cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

3 yil birlikteydik ve gayet mutluyduk, birlikte bakar ustesinden geliriz dedik. Lakin cocuk olunca huyu degisti. Kendi oglu gibi sahipleniyor.bana sormadan goturuyor, boyle yapmayalim dedigimi inatla yapiyor, hatali olsa bile kabul etmiyor yeri gelince de siz ne anlarsiniz kac cocuk buyuttunuz diyor.
Yani ayni evdeyken benim hal ve hareketlerime asla mudahale etmeyen,geldigimize gittigimize karismayan kadin simdi cocuklarim ustunde soz sahibi. Daha once hic sorun yasamadik ki evi ayirip cocuk yapayim? O kadar cok sasiriyorum ki bugunku durumumuza..

Ayrica daha oncede belirttim. Onun evinde kaliyorsun,para ödemiyorsun ki katlanmak zorundasin denildigi icin diyorum, " biz kv dem rahat etsin,yuzu gulsun,evlat acisini unutsun, istedigi sekilde bagi bahcesi olsun diye memleketlerinde denize karsi ev yaptirtiyoruz. Esimle ben onlar icin 2700 kredi taksidi oderken, onlar diger evlerinin kirasini da alarak 1200 tl oduyorlar. Yani, biz esimin ailesine sifir ev yaptiriyoruz. Ben o 2700 e coktan kiraya cikip bakici da tutardim, yada kendime ait olan evimin parasini oduyor olurdum. Sanirim onlara ev aldirmakla hata ettim, o da benim enayiligim olsun.
Esim tek cocuk, onlar ölünce ev zaten bizim olcakmista yatirim olmus da falan filan... oradan bakinca siginti gibi gorunuyorum ama onlarin oturacagi evin borcunu oduyoruz biz!
Aslinda onlarin da allah razi olsun,cocuklarim bize ev aldi demesi gerekmez mi? Ben bunu sorun etmemistim oysa, onlar benim canim rahat etsinler demistim
Estefrullal siginti demek istemedim. yazdiklariniza gore haklisiniz.ama maddiyattan ote huzur onemli olan.bugun iyisiniz yarin kotu.

Siz kendi evinize ciktiginiz zaman alayacaksinuz.o rahatlik o huzur hicbirseyde yok.
Yolunuzu cizmissiniz.allah sabir versin..kolaylik versin

Bu durumu yasamayan seni anlayamaz. Ayni seyleri ben de yasadim. 3 sene sıkıntı yoktu. Sadece kısın geliyolardi memleketteki evde dogalgaz yok diye. Ben de senin gibi bi yemege cikacak olsam esime annenleri de alalim evde sıkılmıslardır diordum. Maddi butun yuk faturalar vs onlardaydi. Biz de rahat edioduk. Ama cocuk olunca isin rengi degisiyor malesef. Belki bilerek belki bilmeden sacma sapan davraniyorlar. Esimin annesi 2 gece bana yardimci oldu emzirdikten sonra gazini cikarip uyuttu falan. 3.gun basladi ruh gibi dolanmaya. Yok beynimin ici uyuyo( o ne demekse) yok cok yoruldum. Yok cok uykum var. Bi suratsiz bi suratsiz. Yani ben de ayni derecede uykusuzum hatta daha da uykusuzum. Ben o kadar soylenmiyorum. En sevmedigim huydur bu. Bi iyilik yapiyosan boyle konusma da bi degeri olsun. Bazen bebek uyumadiginda ben de yoruldugumda, aliyordu benden gidip odasina uyutuyordu. Anne getir dedigimde de burasi serin diyordu. Ac o zaman cami salon da serin olsun. Ben gozumun onunden ayiramiyorum kadin odasina kapatiyo.Kayinpederim desen surekli azcik ver seviyim azcik ver seviyim. Ilk baslarda hep veriyordum ama yatirma dedim yatirdi opme dedim optu (benle dogum yapan iki arkadasimin bebeklerine grip bulasip 1 hafta yogun bakimda yattiklari icin ben bile opmuyordum) kuduz diye seviyordu falan. Tabiki lohusalik da vardi ama hos degil bu davranislar. Durum boyle olunca ben de kendimi odama kapattim. Daha da kotu oldum. Esim de cok arada kaldi. En son bi aksam salondaydik. Butun gun bebegi goremeidkleri icin soyleniyolardi ben de esim gelince cikiodum bi tek salona. Tv acikti biz de bebegi uyutmaya calisioduk. Reklam basladi. Reklam baslayinca ben de tvnin sesini kistim. Bi baktim tv kapandi. Noluyo derken meger babasi kapatmis. Kalkmis gidiyo. Noldu baba neden kapattin dedim. Napiyim sesi olmayan tvyi dedi. O kadar sacma bi davranisti ki dondum kaldim. Iyi de reklam baslamisti ondan kistim sesini dedim. O gece esimle konustum. Bak dedim ayri eve cikmak zorundayiz artik. Eger dedim simdi cikarsak yine bi yerden kurtaririz durumu ama cikmazsak cok yakindir bu evde bi kavga kopar bi daha yuzyuze bakacak halimiz kalmaz. Ben senin ailenle küsmeni dargin ayrilmani istemiyorum.

Yani hazir babasi onun gozunun onunde buyuk bi haksizlik yapmisken ben de sanki ailesiyle arasinin bozulmasini istemiomusum artik cikmaya mecbur kalmisiz gibi konusunca bi sekilde ikna oldu. 1 hafta icinde tasindik inan. Sen de boyle bi an kollayabilirsin belki..

Ama isin maddi boyutu sikinti iste. Sen eve cikarsan annen sana daha rahat gelebilir. Sen calisirken annen belki gelip bakabilir.

Bu durumu yasamayan seni anlayamaz. Ayni seyleri ben de yasadim. 3 sene sıkıntı yoktu. Sadece kısın geliyolardi memleketteki evde dogalgaz yok diye. Ben de senin gibi bi yemege cikacak olsam esime annenleri de alalim evde sıkılmıslardır diordum. Maddi butun yuk faturalar vs onlardaydi. Biz de rahat edioduk. Ama cocuk olunca isin rengi degisiyor malesef. Belki bilerek belki bilmeden sacma sapan davraniyorlar. Esimin annesi 2 gece bana yardimci oldu emzirdikten sonra gazini cikarip uyuttu falan. 3.gun basladi ruh gibi dolanmaya. Yok beynimin ici uyuyo( o ne demekse) yok cok yoruldum. Yok cok uykum var. Bi suratsiz bi suratsiz. Yani ben de ayni derecede uykusuzum hatta daha da uykusuzum. Ben o kadar soylenmiyorum. En sevmedigim huydur bu. Bi iyilik yapiyosan boyle konusma da bi degeri olsun. Bazen bebek uyumadiginda ben de yoruldugumda, aliyordu benden gidip odasina uyutuyordu. Anne getir dedigimde de burasi serin diyordu. Ac o zaman cami salon da serin olsun. Ben gozumun onunden ayiramiyorum kadin odasina kapatiyo.Kayinpederim desen surekli azcik ver seviyim azcik ver seviyim. Ilk baslarda hep veriyordum ama yatirma dedim yatirdi opme dedim optu (benle dogum yapan iki arkadasimin bebeklerine grip bulasip 1 hafta yogun bakimda yattiklari icin ben bile opmuyordum) kuduz diye seviyordu falan. Tabiki lohusalik da vardi ama hos degil bu davranislar. Durum boyle olunca ben de kendimi odama kapattim. Daha da kotu oldum. Esim de cok arada kaldi. En son bi aksam salondaydik. Butun gun bebegi goremeidkleri icin soyleniyolardi ben de esim gelince cikiodum bi tek salona. Tv acikti biz de bebegi uyutmaya calisioduk. Reklam basladi. Reklam baslayinca ben de tvnin sesini kistim. Bi baktim tv kapandi. Noluyo derken meger babasi kapatmis. Kalkmis gidiyo. Noldu baba neden kapattin dedim. Napiyim sesi olmayan tvyi dedi. O kadar sacma bi davranisti ki dondum kaldim. Iyi de reklam baslamisti ondan kistim sesini dedim. O gece esimle konustum. Bak dedim ayri eve cikmak zorundayiz artik. Eger dedim simdi cikarsak yine bi yerden kurtaririz durumu ama cikmazsak cok yakindir bu evde bi kavga kopar bi daha yuzyuze bakacak halimiz kalmaz. Ben senin ailenle küsmeni dargin ayrilmani istemiyorum.

