cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Ayy esler hep bize sacmalama diyorlar zaten. Sozleri bi bize analarina gecmiyor o laflari...evleri ayirin. 10 yillik evliyim tecrube konusuyor :KK70:

Cocuklarin ismini yazmiyim diye kara_sari dedim. Cunku evin icinde oyle hitap ediyorlar.

Bu arada cocuklar 2 aylik. Kv soranlara cocuklarin adini bilmiyorum daha diyor.
Sanki 10 torunu var da..

Artik dana,kara demesine takilmiyorum. Lohusalik halimi burnumdan getirdi ,inadina diyecegim diyerek..

Buarada kara taşaklım falan da diyor.
Benim takildigim ev icinde hadi diyor da, bari elaleme ismini soylesin!
2 aylik cocuga bu kara ,bu da sari diyor.
Sulale kara_sarı diye biliyor.. ben buna takiliyorum. Millette kara oglan diye mi cagiracak??

Canım sana yerden göğe kadar hak veriyorum. Kara-sari diye çocuk sevilir mi? Evde beslediği hayvan mı bunlar?

Hele çocukları ayırması çok fena. İlerde çok ciddi psikolojik problemlere neden olabilir. Herşeyden önce babaannenin sevgisi için aralarında kıskançlık başlayabilir. Sarışın olan sebepsiz bu sevgiyi kaybetmiş, ilerde kendini dışlanmış hissedebilir. İşin kötüsü babaannenin sarışın çocuğa bu soğuk tutumu sebebiyle sizde tepkisel olarak sarışın çocuga daha fazla ilgi gelişebilir. Buna siz çok dikkat edin. Olabildiğince eşit davranmanız gerekecek. Kardeşler yetişkin olduğunda kendi aralarında ve sizle olan ilişkilerinde problemler olacağını düşünyorum.

KV niz gitmiyorsa siz çocukları alıp annenize, teyzenize, kardeşinize vs kendi ailenizin yanına gidin ve eşiniz hafta sonları vs gelsin.

Eşiniz ile kesin bir dille konusun, çocukların annesi sizsiniz. KV'nin evinde olmanız çocuklarınızın bakımı ile ilgili kararlara uymamasını gerektirmez. Zaten eşiniz sizi bu şekilde yaşamaya tüm problemleri ben çözeceğim diyerek ikna etmiş. Şimdi bu problemi de çözsün. Ya gitsin annesiyle babasıyla otursun konussun. Ya da toplayın pılınızı pırtınızı gidin. Bakın bu da eşinizin çözmesi gereken bişey. Yani bu sorunu siz değil eşiniz çözecek. Elini taşın altına koysun bir zahmet.
Ve en önemlisi siz işe döndüğünüzde KVniz değil başka birisi baksın lütfen cocuklara.

KV'niz esmer çcocuğu belki ölmüş oğluna benzetiyor olabilir. Onu da anlamaya çalışıyorum ama bir anneye bu kadar saygısızlık olmaz.

Dilimi isirmiyorum :) cahilde degilim ama esimi cok seviyorum diye katlandim sonra baktim ki herif de anasinin eteklerinde ee dedim yetee lenn silkindim actim agzimi yumdum gozumu.
Benim esimin cocugu olmuyor. 2. Esiyim ilk evlilignin bitmesinin %60 sebebi kv'dir. Benimkide sebeb olmak istedi ama benim farkliyim hakkimi hukukumu yedirtmem.
İlk esinden de cocuk yok bende de. Kapi gibi testlerimiz var. Adamda sorun diyor.
Hala daha ablamin cocugunu ben dogurmusum uzerine kisirmisim. Oglunda sorun yokmus :KK70:
Hahaah benim de esim de sorun vardi. Oglum sen aslan gibisin,yemene icmene dikkat edersin senin ne sorunun olacakmiski dedi!! Esim de , anne yemekle ne ilgisi var. Bazen hersey tam oluyor ortada sebep yok,yine olmuyor cocuk dedi.
O an cok uzulmustum onyargili olusuna. Yani ben zayifim,yedigime dikkat etmem, ama oglu aslan gibi.. sorunlu degildir diye dusunmesine..

