahipleniyor.bana sormadan goturuyor, boyle yapmayalim dedigimi inatla yapiyor, hatali olsa bile kabul etmiyor yeri gelince de siz ne anlarsiniz kac cocuk buyuttunuz diyor.
Yani ayni evdeyken benim hal ve hareketlerime asla mudahale etmeyen,geldigimize gittigimize karismayan kadin simdi cocuklarim ustunde soz sahibi. Daha once hic sorun yasamadik ki evi ayirip cocuk yapayim? O kadar cok sasiriyorum ki bugunku durumumuza..

Ayrica daha oncede belirttim. Onun evinde kaliyorsun,para ödemiyorsun ki katlanmak zorundasin denildigi icin diyorum, " biz kv dem rahat etsin,yuzu gulsun,evlat acisini unutsun, istedigi sekilde bagi bahcesi olsun diye memleketlerinde denize karsi ev yaptirtiyoruz. Esimle ben onlar icin 2700 kredi taksidi oderken, onlar diger evlerinin kirasini da alarak 1200 tl oduyorlar. Yani, biz esimin ailesine sifir ev yaptiriyoruz. Ben o 2700 e coktan kiraya cikip bakici da tutardim, yada kendime ait olan evimin parasini oduyor olurdum. Sanirim onlara ev aldirmakla hata ettim, o da benim enayiligim olsun.
Esim tek cocuk, onlar ölünce ev zaten bizim olcakmista yatirim olmus da falan filan... oradan bakinca siginti gibi gorunuyorum ama onlarin oturacagi evin borcunu oduyoruz biz!
Aslinda onlarin da allah razi olsun,cocuklarim bize ev aldi demesi gerekmez mi? Ben bunu sorun etmemistim oysa, onlar benim canim rahat etsinler demistim

Son düzenleme:
İflas edeceğimi bilsem bile 1 dk oturmazdim ayni evde.

karşınızdaki kişi sizin kayınvalideniz, ücretli bakıcınız değil önce bunu bi ayırt edin.
Edemezseniz bu duruma düşmeniz normal, karşındaki insan bakıcın olsa nası davranması gerektiğini söylersin.Kayınvalidenin evinde kalan sizsiniz, tabii ki onun düzenine uyacak olan da sizsiniz.Sürekli neyi nasıl yapması gerektiğini de söyleyemezsin, dediğim gibi kadın senin bakıcın değil.Çocukların babannesi ve oturduğunuz evin de sahibi.İşinize gelmiyosa beğenmiyosanız gidin ayrı eve çıkın, ya da bakıcıya verecek, emirlerinizi dinleyecek birini bulup para verecek durumunuz yoktuysa da doğurmasaydınız.

Kısaca, kadına muhtaç olan sizsiniz.Hem evinde oturuyosunuz hem de bakıcı parası vermiyosunuz.Hayatınıza karışmaları ve diledikleri gibi davranmaları gayet normal; ha dediklerinizi dinleseydi iyidi tabi de durum böyleyken yapacak pek bişey yok, katlanacaksınız.

X