Yani hazir babasi onun gozunun onunde buyuk bi haksizlik yapmisken ben de sanki ailesiyle arasinin bozulmasini istemiomusum artik cikmaya mecbur kalmisiz gibi konusunca bi sekilde ikna oldu. 1 hafta icinde tasindik inan. Sen de boyle bi an kollayabilirsin belki..

Ama isin maddi boyutu sikinti iste. Sen eve cikarsan annen sana daha rahat gelebilir. Sen calisirken annen belki gelip bakabilir.
Aynen bak dogru diyorsun,bazen ben de kendimi odaya kapatiyorum.onlar da ahh oglumm,canim yavrum bugun gorusemedik sizle diye kucagina aliyor cocuklari :)
Dedigin gibi 3 yil biz de iyiydik, son uc ay yani cocuklar dogunca sorun basladi. Oysa hic pisman olmamistim onlarla birlikte olmaktan.
En iyisi cocuklari karnima geri koyayim,boylece eski duzene kavusayim:KK53:
Buarada annem cooook uzaklarda. 20 saat mesafede. 3 yasinda yegenim var ona bakiyor dogu'da.
Evi de suan icin ayiramadigima gore orta yolunu bulmaliyiz. Iki gundur iyiyiz evde, keyfi yerinde oldugu gun samimi bir sekilde"anne, sen boyle diyorsun ya hani..."diye konuyu acmayi dusunuyorum. En iyisi sakince konusmak,derdimi anlatmak. O da bana içini döksün ki hatalarimiz varsa duzeltelim karsilikli

Merhabalar,
Kisaca konuya gireyim..
Iki aylik ikizlerim oldu. Kv nin evinde kaliyoruz.yilin 4 ayi birlikteyiz,8 ay memlekette kaliyor onlar. simdi cocuklar olunca mecburen onlar da 2 yil bizimleler cocuklara bakmak icin.
Esimle ben calisiyoruz. 3.5 yillik evliyiz.

Kiraya cikmadik evlenirken, evlenmeden once esim bazi konularda ikna etti beni.ailem sana karisamaz,aksi durum olursa gel bana soyle ben ailemle konusurum,sen sakin kotu laf etme,tut kendini demisti.ayni sey ailesi icinde gecerliydi.
4 ay birlikteydik,calisiyordum da.toplamda 3 saat yuzlerini goruyordum. Yemek yiyip nasilsin naptin derken gun bitip uyuyordum.
Esim tek cocuk, kaynim 7_8 yil once vefat etmis.ailesine saygisizligimda olmadi.Hatta beni cok severlerdi,ben de onlari. Disari cikarken onlari da alalim derdim,hediye alirdim, dogum gunlerini ilk defa ben kutladim mesela..Nihayetinde anne_baba dan baska kimimiz var bize en yakin?
Yemegim hazir,evim temiz,evet onlarin evindeydik ama yilin 4 ayi sadece 3 saat goruyordum onlari. Gayet mutluyduk aslinda.

Gelelim konuya..
Simdi binbir zorlukla ikizlerim dogdu ve 10 aylik dogum iznine ayrildim.6 ay sonra işime geri döneceğim. 3 aydir ayni evin icinde hep birlikteyiz. Suan durum tam tersi.biran once su evden kacsam diye bakiyorum.
Cocuk konusunda acayip fikir ayriligimiz var.
Kv nin her dedigi laf batiyor artik.
Anne cocugu sirt ustu yatirma dik tutarak mamasini yedir diyoruz anlamio. Cocugu dana diye seviyor,deme ozmn ayı diyelim diyrm yok o kotu anlamli dio! Dana ne demek yaa.. kara'm diyor birine(guya esime benziomus) kara deme anne ben esmer sewmem cunku zenci olacak bu gidisle demistim hamileyken de gulumseyerek.o da guldu ama yine degismedi.akrabalari da dio kara demesene diye. Esmer olani kayiriyor. Bak bu da benim karabocek dio gormeye gelenlere. Hatta abla cocuklardan biri oyle tatli ki dedi ( sarisin olan kotu mu yani??)
Sari aglarken odama girerdi, ha sari mi aglio der dönerdi sirtini. Nefret ediyorum artik.Kucaginda hep esmer olan cocuk var. Esim birdaha onu degl sariyi al kucagina dedi.kim soyletiyor sana bunu oglum dedi.
Cocuklar 45 gunlukken yan dairedeki komsuya goturmek istedi, anne usuturler goturme buyusunler ozmn zaten gidersiniz dedim. Iyi dedi gitti kendi. Ben de 2_3 saat sonra uyudum. Ben uyurken esmer cocugu gene kucaklayip gitmis!!!
Deliye döndum. Benle niye inatlasiyosun anne, kara deme diyorum diyosun,dana deme diyrm diyosun, cocuk usur gitmeyin komsuya diyorum ben uyurken yine gidiyosun dedim bi cirpida.. elleri sicak usumus mu baksana dedi.(elleri sicakti evet ama komsunun evi soguk oluo fatura gelmesin die.)
Dondu kaldi deliye döndü,bisey de demedi yuzume.Ben odama gittim yattim.derken kapilari carpti,biseyleri tekmeledi.muffakta tezgaha birseyler firlatti... kendi kendine soylendi falan filan.. iki gun konusmadi benle. Sonra esime demis aynen boyle oldu cocuk azarlar gibi azarladi beni demis!!!
Sakayla dedim olmadi,ciddi dedim olmadi,esime soylettim olmadi,sert cikistim yine ayni.. dana,kara..

Esim de cok bunaldi aramizda kalmaktan. Annesine diyor inadina dicem oglum karisma sen diyor. Kendi bildigi dogruyu bile duzelttiremiyor annesine. Bir insan neden bu kadar inat eder?? Nie cocuklarinin arasini acar? Niye kendini duzeltmeye calismaz?
Simdi huy edinmis, cocugun altini soyuyo kaka yapmasini bekliyor. Iyle rahat yapiomus. 10 dk sure icinde cocuk feryat figan bagiriyor. Bir de ahh yavrum yapamayinca aglio deyip seyrediyor.! Anne bi kucagina al,dik tut pıspisla en azindan aglamasi kesilsin dedim. Alamam simdi kizim alti açık dedi( sarip sarmalanmio mu bezi kapanip??)
cocugun bacaklari donuyor ayrica 10 dk icinde. Icim paramparca oldu...

Cocuk yuzunden esimle surekli tartisiyoruz.annen boyle yapti,sen boyle dedin diye.. hic huzurum kalmadi evde.
Sinir stresten kurdesen oldum. Artik maasim da yatmayacak. Esim, biraz zorlancaz anne maasi da yatmayacak dedi. Gerci sut veriyor ise de gidrmez dedi.Oglum zaten sut mu veriyor ki,gunle iki kere verio o neki dedi kv.
Yani sut vermiorum ozaman işe mi baslamaliyim onu mu demek istedi, git para getir mi diyor?
Ufff bu gibi seyler.. az once balik yedik,makine doluydu. Temizleri yerlestirip,pisleri koyayim diyerek wc ye gittim. Kv arkamdan bagirio masayi toplasaydik hazir kirliyken,oyle yikasaydin elini dedi...
Esime dedim ,annem sana karisiyor mu diyorsun ya al en basit ornegi bu, ben masayi toplamaya nasil baslayayim diye ona mi sordumki,yada elimi yikayip kaciyor muyumki de yorum yapiyor dedim!!
Esim de herseyi abartiyorsun,havadan nem kapiyorsun dedi.
Birikti artik doldum dedim, 6 ay daha nasi cekecem ben aileni dedim? Sussa.yorum yapmasa.. orta yolu bulsa, bikere de tamam siz haklisiniz dese...