Canım sana yerden göğe kadar hak veriyorum. Kara-sari diye çocuk sevilir mi? Evde beslediği hayvan mı bunlar?

Hele çocukları ayırması çok fena. İlerde çok ciddi psikolojik problemlere neden olabilir. Herşeyden önce babaannenin sevgisi için aralarında kıskançlık başlayabilir. Sarışın olan sebepsiz bu sevgiyi kaybetmiş, ilerde kendini dışlanmış hissedebilir. İşin kötüsü babaannenin sarışın çocuğa bu soğuk tutumu sebebiyle sizde tepkisel olarak sarışın çocuga daha fazla ilgi gelişebilir. Buna siz çok dikkat edin. Olabildiğince eşit davranmanız gerekecek. Kardeşler yetişkin olduğunda kendi aralarında ve sizle olan ilişkilerinde problemler olacağını düşünyorum.

KV niz gitmiyorsa siz çocukları alıp annenize, teyzenize, kardeşinize vs kendi ailenizin yanına gidin ve eşiniz hafta sonları vs gelsin.

Eşiniz ile kesin bir dille konusun, çocukların annesi sizsiniz. KV'nin evinde olmanız çocuklarınızın bakımı ile ilgili kararlara uymamasını gerektirmez. Zaten eşiniz sizi bu şekilde yaşamaya tüm problemleri ben çözeceğim diyerek ikna etmiş. Şimdi bu problemi de çözsün. Ya gitsin annesiyle babasıyla otursun konussun. Ya da toplayın pılınızı pırtınızı gidin. Bakın bu da eşinizin çözmesi gereken bişey. Yani bu sorunu siz değil eşiniz çözecek. Elini taşın altına koysun bir zahmet.
Ve en önemlisi siz işe döndüğünüzde KVniz değil başka birisi baksın lütfen cocuklara.

KV'niz esmer çcocuğu belki ölmüş oğluna benzetiyor olabilir. Onu da anlamaya çalışıyorum ama bir anneye bu kadar saygısızlık olmaz.
Sonuna kadar haklisiniz ve konu sahini yukarida yazanlar dogru

Vallahi cok uzuldum. Umarim evleri ayirirsiniz... İyi geceler kolay gelsin.

Yine icim sisti:KK48: saka bi yana kiraya cikmadan sorunlar devam eder. Cocuklara nasil bakicam.temizlikti yemekti vss diyosun ya bi sen değilsin bu durumda olan. Ben evdeyken kv neden altini degistirsin yedirsin giydirsin? Ben varim allah allah. Bastan hatayi yapmissin izin vererek.. calisiyoken yapar o ayri.. he bi de hic bi zaman kvni esine kotuleme. Erkekler annesini her zaman kayirir saygidan oturu. Esine gulcen esin yokken dilini isirarak soylicen. Laf sokar gibi degilde saka yaparak. Sende az degilmissin yani catir catir soylemissin agzina geleni :)) ben hayatta soyleyemezdim.mesela Kara olan çocuğu severken a senin sacin mi sarariyor burnu ya da agzi ayni babam annem kardesim gibi:KK49: kisasa kisas yani. Ama su bi gercek ki annen ayni şeyleri yapsa gozune batmaz. Bu hepimiz icin geçerli.

Benim kayinvalidem gibi inat manyak psikopat terbiyesiz ahlaksiz ve yalanci iftiraci siddet gosteren ve oglunu fistekleyen paranoyak sizofren egolu kompleksli cahil insan ayrimi yapan insanlari hakir goren yaratik dunyada ender gorulur.
Cook sabrettim ve bende o raddeye gelmez derdim ama geldi. İyi ki de geldi.nefes aliyorum.nefesss..

Anaaa ne biçim şişmişsin kadına karşı. Şok oldum o nasıl bir tanımlama. :KK45:

Torununu emziren kayınvalideleri duyduktan sonra bence senin kayinvaliden melek:KK51:

Tesekkur ederim.
Hadi kara _sari diyor eywallah. Ama bikere bile ismini soyledigini duymadim. Hala adlari neydi bunlarin diyor ve ben bundan sıkıldım. Ev icinde desin,gormeye gelenlere de bu kara bu sari diyor.. o benim tepemi attiriyor.