Ayri eve ciksam olmayacak,en azindan kendi evim olur ozgurce kalirim. Senin maasa ne zaman zam geliyor,kac aliodun sen denmez! Bazen diyorum iki cocukla napcam,kim bakcak? Bakici tutsak gecinemeyiz.. evin temizligi,pazari,bulasigi,yemegi var daha. Bunu da kaldiramam.
Ama ailesinin mudahalesinden,beni dikkate almamalarindan,boyle yapmayalim dedigimiz seyi inatla surdurmelerinden biktim. Ben uc_bes cocuk buyuttum size mi sorcam deyip cikiyor.
Daha bir de biz cocugu alip memlekete gotururuz siz calisiyorsunuz diyor..esim de olur diyor!
Ve ben cocugumu nasil bu kadar sahiplenir,kafasina gore alip gider_plan yapar diye deliye dönüyorum..

Gitsem olmuyor, kalsam olmuyor..
Ben mi abartiyorum sizce? Ben mi art niyetliyim yada? Eskisi gibi olmak icin napmaliyim?
Nasil boyle olduk bilmiyorum. Esimle aileler yuzunden tartismaktan da biktim..
İnat etmiş bence en güzeli evde eşin yokken kayınvaldene bi kahve bi çay yap durumunu güzelce anlat anne ben yavrumdan ayrılamam birini sevince değerinin boynu bükük kalıyor falan de bence eşinde sıkılmış artık ona demiş buna demiş en sonun da uzlaşma bulamayınca susturma yoluna gitmiş sende masayı topla dediyse geliyorum dersin kapatırsin konuyu kayınvalden çocuğu alıp götürmesin bende istemem güzelce demeyi dene bakalım ne olucak

Durum zor anlıyorum seni ancak olumlu yönleri görmeye çalışmak en doğrusu. .kis günü çalışma canı gibi kimse bakmaz hadi ayri eve çıktın iki çocuk zor yine yardımını almak zorundasın. Dertlesir gibi sıkıntılarını anlat bazı insana üslup farkindan dolayi içine inatçı insan kaçar:) sen beyaz dersin o siyah anlar

Kara dana demesine takma herkezin bi sevme şekli vardır içinden nasıl geliyorsa öyle desin takma sonuçta şöyle düşün belkide nazar değmesin diye diyodur

karşınızdaki kişi sizin kayınvalideniz, ücretli bakıcınız değil önce bunu bi ayırt edin.
Edemezseniz bu duruma düşmeniz normal, karşındaki insan bakıcın olsa nası davranması gerektiğini söylersin.Kayınvalidenin evinde kalan sizsiniz, tabii ki onun düzenine uyacak olan da sizsiniz.Sürekli neyi nasıl yapması gerektiğini de söyleyemezsin, dediğim gibi kadın senin bakıcın değil.Çocukların babannesi ve oturduğunuz evin de sahibi.İşinize gelmiyosa beğenmiyosanız gidin ayrı eve çıkın, ya da bakıcıya verecek, emirlerinizi dinleyecek birini bulup para verecek durumunuz yoktuysa da doğurmasaydınız.

Kısaca, kadına muhtaç olan sizsiniz.Hem evinde oturuyosunuz hem de bakıcı parası vermiyosunuz.Hayatınıza karışmaları ve diledikleri gibi davranmaları gayet normal; ha dediklerinizi dinleseydi iyidi tabi de durum böyleyken yapacak pek bişey yok, katlanacaksınız.
daha oncede belirttim,tekrar yaziyorum. Onun evinde kaliyorsun,para ödemiyorsun ki katlanmak zorundasin denildigi icin diyorum, biz kv dem rahat etsin,yuzu gulsun,evlat acisini unutsun, istedigi sekilde bagi bahcesi olsun diye memleketlerinde denize karsi ev yaptirtiyoruz. Esimle ben onlar icin 2700 kredi taksidi oderken, onlar diger evlerinin kirasini da alarak 1200 tl oduyorlar. Yani, biz esimin ailesine sifir ev yaptiriyoruz. Ben o 2700 e coktan kiraya cikip bakici da tutardim, yada kendime ait olan evimin parasini oduyor olurdum. Sanirim onlara ev aldirmakla hata ettim, o da benim enayiligim olsun.
Esim tek cocuk. Oradan bakinca siginti gibi gorunuyorum ama onlarin oturacagi evin borcunu oduyoruz biz!
Anlatabildim mi?

Hem ona bakici muamelesi yaptigimi nerden cikardiniz ki? Ben cocuklara dokunma,sen karisma,sen bilmezsin mi dedim? Fazla mudahale etmelerine,sahiplenmelerine,inatlasmalarina karsiyim! Sizce kendini bakici gibi hisseden biri boyle mi yapar?
Anne cocuk agliyor kucagina al da susar belki demek, anne bugun komsuya gitmeyin usur birkac ay sonra istediginiz kadar gidersiniz demek kotu mu? Anne sirtustu yatirirsan mama genzine kacar basini kaldirirsan rahat yer demek , yada anne biberonu 45°açıyla bu sekilde tutmamizi soyledi hemsire demek asagilayici mi?
Yani kusura bakmayin da bakici bunun boyle oldugunu zaten bilir. Mesela, cocugu kv yıkıyor. Ben ona demem ki cekil sen ne anlarsin ben yikarim! Veyahut cocuk yuksek derece ateslense yine demem ki sen ne anlarsin dokunma cocuga ben bakarim!
Demek istedigim, elbette onun da tecrube edindigi seyler de vardir. Benim de ogrendigim,arastirdigim,dogru oldugunu dusundugum seyler de vardir. Ama bizim soyledigimiz seylere siz kac cocuk buyuttunuz,karismayin diye cevap aldik. Esim de defalarca uyardi anne bak dogrusu bu diye, yok inatla yine kendi bildigini yapiyor.
Tamam o da esimin annesi.benim de yarı annem.iyiligini de unutmam. Lakin bu kadar diretmek niye? Cocuk ayrimini tekrar dile getirmiyorum bile..
Bakici olarak degil annem olarak goruyorum,bariz yapilan hatali davranislara da tahammul edemiyorum. Ben onun her yaptigina oyle olmaz demiyorumki! Ben ne anlarim mesela cocugun atesinden,hastaligindan. Kosa kosa yine ona getiririm mesela anne napalim hasta oldu bu cocuk diye. O da keske bazi konularda inisiyatifi bize biraksa.

Lohusayken cok dolmustum. Evlat ayrimi da cileden cikariyordu beni. Esmer bocegim,kara danam dedikce cocugu ölen kaynima benzetiyor diye sinirlenirdim. Ta ki esime benzedigini soyledi o zaman duruldum(oysaki esim sarisin)olsun esimin adı gecti ya,ölmus birisine benzetmedi ya..
Suan biraz daha sakinim. Tum gun cocuk bakimi, uykusuzluk, eve hapsolma.. insanin sinirleri yipraniyor dogrusu. Kayinvalidem icin de gecerli. O da bu konuda hakli belki. Surekli birlikte olunca yanlis anlasilmalar,gerginlikler olabiliyor..