Esimle cok konustum.ikimiz arasinda. Hatta kv de demis ki, evin tum yuku bizde. ben Yemek yapiyorum,temizligi baban yapio, o da cocuk bakio gunduz. Gece_gunduz ben de yardim ediyorum ayrica,. Elini de pek biseye surmuo zaten demis.
Dogru diyor aslinda. Ama kv mutfaktayken cocuga ben bakiyorum. Ikimiz de mutfakta olamayacagimiza gore? Evi zaten 10 yildir peder silip supuruo. E tabi artik maddi katkim da yok eve.. eskiden calisiyordum,para getiriyordum eve. Ayaklarda 1.5 saat yol cekiyordum gik demeden. Zaten stresli işim vardi.. Saygi duyuyorlardi elimi birseye surmesem dahi. Beni de soguttular herseyden. Yanlarinda oturmak bile gelmiyor icimden.

Yine icim sisti:KK48: saka bi yana kiraya cikmadan sorunlar devam eder. Cocuklara nasil bakicam.temizlikti yemekti vss diyosun ya bi sen değilsin bu durumda olan. Ben evdeyken kv neden altini degistirsin yedirsin giydirsin? Ben varim allah allah. Bastan hatayi yapmissin izin vererek.. calisiyoken yapar o ayri.. he bi de hic bi zaman kvni esine kotuleme. Erkekler annesini her zaman kayirir saygidan oturu. Esine gulcen esin yokken dilini isirarak soylicen. Laf sokar gibi degilde saka yaparak. Sende az degilmissin yani catir catir soylemissin agzina geleni :)) ben hayatta soyleyemezdim.mesela Kara olan çocuğu severken a senin sacin mi sarariyor burnu ya da agzi ayni babam annem kardesim gibi:KK49: kisasa kisas yani. Ama su bi gercek ki annen ayni şeyleri yapsa gozune batmaz. Bu hepimiz icin geçerli.
Kiz sen okumadin galiba, ikiz cocuk diyorum sana. Ayni anda uyanip agliyorlar mama yapmaya bile vakit birakmiyorlar. Birinin altini alirken digeri aglio. Onu birakip mamaya kosuyorum.onu yedirirken oburu aglio altina yaptigi icin. Ve sesleri de gur,susmuolarm mecburen birlikte yapiyoruz. 1 saatligine pazara gidiyorlar da akla karayi seciyorum ben :)
Ayagi sakat,sekiyor. Anne ben alayim istersen kucagima dedim hastanedeyken. Niye aliyosunki duruyor iste dedi. Yok ayagin rahatsiz ya tasima diye dedimm. Nie sordu ki.? O da fena, ben onun iyiligi icin dedim oysa..

Bu cozum olmuyor.ayni seyleri yasadim ve ayni sozleri duydum.
Kesinlikle buna katlatmak zorunda degil.
Eğer onun evınde kalıcaksa zorunda.
Bende aynı seylerı yaşadım çocuğum yok ama başka örneklerle benzer şeyler. Çözüm ayrılmak. Eğer ayrılmıyorsa dediğimin arkasındayım

Bana biraz profil; çocuk olana kadar yüzünü göstermemiş olunca garantilemiş gelin muamelesine başlamış gibi geldi..
Bilmiyorum, tanımıyorum ama belli ki cahil, eğitimsiz (sadece okul eğitimi değil) biri.. Ve insanlar yaşlandıkça resmen huy değiştiriyor, çocuklaşıyor, zorlaşıyor.
Eşiniz de biraz çark etmiş ya da siz ılımlı olunca baştan nasılsa katlanır demiş, biraz şikayet edince üst çıkmaya çalışmış.
3,5 yıl ailesini idare ederken iyiydi de, annen böyle yapıyor diyince mi kötü olmuş..
Çocuğuma müdahaleyi ben de kaldıramam.. Hitap şekli, altını açması bekletmesi, alıp kaçırıp komşuya götürmesi zaten hoşgörülecek şeyler değil. Annesi bensem anneannesi dahil herkes müdahale konusunda haddini bilmeli.
Eğer mümkünse ayrı eve çıkmanın yolunu bulun veya 8 ay yine köye gitsinler çocuğa bakıcı veya sizin akrabanız baksın derim.
Allah kolaylık versin..

Ikizleriniz olmadigi icin boyle diyorsunuz sanirim. Cunku iki saatte bir uyaniyorlar. Ayni anda yedirmek, alt acmak, kucaga almak,gaz cikartmak ne kdr zor bilemezsiniz. Kv bakmasa bile insanlar bakici tutuyor bu durumda.ikiz cocuk bakmak gercekten cooookk zoorr.
Kaldi ki ben kv nin kalacagi eve para odemeseydim suan evim de olurdu ,bakicimda.. 2700 para gonderiyoruz onlara kredi borcumuz icin.

Esim diyor aile konutunu birakip ayri eve cikarsak annemler darilir,birdaha ayak basmazlar evimize. Ozmn senin ailen de gelmesin dedi. Ben de anlamiyorum ki nie gidemiyoruz bi sebepten? Keza zaten suan ayri eve cikacak durumumuz yok. Dolayisiyla bakici icin de. Biz onlara ev aldik.

Evet basta cook iyiydik. Iki sene icinde tayin olup baska ile gidecegiz. Kv'ler bizim memlekete yakin yere gelin die baski yapiyorlar simdiden. Ben daha gelir miyim senin dibine!
doğrudur bakmak zordur anlıyorum
ama onlar sizi kredi odeterek kendılerıne mahkum etmişler zaten
ayrı eve cıkarsanız para kaynagı kesilecek tabi gelmezler

ben de özel sebeplerden bir sene kaynanamla oturdum
ilk gelin oldum hatta geçici olarak giriyorum ben bu eve dedim ama onlar için öyle değilmiş kadın kendı kendıne gelin güvey olmuş yanına gelin aldım zannetmiş
ben çıkmak isteyince kıyametleri kopardı ağlamalar zırlamalar duygu sömürüleri
sözde onlarda cıkarsak evımıze adımlarını atmayacaklardı
ama ayrı eve cıktık daha o aksam her yer her yerde evı tıparlayamamısım bıze geldıler boy gosterısı yapmaya yanı ben oglumu bırakmadım ne olursa olsun pesındeyım gıbılerınden

eve cıkacagımız zaman baktım esımde annem yok cok uzulecek bılmem ne dıye sayıklıyor bana bak dedım senden bosanırım benı babam kaynana yanına dıye vermedı sana ben gecıcı olarak geldım ayrı ev ıstemek herkesın hakkı bunu ıstıyorum dıye küsecek olan küssün dedim bir daha ses cıkmadı

bızım de ımkanımız yoktu ama pılımı pırtımı toplayıp nasıl kaçacagımı bılemedım o evden
simdi ev aldık cok sukur kendımıze
yazık o kadar parayı kaynanaya ev almaya verıyormussunuz
peki siz bundan sonra calışmazsanız ne olacak ?
bu kredı nasıl odenecek sız calısmasanız bıle odenır mı ?

madem cıkamıyorsunuz o evden sıze tavsıyem susmayın gercı cevap verıyorum yazmıssınız ama pısıp kalmayın sakın verın
o ınadına yapacagım dıyorsa sızde her yapısında ınadına soyleyın
cocuga kara mı dedı deme dıyın her seferınde
alıp bı yere mı goturdu usenmeyın nereye gıttıyse oraya gıdın ve ben sana goturme demıstım dıyerek alın cocugu
o ne yaparsa sız zıttını yapın

tüm konuyu okumak istedim de 4. sayfada bay geldi artık.