Son düzenleme:
Aynen bak dogru diyorsun,bazen ben de kendimi odaya kapatiyorum.onlar da ahh oglumm,canim yavrum bugun gorusemedik sizle diye kucagina aliyor cocuklari :)
Dedigin gibi 3 yil biz de iyiydik, son uc ay yani cocuklar dogunca sorun basladi. Oysa hic pisman olmamistim onlarla birlikte olmaktan.
En iyisi cocuklari karnima geri koyayim,boylece eski duzene kavusayim:KK53:
Buarada annem cooook uzaklarda. 20 saat mesafede. 3 yasinda yegenim var ona bakiyor dogu'da.
Evi de suan icin ayiramadigima gore orta yolunu bulmaliyiz. Iki gundur iyiyiz evde, keyfi yerinde oldugu gun samimi bir sekilde"anne, sen boyle diyorsun ya hani..."diye konuyu acmayi dusunuyorum. En iyisi sakince konusmak,derdimi anlatmak. O da bana içini döksün ki hatalarimiz varsa duzeltelim karsilikli
doğru bir yol olabilir. belki ben de yüzüne direkt söylemeliydim. ben hep eşime söyledim eşim uyardı ailesini. ama erkek işte tabiatı gereği çok affedersin öküz gibi konuştuğu için haklıyken haksız konuma düştük hep.:KK45: eğer eve çıkamıyorsan bir şekilde konuşup orta yolu bulmalısın. aksi halde gittikçe daha da gerileceksin. duymamazlıktan görmemezlikten gelmek imkansız gibi birşey. en azından benim için. çünkü ben de inatçıyımdır. eşini karıştırmadan sakince annecim sizi çok seviyorum bunca yıl birbirimize maddi manevi destek olduk.. sen de bilirsin annelik zor hele ilk zamanlarda. aşırı hassasım.... sen bana ben sana iyi niyetle yaklaşırsak bütün sorunlarımızı çözeriz vs gibisinden bir konuşma inşallah işine yarar. size çok dua edeceğim çünkü dediğim gibi yaşamayan bilmez o hali. çok ağladım çok doldum insan evladından bişey anlamıyor çekişmekten.

İnat etmiş bence en güzeli evde eşin yokken kayınvaldene bi kahve bi çay yap durumunu güzelce anlat anne ben yavrumdan ayrılamam birini sevince değerinin boynu bükük kalıyor falan de bence eşinde sıkılmış artık ona demiş buna demiş en sonun da uzlaşma bulamayınca susturma yoluna gitmiş sende masayı topla dediyse geliyorum dersin kapatırsin konuyu kayınvalden çocuğu alıp götürmesin bende istemem güzelce demeyi dene bakalım ne olucak
Ahhh o ne inattir oooo :)
Dedigin gibi yaparsam elbette kendini duzeltir biraz. Ama o kadar uzerime geliyor ki bu dedigini hic yapasim gelmiyor iste. Ben de zor sinirlenirim kolay da yumusayamam, o da tam tersi hemen parlar gonlunu alinca da yumusar :KK66:

Bana dese ki kizim dil aliskanligi o yuzden dana_kara diyorum, sen gorme beni dese.. ya da isimlerini dedigini de duysam.. sorun olmazdi bu kadar. Inadima diyecegim deyince ben ben olmaktan cikiyorum:)
Onun da bir ayari yok hani.
iki aylik cocugun adini bilmiyor.hepi topu omru boyunca iki torunu olacak :)

Son düzenleme:
doğru bir yol olabilir. belki ben de yüzüne direkt söylemeliydim. ben hep eşime söyledim eşim uyardı ailesini. ama erkek işte tabiatı gereği çok affedersin öküz gibi konuştuğu için haklıyken haksız konuma düştük hep.:KK45: eğer eve çıkamıyorsan bir şekilde konuşup orta yolu bulmalısın. aksi halde gittikçe daha da gerileceksin. duymamazlıktan görmemezlikten gelmek imkansız gibi birşey. en azından benim için. çünkü ben de inatçıyımdır. eşini karıştırmadan sakince annecim sizi çok seviyorum bunca yıl birbirimize maddi manevi destek olduk.. sen de bilirsin annelik zor hele ilk zamanlarda. aşırı hassasım.... sen bana ben sana iyi niyetle yaklaşırsak bütün sorunlarımızı çözeriz vs gibisinden bir konuşma inşallah işine yarar. size çok dua edeceğim çünkü dediğim gibi yaşamayan bilmez o hali. çok ağladım çok doldum insan evladından bişey anlamıyor çekişmekten.
Aynen agzimdan aldim, tam da dusundugum konusma bicimi.. dedigin gibi cekismekten cocuklardan birsey anlamiyoruz. Oysaki onlar hizlica buyuyor ,zaman geri gelmiyor. Huzurla birarada buyutsek ne guzel olur.
Gecen kp im dedi. Bizimkinin zaten kafasi yerinde degil,evlat acısı var sen de ustune bunalip kendini odana kapatiyorsun.o da bilerek gelmedigini dusunuyor,cocuklarla boguluyor dedi. Demmekki boyle dedi. Iyi de bu etkiye tepki. Demiyorki bu kiz niye bunaldi :)
Bu bir kisir döngu..
Neyse son bir kac gundur iyiyiz cok sukur. Ben de biraz alttan aliyorum. Bugun birlikte sarma yaptik mesela.. Kara_dana demesini de duymuyrm( o da azaltti sanki soylemeyi)
Insallah o da beni anlar,alttan alir:KK51:

Arkadaslar dertlesmek icin yaziyorum,

Cogunuz idare et,cocuklar 1_2 yil icinde buyuyecek ozmn basinizin caresine zaten bakarsiniz demistiniz..

Lohusalik donemim bitti.yani umarim oyledir. Kv nin ikizlerim uzerinde evlat ayirmasini gectim. Sari_kara_dana_kara taşaklım diye sevmesini gectim.
Genelde o cok sevdigi kara'm dedigi oglumu digerine gore daha fazla kucagina almasini da gectim artik..(gecen gun esim soyledi, nedense kucaginda hep kara olan oluyor sarı'yı kucagina aldigini gormuyorum hic dedi)
Ben onlari alir memlekete gotururum demesini de unuttum.
Neyse tum bunlari gectim. Ne derse desin,nasil severse sevsin,en cok hangisini kucagina alirsa alsin artik cok da onemsemiyorum. Kendimi aştım sanirim.artik kendisi bilir,beni iyice sogutuyor kendinden. Niyetim, cocuklarim buyudugunde olabildigince yanina,evine ugramamak. Yazin Yurtdisi,yurtici tatilimiz,cocuklarin sporu,aktiviteleri vs deyip gitmeyecegim. Bayramdan bayrama.. anladim ki ben bu insanla 1 haftadan fazla kalamiyorum,anlasamiyorum. Calisirken 4 yil birlikte nasil kalmisim cok sasiriyorum.

Neyse gelelim yeni konuya,
Gecen gun arabamizla hep birlikte misafirlige gidecektik cocuklari da alip.sabah cocuklarin da ustunu degistirelim,temiz olsunlar dedik. Kv dedi ki cocuklara ust baş getir..body,zibin,çıngıraklı patikli alt da getirdim.neyse kv bakti patikliye, ne bu at bunu giymesin simdi(3_6 aylik pant.),ciksin su cocuklar artik su bebeklik hallerinden dedi!eliyle itti, cocugun ustunden cikan kirli dedigimiz pant.yine giydirdi! Icimde kaldi,bisey de diyemedim,tum neşem kacti,moralim bozuldu.aradan 15 dk gecti, ya simdi uzak yere gidioruz ya senin o getirdiginle cocuklar usur,bu ustunden cikan daha kalin dedi.tutamadim kendimi,
"Anne iyi de bunlar 1.5 aylik bebek,tabi ki boyle sevimli seyler giyecek dedim.ayrica uzerinde hep ayni seyler oluyor,oysaki dolapta yeni yeni kiyafetleri var.ve hepsi oylece kuculuyor dolapta.sonra da uzuluyorum keske giydirseydim diye dedim.gecen 40lari ciktiginda ozendim mevlitlik takimlarini giydircektim ona da musade etmedin,e ben bunlari ne zaman giydirecegim dedim.zaman cabuk gecio,kuculuo,e baska cocuk da istemiyorum ki ona giydirsem" dedim.
Yok kizim onla usur diye giymesin dedim dedi. Ama ilk basta boyle desen anlarim da, bu ne,şu bebeklik hallerinden ciksin desen onu anlamam dedim.
Sonra guldu,yok o anlamda demedim dedi.

Gelelim dunku konuya,
Gecen gun esimle saglik ocagina gittik aşı icin. Kilo olarak da tarttilar. 2 aylik cocuk 6 kg geldi! Yani ayda 1 kg almasi gerekirken 2 kg aliyor bizimkiler. Oysa 2500 dogmuslardi. Hemsire naptiniz siz,boyle giderse cocuk obez olur dedi. Lohusalik haliyle cok emziremedim. Sutum de azdi. Zaten biri emebiliyor,digeri biberona alistigi icin ememiyordu.Anne sutu olmayinca mamaya yoneldik. Sorun şu, cocuklar her agladiginda kv bunlar acikti diye mama veriyordu. Ufak tefek olduklari icin buyusunler biraz diye bisey demedik.ta mi hemsireyle gorusene kadar. Esimle karar aldik. Anne sutunu artirip,mamayi yariya indircektik. Ewe geldik hararetli sekilde hemsirenin dediklerini aynen anlattik evdekilere. Dogrusunuz dediler. Sonra kv bir ara, hemsire sacmalamis cocuklar aç mı kalsin, ben aç birakamam cocuklarimi o kadar da degiller dedi!
2 saatte bir emziriyorum simdi ikisini de,60 cc de mama takviyesi yapiyorum. Ama kv gozumun icine bakio aç bunlar,bu cocuk niye aglio acıktı kesin diyor.. israrla mama zararli,vermeyelim yazik gunag,bak sut vermeye calisiyorum diyorum.kadin inatla bi damla sutle doyar mi bunlar,alistilar demisti hatta.
Neyse, dun yanimda esim de vardi. Kv 125 cc lik iki biberon hazirlamis!!!!!
Anne sen naptin mamayi 125 olmus bu dedim sakince. E gozum gormedi bilmiyorum naptigimi dedi. Dolayisiyla kac kasik mama attigini da bilmiyor guya!!! Oysa 100 cc hazirlarken goz karari yapiyrm alistim artik diyen insan 125 mi bilemez! Cocuklar ac kaliyor diye kendince boyle yontem uyguladi cahil insan!!
Iyi dedim, o zmn mamanin hepsini yemesin ,yarisini icsin biraksin madem dedim. Olur dedi kv. Bu konusma siralarinda esim de yanimda. Annem cok yapmissin,hani azaltcaktik ayi yavrusu mu bunlar dedi kalp kirmamak icin.
Yemek yedim,mutfagi topladim salona geldim bir de ne goreyim!! Cocugun biri 125 lik icmis, digeri de kv nin kucaginda hala mama yedirmeye calisio.
Sinirlendim artik. Anne sen yedirmissin tum mamayi,hani 60 yiyeceklerdi,hani obur yarisini da sonra yiyeceklerdi dedim? E oldu mu simdi bu ne konusmustuk dedim..
Ama ofkeden de alamiyorum kendimi. Ben 125 oldugunu bilmiyodum dedi. E soyledim ya dedim.bilmem unuttum 125 oldugunu dedi. Acaba kasitli mi hazirladigini merak ettigim icin de kac kasik mama attin dedim. Bilmiyorum dedi. Kafana gore ,oylesine hazirladin yani dedim. Sen bana soyle ben hazirliyim mamalarini dedim.

Sinirlendim ve odama gittim. Ben yokken esim kizmis galiba napiyorsun sen,ne konustuk senle biz demis. Yuzume karsi olur diyosun,arkami donunce yine bildigini okuyosun dedi. Ben cahilim tabi,hemsireler daha iyi bilir tabi dedi sitemle!
Gun boyu soylendi durdu evin icinde. Esime cok kizmis. Dunku cocuk nasil azarlarmis onu oyle,babasinin evinde o kadar hakaret yememis falan filan.

Sizce nasil davranmali? Bazen gormuyorum onu,bosver cocuklar senin naparsa yapsin diyorum ama boyle olunca da deliye dönüyorum. Ben mi abartili tepki veriyorum acaba?

Cogunuz idare et,cocuklar 1_2 yil icinde buyuyecek ozmn basinizin caresine zaten bakarsiniz demistiniz..

Lohusalik donemim bitti.yani umarim oyledir. Kv nin ikizlerim uzerinde evlat ayirmasini gectim. Sari_kara_dana_kara taşaklım diye sevmesini gectim.
Genelde o cok sevdigi kara'm dedigi oglumu digerine gore daha fazla kucagina almasini da gectim artik..(gecen gun esim soyledi, nedense kucaginda hep kara olan oluyor sarı'yı kucagina aldigini gormuyorum hic dedi)
Neyse tum bunlari gectim. Ne derse desin,nasil severse sevsin,en cok hangisini kucagina alirsa alsin artik cok da onemsemiyorum. Kendimi aştım sanirim.artik kendisi bilir,beni iyice sogutuyor kendinden. Niyetim, cocuklarim buyudugunde olabildigince yanina,evine ugramamak. Yazin Yurtdisi,yurtici tatilimiz,cocuklarin sporu,aktiviteleri vs deyip gitmeyecegim. Bayramdan bayrama.. anladim ki ben bu insanla 1 haftadan fazla kalamiyorum,anlasamiyorum. Calisirken 4 yil birlikte nasil kalmisim cok sasiriyorum.

Gecen gun arabamizla hep birlikte misafirlige gidecektik cocuklari da alip.sabah cocuklarin da ustunu degistirelim,temiz olsunlar dedik. Kv dedi ki cocuklara ust baş getir..body,zibin,çıngıraklı patikli alt da getirdim.neyse kv bakti patikliye, ne bu at bunu giymesin simdi(3_6 aylik pant.),ciksin su cocuklar artik su bebeklik hallerinden dedi!eliyle itti, cocugun ustunden cikan kirli dedigimiz pant.yine giydirdi! Icimde kaldi,bisey de diyemedim,tum neşem kacti,moralim bozuldu.aradan 15 dk gecti, ya simdi uzak yere gidioruz ya senin o getirdiginle cocuklar usur,bu ustunden cikan daha kalin dedi.tutamadim kendimi,
"Anne iyi de bunlar 1.5 aylik bebek,tabi ki boyle sevimli seyler giyecek dedim.ayrica uzerinde hep ayni seyler oluyor,oysaki dolapta yeni yeni kiyafetleri var.ve hepsi oylece kuculuyor dolapta.sonra da uzuluyorum keske giydirseydim diye dedim.gecen 40lari ciktiginda ozendim mevlitlik takimlarini giydircektim ona da musade etmedin,e ben bunlari ne zaman giydirecegim dedim.zaman cabuk gecio,kuculuo,e baska cocuk da istemiyorum ki ona giydirsem" dedim.
Yok kizim onla usur diye giymesin dedim dedi. Ama ilk basta boyle desen anlarim da, bu ne,şu bebeklik hallerinden ciksin desen onu anlamam dedim.