öncelikle ben de çocuğuma dana dedirtmem, normal diyenler olmuş, olabilir elbette. ancak kızana da anormal dememek lazım. bu günlük kullandığınız dile göre değişir. bana göre dana çok kaba bir sözdür mesela.

ayrıca ikiz çocuk büyütmek illa ki farklıdır. mesela ben oğlumu kara oğlum diye severim ama ikiz çocukta birini kara oğlum diyerek sevmek diğerine sarı demek sadece, bence ayrımcılığa girer, ve çocuklar bunu illa ki hissederler, annenin buradaki çekincesini o yönde değerlendiriyorum.

ayrıca süt vermese bile çalışması mı gerekiyor, bu tarz yorumlara sinir oluyorum, süt bankası mıdır anne.

ayrıca kendi borcunuz olmayan bir borcu ödeyip bir de çalışmak durumunda bırakılmanız beni buradan gerdi. 10 aylık izin almışsınız, öğretmensiniz galiba, sizin yerinizde olsam ikiz çocuklarımla 2 yıllık iznimi kullanırım, kim ne yapıyorsa yapsın. hayır bu zor halinizde kullanmayacaksınız da bu izni ne zaman kullanacaksınız, onu da anlamadım.
1,5 saat yol gitmek ne demek günde, evde 2 minik bebek beklerken.
bakın tek çocukla 1,5 yaşına kadar süt sağıp bırakabildim, ikiz çocukla siz nasıl yapacaksınız, muhtemelen sütten keseceksiniz erken, niye bunu yapasınız ki imkanınız varken.

ben gerçekten anlayamıyorum, ev arsa bu çocuklar büyüdüğünde de alınır. çocuğun zaten anneye bağımlılığı ilk 2 yıl, tamam çocumuz işe başlıyoruz da tüm hayatımızı ayarlayıp başlıyoruz.
eve gelince alıp çocuklarımızı kendi odamıza geçiyoruz belki, temizlik vs yapmıyoruz.

2 aylık ikiz çocuklarla sizden sofra toplamanızı beklemeleri ne kadar iyi niyetli olduklarını gösteriyor zaten. hayır bu anneye yardım edecem ayağına, çocuğu kucağından alıp hadi sen de işini rahatça yap denmesine acaip sinir oluyorum. ya bana yardım edeceksen, o işin bir ucundan tut, neden çocuğu kucağımdan alıyorsun.
ya da hiç bir şey yapma, kalsın yani, gerekirse her yer dağılsın, önemli mi.

ayrıca bu "sütten kesince alayım memlekete götüreyim" konusu başka konuda da açıldı.
orada da dedim, böyle söyleyen kişiyle aramda kan çıkar, eşim olur derse sonu nereye varır onu bilemiyorum.

Ayrı eve çıkmadan biraz zor tahammül edersin. Ben de kayınvalidemle oturdum 3 sene ve benzer durumlar yaşadım. Ayrı eve çıkınca anladım ki bizimkisi hep bir arada olmaktan kaynaklı.

1 haftadır bende mesela kayınvalidem Gül gibi geçinip gidiyoruz. Biliyorum ki evine gidecek hep aynı evde olmayacağız. Onun için rahatım.
evet bu durumu ben de yasadım
bır sene kaynanamla oturudum yanından cıkalı 5 sene oldu hala bazen ruyalarımda kendımı o evdeyım goruyorum kan ter ıcınde uyanıyorum dıyebılıırm kı hayatımda bır travma oldu bu benım
hanı derler ya cocukluguna ınelım benım mutlu bır cocuklugum oldu ama yırmılı yaslardan sonrasını o kadın zehır ettı

daha sonra eve cıktık esım bır gorev ıcın yurt dısına gıttı ben de 10 gun kaldı bızde gul gıbı gecındık 10 gun sonra gıdecegını bılıyordum ve bır de bu da cok onemlı ben onun evınde degıl o benım evımde kaldı bu cok onemlıydı

yanı kaynanadan uzak olmallı bence cok muhabbet tez ayrılık
ben kendı adıma konusursam kaynanamı suna calıstıgım ıcın on gunde bır goruyorum sımdı bızden ıyısı yok !