Gelelim dunku konuya,
Gecen gun esimle saglik ocagina gittik aşı icin. Kilo olarak da tarttilar. 2 aylik cocuk 6 kg geldi! Yani ayda 1 kg almasi gerekirken 2 kg aliyor bizimkiler. Oysa 2500 dogmuslardi. Hemsire naptiniz siz,boyle giderse cocuk obez olur dedi. Lohusalik haliyle cok emziremedim. Sutum de azdi. Zaten biri emebiliyor,digeri biberona alistigi icin ememiyordu.Anne sutu olmayinca mamaya yoneldik. Sorun şu, cocuklar her agladiginda kv bunlar acikti diye mama veriyordu. Ufak tefek olduklari icin buyusunler biraz diye bisey demedik.ta mi hemsireyle gorusene kadar. Esimle karar aldik. Anne sutunu artirip,mamayi yariya indircektik. Ewe geldik hararetli sekilde hemsirenin dediklerini aynen anlattik evdekilere. Dogrusunuz dediler. Sonra kv bir ara, hemsire sacmalamis cocuklar aç mı kalsin, ben aç birakamam cocuklarimi o kadar da degiller dedi!
2 saatte bir emziriyorum simdi ikisini de,60 cc de mama takviyesi yapiyorum. Ama kv gozumun icine bakio aç bunlar,bu cocuk niye aglio acıktı kesin diyor.. israrla mama zararli,vermeyelim yazik gunag,bak sut vermeye calisiyorum diyorum.kadin inatla bi damla sutle doyar mi bunlar,alistilar demisti hatta.
Anne sen naptin mamayi 125 olmus bu dedim sakince. E gozum gormedi bilmiyorum naptigimi dedi. Dolayisiyla kac kasik mama attigini da bilmiyor guya!!! Oysa 100 cc hazirlarken goz karari yapiyrm alistim artik diyen insan 125 mi bilemez! Cocuklar ac kaliyor diye kendince boyle yontem uyguladi cahil insan!!
Iyi dedim, o zmn mamanin hepsini yemesin ,yarisini icsin biraksin madem dedim. Olur dedi kv. Bu konusma siralarinda esim de yanimda. Annem cok yapmissin,hani azaltcaktik ayi yavrusu mu bunlar dedi kalp kirmamak icin.
Yemek yedim,mutfagi topladim salona geldim bir de ne goreyim!! Cocugun biri 125 lik icmis, digeri de kv nin kucaginda hala mama yedirmeye calisio.
Sinirlendim artik. Anne sen yedirmissin tum mamayi,hani 60 yiyeceklerdi,hani obur yarisini da sonra yiyeceklerdi dedim? E oldu mu simdi bu ne konusmustuk dedim..
Ama ofkeden de alamiyorum kendimi. Ben 125 oldugunu bilmiyodum dedi. E soyledim ya dedim.bilmem unuttum 125 oldugunu dedi. Acaba kasitli mi hazirladigini merak ettigim icin de kac kasik mama attin dedim. Bilmiyorum dedi. Kafana gore ,oylesine hazirladin yani dedim. Sen bana soyle ben hazirliyim mamalarini dedim.

Sinirlendim ve odama gittim. Ben yokken esim kizmis galiba napiyorsun sen,ne konustuk senle biz demis. Yuzume karsi olur diyosun,arkami donunce yine bildigini okuyosun dedi. Ben cahilim tabi,hemsireler daha iyi bilir tabi dedi sitemle!
Gun boyu soylendi durdu evin icinde. Esime cok kizmis. Dunku cocuk nasil azarlarmis onu oyle,babasinin evinde o kadar hakaret yememis falan filan.

Sizce nasil davranmali? Bazen gormuyorum onu,bosver cocuklar senin naparsa yapsin diyorum ama boyle olunca da deliye dönüyorum. Ben mi abartili tepki veriyorum acaba?

merhaba.. ben de ikiz annesiyim benim forumuma yanit vermistiniz hatta.. ikiz kizlarim 5.5 aylik oldular.. ikiz bakmak,ikiz emzirmek ve mama takviyesi nasil bir sikintidir,

Gelelim dunku konuya,

merhaba.. ben de ikiz annesiyim benim forumuma yanit vermistiniz hatta.. ikiz kizlarim 5.5 aylik oldular.. ikiz bakmak,ikiz emzirmek ve mama takviyesi nasil bir sikintidir, ancak yasayan bilir bence.. tek cocuk anneleri kendi durumu gibi sanir, ona gore yorumlar bize de genelde uymaz onlarin kurallari..
mama takviyesinde cok dikkatli gidin kesinlikle cok hizli kilo aliyolar ve sonra onlari tasimak kucakta tutmak bile bir dert oluyor, obezite riskini zaten herkes biliyor.. bir de o mamalarda nekadar suya kac kasik mama atilacagi cok onemli, rastgele hazirlamak sagliga zararlidur diye uzerlerinde bile yaziyor.. cahil kaynananiza hazirlatmayin bizzat hazirlayin ve hangi bebegin ne kadar ictigini siz takip edin.. sutunuzu artirmak icin rezene cayi, tahin helvasi, sut artiran cay icin beslenmenize cok dikkat edin.. isallah anne sutunu mumkun oldugunca alirlar, alamasalar bile kimsenin sizi suclu hissettirmesine izin vermeyin, ikiz bakmak sadece iki kat degil bazen on kat zordur, onca yorgunlukla ayni anda herseyi bekleyen iki bebege baktiginiz icin.. bizim icin gecede bebegin uc kere uyanmasi iyi olmamiza yetmez cunku iki bebek alti kez uyanmistir, bunu da tek bebek anneleri pek anlamaz..
cocuklarin ayrilmasina gelince, ne demek artik takmiyorum??? kaynananizla sonuna kadar savasin bu konuda, ayrimcilik yapmaya hakki yok! cocuklarinizin psikolojisi herseyden daha degerli sizden esinizden herkesten degerli bence.. o cahil kadin nerde susacagini iyi bilsin artik.. birini daha cok sevecek kadar dar ve kotu bi kalbi varsa bundan utanmasini ogretin ona..
ogullarinizin saglikli uzun bi omru olsun isallah

Gelelim dunku konuya,

bir de tek basiniza bakin, cok da zor degil falan diyenler olmus onlara cok guldum :))
dedigim gibi bizi bir tek biz anlariz..
yardimsiz mahvolursunuz, cok uslu cocuklar degilse ikisi de, tek bakmaniz imkansiz... bizde yardimci var, annem ugruyo arada, annemin ugramadigi gunler bakici da ben de harap oluyoruz..
benim kizlarimin beslenmesi ve uykusu da cok problemli cunku ve surekli kucak istiyolar :KK43:( biri bende biri bakicida duruyo, bakici olmasa aklimi yitirmistim coktan:KK43:(
maddi kosullar yuzunden kv.ye mecbursunuz sanirim buna cok uzuldum cok zor.. cocuklari ayirmasina lutfen izin vermeyin, icim parcalaniyo bunu dusundukce cunku benimki haftada iki gun gelip bunu yapiyo ve o sinir bana tum hafta yetiyo.. ben esime soyletiyorum ama cok yanlis oldugunu ve surekli bebeklerden biriyle baska odada oluyorum, sonra onu alip diger bebegi birakip yine baska odaya geciyorum, mumkun oldugunca onu iki bebekle birakmiyorum cunku karsilastiriyo ve sewmedigi kizima sisko diyo..
Allah yardim etsin bize o ayri ama elimizden geldigince bu kadinlara duracaklari yeri ve hadlerini bildirmek zorundayiz annelik gorevimiz bu

Son düzenleme:
Merhabalar,
Kisaca konuya gireyim..
Iki aylik ikizlerim oldu. Kv nin evinde kaliyoruz.yilin 4 ayi birlikteyiz,8 ay memlekette kaliyor onlar. simdi cocuklar olunca mecburen onlar da 2 yil bizimleler cocuklara bakmak icin.
Esimle ben calisiyoruz. 3.5 yillik evliyiz.