Maalesef çocuk olduktan sonra böyle oluyormuş, çocuk yokken pek karışan eden yoktu bizde de. Ama torun her iki tarafın da kanından canından olunca her türlü karışıyorlar. Kendi bildiklerini okuyorlar, bir yaştan sonra da değiştiremiyorsun ne desen boş. Ben de yaşıyorum benzerlerini hatta kendi aileme bile söz geçiremiyorum. Tek çözüm mesafe koymak o da sizin durumunuzda zormuş. Allah yardımcınız olsun:/

Ikizleriniz olmadigi icin boyle diyorsunuz sanirim. Cunku iki saatte bir uyaniyorlar. Ayni anda yedirmek, alt acmak, kucaga almak,gaz cikartmak ne kdr zor bilemezsiniz. Kv bakmasa bile insanlar bakici tutuyor bu durumda.ikiz cocuk bakmak gercekten cooookk zoorr.
Kaldi ki ben kv nin kalacagi eve para odemeseydim suan evim de olurdu ,bakicimda.. 2700 para gonderiyoruz onlara kredi borcumuz icin.

Esim diyor aile konutunu birakip ayri eve cikarsak annemler darilir,birdaha ayak basmazlar evimize. Ozmn senin ailen de gelmesin dedi. Ben de anlamiyorum ki nie gidemiyoruz bi sebepten? Keza zaten suan ayri eve cikacak durumumuz yok. Dolayisiyla bakici icin de. Biz onlara ev aldik.

Evet basta cook iyiydik. Iki sene icinde tayin olup baska ile gidecegiz. Kv'ler bizim memlekete yakin yere gelin die baski yapiyorlar simdiden. Ben daha gelir miyim senin dibine!

eşiniz sizi hiç düşünmüyor farkında mısınız bilemem.

size kendimden örnek vereyim.

kayınvalidem bize geldi oğluma bakmak için, yaklaşık bir yılı geçik kaldı.
eşim bakıcıya karşı olduğu için bunu seçmiştik.
ben çalışmaya başladıktan sonra geldi ve dediğiniz gibi sadece geceleri ve haftasonu görüşüyorduk.
sizinki gibi de değil, genelde benim dediklerimi yapardı kv, sağolsun tek çocuktu ama gayet de güzel baktı.
ancak benim için zordu biriyle aynı evde yaşamak, doğru bile olsa oğlumla ilgili aldığım kararlara birinin karışması.
burada ben söylemeliyim ki, sizin anlattıklarınızın çeyreğini anca yaşamışımdır.
ancak eşim bana hak verdi, annesine de hak verdi. hatta ben ikinizin de üzülmesini istemem dedi, annesine de istersen anne gidebilirsin dedi, bakmak zorunda değilsin.
neyse o dönem bitti gitti, şimdi ikinci çocuğu planlarken, eşim bakıcıya biraz daha sıcak bakıyor, işte kamera alırız eve vs diye konuşuyoruz.
eşim annesinden vazgeçmez, sık sık ziyaretine gider.
ama benim hassasiyetime de saygısı var.

eşinizin size dediğini tüm bu sen abartıyorsunlar vs, sizi hiç anlamaya çalışmamasından kaynaklanıyor bence.
ve siz kendi kıymetinizi hiç bilmiyorsunuz. 2 çocukla kv bana yardım ediyor diyorsunuz hala, halbuki kendi kendinize olsanız, siz de bir düzen oturturdunuz, bakabilirdiniz 2sine de kendiniz. buna emin olun, yapan nasıl yapıyor.

Merhabalar,
Kisaca konuya gireyim..
Iki aylik ikizlerim oldu. Kv nin evinde kaliyoruz.yilin 4 ayi birlikteyiz,8 ay memlekette kaliyor onlar. simdi cocuklar olunca mecburen onlar da 2 yil bizimleler cocuklara bakmak icin.
Esimle ben calisiyoruz. 3.5 yillik evliyiz.

Kiraya cikmadik cunku, evlenmeden once esim bazi konularda ikna etti beni.ailem sana karisamaz,aksi durum olursa gel bana soyle ben ailemle konusurum,sen sakin kotu laf etme,tut kendini demisti.ayni sey ailesi icinde gecerliydi.
4 ay birlikteydik,calisiyordum da.toplamda 3 saat yuzlerini goruyordum. Yemek yiyip nasilsin naptin derken gun bitip uyuyordum.
Esim tek cocuk, kaynim 7_8 yil once vefat etmis.dolayisiyla ailesine de bir saygisizligim olmadi. Hatta beni cok severlerdi,ben de onlari. Disari cikarken onlari da alalim derdim,hediye alirdim, dogum gunlerini ilk defa ben kutladim mesela..Nihayetinde anne_baba dan baska kimimiz var bize en yakin?
Yemegim hazir,evim temiz,evet onlarin evindeydik ama yilin 4 ayi sadece 3 saat goruyordum onlari. Gayet mutluyduk aslinda.

Gelelim konuya..
Simdi binbir zorlukla ikizlerim dogdu ve dogum iznindeyim. 10 aylik izne ayrildim. 3 aydir ayni evin icinde hep birlikteyiz. Suan durum tam tersi.biran once su evden kacsam diye bakiyorum.
Cocuk konusunda acayip fikir ayriligimiz var.
Kv nin her dedigi laf batiyor artik.
Anne cocugu sirt ustu yatirma dik tutarak mamasini yedir diyoruz anlamio. Cocugu dana diye seviyor,deme ozmn ayı diyelim diyrm yok o kotu anlamli dio! Dana ne demek yaa.. kara'm diyor birine(guya esime benziomus) kara deme anne ben esmer sewmem cunku zenci olacak bu gidisle demistim hamileyken de gulumseyerek.o da guldu ama yine degismedi.akrabalari da dio kara demesene diye. Esmer olani kayiriyor. Bak bu da benim karabocek dio gormeye gelenlere. Hatta abla cocuklardan biri oyle tatli ki dedi ( sarisin olan kotu mu yani??)
Sari aglarken odama girerdi, ha sari mi aglio der dönerdi sirtini. Nefret ediyorum artik.Kucaginda hep esmer olan cocuk var. Esim birdaha onu degl sariyi al kucagina dedi.kim soyletiyor sana bunu oglum dedi.
Cocuklar 45 gunlukken yan dairedeki komsuya goturmek istedi, anne usuturler goturme buyusunler ozmn zaten gidersiniz dedim. Iyi dedi gitti kendi. Ben de 2_3 saat sonra uyudum. Ben uyurken esmer cocugu gene kucaklayip gitmis!!!
Deliye döndum. Benle niye inatlasiyosun anne, kara deme diyorum diyosun,dana deme diyrm diyosun, cocuk usur gitmeyin komsuya diyorum ben uyurken yine gidiyosun dedim bi cirpida.. elleri sicak usumus mu baksana dedi.(elleri sicakti evet ama komsunun evi soguk oluo fatura gelmesin die.)
Dondu kaldi deliye döndü,bisey de demedi yuzume.Ben odama gittim yattim.derken kapilari carpti,biseyleri tekmeledi.muffakta tezgaha birseyler firlatti... kendi kendine soylendi falan filan.. iki gun konusmadi benle. Sonra esime demis aynen boyle oldu cocuk azarlar gibi azarladi beni demis!!!
Sakayla dedim olmadi,ciddi dedim olmadi,esime soylettim olmadi,sert cikistim yine ayni.. dana,kara..

Esim de cok bunaldi aramizda kalmaktan. Annesine diyor inadina dicem oglum karisma sen diyor. Kendi bildigi dogruyu bile duzelttiremiyor annesine. Bir insan neden bu kadar inat eder?? Nie cocuklarinin arasini acar? Niye kendini duzeltmeye calismaz?
Simdi huy edinmis, cocugun altini soyuyo kaka yapmasini bekliyor. Iyle rahat yapiomus. 10 dk sure icinde cocuk feryat figan bagiriyor. Bir de ahh yavrum yapamayinca aglio deyip seyrediyor.! Anne bi kucagina al,dik tut pıspisla en azindan aglamasi kesilsin dedim. Alamam simdi kizim alti açık dedi( sarip sarmalanmio mu bezi kapanip??)
cocugun bacaklari donuyor ayrica 10 dk icinde. Icim paramparca oldu...