Kiraya cikmadik evlenirken, evlenmeden once esim bazi konularda ikna etti beni.ailem sana karisamaz,aksi durum olursa gel bana soyle ben ailemle konusurum,sen sakin kotu laf etme,tut kendini demisti.ayni sey ailesi icinde gecerliydi.
4 ay birlikteydik,calisiyordum da.toplamda 3 saat yuzlerini goruyordum. Yemek yiyip nasilsin naptin derken gun bitip uyuyordum.
Esim tek cocuk, kaynim 7_8 yil once vefat etmis.ailesine saygisizligimda olmadi.Hatta beni cok severlerdi,ben de onlari. Disari cikarken onlari da alalim derdim,hediye alirdim, dogum gunlerini ilk defa ben kutladim mesela..Nihayetinde anne_baba dan baska kimimiz var bize en yakin?
Yemegim hazir,evim temiz,evet onlarin evindeydik ama yilin 4 ayi sadece 3 saat goruyordum onlari. Gayet mutluyduk aslinda.

Gelelim konuya..
Simdi binbir zorlukla ikizlerim dogdu ve 10 aylik dogum iznine ayrildim.6 ay sonra işime geri döneceğim. 3 aydir ayni evin icinde hep birlikteyiz. Suan durum tam tersi.biran once su evden kacsam diye bakiyorum.
Cocuk konusunda acayip fikir ayriligimiz var.
Kv nin her dedigi laf batiyor artik.
Anne cocugu sirt ustu yatirma dik tutarak mamasini yedir diyoruz anlamio. Cocugu dana diye seviyor,deme ozmn ayı diyelim diyrm yok o kotu anlamli dio! Dana ne demek yaa.. kara'm diyor birine(guya esime benziomus) kara deme anne ben esmer sewmem cunku zenci olacak bu gidisle demistim hamileyken de gulumseyerek.o da guldu ama yine degismedi.akrabalari da dio kara demesene diye. Esmer olani kayiriyor. Bak bu da benim karabocek dio gormeye gelenlere. Hatta abla cocuklardan biri oyle tatli ki dedi ( sarisin olan kotu mu yani??)
Sari aglarken odama girerdi, ha sari mi aglio der dönerdi sirtini. Nefret ediyorum artik.Kucaginda hep esmer olan cocuk var. Esim birdaha onu degl sariyi al kucagina dedi.kim soyletiyor sana bunu oglum dedi.
Cocuklar 45 gunlukken yan dairedeki komsuya goturmek istedi, anne usuturler goturme buyusunler ozmn zaten gidersiniz dedim. Iyi dedi gitti kendi. Ben de 2_3 saat sonra uyudum. Ben uyurken esmer cocugu gene kucaklayip gitmis!!!
Deliye döndum. Benle niye inatlasiyosun anne, kara deme diyorum diyosun,dana deme diyrm diyosun, cocuk usur gitmeyin komsuya diyorum ben uyurken yine gidiyosun dedim bi cirpida.. elleri sicak usumus mu baksana dedi.(elleri sicakti evet ama komsunun evi soguk oluo fatura gelmesin die.)
Dondu kaldi deliye döndü,bisey de demedi yuzume.Ben odama gittim yattim.derken kapilari carpti,biseyleri tekmeledi.muffakta tezgaha birseyler firlatti... kendi kendine soylendi falan filan.. iki gun konusmadi benle. Sonra esime demis aynen boyle oldu cocuk azarlar gibi azarladi beni demis!!!
Sakayla dedim olmadi,ciddi dedim olmadi,esime soylettim olmadi,sert cikistim yine ayni.. dana,kara..

Esim de cok bunaldi aramizda kalmaktan. Annesine diyor inadina dicem oglum karisma sen diyor. Kendi bildigi dogruyu bile duzelttiremiyor annesine. Bir insan neden bu kadar inat eder?? Nie cocuklarinin arasini acar? Niye kendini duzeltmeye calismaz?
Simdi huy edinmis, cocugun altini soyuyo kaka yapmasini bekliyor. Iyle rahat yapiomus. 10 dk sure icinde cocuk feryat figan bagiriyor. Bir de ahh yavrum yapamayinca aglio deyip seyrediyor.! Anne bi kucagina al,dik tut pıspisla en azindan aglamasi kesilsin dedim. Alamam simdi kizim alti açık dedi( sarip sarmalanmio mu bezi kapanip??)
cocugun bacaklari donuyor ayrica 10 dk icinde. Icim paramparca oldu...

Cocuk yuzunden esimle surekli tartisiyoruz.annen boyle yapti,sen boyle dedin diye.. hic huzurum kalmadi evde.
Sinir stresten kurdesen oldum. Artik maasim da yatmayacak. Esim, biraz zorlancaz anne maasi da yatmayacak dedi. Gerci sut veriyor ise de gidrmez dedi.Oglum zaten sut mu veriyor ki,gunle iki kere verio o neki dedi kv.
Yani sut vermiorum ozaman işe mi baslamaliyim onu mu demek istedi, git para getir mi diyor?
Ufff bu gibi seyler.. az once balik yedik,makine doluydu. Temizleri yerlestirip,pisleri koyayim diyerek wc ye gittim. Kv arkamdan bagirio masayi toplasaydik hazir kirliyken,oyle yikasaydin elini dedi...
Esime dedim ,annem sana karisiyor mu diyorsun ya al en basit ornegi bu, ben masayi toplamaya nasil baslayayim diye ona mi sordumki,yada elimi yikayip kaciyor muyumki de yorum yapiyor dedim!!
Esim de herseyi abartiyorsun,havadan nem kapiyorsun dedi.
Birikti artik doldum dedim, 6 ay daha nasi cekecem ben aileni dedim? Sussa.yorum yapmasa.. orta yolu bulsa, bikere de tamam siz haklisiniz dese...

Ayri eve ciksam olmayacak,en azindan kendi evim olur ozgurce kalirim. Senin maasa ne zaman zam geliyor,kac aliodun sen denmez! Bazen diyorum iki cocukla napcam,kim bakcak? Bakici tutsak gecinemeyiz.. evin temizligi,pazari,bulasigi,yemegi var daha. Bunu da kaldiramam.
Ama ailesinin mudahalesinden,beni dikkate almamalarindan,boyle yapmayalim dedigimiz seyi inatla surdurmelerinden biktim. Ben uc_bes cocuk buyuttum size mi sorcam deyip cikiyor.
Daha bir de biz cocugu alip memlekete gotururuz siz calisiyorsunuz diyor..esim de olur diyor!
Ve ben cocugumu nasil bu kadar sahiplenir,kafasina gore alip gider_plan yapar diye deliye dönüyorum..