Cocuk yuzunden esimle surekli tartisiyoruz.annen boyle yapti,sen boyle dedin diye.. hic huzurum kalmadi evde.
Sinir stresten kurdesen oldum. Artik maasim da yatmayacak. Esim, biraz zorlancaz anne maasi da yatmayacak dedi. Gerci sut veriyor ise de gidrmez dedi.Oglum zaten sut mu veriyor ki,gunle iki kere verio o neki dedi kv.
Yani sut vermiorum ozaman işe mi baslamaliyim onu mu demek istedi, git para getir mi diyor?
Ufff bu gibi seyler.. az once balik yedik,makine doluydu. Temizleri yerlestirip,pisleri koyayim diyerek wc ye gittim. Kv arkamdan bagirio masayi toplasaydik hazir kirliyken,oyle yikasaydin elini dedi...
Esime dedim ,annem sana karisiyor mu diyorsun ya al en basit ornegi bu, ben masayi toplamaya nasil baslayayim diye ona mi sordumki,yada elimi yikayip kaciyor muyumki de yorum yapiyor dedim!!
Esim de herseyi abartiyorsun,havadan nem kapiyorsun dedi.
Birikti artik doldum dedim, 6 ay daha nasi cekecem ben aileni dedim? Sussa.yorum yapmasa.. orta yolu bulsa, bikere de tamam siz haklisiniz dese...

Ayri eve ciksam olmayacak,en azindan kendi evim olur ozgurce kalirim. Senin maasa ne zaman zam geliyor,kac aliodun sen denmez! Bazen diyorum iki cocukla napcam,kim bakcak? Bakici tutsak gecinemeyiz.. evin temizligi,pazari,bulasigi,yemegi var daha. Bunu da kaldiramam.
Ama ailesinin mudahalesinden,beni dikkate almamalarindan,boyle yapmayalim dedigimiz seyi inatla surdurmelerinden biktim. Ben uc_bes cocuk buyuttum size mi sorcam deyip cikiyor.
Daha bir de biz cocugu alip memlekete gotururuz siz calisiyorsunuz diyor..esim de olur diyor!
Ve ben cocugumu nasil bu kadar sahiplenir,kafasina gore alip gider_plan yapar diye deliye dönüyorum..

Gitsem olmuyor, kalsam olmuyor..
Ben mi abartiyorum sizce? Ben mi art niyetliyim yada? Eskisi gibi olmak icin napmaliyim?
Nasil boyle olduk bilmiyorum. Esimle aileler yuzunden tartismaktan da biktim..
beraber yaşamak en büyük hatanız olmuş ister 4 ay ister 1 yıl sonuç hep aynı...

öncesinde çalışıyordunuz, para kazanıyordunuz, iş yerinde sosyal bir hayatınız vardı, evın yemegı temızlıgı vs de yapılıyordu bu anlamda da hazıra konuyordunuz akşamdan akşama bır ıkı saat onları görmek bu kadar fedakarlık namına size koymuyordu...

ama şimdi7/24 bırlıktesınız, sız yenı anne olmuşunuz, ev hayatına adapte olmak çalışan bırı ıcın cok zor helekı cocuklar varken onların sorumlulugu stresı de cabası, birde kendi doğrularında inat eden size anneliğiniz ve ev hanımlığınız konusunda saygı duymayan bir büyük olunca evde huzursuzluk kaçınılmaz..

ama sizde rahata alışmısınız, temizliği-pazarı vs gözünüzde büyütüyorsunuz... herkes nasıl yapıyorsa sizde yapabilirsiniz basit şeyler bunlar 4/4 lük olmak zorunda değil herşey... bakıcı yerıne de konu komsu varsa ıhtıyacı olan ona baktırabılırsınız cocukları aha cuzı ucretlere ve izniniz bitince işe geri döner, para kazanmaya devam edersiniz..

bu arada ilk etapta izinli oldugunuzdan kv kp evlerıne gıtse, siz idare edersınız bır sekılde zor olur ama kafanız rahat olur....

işe başladıgınızda geri gelirler, hem bır sure ayrı kalmak herkese ıyı gelır..

sonrasında da durumunuzu duzeltebılırsenız ayrı eve tasınırsınız, azıcık asım kaygısız basım der gecınır gıdersınız..

X