Gitsem olmuyor, kalsam olmuyor..
Ben mi abartiyorum sizce? Ben mi art niyetliyim yada? Eskisi gibi olmak icin napmaliyim?
Nasil boyle olduk bilmiyorum. Esimle aileler yuzunden tartismaktan da biktim..
ooohhh kv tam bir sinirr küpü reesmennn allah sabır versınn tatlı tatlı alttan alttan dene laf sokusturmayı

Arkadaslar iyi hos yazmisiniz da... kadin da benden biluyor herseyi:KK66:
Esime cok benzeyen oglumu kendi yataginda yatiriyor geceleri,kocasini da salona yolluyor..gecen annem geldi sehirdisindan.sen annenle yat,ben oglumla,baban salonda dedi.ok dedim.ama cocugun birini odamdaki besige yatirmis sadece! Esimle babasi salonda yatmis yine. E hani ogluyla yatiyordu? Noldu sevdigi oglumla yatmak icin kendi oglunuda atmis yanindan..
Bazen cok uykulu oluyorum gece 9da yatiyorum cocuklari da siz yatarken getirin diorum.bazen ikisi de yaninda oluo,bazende sevmedigini birakiverio odama.digeri onun odasinda yatio. Annem geldi bakin.kadin siz yoruluosunuz deyip gece gene odasina alio. Anne gece ikisinede sut veriyorum.digeri sende olunca icemuo hak gecio diorum.e gunduz ver dio.gece sutum cok oluo ama diorum,susuyor..gunduz sut vermemi istiyor ona,gece onemli degil ben varim diye bakiyor.. diger cocuk 230 gr fazla cikti tartida. E bak gece hep ona sut veriyorum,oburu kaluo bak dedim.e gunduz de oburune ver dedi ;(((
Bazen diyorum ikisini de al gece ne halin varsa gor diyesim gelio. Bazen ikisini de alio.sewmedigi cocuk aglayinca sabaha karsi getirio al bu meme istio deyip atio kucagima. Ama oburu yine yoookkkk!!!!
Esim de bikti. Kadin iyi niyetli daha ne istiosun.aptal mi annem gece kalkip mama hazirlio nankorsun sen dio!
Napiyim bilemedim.
Kendi annemde birak yatsinlar,dinlen sen de gece diyor.
Ama bebeklerin ebeveyn odasina ihtiyaci yok mu?? Ben bunu bu cahil kadina anlatamiyorum bir turlu.sut vercem gece kalsin diorum yine alip gidio.oysaki ben uzanayim gece getirin dememe ragmen.kavga edince tansiyonu cikio.aglio.ewde souk ruzgarlar esio.kimse kimseyle konusmuo.esim kacip arkadasinda kalio veya ewe gec kaluo.yine birbasima kalan ben oluyorum sivri dilli oldugum icin.daha nasi anlatayim bu kadina,anlamiyor ki!!!--
Okurken kayınvalideni yok edesim geldi:KK11:

Allah kolaylık versin gerçekten çok zor. Benim bir oğlum var bir yaşında gece on kere kalkıyor bazen uyumuyor gündüz uykusu da iyi değil inanın mahvoluyorum ama aynısından bir tane de olsa valla çıldırırdım heralde allahım sağlık versin yavrularımıza ama işiniz gerçekten çok zor iki bebek ben birine zor bakıyorum. Illa ki yardımcıya ihtiyaç var o da mecbur kayınvalideniz ama o zaten zor olan işi daha da zorlaştırıyor üstelik sinir falan bırakmıyor. Birazcık uyuyabilseniz bu seferde onun yaptıklarını düşünüp sinirinizden uyuyamıyosunuzdur. Eşinizle iyice konuşun onu bi şekilde ikna etseniz annesiyle kesin bir dille konuşsa ne bileyim başka bir çare yok gibi

ooohhh kv tam bir sinirr küpü reesmennn allah sabır versınn tatlı tatlı alttan alttan dene laf sokusturmayı

Yoo onu da cok iyi yapiyorum.sonrasinda surat 5 karis oluo.ay tansiyonum dustu,ay hapim nerde kaldi.ben kotu oldum nefes alamiyorum.yok gece uyku tutmadi nedense.ben komsuya gidiyorum bunaldim deyip evden kacmalar,surat,trip..konusmamak. psikolojik taciz resmen.

Cocuklar sagsalim dogsun die adak dilemistim.aaa onu keselim hemen dedi. Iyi dedim para biriktirelim..neyse takilar vs oldu.tamam aliriz dedim. Onun etini de yan komsu,alt komsu,teyzene dagitiriz dedi. Yan komsu 6000 maas alio buarada!
Ertesi gun yine konusunu acti onu dagitalim dedi. Iyi yetimhaneye bagislayim dedim.e kizim ordaki gorevli evine goturur ordaki yetimlere vermezler dedi! Iyi ozmn fakir bi semte gider veririz dedim. E milletin kapisina gidilmez,ne oldugu belli degil kotu huyludurlar dedi.ne yani bizi mi öldurcekler dedim! E ordaki cingeneler raki masasinda yer olmaz dedi.yok yahu ne ickisi dedim! E karsi komsuya veririz diodum ben dedi. E tamam onlara ayiririz zaten dedim (8 kisilik aile)
E ben teyzene de veririz diodum dedi.
Iste orda baglanti koptuu bende.
Kusura bakma da, ben karimi calistirmam milletin icinde.ewde otursun diyen birine(ki bu insan guvenlik memurlugunu bile begenmeyip ewde oturan lise mezunu vasfi olmayan bir adam.kaldi ki 2 de cocuk yapip annesigille ayni evde oturuo.) et falan vermem ben dedim. Ben aptal miyim,ben ise gidiyorum ama. yetmedi otobusler de milletin tacizine ugruyorum dedim.(ben canimi sokakta mi buldum yahuu),
Iyi siz bilirsiniz,naparsaniz yapin,kendiniz bilirsiniz,ben karismam dedi.tabi surat 5 karis.hic konusmadi.
Dilim sivri galiba evet ama onun kardesi insan da,gelinleri kiymetli de ben neyim acaba? Kari_koca cocuklar ewde oturuo,bi tek teyze calisio.kocasi da kahvelerde! Apartman dairesi,sitede oturuolar.2 tane de evli kizlari var,hergun orda burda gezip resim paylasiyorlar.
Ben salak miyim yaa,adak verecegim hayvani dagitmakta mi ona kaldi.megerse derdi kardesiymis!
Elaleme verme,gidilmez,raki masasina meze olur dio birde!
Nasil sinir oldum anlatamam.sonrada gelin bana laf soktu,agir konustu oluyot

Son düzenleme:
Allah kolaylık versin gerçekten çok zor. Benim bir oğlum var bir yaşında gece on kere kalkıyor bazen uyumuyor gündüz uykusu da iyi değil inanın mahvoluyorum ama aynısından bir tane de olsa valla çıldırırdım heralde allahım sağlık versin yavrularımıza ama işiniz gerçekten çok zor iki bebek ben birine zor bakıyorum. Illa ki yardımcıya ihtiyaç var o da mecbur kayınvalideniz ama o zaten zor olan işi daha da zorlaştırıyor üstelik sinir falan bırakmıyor. Birazcık uyuyabilseniz bu seferde onun yaptıklarını düşünüp sinirinizden uyuyamıyosunuzdur. Eşinizle iyice konuşun onu bi şekilde ikna etseniz annesiyle kesin bir dille konuşsa ne bileyim başka bir çare yok gibi
2 ay sonra kv memleketine gitmek istiyor.bende kendi memleketime tabi..esim tek kalacak..
O da memnun degil bizden biliyorum,cunku her hareketine yapma etme yanlis yapiyorsun diyorum..o da benden bunaliyor tabi.en basiti ,cocuklari benim odamda yatir kendi yatagina alma gece sut veriyorum onlara diyorum,yapma boyle.. eee gelin bana laf soktu,cocugu elimden aliyor,kiskaniyor,kavga etmeye yer ariyor diyor belki..

Gecen mama konusuna kizdim. Salon kapisini iyice kapamis, benim yatmam gerekirken o yatiyor icerde goruyor musun diye komsuya dedikodumu yapiyordu! Gunduz evi supuruyorum,siliyorum,cocuklari besliyorum..esim zaten kendi islerine dalmis durumda.. kv yemek yapiyor,masa kuruyor ben de topluyorum. Ama yine bisey yapmayan ben oluyorum. Inan yorgunluktan sutum falan da azaldi iyice,sinir stres de cabasi..

Haa demeyi unuttum.o gece cocuklara esiyle birlikte bakiyor. Benim esim kalkmiyor hic! Noluyor gece ben tek basima yine evde kosturuyorum! Onlardan yardim isteyince de odasinda uyutuyor!

Son düzenleme:
X